forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 1 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2019 : 17:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to je mamlaz,lekar inače.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/04/2021 : 09:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prošao je već dobrih 11 godina otkad sam Eternauta pročitao prvi (i do jučer jedini) put. Ovo prvo izdanje sam kupio na jednom Mafestu i ako se dobro sjećam, bio je u stvari prvi ikad Fibrin strip koji sam nabavio. Malo je reći da sam nakon čitanja ostao oduševljen; Eternaut mi je doslovno otvorio oči. Takoreći mi je otvorio vrata u svijet ozbiljnijih stripova i pokazao mi da ovaj medij može ponuditi puno više nego što sam uopće mogao i zamisliti.

Ima nekih tjedan dana me uhvatila želja da ga pročitam ponovo tako da sam ga kroz tih nekoliko dana čitao malo po malo, uživajući u svakom kadru. Eternaut mi i na ovo drugo čitanje, nakon što je prošlo više od jednog desetljeća, još uvijek ostavlja dojam fenomenalnog remek-djela koje nakon više od 60 godina otkad je originalno objavljeno djeluje svježe, moderno i privlačno. Oesterheldovo pisanje na prvu možda djeluje kao da je zagušeno velikom količinom teksta, no nevjerojatno je kako se lako čita. Radnja je konstantno na najvišoj razini, vukla me da čitam dalje i dalje kao da čitam prvi put. Lopezov crtež je također prva liga, zanimljivo je vidjeti kako čovjek zna i može ugurati toliko detalja na tako velik broj malih kadrova. Svaka sličica je prava pravcata minijatura koja zaslužuje da se oko zaustavi na njoj. Sinergija priče i crteža je dovedena do savršenstva, fenomenalno se nadopunjuju.

Eternaut je jedan od onih rijetkih stripova koji kod mene zaslužuju čistu desetku i za scenarij i za crtež. Savršeno djelo kojemu iskreno ne mogu naći manu. Nekome će možda biti prerazvučen, nekome možda arhaičan i zastarjel, nekome pak jednostavno dosadan, no za mene ništa od toga ne važi. Eternaut spada u grupicu odabranih stripova koji po mom mišljenju nemaju mane.

P.S.
Opet sam se sad nakon čitanja premišljao oko nabavke novijeg, položenog izdanja. Po previewu se vidi da je razlika u kvaliteti skenova tabli osjetno bolja u novom izdanju, a i pretpostavljam da je papir puno bolji, no žao mi je odlijepiti se od ove prve verzije. Za mene ima tu sentimentalnu vrijednost i bilo bi mi ga žao prodati. Uleti li mi jednom to novo izdanje na nekom većem popustu, mislim da ću ga uzeti, a prvo izdanje svejedno zadržati. Biti će to prvi i jedini strip koji ću duplati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/04/2021 : 12:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Na stranu i kvalitet skena i papira, ali meni je položeno izdanje 10x pitkije za čitanje, i neuporedivo lepši ugođaj čitanja s njim.
E sad, sentimentalnost je zeznuta stvar...to nikad nije za potceniti. Ni ja ništa ne duplam. Imam samo Watchmen u 2 izdanja. Ja bih ti ipak preporučio položeno izdanje, pa ti vidi šta ćeš posle sa starim.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/04/2021 : 18:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/04/2021 : 19:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/04/2021 : 19:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jedini strip koji sam imao duplo je Killing Joke / Strašan Vic. Američko izdanje u sklopu trejda "DC Universe: Stories of Alan Moore" sa starim kolorom i Fibrino izdanje s novim kolorom, ali sam nedavno ipak prodao Fibrino.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/04/2021 : 19:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Na stranu i kvalitet skena i papira, ali meni je položeno izdanje 10x pitkije za čitanje


I ja sam imao isti osjećaj
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/04/2021 : 19:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Red Marquis

Na stranu i kvalitet skena i papira, ali meni je položeno izdanje 10x pitkije za čitanje


I ja sam imao isti osjećaj



Uh, zanimljivo

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/04/2021 : 19:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2



Još ne, ali uskoro ...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/04/2021 : 19:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2



Vjerojatno ima c/b i u boji., tj. nije duplo ;)
I ja sam razmišljl o izdanju u boji ali ostal na starijem c/b izdanju.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/04/2021 : 21:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Presveto srce sam 2 puta krenuo čitati....ne ide, a inče mi je Jodo jako jako drag.
A što se tiče duplanja, mislim da je to kod mene samo Jeremiah.
I ja imam prvo izdanje Eternauta, još nisam prelomio da ga se riješim i uzmem ovo novo.
Eternaut mi je mislim medju prvih par Fibri koje sam kupio, a definitivno prvi su bili Živi Mrtvaci i to mislim sva 3 il samo prva 2 odjednom.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 13/04/2021 : 21:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2



Ja imam 3 :) Staro piratsko, francusko crno-belo i Fibrinu kolorku.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/04/2021 : 22:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Na stranu i kvalitet skena i papira, ali meni je položeno izdanje 10x pitkije za čitanje, i neuporedivo lepši ugođaj čitanja s njim.
E sad, sentimentalnost je zeznuta stvar...to nikad nije za potceniti. Ni ja ništa ne duplam. Imam samo Watchmen u 2 izdanja. Ja bih ti ipak preporučio položeno izdanje, pa ti vidi šta ćeš posle sa starim.




ja sam vjerojatno među rijetkima koje novo izdanje nije privuklo, pa da ga poduplam
meni je 'staro' izdanje savršeno
naslovnica neusporedivo ljepša
a solanov crtež, koji volim još od nippera i male armije, nije tako maestralan da mu treba veći format, čak dapače, mislim da mu manji format bolje odgovara - bez obzira na neusporedivo bolji sken

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/04/2021 : 23:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
evo i mojih 2 centi:
prvo izdanje je kao kad gledam bez naočala a drugo je kad stavim cvikenebo i zemlja!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/04/2021 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

evo i mojih 2 centi:
prvo izdanje je kao kad gledam bez naočala a drugo je kad stavim cvikenebo i zemlja!



hm, od čitanja prvog izdanja, pa do sada, dioptrija mi je gadno napredovala
tako da, možda bih danas drugačije gledao :))

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/04/2021 : 07:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2



Vjerojatno ima c/b i u boji., tj. nije duplo ;)
I ja sam razmišljl o izdanju u boji ali ostal na starijem c/b izdanju.


To. Iako ću vjerojatno slijedeći mjesec poduplati još dva naslova, Alvara i Morta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/04/2021 : 08:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Sve što je Markiz napisao. Samo umjesto Watchmen, Presveto srce.




Pa to ni ovi što imaju sve u 3 primerka nemaju x2



Vjerojatno ima c/b i u boji., tj. nije duplo ;)
I ja sam razmišljl o izdanju u boji ali ostal na starijem c/b izdanju.


To. Iako ću vjerojatno slijedeći mjesec poduplati još dva naslova, Alvara i Morta.





Izlaze i oni u boji?

Baš razmišljam, Alvar još ajde, ali Morta ne mogu nikako zamisliti u boji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/04/2021 08:14:26
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/04/2021 : 11:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Sve bi Anto to obojio!
Nisam mogao da zamislim From Hell u boji pa je izasao i uopste mi se ne dopada. Nadam da ce Alvar, Eternaut i Mort ostati zauvek c/b. Boja bi tu narusila crnilo, tezinu i melanholiju stripa.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/04/2021 : 11:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni recimo Fulu u boji skroz lijepo izgleda, dobro je obojano. Mislim da je čak u originalu izašlo u boji?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/04/2021 : 11:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni recimo Fulu u boji skroz lijepo izgleda, dobro je obojano. Mislim da je čak u originalu izašlo u boji?





Ne znam... Meni se nesto ne dopada. Jos nisam citao strip ali sam ga listao i bas mi lezi c/b dok mi se Presveto Srce vise dopada u boji. Narocito naslovna.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/04/2021 : 11:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto vidio samo ovako par skenova, nisam ga čitao u boji. Fibrino c/b izdanje mi je stvarno lijepo, no Risso mi zapravo odlično paše i u boji i crno-bijel. Mislim da on baš dobro pazi kako mu se bojaju radovi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/04/2021 : 11:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/mayoralvar/photos/

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/04/2021 : 16:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote


Odvratno!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/04/2021 : 18:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



Izlaze i oni u boji?

Baš razmišljam, Alvar još ajde, ali Morta ne mogu nikako zamisliti u boji.




Ja ni jednog ni drugog ne mogu zamisliti u boji. S druge strane, ni From Hell što ga AleksandarN spominje nisam mogao zamisliti u boji, pa mi ono što sam vidio na kraju izgleda zanimljivo.

Edit:
Dobro, ovako obojan Alvar stvarno izgleda loše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 14/04/2021 18:44:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/04/2021 : 19:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Sve bi Anto to obojio!
Nisam mogao da zamislim From Hell u boji pa je izasao i uopste mi se ne dopada. Nadam da ce Alvar, Eternaut i Mort ostati zauvek c/b. Boja bi tu narusila crnilo, tezinu i melanholiju stripa.



a šta znam,možda i bi;mada ova tri nabrojana,verovatno ne.
A Iz pakla i ne izgleda tako loše (kako mi se u startu činilo)
quote:
Originally posted by Paka01

Meni recimo Fulu u boji skroz lijepo izgleda, dobro je obojano. Mislim da je čak u originalu izašlo u boji?


Fulu je topčina u boji;tri puta bolji nego cb.
Generalno mi je Riso ko stvoren za boju.
Nadam se da ćemo dobiti Fulu u Kolorci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/04/2021 19:12:09
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000