forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Trondheim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 10/04/2014 : 15:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
NBM nije odavna izbacio nešto od Donjona. onaj njihov coming up je uvik isti
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/04/2014 : 18:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Trondheim i Sfar su napokon okončali Tvrđu.


Okončali???
otkud ti ta ideja?
Mislio si "napokon nastavili" valjda ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/04/2014 18:01:38
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/04/2014 : 22:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Trondheim i Sfar su napokon okončali Tvrđu.


Okončali???
otkud ti ta ideja?
Mislio si "napokon nastavili" valjda ?


Pa da, napokon nastavili i istodobno okončali.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 22:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sve s Trondheimovim imenom nadam se što skorije vidjeti u Fibrinom katalogu.
Svakako i Tvrđe, ali me puno više intrigiraju Texas Cowboys i Maggy Garrisson.
Vestern izgleda vrlo efektno i autentično, doslovce ubojito, a Maggy sugerira izuzetno zanimljivu i moguće feminizmom obojanu egzistencijalističku priču.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2014 : 07:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Trondheim i Sfar su napokon okončali Tvrđu.


Okončali???
otkud ti ta ideja?
Mislio si "napokon nastavili" valjda ?


Pa da, napokon nastavili i istodobno okončali.


otkud ti ideja da su okončali?
zbog naslova zadnjeg albuma (La fin du Donjon)?
koliko vidim svi serijali Donjona su "serie en cours".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2014 : 09:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

otkud ti ideja da su okončali?
zbog naslova zadnjeg albuma (La fin du Donjon)?
koliko vidim svi serijali Donjona su "serie en cours".


Koliko sam shvatio, ovo je definitivni kraj. Problem je u tome što su Trondheim i Sfar toliko zaokupljeni brojnim samostalnim projektima, da nemaju više vremena zajednički pisati nove epizode Tvrđe. Zato su odlučili zaključiti sagu s ova dva albuma.

Ukratko, život i karijera odveli su ih u različitim smjerovima, a u takvim uvjetima Tvrđa nije mogla opstati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 18/04/2014 : 09:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Kako meni izgleda to je zaključak priče, što je sasvim OK. Koncept Donjona ("300 albuma") je takav, da ostavlja otvorenu mogučnost novih albuma u budučnosti. Bolje je i takav "definitivni kraj" pa pojedinačna i kvalietnija izdanja tu i tamo, nego popunjavanje 300 brojeva na silu. Trondheim je znao u prošlosti neke stvari najaviti pa se poslje predomisliti.
Cijeli serijal je i kao "nezavršen" odličan, jedino bi Zenith mogao biti još malo dorečen sa 2 -3 albuma.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/09/2014 : 12:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@anto

Brate, upravo sam narucio Ralpha Vol.2. No prvog jos nisam procitao .



Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2014 : 12:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

@anto

Brate, upravo sam narucio Ralpha Vol.2. No prvog jos nisam procitao .





hvala ti što misliš na mene!
nadam se da ćeš naći vremena do kraja godine da ih pročitaš i da preneseš utiske ovde;a možda i treći broj nabaviš (i tako zaokružiš prvi ciklus)u međuvremenu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/09/2014 13:01:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 23:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/serie-1340-BD-Venezia.html
najavljeno u Karuselu!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2014 : 23:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a baš vidio katalog i zapalo mi za oko.
za seriju piše da još izlazi ali odavno nije izašao novi album pa pretpostavljam da neće biti više osim ova dva komada.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 23:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam i ja.

možda se dw odluči i za Ralpha za Perle.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/10/2014 23:38:06
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2014 : 01:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

otkud ti ideja da su okončali?
zbog naslova zadnjeg albuma (La fin du Donjon)?
koliko vidim svi serijali Donjona su "serie en cours".


Evo ti i službena potvrda, Trondheim govori o tome u intervjuu na engleskom:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=57525

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/12/2014 : 07:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
That misidentification of a moron who passes himself off as a barbarian was attractive.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/12/2014 : 18:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jako interesantan intervju,hvala Bušido.

Znači sa sedmim albumom se završava prvi ciklus Ralpha Azhama i ne znam šta bih dao kad bi to neko objavio u jednoj integralčini.

Glede Tvrđa,znači Fibra treba da objavi još 26 albuma (ppretpostavljam da će Parade ići u jednoj knjizi).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/12/2014 : 00:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jako interesantan intervju,hvala Bušido.

Znači sa sedmim albumom se završava prvi ciklus Ralpha Azhama i ne znam šta bih dao kad bi to neko objavio u jednoj integralčini.

Glede Tvrđa,znači Fibra treba da objavi još 26 albuma (ppretpostavljam da će Parade ići u jednoj knjizi).




Bemti, trenutnim ritmom objavljivanja svake 4 godine po 2 do 4 albuma to možda nećemo ni doživjeti.
Osobno mi ne bi smetalo ni kad bi krenuli s integralima, recimo 5 ili 6 u 1, pa da se ubrza i da se imamo čemu nadati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/12/2014 : 01:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Osobno mi ne bi smetalo ni kad bi krenuli s integralima, recimo 5 ili 6 u 1, pa da se ubrza i da se imamo čemu nadati.


quote:
Originally posted by Markos

Međutim, francuzi nisu dopustili da radim integrale i ovo je bila jedina opcija.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/12/2014 : 01:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hvala! Makar mi je sad još teže jer će ovako potrajati...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2014 : 10:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će jedino Parade ići u integralu.Pet epizoda po 30 stranica;to i nije za pojedinačne albume.
Ko zna,možda i 12 brojeva Čudovišta Markos izboksuje od izdavača da može objaviti u dve knjige.
Sa obzirom da je tiraž ovog genijalnog serijala 300 primeraka,ja sam srećan da uopšte redovno i izlazi.
Ono što mene raduje u celoj toj priči je da će tako i Fibra dugo potrajati;jer Markos reče da neće gasiti firmu sve dok ne završi sve započeto.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/12/2014 10:19:46
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/06/2015 : 15:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lewis Trondheim & Fabrice Parme: Venecija 1 - Trostruka igra (Darkwood)

Pre svega,neobično mi je da vidim neki Trondhajmov strip sa lepim crtežom;lepim u klasičnom smislu.Volim ja kako crtaju i sam Luis i Larsene,ali ipak je to nekonvecionalni crtež,koji se mnogima ne sviđa,a Parm je klasičar i kao takav otkida.Znači za crtež visoka ocena.
A bogami i za priču - zaplet jeste zilion puta viđen,ali Trondhajm je to začinio na samo njemu znan način.Izvođenje scenarija,dijalozi,igre reči,duhovite scene - svaka čast,kapa do poda.
Mislim,nije to ništa vanserijski,ali simpatično do bola.
9/10 i to devetka ko kuća za prvi album Venecije.
Grehota bi bila ne pomenuti prevod i adaptaciju Gorana Kostrovića,jer kao što rekoh, igre rečima i dijalozi su ono po čemu mi je ovaj strip toliko dobar.


"Ma ne,ne ..Predomislio sam se.Iskopajte mu oba oka"
"Ovaj...samo malo!Uveren sam da se možemo dogovoriti ...na finansijskoj osnovi."
"Može.Platim ti dukat,ali da jaučeš od bolova onako kako ja volim."


A scena sa uzimanjem talaca - neprocenjivo.

Izdanje je inače po svim aspetima odlično - štampa,uvez,dizajn,... pored odličnog izbora stripa i prevoda.

Preporuka za sve Trondhajmofile,ali one koji to nisu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/06/2015 15:05:57
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/06/2015 : 13:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
LT i Parme su uradili jedan još bolji strip, na engleskom objavljen kao "Tiny Tyrant". Meni je to nešto najduhovitije što je Trondhajm ikad napisao, a čitao sam svašta. Zasluga je narvno i Parmeova jer je tamo sa crtežom pokidao.
Nažalost Ameri su objavili samo jednu knjižicu od 12 pričica po 10 strana, dok je ukupno objavljeno 9 albuma po 30 strana.
http://www.bedetheque.com/serie-2220-BD-Roi-Catastrophe.html

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/06/2015 : 13:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

LT i Parme su uradili jedan još bolji strip, na engleskom objavljen kao "Tiny Tyrant". Meni je to nešto najduhovitije što je Trondhajm ikad napisao, a čitao sam svašta. Zasluga je narvno i Parmeova jer je tamo sa crtežom pokidao.
Nažalost Ameri su objavili samo jednu knjižicu od 12 pričica po 10 strana, dok je ukupno objavljeno 9 albuma po 30 strana.
http://www.bedetheque.com/serie-2220-BD-Roi-Catastrophe.html


Da, Le roi Catastrophe je super strip.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 22/04/2016 : 11:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
treba mi neka informacija upućenih u lik i djelo Trondheima. Fale mi još samo 2 albuma od Donjona

Potron-Minet -83 Sans un bruit
Parade -Technique Grogro

Ovu paradu će markos u integralu izbaciti. A ovu gornju? NBM-u ne vjerujem da će samostalno izbaciti ovaj zadnji nastavak ranih godina. Ajmo info :)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2016 : 11:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

treba mi neka informacija upućenih u lik i djelo Trondheima. Fale mi još samo 2 albuma od Donjona

Potron-Minet -83 Sans un bruit
Parade -Technique Grogro

Ovu paradu će markos u integralu izbaciti. A ovu gornju? NBM-u ne vjerujem da će samostalno izbaciti ovaj zadnji nastavak ranih godina. Ajmo info :)


Što te muči? Marko će objaviti kompletnu Tvrđu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 22/04/2016 : 12:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ah, znam ali kad već sve imam od NBM-a? jebiga, ono što fali kupit ću od fibre. Ali zanima me di je stao s tvrđama. Kad idu te rane godine (pretpostavljam da je prve 2 objavio)
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000