forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Alien 1/2/3/4 + Predator 1/2 i ostalo...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Al me naruzi manhunter... Strasno...




Nisam mislio na tebe, nisam ni video šta si napisao.
A na kraju krajeva, to je samo moje mišljenje, koje ne mora biti tačno. Gledaj i uživaj!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 18:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Inače, nije Ficher isekao taj početak/kraj, već producenti.
Special editio je duži za nekih 20min, i dosta bolji od originala, preporučujem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/01/2008 : 19:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma zajebavam se... :-)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/01/2008 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Sva 4 su mi dobra, svaki na svoj nacin. Necu ih kupovati jer ih vec imam u kolekciji.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/01/2008 : 20:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jedinica je odlican horor, dvojka predivna akcija, trojka radanje genijalnog rezisera koji ovdje jos uviijek nije imao dovoljno prostora, a cetvorka..reciklaza vec recikliranog.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kucni duh
Advanced Member



Croatia
3943 Posts

Member since 21/03/2007

Posted - 22/01/2008 : 20:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kucni duh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Jedinica je odlican horor, dvojka predivna akcija, trojka radanje genijalnog rezisera koji ovdje jos uviijek nije imao dovoljno prostora, a cetvorka..reciklaza vec recikliranog.



živa istina
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 20:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Aliens mi je najbolji, mada i trojka nije loša. Prvi je najbolji po umetničkom pristupu, ali džaba kad se alien vidi u tri scene..:-( Četvorka je takodje dosta dobro zamišljena ali nedovoljno dobro uradjena. Da je to Scott radio ...

Čuj, to su ipak bile 70-e (neznam koje je godine prvi nastavak startao, dali je čak '77 sve počelo, mislim pripreme i to), tako da je stvarno sve napravljeno najbolje moguće. E sad da, nekome je film pomalo inertan, ali meni to ne smeta. Scene u onom 'nasukanom' svemirskom brodu su mi najjačio dio, by far. Neznam dali bi to itko drugi osim Ridleya Scotta (onog ranog RS-a) mogao tako dobro napraviti. Meni je najdraže to što se u prvom dijelu najviše rad o otkrivanju, šta, gdje, kada, kako, zašto, sve je novo, i na kraju se povezuje u cjelinu. U durgom dijelu toga ipak nema.

quote:
Originally posted by manhunter
Predator 1 je dosta lošiji od drugog dela(ili je drugi bolji od prvog;-), samo ga prati prokletstvo da su svi u drugom delu očekivali Švarcija(koji je u to vreme drmao, pa su se svi nešto razočarali.
AvP je sranje u boji, film napravljen za pubertetlije/mladje adolescente kojima i nije važno šta se radi u filmu, već da se puca na sve strane. Šteta, nadam se da će Predator3 i Alien5 biti bolji.

Ja sam oduvijek tvrdio da je drugi dio Predatora dobar film. Za prvim nisam toliko lud, mislim dobar mi je, ali ništa posebno. Uglavnom da, Švarci vodi kolo, to je istina. Jebiga, tada je bio najpopularniji.

Čuo sam da je jedina budućnost Aliena i Predatora u međusobnim ogledima/filmovima, na to će se valjda koncentrirati. Nezna se dali će biti novih zasebnih nastavaka, ali uskoro valjda kreće remake prvog Aliena. Sranje, ako mene pitate.

A u vezi kultnih SF filmova, evo nam i novog Terminatora uskoro:
http://www.imdb.com/title/tt0438488/

Izgleda da su opet odjebali Edwarda Furlonga.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 22/01/2008 20:29:10
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 20:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skot
Da, to je ta verzija s volom i potjerom po hodnicima... Ali ne kužim zašto je Fincher izrezao tu završnu scenu. Šteta..

Pa kakav je onda završetak? Šta se desi sa Ripley?
Ne kužim ni ja zašto je to napravio...

quote:
Originally posted by mr murdoc

Jedinica je odlican horor, dvojka predivna akcija, trojka radanje genijalnog rezisera koji ovdje jos uvijek nije imao dovoljno prostora, a cetvorka..reciklaza vec recikliranog.

Tako nekako i ja mislim, osim ovog zadnjeg u kvadrilogiji, njega apsolutno ne podnosim. Nešto toliko nakaradno je stvarno teško sklepati.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 22/01/2008 : 20:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
Kada sam pre nekih 8 godina gledao Predator 1, bukvalno sam se upisao u gace, najozbiljnije! Jos uvek me sramota kad se toga setim!:-)

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 21:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Inače, jel sam se već hvalio da sam bio ovde ?
http://www.hrgiger.com/quicktime.html#

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/01/2008 21:17:32
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 21:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Vidiš ti, kakve sve pogodnosti imate vi koji ste se na vrijeme udaljili od ovih prostora.

PS; volio bi to vidit uživo.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 22/01/2008 21:20:59
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 21:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul


Čuj, to su ipak bile 70-e (neznam koje je godine prvi nastavak startao, dali je čak '77 sve počelo, mislim pripreme i to), tako da je stvarno sve napravljeno najbolje moguće. E sad da, nekome je film pomalo inertan, ali meni to ne smeta. Scene u onom 'nasukanom' svemirskom brodu su mi najjačio dio, by far. Neznam dali bi to itko drugi osim Ridleya Scotta (onog ranog RS-a) mogao tako dobro napraviti. Meni je najdraže to što se u prvom dijelu najviše rad o otkrivanju, šta, gdje, kada, kako, zašto, sve je novo, i na kraju se povezuje u cjelinu. U durgom dijelu toga ipak nema.



Ne,ne, da me ne razumeš pogrešno. Jedinica mi je neuporedivo bolja po atmosferi, glumcima, opštem utisku. Malo mi je razvučena(tu je Ridley još kretao),a dvojka mi je bolja stvarno zbog takve banalne činjenice da se alien jednostavo više pojavljuje ,-)

quote:

Ja sam oduvijek tvrdio da je drugi dio Predatora dobar film. Za prvim nisam toliko lud, mislim dobar mi je, ali ništa posebno. Uglavnom da, Švarci vodi kolo, to je istina. Jebiga, tada je bio najpopularniji.


Ma jedinica mi je dobra samo u poslednjih pola sata, pre toga je tipičan akcioni film osamdesetih+Švarci ;-)


quote:
Čuo sam da je jedina budućnost Aliena i Predatora u međusobnim ogledima/filmovima, na to će se valjda koncentrirati. Nezna se dali će biti novih zasebnih nastavaka, ali uskoro valjda kreće remake prvog Aliena. Sranje, ako mene pitate.
[/quote]


Ja sam nešto načuo da je u planu snimanje A5 i P3, a iskreno se nadam da neće nikome pasti na pamet da pravi rimejk Aliena, to će tek da ispadne velika glupost!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2008 : 21:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Vidiš ti, kakve sve pogodnosti imate vi koji ste se na vrijeme udaljili od ovih prostora.

PS; volio bi to vidit uživo.


Prije par mjeseci si rekao da ćeš ispuniti profil kada se malo bolje upoznamo. Ne mislim nas dvojica već sa forumašima.
Hajd bar reci šta znači flamboyant - ukrali su mi rječnik pa ne znam...
A onda ću te pronaći koristeći svoje stare KGB kont

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 21:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ne,ne, da me ne razumeš pogrešno. Jedinica mi je neuporedivo bolja po atmosferi, glumcima, opštem utisku. Malo mi je razvučena(tu je Ridley još kretao),a dvojka mi je bolja stvarno zbog takve banalne činjenice da se alien jednostavo više pojavljuje

Ma OK je to, kužim ja. Razmjenjujemo mišljenja.

quote:
Ja sam nešto načuo da je u planu snimanje A5 i P3, a iskreno se nadam da neće nikome pasti na pamet da pravi rimejk Aliena, to će tek da ispadne velika glupost!!

Vidiš, ja sam čuo da će ovaj rimejk brzo doći na red. Bit će sranje, naravno, teško je dirati u kultove i proći nekažnjeno.
Ali nastavci će sigurno kad-tad doći na red, u to nema sumnje. Zov novca je jači od onog umjetničkog (naravno, pod uslovom da takav uopće i postoji).

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 22/01/2008 21:50:40
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 21:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Prije par mjeseci si rekao da ćeš ispuniti profil kada se malo bolje upoznamo. Ne mislim nas dvojica već sa forumašima.
Hajd bar reci šta znači flamboyant - ukrali su mi rječnik pa ne znam...
A onda ću te pronaći koristeći svoje stare KGB kont

Istina, ali tokom ovih nekoliko mjeseci je moje oduševljenje forumom nažalost splasnulo. Prvenstveno kad vidim šta ljudi pišu po njemu, koliko tu ima mržnje, pakosti, jala, ljubomore i ostalih ružnoća. Čovjek se zapita zašto su ti ljudi uopće ovdje i došli razgovarati. Tako da, pošto sam ovdje po postovima vidio tek nekoliko ljudi koje bih volio upoznati uživo, nema smisla da razvijamo neki tobože prijateljski odnos. Zato nisam ni ispunio profil. Vjerojatno neću još dugo ovuda, prebacit ću se na recenzije, tamo se barem priča o stripu, koliko-toliko.

A flamboyant znači - blještav, blistav, svjetlucav. Objasnio sam to već negdje na forumu, bila je neka zajebancija sa svjetioničarima, pa sam ga zato uzeo. Malo je dug, istina.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/01/2008 : 22:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul


PS; volio bi to vidit uživo.



Veruj mi da bi voleo
Imaü bliski susret sa alienima u prirodnoj veličini(čitaj:2,5m), Predatorom i Eve iz filma Species. Fe-no-me-nal-no!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 22/01/2008 : 22:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Kaj nije iz nekakvog cucka izašao alien u 3 djelu?!?!
Uglavnom znam da sam gledao obje verzije i onu sa izlaženjem aliena iz Ripley i onu bez..
Uglavnom ono ganjanje po hodnicima sa first person kamerom (na alienu) i sa zatvaranjem (poluneispravnih) vrata je antologijski.. Nema oružja HALOOO! Zbog tih stvari izjednačavam i 1. i 2. i 3. dio.. Čak ih nikad nisam ni pokušao kategorizirati jer su mi svi fenomenalni!!!!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 22/01/2008 : 22:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
A Predator 1 svrstavam u top 10 filmova svih vremena.. Jednostavno nisam još susreo osobu kojoj je taj film glup ili bez veze..
"Dis kabinet ministaaa! Daz hi olvejs travel on d rong sajd of d bordaaa?" Pa Švarcika je zakon:)))))))))))
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2008 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Obi-wan
Prije par mjeseci si rekao da ćeš ispuniti profil kada se malo bolje upoznamo. Ne mislim nas dvojica već sa forumašima.
Hajd bar reci šta znači flamboyant - ukrali su mi rječnik pa ne znam...
A onda ću te pronaći koristeći svoje stare KGB kont

Istina, ali tokom ovih nekoliko mjeseci je moje oduševljenje forumom nažalost splasnulo. Prvenstveno kad vidim šta ljudi pišu po njemu, koliko tu ima mržnje, pakosti, jala, ljubomore i ostalih ružnoća. Čovjek se zapita zašto su ti ljudi uopće ovdje i došli razgovarati. Tako da, pošto sam ovdje po postovima vidio tek nekoliko ljudi koje bih volio upoznati uživo, nema smisla da razvijamo neki tobože prijateljski odnos. Zato nisam ni ispunio profil. Vjerojatno neću još dugo ovuda, prebacit ću se na recenzije, tamo se barem priča o stripu, koliko-toliko.

A flamboyant znači - blještav, blistav, svjetlucav. Objasnio sam to već negdje na forumu, bila je neka zajebancija sa svjetioničarima, pa sam ga zato uzeo. Malo je dug, istina.


Ljudi ko ljudi, 300 ćudi, svatko ima mane, na ovom forumu ni bolji ni gori od ostalih ljudi...Ja osobno ne želim upoznati nikoga, ali su mi forumaši u globalu ipak dragi. Za profil se šalim, nisam ni ja baš totalno realno ispunio. Ustvari jesam jednom i odmah se našao netko tko je te informacije htio zlorabiti - tako da malo tajnovitosti ne škodi.
Eto, sada znam šta znači flamboyant...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/01/2008 : 22:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Prvi i drugi su mi za anale. Drugi draži jer me nije razočara nakon prvog a i super je održa napetu atmosferu. Treći je na trećem mistu i unatoč lošim kritikama dostojan nasljednik prva dva ( ipak nije bilo lako napraviti nešto epohalno nakon prva dva ). Možete se čuditi ali meni je i 4 dio sasvim ok. Nepetenciozno i kao takvog ga triba i uzimati u obzir. Kloniranje je bilo aktuelna tema, zašto ne?. Opuštajući filmić. Da su četvrti dijelovi mnogih ( najavljenih kao )trilogija ovakvi... odmah bi potpisa.

A Vs. P je nešto najlošije između spomenutih 6 ( 4xA + 2xP ) a drugi još nisan pogleda.

Predator je odličan ako se uzme u obzir kad je nasta a i ima poprilično originalan koncept. Zabavno do jaja. Dvojka, pokopana od kritike, mi također ima prolaznu ocjenu. Ljudi su razočarani, ne Glowerom, nego izostankom Arnolda tako da je nepravedno film proglašen flopom. Da je više takvih flopova.

Imam ih sve ali 3 i 4 Alien u staroj verziji pa ću ipak kupiti ta dva izdanja radi redateljskih verzija.

Nakon dugo vrimena na kioscima filmovi za koje se isplati dati lova.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 22/01/2008 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message  Reply with Quote
Vjeko, sama statistika je rekla svoje o Predatoru 1, punooo je bolji od drugog dijela a ne samo zbog toga sto nije bilo Mr. Kalifornija. Koliko su filmova napravili u gradovima kako neki skakucu po zgradama da je to vec postalo normalno ali izgleda nekima momcicima u pubertetu nikad dosta...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 23:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by sawitch

Meni sva 4 uzas... Ne pljujem film, nego ne volim zanr sa cudovistima takve vrste, uopste mrzim filmove i teme o svemiru... Izuzev StarWars-a...



Od početka su mi se dopadala tvoja gledišta!
Ali ipak, treba voleti SF....
SF je način života....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 22/01/2008 : 23:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GTI_TURBO

Vjeko, sama statistika je rekla svoje o Predatoru 1, punooo je bolji od drugog dijela a ne samo zbog toga sto nije bilo Mr. Kalifornija. Koliko su filmova napravili u gradovima kako neki skakucu po zgradama da je to vec postalo normalno ali izgleda nekima momcicima u pubertetu nikad dosta...



Pa fakat je, mada je i dvojka gledljiv..
A nisam znao da je Alien na kiosscima!!!
Jel imajoš jedinice za kupit ili je samo dvojka?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 23:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Ma da, to i ja kažem. Prvi je jednostavno revolucija. Mogu samo zamisliti kako je bilo ljudima koji su to '79 prvi put gledali u kinu. Pa i sam Cameron je priznao da je ta Ridleyeva atmosferičnost jednostavno nenadjebiva. Scott se time inače često služio u ranijoj fazi.

Inače, na prvom DVD-u (Alien) piše sljedeće - ''Od redatelja filma Gladijator''. Mislim ono, puk'o sam od smijeha kad sam to vidio. Umjesto da piše - ''Od redatelja filma Blade Runner''. Stvarno da čovjek ne povjeruje.



Moram da se složim sa tobom u potpunosti! Ali, ipak je to marketing....Danas je više ljudi čulo za Gladijatora, nego za Bladerunnera. A i ima dosta nesretnika koji Bladerunner smatraju sranjem zato što "smara"....
MARKETING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/01/2008 : 23:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ako vam je originalni Alien inertan, treba da pogledate rusku ( originalnu verziju ) Solarisa.
Fenomenalan film, umetničko delo, ali ipak teška gnjavaža!
Kao Odieja u svemiru 2001. Samo na peti stepen!

Ipak, kao jedan veliki ljubitelj SF-a, moram i da napomenem da bih svaki gledao još 100 puta!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000