forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Trondheim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2020 : 14:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Friško sa službene stranice Reprodukta

Novosti i planovi vezani za serijal i vodič za Tvrđe







Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/03/2020 : 19:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anto jos nije dosao sebi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2020 : 20:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Anto jos nije dosao sebi.





A baš se mislim, nisi se valjda usudio komentirati prije anta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2020 : 20:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
o čemu govorite vas dvojica?Što bi me ovo ushitilo?
mislim,super je što je izivko ovo okačio,ali šta mi ovo znači kad ne znam nemački.A i koliko vidim sve što ovde piše mi je verovatno poznato.

verovatno bih seo na dupe kad bi video vest da će fibra izbacivati svake godine po minimum 4 albuma.

u svakom slučaju,hvale tebi izivko što si ovo okačio - planiraju li autori još neki album u ovoj godini?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2020 : 20:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Serijal je živnuo što su jako dobre vijesti i bit će još, to ti je sigurno ko umrit.

Evo ovaj novi ogranak, Antipoden, Panacchione već šljaka na nastavku s istim likovima.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2020 : 21:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
džaba sve kad se markos neozbiljno ponaša po pitanju istog - samo mogu da plačem kad vidim da je najavljeno nošto novo.
a i ti francuzi - da su dali markosu da radi inegrale,bila bi skroz druga priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/03/2020 : 10:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Izivko, baš nas forsiraš sa dojč. Ja malo usporio učenje, ali moram da se bacim ponovo, sad je prilika, sad se ima vremena.
Izgleda da je ipak najbolja nefrancuska produkcija francuskih stripova kod Nemaca (ima ponešto i na španskom, ali manje i skuplje).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 26/03/2020 10:43:34
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/03/2020 : 11:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja inače krenuo da čitam ponovo sve što imam od Tronda, krenuo sa Monster serijalom (ipak za klince, nije neš, mada mož da se potroši sat-dva), juče Kaput and Zosky (sad mi je bolje nego kad sam čitao poslednji put, neke epizodice su baš smešne, neke nako).
Još ne mogu da se nateram da čitam Tvrđe ponovo, ima ih mnogo, "strah" me da se ne smorim... Jedino ako (a hoće) ovo sve potraje...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2020 : 11:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Izivko, baš nas forsiraš sa dojč. Ja malo usporio učenje, ali moram da se bacim ponovo, sad je prilika, sad se ima vremena.
Izgleda da je ipak najbolja nefrancuska produkcija francuskih stripova kod Nemaca (ima ponešto i na španskom, ali manje i skuplje).


Bez sumnje. Nijemci objavljuju doslovno sve što dolazi iz Francuske pa je poslije francuskog najbolja opcija njemački.
quote:
Ja inače krenuo da čitam ponovo sve što imam od Tronda, krenuo sa Monster serijalom (ipak za klince, nije neš, mada mož da se potroši sat-dva), juče Kaput and Zosky (sad mi je bolje nego kad sam čitao poslednji put, neke epizodice su baš smešne, neke nako).
Još ne mogu da se nateram da čitam Tvrđe ponovo, ima ih mnogo, "strah" me da se ne smorim... Jedino ako (a hoće) ovo sve potraje...

Ja sinoć krenuo ponovno s Tvrđama ali rekao sam sebi - maksimalno 2 albuma dnevno. Jedan iz redovnog serijala i jedan spin-off.
Zarazan je taj Trondheim

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2020 : 11:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo uspio sam napokon u jednom postu nabacit dva kvotanja.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2020 : 17:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Još jedna friška vijest - novi član u timu Tvrđa Bastien Quignon i novo čudovište!
Na linku dolje može se pogledati jedna ilustracija. Crtež izgleda vrhunski!

https://www.instagram.com/p/B-M61teB2eQ/?igshid=1upclc50pk3t2


Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/03/2020 : 18:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je sve ovo, samo... Meni je nekako ipak bilo drago kad je T “završio” Tvrđu. Ovako, iako je i inicijalno bilo zamišljeno da ima 300 albuma, mi se čini da je ovo ipak nepotrebno razvlačenje. Jebo to, ko Zagor, nikad kraja. Jes taj svet zamišljen savršeno za beskrajnu zajebanciju, al meni bolji oni T-ovi uanšotovi - kad mu dođe neka ideja, prozajebava se, ispuca se i aj ćao, idemo dalje, u novu zajebanciju.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/03/2020 : 20:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Zanimljivo je sve ovo, samo... Meni je nekako ipak bilo drago kad je T “završio” Tvrđu. Ovako, iako je i inicijalno bilo zamišljeno da ima 300 albuma, mi se čini da je ovo ipak nepotrebno razvlačenje. Jebo to, ko Zagor, nikad kraja. Jes taj svet zamišljen savršeno za beskrajnu zajebanciju, al meni bolji oni T-ovi uanšotovi - kad mu dođe neka ideja, prozajebava se, ispuca se i aj ćao, idemo dalje, u novu zajebanciju.


+1

kao što je uradio sa Ralfom.

i ovo što je Zekana vratio mi se ne sviđa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 28/03/2020 : 01:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:

i ovo što je Zekana vratio mi se ne sviđa.



Ma sta pricas to? Pa nove Zekanove avanture su jos bolje nego stare, a da ne pominjem i da je Markos preskocio jos i najbolju pricu izmedju, Top Ouf! Samo nek ide Zekan!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 13:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

quote:

i ovo što je Zekana vratio mi se ne sviđa.



Ma sta pricas to? Pa nove Zekanove avanture su jos bolje nego stare, a da ne pominjem i da je Markos preskocio jos i najbolju pricu izmedju, Top Ouf! Samo nek ide Zekan!


ma zar čoveče ne vidiš da pokušavam da slažem sam sebe i tako se utešim što i nove albume,ali i Top Ouf! (i ostala tri broja te edicije) Markos neće izdati

pomenuo je da bi ove nove možda i objavio,ali kapiram da nas to loži dok ne zaboravimo da Zekan uopšte izlazi i dalje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/03/2020 13:58:36
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 13:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jbga,ne možeš ni da kriviš čoveka - svi su veći izdavači krenuli u komercijaizaciju - Dade su se klele da nikad neće objavljivati Zagora,DW je ubio sa raznim debilitetima od superherojskog stripa,Markos počinje da gazi po Betmenu...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 14:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a možda nas Markos iznenadi,i u naredne dve godine objavi 8 Tvrđa,po dva Zekana iz obe edicije,integral Linkolna,integral Ralfa Azama,drugu knjigu Device iz bordela,Ayu 2,5. i 6.Bosonog Gena i petog Žeroma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/03/2020 14:05:13
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/03/2020 : 15:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jbga,ne možeš ni da kriviš čoveka - svi su veći izdavači krenuli u komercijaizaciju - Dade su se klele da nikad neće objavljivati Zagora,DW je ubio sa raznim debilitetima od superherojskog stripa,Markos počinje da gazi po Betmenu...



Jbg, ne živi se samo od zraka.
Neka se izdaje što god nosi lovu, plus i ono malo manje komercijalno i ja zadovoljan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/03/2020 : 18:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to sam rekao jedno 20 puta,i potpuno se slažem sa tom tvrdnjom - nek se izdaje Bets za široke naredne mase,pa nek malo love pređe na ovo što volimo mi,publika sa istančanijim ukusom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 29/03/2020 : 20:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
publika sa istančanijim ukusom.


Ta publika je vec naucila francuski, i ne zavisi ni od cije milosti :)
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/06/2020 : 11:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Sinoć čitao Trondheimovog Spiroua Panika na Atlantiku.
Jedan od rijetkih njegovih koji mi se nije svidio. Nimalo zabavan.


Pročitao i ja Panik im Atlantik i meni uopšte nije loš, naprotiv.
Mada, ja uglavnom ne mogu da budem objektivan kad je Trond u pitanju (a i Parme).

SPOJLERI:
Enivej, priča je rekao bih "klasinčni" Spiru: počinje sa par gegova u kojima je uključen i Fantazio, ubacivanja nekih grofovih zezalica i pronalazaka, do avantur(ic)e na/pod morem, gde "rešenje" i spas naravno smišlja Spirou, koji nagradu za ceo poduhvat dobija u vidu "nekežnjavanja za pobunu".

Ono što mi je dodatni plus ovom specijalu je Trondovo ubacivanje zajebancije/kritike/sprdnje sa bogatašima koji se nađu u neprijatnoj situaciji i "analiza" njihovog ponašanja. Zar nismo nešto slično videli sad sa pojavom Corone i reakcijama pripadnika pre svega "zapadnih civilizaicija", recimo, sumanuta kupovina toalet papira i zaliha hrane i slično?

O Parmeovom crtežu neću ni reči, nema potrebe.

Offtopic, da nerviramo malo Anta:
Izivko, da li bi mogao da mi opišeš ili fotkaš kako izgleda tabla Ralpf Azhama u nemačkom izdanju, recimo iz prvog albuma? Ja imam onu jednu Fantagrafiksovu knjigu na engleskom koja ima 96 strana, ali mi se čini da su to polutable, praktično "razvučen" prvi album. Pitam jer hoću da nastavim sa nemačkim izdanjem, pa da znam da li je ovo što imam samo prvi ili prvi i drugi album.
Danke, unapred.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/06/2020 : 12:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Imaš ovdje nekoliko tabli, prva je iz prvog albuma.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2285945

Trebaš neku određenu? Mogu postaviti bilo koju.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/06/2020 : 13:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Imaš ovdje nekoliko tabli, prva je iz prvog albuma.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2285945

Trebaš neku određenu? Mogu postaviti bilo koju.


Ok, hvala, to je to.
Ovi iz Fante su delili table na pola i tako dobili knjigu od 96 strana. Proveriću kući danas.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/06/2020 : 14:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Koje epizode sadrži ovo slovenačko izdanje što je neki dan izašlo?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2020 : 16:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte



Offtopic, da nerviramo malo Anta:





Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000