forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The Walking Dead
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 27/08/2015 : 02:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam zavrsio s citanjem prvog omnibusa i strip mi je fenomenalan! Zna li itko mozda kada fibra planira izdati drugi omnibus?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/08/2015 : 05:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Patrix

Upravo sam zavrsio s citanjem prvog omnibusa i strip mi je fenomenalan! Zna li itko mozda kada fibra planira izdati drugi omnibus?


Mislim da je spominjan Interliber.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2017 : 20:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Kirkman&Adlard&Moore&Rathburn:Živi mrtvaci,prvi omnibus (Fibra)

Nakon Darkvudovih trejdova,pročitah The Walking Dead-e i u formi omnibusa,iliti osam-u-jedan varijanti.
I super je ovo pročitati odjednom.Jeste da je malo nezgodno za rukovanje,ali sa obzirom da ja uvek i samo uvek čitam ležeći,to mi nije bilo ni najmanji problem.
Šta reći za WD? Kikman je jebeni genije,i to je to.Preko hiljadu stranica se pročita,a da ne primetiš da već sviće rujna zora - to je blo barem moje iskustvo.Dobro,nije baš bila rujna zora,ali je bilo pet sati ujutro;a u sedam sam kretao na posao.
Što se tiče crtača,Toni Mur je opasna faca,ali ipak mi je bolji u nečemu kao Dedpulu - Čarli Adlard i Klif Ratburn su mi ipak prikladnija opcija za WD.I mračniji i atmosferičniji.
Interesantno da što duže čitam strip,sve više uočavam da su zombiji ovde samo propratna stvar - sa sve manjom ulogom;a pravo zlo ovog serijala je ljudsko zlo.

Živi mrtvaci/Okružen mrtvima/The walking dead su jebeno remek delo!
5+/5

idemo dalje ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2017 20:36:46
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/01/2017 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Kirkman&Adlard&Rathburn:Živi mrtvaci,drugi omnibus (Fibra)

"Ovo sve menja,
ne vidite li to?
prestajemo preživljavati ...
... i počinjemo živeti."


U drugom omnibusu (trejdovi 9. - 16.),događaji su nešto urbaniji nego u prvoj knjizi.
Posle razbijanja ekipe i nekoliko tragičnih događaja na kraju osmog poglavlja,naši junaci će se opet okupiti.Jači nego ikad.I odlučniji da prežive nego ikad.Sa par novih likova kreću ka Vašingtonu; gde ih čekaju nova iskustva,nove nevolje i mnoštvo živih mrtvaca.Stvari koje će ih ili ubiti ili još očeličiti.Ali najbitnije je da su se stvari pomerile sa mrtve tačke,i da se pojavio tračak nade da se u ovom novom haotičnom i apokaliptičnom svetu može i živeti.
Živi mrtvaci,kao i dobar deo američkih stripova su nabijeni psovkama,nasiljem i seksom,ali ne bez poruke i ne bez smisla.
Pitko,napeto,dramatično.
Nikako ne bih rekao da se bilo šta ponavlja iz sadržaja prethodnih poglavlja.Možda je ovaj omnibus nešto malo manje napet,ali zato ima neke druge kvalitete priče.
Znači 5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 20:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Kirkman&Adlard&Rathburn:Živi mrtvaci,treći omnibus (Fibra)

Šta reći,a ne zaplakati?

Brutalno mi je dobar treći omnibus Živih mrtvaca.Prvu polovinu sam pročitao odjednom,a onda sam odlučio da obavezno prolongiram čitanje,ne bih li što duže uživao;sledeći dan sam nekako "odradio" jedan trejd.Međutim,kod sledećeg čitanja,prosto nisam mogao izdržati,i sljuštio sam sva tri.
Kirkman je napravio u ovom serijalu nešto neverovatno.Na preko tri hiljade stranica čovek vas drži u konstantnoj euforiji.Koliko vidim,i ovih nekoliko trejdova objavljenih nakon trećeg omnibusa (25-27) su jednako dobri.
I kao što reče Džon Konor,kad nešto valja,zašto prekidati.I iako me izluđuje kod većine (da ne kažem kod skoro svih) strip serijala to prolongiranje do besvesti,ovde podržavam Kirkmena da gura dok god ima tu kreativnu energiju.A opet,po svoj logici,ne verujem da to može trajati mnogo dugo,i bojim se da u nekom trenutku ne usere za sada predobar strip,i da će sam ukapirati u nekom momentu da više ne može da da svoj vrhunac, i u tom trenutku okončati ga.
A opet,nadam se da to neće biti skoro.

WD 3 odnosno trejdovi 17 - 24 donose događaje u jednom novom okruženju.Civilazacija oko Rika&co. je pomalo stala na noge (ako se to tako može reći),prevazišla je onaj prvobitni šok usled pojave nemrtvih, i krenula da se korak po korak razvija.Ljudske nesuglasice su sad daleko veći problem nego hodajući leševi.Trejdovi u ovoj knjizi će nam doneti borbu za prevlast u tom novom društvu koje se sastoji iz (za sada) izolovanih manjih i većih zajednica.Sa vođama i pripadnicima istih,koji su manje i veće zveri.
Ne bih sad da spojlujem,ali ima u ovoj knjizi svega - i akcije i drame i romanse i emocija i ...Interesantno je da gledamo glavne likove kako se menjaju i izgrađuju.
BTW,Negan je prejak lik.Jedan od najupečatljivijih negativaca.


Ne znam šta više da kažem,Živi mrtvaci/Okružen mrtvima su po meni jedan od apsolutnih hitova devete umetnosti XXI veka.
ŽM 3 - bez imalo dvoumljenja strip godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2017 : 09:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajd da malo ozivim topic.
Izasao je visedjelni dokumentarac o Image Comicsu:

http://www.syfy.com/syfywire/watch-the-oral-history-of-image-comics


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 23/11/2017 : 21:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Imam samo prvi fibrin omnibus, ali mi je zbilja fenomenalan ovaj strip. Toliko je zarazan da se tisuću stranica pročita za dan-dva. Nažalost, trenutno nemam novca za ostala dva omnibusa, tako da će morati čekati neke bolje prilike, rođendan ili nešto slično.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/12/2017 : 21:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Čisto da malo zagolicam maštu TWD fanovima s novim naslovnicama brojeva koji tek trebaju biti objavljeni.


Baš sam pročitao broj 174. Da ne spojlam previše - završetak priče o Neganu...

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 08/12/2017 21:35:06
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 08/12/2017 : 21:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Brutalno mi je dobar treći omnibus Živih mrtvaca.Prvu polovinu sam pročitao odjednom,a onda sam odlučio da obavezno prolongiram čitanje,ne bih li što duže uživao;sledeći dan sam nekako "odradio" jedan trejd.Međutim,kod sledećeg čitanja,prosto nisam mogao izdržati,i sljuštio sam sva tri.




Ja sam ovaj strip otkrio slučajno...
Na jednom Interliberu prije nekoliko godina sam kupio prvi broj Okružen mrtvima i to mojoj ženi... jer voli tu seriju.
Ja inače nisam fan horora i taj me žanr uopće ne interesira, ne volim ni horor filmove, ni horor knjige ni horor SF... Tako sam i za ovaj strip mislio da je horor jer se radi o zombijima...

Jednog dana uzmem u ruke prvi trejd koji je objavio Darkwood i pročitam ga onako bez po muke. Radnja mi je bila interesantna i zanimalo me malo više o tom stripu. Kad sam vidio koliko je brojeva izašlo, pokušao sam nabaviti skenirana izdanja na engleskom i nije bilo teško... Tada je počelo... pročitao sam u tjedan dana preko 130 brojeva ovoga serijala...

Bio sam presretan kada sam vidio da je Markos odlučio izdati ovaj strip i danas svakome preporučam ovu priču svakome za koga imam osjećaj da voli dobru priču. Svoje knjige koje je Markos izdao (sve tri) do sada sam posudio već puno puta i izgleda da ću još toliko...

Zaključak TWD nije horor strip.

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 08/12/2017 21:47:08
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/12/2017 : 19:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Bachy:
Nisam shvatio jel ti to posudjujes svoje stripove ekipi da procita, ili ih posudjujes u knjiznici i citas ponovo?

TWD je vrh, a ja odmah svima kojima se TWD svidio preporucam manga alternativu I Am A Hero, isto su zombiji u djiru, ali ipak je malo drukcije i naravno odlicno stivo (trenutno ih Dark Horse izbacuje u obliku mini omnibusa, zasada su izasla prva 4 od planiranih 11 sto cini kompletan serijal).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 19:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Bachy:
Nisam shvatio jel ti to posudjujes svoje stripove ekipi da procita, ili ih posudjujes u knjiznici i citas ponovo?

TWD je vrh, a ja odmah svima kojima se TWD svidio preporucam manga alternativu I Am A Hero, isto su zombiji u djiru, ali ipak je malo drukcije i naravno odlicno stivo (trenutno ih Dark Horse izbacuje u obliku mini omnibusa, zasada su izasla prva 4 od planiranih 11 sto cini kompletan serijal).




Posuđujem ekipi da pročita. Ja sam svoje primjerke redovito kupovao čim bi se pojavili na sniženju...


Misliš na ovo?

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 10/12/2017 20:31:31
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/12/2017 : 20:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
taman pogledao film po toj mangi "I am a hero"

http://www.imdb.com/title/tt3775202/?ref_=nv_sr_1
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/12/2017 : 20:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da da, na taj mislim.
A taj film mislim da necu gledat da si ne upropastim odlicnu mangu (pogledao sam film Seuls po ''Sami''-ima i dosta je los, tj mozda bi se klincima svidio, meni nije nikako, zali boze bacenih 90 minuta).
Imam sva 4 dosada izasla omnibusa, a procitao sam prva 2 i bili su mi odlicni (cca 500 strana po omnibusu).
Jedino mi se ne svidja premali format (cca 18x13cm), jer je crtez jako dobar.
Cita se ful brzo i jako je napeta prica.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/12/2017 20:55:00
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/12/2017 : 11:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/recenzije/i-am-a-hero-iaah-shog-1-i-am-a-hero-vol-1/1769/

Diskach, sto se tice filma, obavezno pogledaj. Odlican je i dobro je adaptiran.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/01/2018 : 22:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Baš sam pročitao broj 175...
Bit će veselo. Odličan početak nove radnje...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/04/2018 : 22:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam kupio prve 3 knjige od Fibre i ja sam oduševljen malo sam poslikao kako strip izgleda za kolegu Tonku, pa ću staviti slike kao linkove (pošto ih nisam smanjivao da bolje može vidjet, a i da ne zatrpam temu):

https://s17.postimg.cc/g48g9cfvj/image.jpg

https://s17.postimg.cc/a3arcagen/image.jpg

https://s17.postimg.cc/3plo91qy7/image.jpg

ovdje imaš čak preko dvije stranice jedan krupan crtež: https://s17.postimg.cc/iyblmv2n3/image.jpg

https://s17.postimg.cc/vpprtg4q7/image.jpg

https://s17.postimg.cc/ckmijpd7j/image.jpg

https://s17.postimg.cc/bv3q7cs3j/image.jpg

Uglavnom, Tonka kako sam ti pisao u dr. temi, negdje imaš više teksta, negdje ovako krupni crteži gdje brzo proletiš, meni je to baš fora naravno, uživo to još puno bolje izgleda

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

FINALLE
Starting Member



29 Posts

Member since 23/02/2018

Posted - 30/07/2018 : 23:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send FINALLE a Private Message  Reply with Quote
Ima li još netko tko prati ove mjesečne što izlaze u Americi. Mišljenja?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 31/07/2018 : 22:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FINALLE

Ima li još netko tko prati ove mjesečne što izlaze u Americi. Mišljenja?



Fenomenalno. Preporuke...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

FINALLE
Starting Member



29 Posts

Member since 23/02/2018

Posted - 01/08/2018 : 19:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send FINALLE a Private Message  Reply with Quote
Pročitao novi broj koji je danas izašao. Još uvijek mi smrdi ovo s Commonwealthom i Pamelom. Vidio sam da Amerikanicima ne leže baš ovi zadnji brojevi. Meni se osobno sviđa, mislim da polako vodi prema nećemu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2019 : 13:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Oho!

Izgleda da je Kirkman iznenada završio serijal. Ono, baš iznenada. Broj 193 uopće nije bio najavljen kao zadnji.

https://www.newsarama.com/45841-the-walking-dead-193-spoilers.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 02/07/2019 : 13:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bas iznenadjenje, tesko mi je povjerovati da tako odjednom zavrse serijal
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 02/07/2019 : 13:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Znači jos jedna Fibrina debeljuca, taman 49 brojeva.
Nice
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 03/07/2019 : 00:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Ja ga tek počeo čitati. Nadam se da neće biti zbrzan kraj i da će zaokružiti priču.

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2019 : 05:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Oho!

Izgleda da je Kirkman iznenada završio serijal. Ono, baš iznenada. Broj 193 uopće nije bio najavljen kao zadnji.

https://www.newsarama.com/45841-the-walking-dead-193-spoilers.html



Bravo zs Kirkmana Kažu i da su namjerno napravili upis i za brojeve 194 i 195 da zavaraju publiku.

Ovo je IMHO jako dobar potez, ne valja razvlačit i must nešto i onda to uništit, bolje stat dok valja (kao što su npr David i Seinfeld napraviili sa serijom).
Serijal je već prešao u šprancu, sve se više-manje ponavljalo.
Inače meni je ovo jedan od naj stripova ikad, i pročitao sam svih 192 broja (Fibrine krmače a onda skenovi jer nemogu čekat ) tako da jedva čekam taj zadnji. E sada samo da ne krenu spinofovi ili oživljavanje serijala.

I moram priznat da mi njegov Oblivion Song i nije baš nešto, isto samo pročitao sve izašlo dosada, pratim zasada ali mislim da ću odustat.

EDIT:
Izašlo, vj ću ga još danas pročitat, 80-ak strana, dakle cca 3u1.
Javim dojmove nakon čitanja, naravno bez spojlera.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/07/2019 19:29:35
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 03/07/2019 : 23:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pročitao - mogu reći da sam zadovoljan krajem, sve u svemu.

Žao mi je što je završilo, pratim od početka ..
no s druge strane, alternativa je bila da ide još parsto brojeva,
što bi neizbježno donijelo i relativan pad kvalitete ..
bolje je ovako, koliko god bih htio još.

Hvala, Kirkmane.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000