forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jedna jednostavna vrlo anketica...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 00:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

mi imamo izdavachke "planove"?
ja sam uvek nekako kontao da je to smuti-pa-prospi-daj-shta-dash.doo:))


Exactly!

quote:
Originally posted by BlekenDekara

usput, djole, ker tu elaborejt to oko "direct marketa" i primenljivosti?
nisam siguran da sam skontao...
odnosno siguran sam da NISAM skontao:))


Pa, s obzirom na to da izdavače ne zanima koliko se toga zbilja prodalo, nego koliko su preko Diamonda uvalili dilerima, a dileri se ne vode uvek najnužnije prodajom kao glavnim argumentom (osim ako nije u pitanju neko neopevano iznenadjenje), nego njihovim očekivanjima prodaje - tvoja jedna sveska ne znači puno.

Osim, naravno, kada su u pitanju extra small press izdavači kao što je Menion, etc - ali tu ionako nema trejdova... a ni direct marketa.

Ima naravno stripova koji demantuju ovu tezi - NeOM kao najočigledniji, ali za većinu manjih izdanja, ukoliko sam vlasnik comic shopa ne veruje u izdanje, i prodaja nije zaista fenomenalna - neće ga naručiti u nekom značajnijem broju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 00:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Meni ništa nije jasno ni samo kad vas vidin... bez da išta progovorite



djole je Lavirint PR pa tje sad sve on lepo i natenane da ti objasni... voli on to

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 00:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Meni ništa nije jasno ni samo kad vas vidin... bez da išta progovorite



To je sve deo naše ingeniozne strategije. Vi mislite da smo zgubidani, a dekara u stvari već kupuje treći ferari. Ha! ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 00:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
ali za većinu manjih izdanja, ukoliko sam vlasnik comic shopa ne veruje u izdanje, i prodaja nije zaista fenomenalna - neće ga naručiti u nekom značajnijem broju.



u tome je i poenta.
jer kad pogledash neko novo nepoznatno izdanje(pa i na izdavachkom "gigantu" kao shto je vertigo) RETKO koje dobije neke brutalno dobre startne narudzbe i gradi ih vremenom uz dobar buzz i vrd of maut.
izuzetak su naslovi koje rade vetj etablirani autori ali ovde prichamo o nekim novim klincima(chiji je predstavnik BKV bio pre 5ipo godina kad je startao Ya(swamp thing(nechitljiv bajDvej i zasluzno ukinut)i sitnarija marvel tezgice sa strane)) i njihovim mogutjnostima da svoj rad prezentuju vetjem i shirem krugu chitalaca.
sveska je mnogo ekonomichnija i isplatljivija za probati takve stvari nego shto je trejd(ogn, pajseru - OGN!:) iz jednostavnog razloga shto i tim izdavachima i prodavachima i kupcima je MNOGO lakshe da izdvoje tri umesto 15 dolorelosa za privju.
kao shto je i mnogo lakshe da se obavezesh na 36 dolara rasporedjenih na 12 meseci negoli je na dvaput godishnje po 15...



**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 00:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
... dobro, to je paradoks u kojoj ljudi itekako imaju 100 i kusur dolara za Absolute Hush ili šta već, ali je mnogo 15 za novi OGN. Znamo to, to je tako, i toj sorti će sve osim slimlajna biti skupo.

No. Iz ovoga sledi da je word of mouth vredniji za promociju nego da ti kupuješ svesčice - i s tim se slažem. Ali toga imaš i van svezaka - vidi Skota Pilgrima. Dakle, važnije je ubediti comic book guya koji drži radnju da naruči neki strip, nego ga kupiti - opet, paradoksalno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 01:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
No. Iz ovoga sledi da je word of mouth vredniji za promociju nego da ti kupuješ svesčice - i s tim se slažem. Ali toga imaš i van svezaka - vidi Skota Pilgrima. Dakle, važnije je ubediti comic book guya koji drži radnju da naruči neki strip, nego ga kupiti - opet, paradoksalno.



moze vrd of maut da bude ne znam kako fantastichan ali ako JA(i josh par hiljada ovako pametnih:) ne kupim/o tu svesku CBG je netje dugo podrzavati.
vidi na primeru Casanove.
odlichan strip, niska cena, jako dobar buzz pa je opet sve u kurcu i na kashichice.
mislish da fraction to ne bi radio umesto tezgi za marvel?
odjebao bi sve ordere i war journale i zajebavao se svaki mesec na ovome umesto shto ovako odradi mini u dve godine i razmishlja dal tje imati da plati crtacha za sledetju "sezonu".
za to su krivi svi oni koji su chekali trejd da ischitaju(tjao, dushe koji hodash!:))iako je i sama sveschica i vishe nego dovoljna sama za sebe te je chak i preporuchljivo da se chita na kashichice:))
da je tih par hiljada koje je naruchilo HC kupovalo redovno sveschice poprilichno sam siguran da bi bilo drugachije...
skot pilgrima je izvuklo opcijonisanje za film na osnovu koga je o`malley mogao da iskusha sretju radetji drugi ogn pa je tek onda doshao dobar vrd of maut i ovetje narudzbine.
i, nisam siguran dal sam bio jasan ranije, protiv OGNa(standalone ili ongoing) nemam apsolutno nishta.
protiv trejdova koji izlaze sedam dana nakon izlaska zadnje sveske - itekako.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 01:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Bah, pogledaj Kirkmana - jel' se prodaju NeOM? Prodaju se. Jel' opet radi tezge za Marvel? Opet radi.

Koliko god da se prodaju, opet će morati da se prodaju "velikima".

E sad... Kazanova nije najbolji primer, i u stvari je dobar primer da buzz nije sve - jer znaš i sam koliko je čitljiv na prvi pogled.

I pride, nema li par serijala koje su upravo trejdovi spasli? Ono, ne idu sveske, ali će se prodati trejd? Slotova She Hulk je bila jedan od njih, ako se ne varam.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 01:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I The Order je odličan, nešto najbolje od Marvela danas. :P

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 01:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Bah, pogledaj Kirkmana - jel' se prodaju NeOM? Prodaju se. Jel' opet radi tezge za Marvel? Opet radi.

Koliko god da se prodaju, opet će morati da se prodaju "velikima".

E sad... Kazanova nije najbolji primer, i u stvari je dobar primer da buzz nije sve - jer znaš i sam koliko je čitljiv na prvi pogled.

I pride, nema li par serijala koje su upravo trejdovi spasli? Ono, ne idu sveske, ali će se prodati trejd? Slotova She Hulk je bila jedan od njih, ako se ne varam.



opaska o "moranju" pisanja za velike je ovde netachna jer kirkman ni na chemu tamo ne zaradjuje koliko na walking deadu.
invincible kolko znam pishe za dz odnosno komplet kinta ide ostatku ekipe.


to shto je kirkman marvel fanboy i shto drka dok pishe (loshe, may i add) svoje dechachke heroje je druga stvar.


meni je kazanova na prvi pogled bio odlichan, na prochitano konfuzan a u globalu fantastichan:)



za she-hulk(i runawayse i verovatno josh poneshto) si u pravu.
tu je pojava trejda pomogla prodaji pojedinachnih sveschica i serijala uopshte.
pitanje je na koliko takvih sluchajeva dodje ovih gde chekanje na trejd utiche na ukidanje serijala?
kladio bih se da je razlika poprilichna...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 01:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

I The Order je odličan, nešto najbolje od Marvela danas. :P



ti si mi beshe rekao da je slottov iniciative odlichan?
u tom sluchaju - zakljuchili smo ovaj razgovor:)pPPP

zadnje dobro shto sam prochitao od marvela bio je brubakerov start na daredevilu.. onaj arc "devil in the block D(?c?e?...jebemliga)"
posle smaracha od bendisa to mi je leglo ko pesnica za vrat i taman mi je malo povratio nadu u marvel kad me je dochekao ladan tush od ostalih 20+ brojeva.
she hulk mi je bio zabavan dok je slott radio one stand alone prichice u V2.
posle prvog two-partera sve je otishlo u nepovrat i kasnije + ovaj peter davidov nastavak mi je u blagu ruku recheno - neinteresantan.
da vidimo dalje... captain america... zevao pri chitanju prva tri broja i ako do tad nije uspeo da me impresionira netje ni u sledetjih 30 brojeva...
civil war mi bio super prva tri broja a onda se(po starom dobrom millarovom obichaju) sve razmuljalo i otishlo u ku..kuruz...
astonishing x-men prvi arc bio ultra dobar, drugi pocheo i nikad nastavio...
sad chitam amazinga novog.
ok je.
zaboravim na sve one JMS hvalospeve od ranije koji su mi ionako ishli na ganglije jer mi je njegov spajdi bio nishta vishe od prosechnog ali toliko izvikan da je bilo iritantno, zaboravim na stupidarije oko mefista i retkona i chitam ko shto sam chitao one epizode spectaculara iz eksa kao klinac - uz klopu.
marvel ne moze nishta da mi ponudi shto me interesuje pa radje trazim svoj superhwerojski fix sa strane.
invincible, noble causes, firebreather(kad izadje - prokleti bili ti trejd vejteri:)), ma i savage dragon su mi 1000 puta interesantniji, prizemniji i zabavniji od ove postCW papazjanije koju sad marvel isfurava.
mrzim shto se stripovi preozbiljno shvatjaju...


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 02:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

za she-hulk(i runawayse i verovatno josh poneshto) si u pravu.
tu je pojava trejda pomogla prodaji pojedinachnih sveschica i serijala uopshte.
pitanje je na koliko takvih sluchajeva dodje ovih gde chekanje na trejd utiche na ukidanje serijala?
kladio bih se da je razlika poprilichna...



A ja ne bih - i tu se diskusija završava, osim ako ne znaš neki način da dobijemo podatke od Karen Berger. ;)

quote:
Originally posted by BlekenDekara

ti si mi beshe rekao da je slottov iniciative odlichan?
u tom sluchaju - zakljuchili smo ovaj razgovor:)pPPP



Čitljiv, nikako odličan. Pati od standardnih Slotovih boljki - previše likova, previše subplotova, previše kontinuiteta.

Order mi je 10 puta bolji - puno likova, da, ali svega par subplotova, ništa kontinuitet (kao da se ne dešava u MU).

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 13:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by BlekenDekara

za she-hulk(i runawayse i verovatno josh poneshto) si u pravu.
tu je pojava trejda pomogla prodaji pojedinachnih sveschica i serijala uopshte.
pitanje je na koliko takvih sluchajeva dodje ovih gde chekanje na trejd utiche na ukidanje serijala?
kladio bih se da je razlika poprilichna...



A ja ne bih - i tu se diskusija završava, osim ako ne znaš neki način da dobijemo podatke od Karen Berger. ;)




logichnije da pitamo quesadu za the hood, the order(kad ga vetj pominjesh), epic antologiju, blade, x-statix, nextwave, al ajd mozemo i bergerku za american virgin,hard time, i ostatak dc focus imprinta...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 13:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Može, kad se vrati Joe Friday na Newsaramu (ako ikada, s obzirom da se spremaju da ga rastrgnu tamo), postavi pitanje Quesadi. ;)

A i to ne bi bilo merodavno, jer sumnjam da postoje proračuni koliko je izdanja propalo jer su ljudi čekali trejd.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 13:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Može, kad se vrati Joe Friday na Newsaramu (ako ikada, s obzirom da se spremaju da ga rastrgnu tamo), postavi pitanje Quesadi. ;)

A i to ne bi bilo merodavno, jer sumnjam da postoje proračuni koliko je izdanja propalo jer su ljudi čekali trejd.



kod nekih ipak postoji - dodash broj prodatih trejdova/trejda na prosechnu prodaju sveski i overish da li zbirna cifra prelazi cifru najloshije prodavanog (josh uvek) ongoing naslova te izdavachke kutje.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 31/01/2008 : 14:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Witchblade
ako sto dobro propustim uslijed neinformiranosti, kasnije lako i jeftino dodjem do toga.



i tako propade sva zabava:))



E, a znas sto jos NIJE zabavno? Pokusaj hvatanja sveski unatrag, iz tko zna kojih izvora i po prenapumpanoj cijeni, jer se u medjuvremenu stvorio nekakav (ne)zasluzeni buzz. Svakom svoje.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 14:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

E, a znas sto jos NIJE zabavno? Pokusaj hvatanja sveski unatrag, iz tko zna kojih izvora i po prenapumpanoj cijeni, jer se u medjuvremenu stvorio nekakav (ne)zasluzeni buzz. Svakom svoje.



SNOBE

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 31/01/2008 : 14:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
>SNOBE

I prefer the term 'discerning', thank you very much :p

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 31/01/2008 : 14:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Moje misljenje je da ce se nekad [kroz 5-10 godina ???] stripovi raditi slicno kao u Francuskoj...znaci vecinom knjige jer ovih svescica je tesko i kupit jer ima vrlo malo striparnica...ranije se moglo kupit te svescice na kisoku itd a sad samo u rijetkim striparnicama ili da se naruci itd...znaci ici ce oni na knjige samo mislim da ce pokusati da izdaju brzi ritam nekog junaka recimo nego sto se radi u Fr/Belg [naprimjer XIII koji je izlazio jel svake godinu dvije]...ameri ne mogu da cekaju tako dugo...nego ce oni nesto dvomjesecno ili tromjesecno itd...ovo sad je vrlo tesko za manje firme da odrze....vidjecemo...ja rijetko kupim svescice...iritiraju me jednostavno. cekam koleciju i onda je sve lakse.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 14:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond
ja rijetko kupim svescice...iritiraju me jednostavno. cekam koleciju i onda je sve lakse.



ne sporim da je lakshe.
ovde samo pokushavamo da skontamo da li takvi kao ti svojim postupcima utichu na (ne)kvalitet stripske ponude u amera.


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 31/01/2008 : 15:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
pa jebiga kad rijetko odem u striparnicu 95% na izlogu sve neki supermisevi, superbikovi, superkrmad, superboji, supermuha....super ovo, super ono....tu i tamo kad vidim nesto dobro onda i kupim svescicu ali rijetko jer ameri rijetko da izbace nesto sto mi se svidja [ima ali slabo, ne umiju oni..
evo svescice sto sam kupio u zadnje vrijeme:
DMZ
Jonah Hex samo od Jordi Berneta
The Killer [archaia izdavac ovo je Fr orig izdanje]
Okko [ovo isto kao pod gore]
i...nista vise

knjige trejdovi
Captain America omnibus [zato sto mi se svidja kako crta Steve Epting i prica je OK iako je superheroj tako da je ok]
Punisher Max vol.1, 2 i 3 HC [ovo su one sto sadrze po dvije ili 3 normalna trejda i printani su u vecem formatu]
Okko vol.1
The Killer vol.1
Conan knjige kupujem
Samurai od DH vol.1 i 2
Terry & Pirates vol.1 od IDW
Milo Manara Bordia of HM 1,2
Joe Kubert years Tarzan 1,2,3 knjige od DH
Leonard Starr's Mary Perkins on stage vol.1,2,3

ima ti jos nekih stvari ali ameri za mene ne izbacuju toliko dobrih stvari koliko bi trebali
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 15:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

kod nekih ipak postoji - dodash broj prodatih trejdova/trejda na prosechnu prodaju sveski i overish da li zbirna cifra prelazi cifru najloshije prodavanog (josh uvek) ongoing naslova te izdavachke kutje.



Prvo utvrdiš koliki broj trejdova je prodat na direct marketu, pošto oni koji kupuju u Barnes & Noble ionako ne bi kupili svesčice - jer ih tamo nema. Dodaš mali dodatni baz za trejd. Kao i one koji ne kupuje sveske jer su im - preskupe.

I kad uračunaš sve te varijable, onda možda možemo da pričamo o grupaciji koja može da kupuje i trejd i svske, ali eto čeka trejd.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 16:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Prvo utvrdiš koliki broj trejdova je prodat na direct marketu, pošto oni koji kupuju u Barnes & Noble ionako ne bi kupili svesčice



B&N ne ulaze u direct market izveshtaje na koje se ja oslanjam.
ovde prichamo o stripovima otkupljenim od strane strip shopova.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2008 : 16:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ali ulaze u konačnu kalkulaciju da li je nešto isplatljivo ili nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 16:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ako je neshto neisplativo u sveskama teshko da tje doziveti izdanje u trejdu.
trejd treba da bude ono extra shto se zaradi preko osnovnih troshkova koje MOZDA pokrijesh sa sveskama.
ok, ovo ne vazi kod svih i tu je vertigo jedan od izuzetaka ali ni B&N, ni amazon ni DM svojom prodajom trejdova nisu pomogli american virginu, testamentu, novoj inkarnaciji swamp thinga i uskoro exterminatorsima i skalpedu...



**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/01/2008 : 16:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
I kad uračunaš sve te varijable, onda možda možemo da pričamo o grupaciji koja može da kupuje i trejd i svske, ali eto čeka trejd.



i onda dodjemo do poente cele rasprave odnosno prozivanja snobova

altruizam pre egoizma, ne?

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000