forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Trondheim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/04/2017 : 19:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Trondhajm&Parm:Venecija 2 - Codex Bellum (Darkwood)

U Codex Bellumu pratimo i dalje špijunske avanture sinjor Pintorela aka Orla i sinjorine Kantabele aka Crne škorpije.Ovaj put u potrazi za misterioznom Da Vinčijevom knjigom Codex Belumom,u kojoj se nalaze neke velike ( i nepoznate) tajne;a koje bi mogle da donesu Mletačkoj republici moć,nepoželjnu poslodavcima naših junaka.A oni,kao i i prvom albumu,se ne podnose u civilu,ali se vole pod maskama ( odnosno bez maske u Pintorelovom slučaju).
Iako je zaplet ove knjige složeniji nego prve,stepen lucidnosti Trondhajmovog scenarija mi je za klasu niži.A to je ono što mi je i najbitnije kod njegovih stripova.
Stoga,od mene za ovu avanturu čitava ocena niže nego za Trostruku igru - iako vidim na bedeteci da je mišljenje francuskih čitalaca suprotno - drugi album ima veću ocenu od prvog.
4/5

I još jednom, Darkvudu,a pre svega Đolu (cenim da je on "kriv" za odabir ovog stripa),za objavljivanje Venecije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/04/2017 : 19:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lewis Trondheim:Flugan (Komika,Swedish)

Flugan,La mouche iliti Mušica ( http://www.bedetheque.com/serie-3580-BD-Mouche.html ), je Trondijeva zajebancija na sto stranica B5 formata,bez teksta.
Pratimo mušicu koja će se izleći iz jajašceta u kanti za otpatke jednog stana,i njene prve korake,to jest letova;upoznavanja sa okolinom i raznim stvorenjima.Sam kraj nisam ukapirao,šta je pisac hteo reći.

polusimpatično
2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/04/2017 19:29:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2017 : 14:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otok Bourbon 1730 (Bookglobe)
scenario: Apolo & Trondhajm
crtez:Trondhajm
287 stranica, B5 format, HC

Iako gutam Trondhajmove stripove, Otok Burbon sam do sada zaobilazio, nešto zbog toga što sam mislio da je ovde Trondhajm samo crtač, a ne scenarist (a i nisam nešto lud za njim kao crtačem, naročito u c/b varijanti), a nešto zbog visoke cene od 150 k (2200-2400 dinara u srpskim striparnicama).
Ali videvši da je strip na popustu, i to dobrom popustu (695 dinara, 40-ak kuna), odlučih da ga nabavim; a onda videh da je i Trondhajm uključen u pisanje priče, što me je tek razgalilo.

Interesantno je da je ovaj strip izašao 2007. godine, a da ga je BG objavio u istoj godini.Pohvalno.Što se ne može reći za cenu, jer 150 k za ovako nešto je teško klempavljenje.

Strip je gusarski, sa ozbiljnom tematikom, iako crtež vuče na humoristički.Dešava se na ostrvu Burbon, danas ostrvu Reunion, između Mauricijusa i Madagaskara, i tema je zarobljavanje jednog od poslednjih gusara, tačnije gusarskog kapetana.To zarobljavanje povlači neka bitna društvena pitanja na samom ostrvu, oko statusa odbeglih robova, amnestiranih gusara, pitanje vlasti, a tu je i standardna priča o zakopanom blagu.
U prvom planu je mladi Rafael, mladić koji zajedno sa profesorom sa Pariskog univerziteta proučava svet ptica na ostrvu, a najpre traže jako retku pticu dodo; ali je došao na ostrvo ne bi li postao pirat.

Priča mi je dobra, baš dobra - vidi se da je tu Trondhajm uneo svoj prepoznatljivi stil, što se najviše vidi u lucidnim dijalozima.Ima tu svih elemenata koji su potrebni za jednu gusarsko-avanturističku priču.Iako donekle drugačiju .

Kod crteža bih samo rekao da je šteta što nije u koloru, bio bi mi mnogo lepši i efektniji, posebno što bi se bolje razlikovali crnci od belaca.

U svakom slučaju, od mene potpuna preporuka za strip - ali ne po punoj ceni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/10/2017 : 10:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na Ljubljanskom festivalu stripa TINTA (10. - 14. 10. 2017) sam prelistao/pregledao njegov strip Poppies of Iraq (2017, Drawn & Quarterly), no nisam se (jos) odlucio na kupnju. Ipak bih radije "domace izdanje" ako ce nekada biti. Svejedno me zanima, da li je netko vec procitao ovaj strip i njegovi utisci?

https://www.drawnandquarterly.com/poppies-iraq


https://www.theguardian.com/books/2017/sep/12/poppies-of-iraq-brigitte-findakly-lewis-trondheim-graphic-novel-review






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 26/10/2017 17:41:55
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/10/2017 : 12:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Bratiću, potpuno si pobrkao teme, Trondhaima i Delislea .
No... Ja pročitao privju, i na stendbaju mi je ovo, ne znam...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/10/2017 : 17:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Bratiću, potpuno si pobrkao teme, Trondhaima i Delislea .
No... Ja pročitao privju, i na stendbaju mi je ovo, ne znam...


o majkomila ... vidim sad ... imao otvorena oba prozorcica, i pisao u pogresnog vice versa ... evo ispravljam ispravio

A ne znam, dat cu mu sansu, kad tad. U to sam siguran.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/10/2017 : 22:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i napokon mi je Ralph Azham dospeo u ruke - zahvaljujući sjajnom mikeu,sa kojim sam proveo ugodno vreme na Sajmu.
Pokušali smo da malo provociramo markosa glede domaćeg izdanja,ali on je samo rekao "ok,ali posle Tvrđi"!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/11/2017 : 00:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

i napokon mi je Ralph Azham dospeo u ruke - zahvaljujući sjajnom mikeu,sa kojim sam proveo ugodno vreme na Sajmu.
Pokušali smo da malo provociramo markosa glede domaćeg izdanja,ali on je samo rekao "ok,ali posle Tvrđi"!




Jack the Black.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/07/2018 : 22:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Otok Bourbon 1730

Zanimljivo i dosta sadržajno djelo. Uspjelo je praktično u jednoj zgodi izvučene iz nemirne povijesti tog Otoka, nekoliko dana zapravo, stvoriti uspješnu priču i ujedno nas upoznati sa svim prilikama oko tog otoka, tog vremena i problem sa kojima su se ljudi, robovi, pirati i amnestirani suočavali.
Svidjelo mi se. A cijena po kojoj san nabavio stavrno je smiješna.

Boja ne bi bila na odmet ali može se i tako čitati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2018 : 23:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Otok Bourbon 1730

Zanimljivo i dosta sadržajno djelo. Uspjelo je praktično u jednoj zgodi izvučene iz nemirne povijesti tog Otoka, nekoliko dana zapravo, stvoriti uspješnu priču i ujedno nas upoznati sa svim prilikama oko tog otoka, tog vremena i problem sa kojima su se ljudi, robovi, pirati i amnestirani suočavali.
Svidjelo mi se. A cijena po kojoj san nabavio stavrno je smiješna.

Boja ne bi bila na odmet ali može se i tako čitati.


ma boja bi ovde bila itekako poželjna - Trondahjm mi je ponajbolji BD autor (koji je trenutno aktivan),ali u c/b varijanti je žasu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/10/2018 : 22:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Infinity 8 v1
Simpatično, zabava za sat vremena, ali nema više onog starog Tronda ni u tragovima. Videćemo šta nose sledeći delovi.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 22:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čekaj da priteknu u pomoć Velman,Bulet,Emenuel Žibert.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/10/2018 : 10:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Infinity 8 v2 Back to the Führer - mnooogooo bolje nego v1, mnogo zabavnije, duhovitije, blesavije.
Na kraju treće sveščice, u mini stripu "Making of" kaže Vatine Trondheimu "I wanna do a Sci-Fi story with Nazis and Hitler in space!", a T misli "Pff... That's a stupid idea..." i dodaje "...too stupid not to try..."
Indeed.
Mini off-topic: ne znam zašto, ali podseća me malo na strip Rick and Morthy (koji takođe preporučujem svima kojima je draga i serija, a verovatno je draga svakom ko je pogledao makar pet minuta iste).

Die Fabelhaften - moj prvi pročitani strip na nemačkom, he he! Konačno onaj "stari" mladi Trondheim. Jednostranične šašave pričice o svačemu i ničemu. Zabavno, simpatično, ne baš sve, naravno, ali vredi.

O Ralph Azham-u Anto troluje odavno, ja sam uzeo da ponovo pročitam prvi album, da vidim da li da kupujem dalje na nemačkom. I, za divno čudo, mnogo mi je bolji utisak nego kod prvog čitanja. Da podsetim, Tvrđa-like-fantazi koji T sam i piše i crta, preporuka za sve koji pate zbog završetka pomenute Tvrđe.


Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/10/2018 : 21:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sinoć čitao Trondheimovog Spiroua Panika na Atlantiku.
Jedan od rijetkih njegovih koji mi se nije svidio. Nimalo zabavan.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2018 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Sinoć čitao Trondheimovog Spiroua Panika na Atlantiku.
Jedan od rijetkih njegovih koji mi se nije svidio. Nimalo zabavan.


nemoj se uvrediti ako ti kažem da ti ne verujem - kako Trondhajm da ne bude zabavan??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2018 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Infinity 8 v2 Back to the Führer - mnooogooo bolje nego v1, mnogo zabavnije, duhovitije, blesavije.
Na kraju treće sveščice, u mini stripu "Making of" kaže Vatine Trondheimu "I wanna do a Sci-Fi story with Nazis and Hitler in space!", a T misli "Pff... That's a stupid idea..." i dodaje "...too stupid not to try..."
Indeed.


a još kad ulete Velman,Kris i Bulet!!
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Die Fabelhaften - moj prvi pročitani strip na nemačkom, he he! Konačno onaj "stari" mladi Trondheim. Jednostranične šašave pričice o svačemu i ničemu. Zabavno, simpatično, ne baš sve, naravno, ali vredi.


koji je to strip u originalu?
quote:
Originally posted by KuntaKinte


O Ralph Azham-u Anto troluje odavno, ja sam uzeo da ponovo pročitam prvi album, da vidim da li da kupujem dalje na nemačkom. I, za divno čudo, mnogo mi je bolji utisak nego kod prvog čitanja. Da podsetim, Tvrđa-like-fantazi koji T sam i piše i crta, preporuka za sve koji pate zbog završetka pomenute Tvrđe.


e tako se priča za Ralfa!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2018 : 21:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Sinoć čitao Trondheimovog Spiroua Panika na Atlantiku.
Jedan od rijetkih njegovih koji mi se nije svidio. Nimalo zabavan.


nemoj se uvrediti ako ti kažem da ti ne verujem - kako Trondhajm da ne bude zabavan??


Jbg. desi se svakome. Drugima se možda svidi.
Možda je i do crteža, ovaj Parme sitno crta, a možda je razlog to što sam dan ranije pročitao Zvao se Ptirou koji je grom gromova naspram ovoga.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2018 : 21:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Die Fabelhaften - moj prvi pročitani strip na nemačkom, he he! Konačno onaj "stari" mladi Trondheim. Jednostranične šašave pričice o svačemu i ničemu. Zabavno, simpatično, ne baš sve, naravno, ali vredi.


koji je to strip u originalu?
[quote]Originally posted by KuntaKinte




https://www.bedetheque.com/serie-2228-BD-Ineffables.html

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2018 : 21:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Die Fabelhaften - moj prvi pročitani strip na nemačkom, he he! Konačno onaj "stari" mladi Trondheim. Jednostranične šašave pričice o svačemu i ničemu. Zabavno, simpatično, ne baš sve, naravno, ali vredi.


koji je to strip u originalu?
quote:
Originally posted by KuntaKinte




https://www.bedetheque.com/serie-2228-BD-Ineffables.html



fala

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

[quote]Originally posted by izivko

Sinoć čitao Trondheimovog Spiroua Panika na Atlantiku.
Jedan od rijetkih njegovih koji mi se nije svidio. Nimalo zabavan.


nemoj se uvrediti ako ti kažem da ti ne verujem - kako Trondhajm da ne bude zabavan??


Jbg. desi se svakome. Drugima se možda svidi.
Možda je i do crteža, ovaj Parme sitno crta, a možda je razlog to što sam dan ranije pročitao Zvao se Ptirou koji je grom gromova naspram ovoga.


uf,meni je Parme do jaja u Veneciji
a kapiram te ovo što kažeš - verujem da je taj Ptirou bomba,pa onda Atlantik deluje lošiji nego što jeste.

Šteta što su DW stali sa tom Spirouovom edicijom Une aventure

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/10/2018 21:45:00
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/10/2018 : 01:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Anto, ako voliš Parmea, mislim da je vreme da počneš da tražiš od domaćih izdavača i Tiny Tyrant. Ameri objavili jedva jedu knjigu koja obuhvata prva tri albuma, a čini mi se da ima jedno 9 na vrancuskom. Meni je TT verovatno najsmešniji Trondov mejnstrim strip.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2018 : 07:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Anto, ako voliš Parmea, mislim da je vreme da počneš da tražiš od domaćih izdavača i Tiny Tyrant. Ameri objavili jedva jedu knjigu koja obuhvata prva tri albuma, a čini mi se da ima jedno 9 na vrancuskom. Meni je TT verovatno najsmešniji Trondov mejnstrim strip.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/10/2018 : 14:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

...

Šteta što su DW stali sa tom Spirouovom edicijom Une aventure



DW je skroz stao sa Spiroum.
Anto, raspitaj se na Sajmu kad će novi Spirou u Perlama i kad će nova Une aventure.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2018 : 17:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike


DW je skroz stao sa Spiroum.
Anto, raspitaj se na Sajmu kad će novi Spirou u Perlama i kad će nova Une aventure.


misliš da ih nisam zilion puta smarao sa tim pitanjem.

i svaki put na njih dobijao ono već čuveno darkvudovo "videćemo".
ostali su nam "dužni" zadnja dva albuma,i barem jedno tri naslova iz Une aventure (moji favoriti bi bili brojevi 5.,6.,10.,12. i 14. )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/10/2018 : 23:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ernie Pike


DW je skroz stao sa Spiroum.
Anto, raspitaj se na Sajmu kad će novi Spirou u Perlama i kad će nova Une aventure.


misliš da ih nisam zilion puta smarao sa tim pitanjem.

i svaki put na njih dobijao ono već čuveno darkvudovo "videćemo".
ostali su nam "dužni" zadnja dva albuma,i barem jedno tri naslova iz Une aventure (moji favoriti bi bili brojevi 5.,6.,10.,12. i 14. )



Vrijeme je za promjenu taktike.
Iako sam ja zadnji koji bi naudio životinji, teška vremena zahtijevaju teške odluke. Raspitaj se koji je Đoletov najdraži konj.

Potpisujem tvoj izbor za Une aventure.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/01/2019 : 12:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
novi album u novom Zekanu
https://www.bedetheque.com/BD-Lapinot-Les-nouvelles-aventures-de-Tome-2-Les-Herbes-Folles-356984.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000