forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tintin ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/10/2011 : 22:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
evo mog utiska u filmu, pogledao u subotu
(ne brinite, prakticno je "spoiler_free")


quote:
kako zapravo ispricati utiske, a ne "spoilovati", sto bi rekao Zmijoslav :hmmmm:

Fora je uveliko u tome da ako ste procitali sve tri price iz predloska (Rak sa zlatnim kljestima, Tajna Jednoroga, Blago Rakama Crvenog), film vam nece biti nimalo nezanimljiv. Stavise, prica je toliok vesto ukomponovana, da sam zaista ostao iznenadjen. Ruku na srce, jesam ostao razocaran zato sto je radnja "Blaga Rakama Crvenog" prakticno izbacena iz celog filma, ali sta sad.

Ono sto se mora reci je da je Spilberg/Dzekson uveliko ispostovao ono sto je rekao - da je ostao veran stripu. Zato ce u ovom filmu vise uziivati verni i dugogodisnji citaoci Tintina, nego oni koji su se tek povrsno upoznali sa stripovima. Verujte, film je prepun raznih referenci na stripove, a neki od kadrova su doslovno precrtani iz epizoda.

No, mozda je zapravo najbolje poceti od pocetka, i reci da je uvodna spica so bloody brilliant, jer je bukvalno na faxonu spice crtane serije ili makar TV filma a kroz svu svoju akciju, pred ocima nam prolece zilion referenci na sve Tintinove avanture Takodje, vec prva scena, Erze i Tintin, SO FCK'N BRILLIANT!!!!!
Odmah se vidi sarmantnost koja je karakteristicna strip, i koja definitivno nije izostala u ovoj ekranizaciji. Animacija je od prvog kadra itekako na nivou, i sam dizajn likova je neverovatno veran originalu, odusevio sam se

Radnja je isprepletena toliko vesto, da sam se u nekim momentima pitao gde prestaje "Tajna Jednoroga", a pocinje "Rak sa zlatnim kljestima", i slicno

Pomenute reference tokom filma su zaista impresivne, i idu i do najmanjeg detalja, tipa, iz koje pozicije Tintin puca iz pistolja :D Zanimljivo je bilo videti i reference na ranije avanture, koje su vesto ubacene u jedan brz pogled na Tintinovu radnu sobu.

No, evo, da zadovoljim i zmije koje prosipaju otrov po Spilbergu - IMA sranja, i to ima zescih sranja koja su me bas bas razocarala. Uglavnom se svode na preterane akcione scene, poput one gde Snesko jurca po gradu da bi nasao Tintina, pa preko pada aviona u pustinju, sve do jurnjave po gradu u trotociklu ili "macevanja" Hadoka i Saharina....good grief

Ipak, nothing, NOTHING beats Kapetanovo punjenje goriva u avionu!!!! Na to sam ostao bez reci, preglupo.... :facepalm: (da ne otkrivam sad, sve ce vam se itekako kasti samo kad budete gledali)

No, ono sto me je zatim obradovalo je pojavljivanje neocekivanog gosta, to jest, pardon - gosce! I zaista sam se ismejao, tako su je dobro uradili, svaka im cast (znate sigurno o kome je rec)

Momenat u seikovoj palati, tj, bekstvo iz iste mi se dojmio jer je tako suptilno ubacen momenat bogatasa tiranina koji drzi u (ne)milosti narod koji oko njega zivi. (kontrolise branu i dotok vode, a narod umire od zedji)

Finally, scena u vili Mulinsar me je toliko obradovala, da mi je zaista posla suza na oci. Ono, scena iz raspleta mog prvog Tintina ikada (Blago Rakama Crvenog, trodelni, 1998. izlazio....), Orlov krst....i uradjena je tako fenomenalno <3

Kad film vec nije na francuskom, drago mi je barem da su svi glumci britanskog akcenta [love2] [cool2] To mi nekako daje poseban smek svemu, velicina, tradicija....sve sto vuce britanski akcenat


Overall, vrlo sam zadovoljan, iako bih bez razmisljanja operisao one sekvence koje sam gore nabrojao.
Takodje, Dzon Vilijams odradio super posao


Jedva cekam nastavak (nastavke)! Vrlo vrlo me zanima koje ce price dalje da rabe!!!!!! Ja bih TAKO VOLEO da rade Put na Mesec, ali tesko da ima od toga ista
Pretpostavljam da ce sledeca da se naslanja i dalje na "Blago Rakama Crvenog" (taman sjajna prilika da ubace Lakmusa ), ali me zanima koje ce druge epizode da inkorporiraju :hmmmm:


Elem - nemajte sumnje, pohitajte u bioskope!!!!


(valjda nisam nista zaboravio, kako se budem setio necega, tako cu da ubacim ovde (uostalom, mozda se desi da odem sledeceg vikenda opet da ga gledam, pa ce se prisetim taman ))



*also
zaboravio sam da kazem da recimo Tomson i Tompson nisu bas 100% valjano odradjeni :hmmmmm:

mislim, definitivno je prisutni elementi njihove smotanosti, medjusobnog prepiranja, dobrodusnosti, itd....ali bas je ova dobrodusnost previse naglasena nekako, fali im ona prevelika samouverenost, to jest, ozbiljnost koja prati istu. U stripu su cesto prikazani vrlo ozbiljno, i onda naprave neku glupost, te smeh bude jos veci.
Ovde su nekako prikazani kao stopostotne dobrice, pa onda krajnji efekat i ne bude bas ocekivan

Takodje, fizicki izgled, nesto su mi previse "bucmasti" :hmmmmm:

Al nema veze, same situacije u koje su upadali, ispadi njihove smotanosti, provale i medjusobni odnos ove dve kolege jeste zaista pogodjen u sam centar mete <3

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 31/10/2011 22:53:25
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/11/2011 : 07:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Evo, taman je za premijeru filma izašao četvrti integral.



http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=645&id=149315

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/11/2011 : 11:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hehehehehheh, i to bas slucajno sa Rakom sa zlatnim kljestima i TAjnom Jednoroga :D :D :D 8)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 07/11/2011 : 20:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a broj 5 kad izlazi?
Go to Top of Page

Loki
Starting Member



Croatia
30 Posts

Member since 24/06/2011

Posted - 09/11/2011 : 11:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Loki a Private Message  Reply with Quote
mora i algoritam nešto da zaradi zahvaljujući filmu :D
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 26/11/2011 : 11:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a broj 5 kad izlazi?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2011 : 12:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mora i algoritam nešto da zaradi zahvaljujući filmu :D

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2011 : 15:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

a broj 5 kad izlazi?


Prevodi se. Nema nekog konkretnog datuma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2011 : 01:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Planiram skupiti nesto od Egmonta od TINTIN-a pa me zanima ima li tko sta od ovog izdavaca da podijeli misljenje o kvaliteti izdanja!
Hvala!

http://www.amazon.co.uk/Red-Rackhams-Treasure-Adventures-Tintin/dp/1405206233/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1322870494&sr=8-1
http://www.amazon.co.uk/Blue-Lotus-Adventures-Tintin/dp/140520804X/ref=pd_sim_b_11

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/12/2011 14:37:04
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/12/2011 : 01:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
imam ja skoro celu kolekciju
bez greske
kupuj bez razmisljanja

(tj, ima greska - nemaju Tintin u zemlji Sovjeta, kao ni Tintin u Kongu*, ne znam zasto....)
*tacnije, ima neko novo HC izdanje, al SC jos nisam video....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/12/2011 : 01:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mada
nije mi jasno zasto ne bi uzeo domace izdanje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2011 : 14:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

mada
nije mi jasno zasto ne bi uzeo domace izdanje


Hvala na info,mislis naravno na Egmontova izdanja..
Sto se tice domacih izdanja ne bih jer bih htio za svaki strip da ima svoju naslovnicu a ne isjecak od sve tri na naslovnoj i takve stvari i nije bed sa citanjem na engleskim imam ovdje za kupiti na francuskom jeziku ( sto bih trebao za vjezbu jer ucim francuski) ali ipak navika...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/12/2011 14:37:31
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/12/2011 : 14:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Lord Vader89

mada
nije mi jasno zasto ne bi uzeo domace izdanje


Hvala na info,mislis naravno na Egmontova izdanja..


yupyup

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/12/2011 : 18:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
rece ovde neko da ima kolekciju Little Brown izdanja....markos, jaki?
to li je isto sto i Egmont?

imate li i "Tintin u Kongu" i "U zemlji Sovjeta"?
kod mene u striparnici imaju celu kolekciju osim ta dva naslova, ne znam u cemu je fazon

(a ne bih pitao zaposlene posto u zivotu nisam dobio tacnu informaciju od tih diletanata )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2011 : 18:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ne, ta dva postoje samo u zasebnim hc albumima, ne u Little Brown izdanju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/12/2011 : 18:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
naravno, why make things simple....
a bitno je da na zadnjoj korici imaju naslovne strane citave kolekcije....

skoro sam video Egmontovo HC izdanje Tintina u Kongu, identicno SC po dizajnu i formatu, al nestalo je ocas posla; "U zemlji Sovjeta" nisam nikad.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2011 : 18:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Doduse, tako je bilo prije 6-7 godina kad sam ja to kupio, moguce da se u medjuvremenu situacija promijenila.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/12/2011 : 20:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ocigledno nije :/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 13/12/2012 : 16:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Gledao neki dan na kabelskoj dokumentarac naziva "Tintinovim stopama". Oodlično je napravljen, a prati cijelu epizodu iz stripa; zemlje, znamenitosti, događaje iz tih godina. Scene iz stripa su fenomenalno ubačene u stvarnost.
Serija se prikazuje na "Viasat Exploreru" pa koga zanima...

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2012 : 15:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni su ti dokumentarci super.

Ima ih 4 ili 5.

Često ih ponavljaju na Viasat History.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2012 : 18:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Tintin
tekst o junaku by Gil-galad

Tintin, kapitalno djelo Georgesa Remija poznatijeg kao Hergé i jedno od najpoznatijih djela frankofonske stripovske umjetnosti uopće...



Iscrpan gil-galadov tekst o Tintinu, od njegovih početaka pa sve do danas...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2013 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čitam današnjeg Bouleta i kao bonus naletim na ovo:




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 23/03/2013 : 17:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
Malo starija vijest, ali zanimljiva s obzirom na cifru.
Eh, da sam umjesto u dionice ulagao u umjetnost :

http://www.poslovni.hr/hrvatska/naslovnica-tintina-prodana-za-rekordnih-13-milijuna-dolara-206364

P.S. U linku je kriva cifra. Riječ je o samo 1,3 milijuna.


----------
Spiderman figurica - zgodan poklon za prijatelja stripaša !
http://www.stripovi.com/aukcije/spiderman-olovna-figurica/6513735/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/03/2013 : 23:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fuck! Da mi je dida barem čitao stripove, pa mi u nekakvoj škrinji na tavanu ili u konobi ostavio tog Tintina iz 1932.
Sad bi mi se fućkalo za krizu, Linićeve poreze, "junk" gospodarstvo i sve ostalo.
Ali ne, moj dida je igra na balote!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 14/08/2013 : 21:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
u petak ili ponediljak stiže novi Tintin, napokon
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000