forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 1 - Eternaut
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2008 : 11:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Partija karata četvorice prijatelja biva naglo prekinuta: vani počinje padati fluorescentni, otrovni snijeg. Te pahulje su početak more, tragičan preludij invaziji izvanzemljana koja će donijeti smrt i uništenje Buenos Airesu i cijelom svijetu. Svjedok ovog dramatičnog događaja prepunog tjeskobe je Juan Salvo, Eternaut.

Ovaj je crtani roman (u najboljem mogućem značenju te nes(p)retne kovanice) prepun obrata i nabijen rijetko viđenim intenzitetom i atmosferom. Život protagonista visi o sve tanjoj niti koja se može prekinuti u svakom sljedećem kadru. U malo se stripova može naći toliko očaja, malo se autora usudilo odvući svoje likove niz takav beznadni delirij, pružajući tek male tračke svjetlosti u ovom putovanju u čovjekovu noć.

Eternaut, klasik argentinskog stripa koji je poslije postigao kultni status i u svijetu, nastao je 1957. i predstavlja nevjerojatno točno proročanstvo tragedije preko trideset tisuća desaparecidosa (nestalih) iz vremena vojne hunte u Argentini koja će uslijediti dvadeset godina poslije. Među tima nestalima se, nažalost, našao i autor Eternauta, Hector German Oesterheld.

Prvih 47 stranica ovog istinskog remek-djela možete besplatno pročitati ovdje: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=16




Datum izlaska: 15.3.2008, cijena: 165kn.
Za još podataka... http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=41

Trouble will find me

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/02/2008 : 12:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
165 kuna je malo skupo, koliko stranica ima?
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 16/02/2008 : 12:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

165 kuna je malo skupo, koliko stranica ima?



188 stranica
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/02/2008 : 12:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a zasto je ovo izdanje specijal?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2008 : 12:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Piše na sajtu. 188 stranica. U biti, strip u originalu ima 350 horizontalnih stranica koje smo mi stavili po dvije na jednu "normalnu" stranicu, tako da smo od 350 stranica napravili 175. Zbog toga je i povecan format, pa nije standardan Orka format 215x280, nego format integrala, 240x320 i zato Orka specijal, koja će ugostiti sve što bi trebalo spadati u Orku, ali se formatom ne uklapa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/02/2008 : 12:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Knjiga koju vredi imati...HGO je bio izuzetan covek i stvaralac...sa,nazalost,veoma tragicnom sudbinom...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 16/02/2008 : 12:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda zanimljivo! Prve najave novih izdanja ove godine stižu iz Fibre. Lijepo!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

dejan vasic
Starting Member



Serbia
35 Posts

Member since 13/07/2005

Posted - 16/02/2008 : 13:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan vasic a Private Message  Reply with Quote
Kupujem.

http://www.youtube.com/results?search_query=todorovic+i+vasic&search_type=
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 16/02/2008 : 14:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
pročita privju
opasno dobro

kad ce mirko i Slavko od prvog broja

Edited by - Toninho on 16/02/2008 14:42:38
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 16/02/2008 : 14:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
moglo je ne biti Orka specijal nego samo tako, samo za sebe... sad Orka specijali neće biti istih dimenzija ( pretpostavljam da će biti različitih stvari ) pa ćemo onda imati Orka specijalan specijal i slično :)
Jer koji je razlog da u Orki specijal ne budu svi isti formati ?
Ako će biti tako, onda nam je svejedeno da li je to Orka specijal ili svaka za sebe... svejedno mi je, samo ovako... razgovaram sam sa sobom :)

možda se varam ?

Edited by - darth-vader on 16/02/2008 14:45:53
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 16/02/2008 : 15:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by darth-vader

moglo je ne biti Orka specijal nego samo tako, samo za sebe... sad Orka specijali neće biti istih dimenzija ( pretpostavljam da će biti različitih stvari ) pa ćemo onda imati Orka specijalan specijal i slično :)
Jer koji je razlog da u Orki specijal ne budu svi isti formati ?
Ako će biti tako, onda nam je svejedeno da li je to Orka specijal ili svaka za sebe... svejedno mi je, samo ovako... razgovaram sam sa sobom :)

možda se varam ?



ne varaš se
upravo u tebe prodiru svemirci i kroz tvoje postove pričaju pizdarije
nema drugog objašnjenja

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/02/2008 : 17:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
9. strana, peta vinjeta; pogled čovjeka koji je sve shvatio. prekrasna slika.

oči nikada ne lažu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 16/02/2008 : 17:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
ne varaš se
upravo u tebe prodiru svemirci i kroz tvoje postove pričaju pizdarije
nema drugog objašnjenja


TOOOOOOOOOOOOOOOO

Uhvatilo me, jelda ?

Ma samo me zanimalo kako će to ići dalje... čisto onako :)

Edited by - darth-vader on 16/02/2008 17:21:01
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 16/02/2008 : 18:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
KA I SVE NAS

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 16/02/2008 : 18:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote

http://www.dandare.info/artists/oesterheld.htm

Osim nevjerojatnih ljudskih priča, zanimljivo je i iz perspektive povijesti stripa: sjebala ih je strana konkurencija, jeftini uvozni integrali, Bonelli, Marvel i DC:), a najvještiji su imali sreće nastaviti zarađivati na stripu radeći debilane poput Texa i Supermena.

Moraću sad iskopat i Narednika Kirka iz Strip Zabavnika. Upravo je nevjerojatno kako su se dobri stripovi objasvljivali u SFRJ-u, creme de la creme svjetske produkcije, sa puno manje zakašnjenja nego danas. Paradoksalno.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2008 : 19:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

moglo je ne biti Orka specijal nego samo tako, samo za sebe... sad Orka specijali neće biti istih dimenzija ( pretpostavljam da će biti različitih stvari ) pa ćemo onda imati Orka specijalan specijal i slično :)
Jer koji je razlog da u Orki specijal ne budu svi isti formati ?
Ako će biti tako, onda nam je svejedeno da li je to Orka specijal ili svaka za sebe... svejedno mi je, samo ovako... razgovaram sam sa sobom :)

možda se varam ?


Pa meni nije svejedno, jer bih htio da ta Orka za koju godinu bude sto znacajnija i kvalitetnija kolekcija, a svakako bih htio da Eternaut bude vezan za nju, jer sam ga imao u vidu kad sam zamisljao Orku na pocetku. Bilo koja edicija koja ima u sebi Eternauta automatski dobija na strahovito puno na kvaliteti i prestizu, bar meni. A ako ti kazem da je Orka specijal 2 Maus, da je Orka 6 From Hell, da je Orka 8 Mort Cinder, da vec imas Milazza/Moebiusa/Berneta/Lavriča...

Trouble will find me
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/02/2008 : 19:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Djeluje obećavajuće, kupujem sigurno.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 16/02/2008 : 19:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message  Reply with Quote
MAUS? Ovo je jako dobro. Hoce to u 2008?

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2008 : 19:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tesko je govoriti o datumima, ali vjerojatno krajem 2008.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/02/2008 : 20:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by darth-vader

moglo je ne biti Orka specijal nego samo tako, samo za sebe... sad Orka specijali neće biti istih dimenzija ( pretpostavljam da će biti različitih stvari ) pa ćemo onda imati Orka specijalan specijal i slično :)
Jer koji je razlog da u Orki specijal ne budu svi isti formati ?
Ako će biti tako, onda nam je svejedeno da li je to Orka specijal ili svaka za sebe... svejedno mi je, samo ovako... razgovaram sam sa sobom :)

možda se varam ?


Pa meni nije svejedno, jer bih htio da ta Orka za koju godinu bude sto znacajnija i kvalitetnija kolekcija, a svakako bih htio da Eternaut bude vezan za nju, jer sam ga imao u vidu kad sam zamisljao Orku na pocetku. Bilo koja edicija koja ima u sebi Eternauta automatski dobija na strahovito puno na kvaliteti i prestizu, bar meni. A ako ti kazem da je Orka specijal 2 Maus, da je Orka 6 From Hell, da je Orka 8 Mort Cinder, da vec imas Milazza/Moebiusa/Berneta/Lavriča...



Uau...i Mort Cinder...Markose brate svaka cast...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/02/2008 : 20:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa meni nije svejedno, jer bih htio da ta Orka za koju godinu bude sto znacajnija i kvalitetnija kolekcija, a svakako bih htio da Eternaut bude vezan za nju, jer sam ga imao u vidu kad sam zamisljao Orku na pocetku. Bilo koja edicija koja ima u sebi Eternauta automatski dobija na strahovito puno na kvaliteti i prestizu, bar meni. A ako ti kazem da je Orka specijal 2 Maus, da je Orka 6 From Hell, da je Orka 8 Mort Cinder, da vec imas Milazza/Moebiusa/Berneta/Lavriča...

Ovo me strašno zanima, pogotovo prijevod.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 16/02/2008 : 21:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by darth-vader

moglo je ne biti Orka specijal nego samo tako, samo za sebe... sad Orka specijali neće biti istih dimenzija ( pretpostavljam da će biti različitih stvari ) pa ćemo onda imati Orka specijalan specijal i slično :)
Jer koji je razlog da u Orki specijal ne budu svi isti formati ?
Ako će biti tako, onda nam je svejedeno da li je to Orka specijal ili svaka za sebe... svejedno mi je, samo ovako... razgovaram sam sa sobom :)

možda se varam ?


Pa meni nije svejedno, jer bih htio da ta Orka za koju godinu bude sto znacajnija i kvalitetnija kolekcija, a svakako bih htio da Eternaut bude vezan za nju, jer sam ga imao u vidu kad sam zamisljao Orku na pocetku. Bilo koja edicija koja ima u sebi Eternauta automatski dobija na strahovito puno na kvaliteti i prestizu, bar meni. A ako ti kazem da je Orka specijal 2 Maus, da je Orka 6 From Hell, da je Orka 8 Mort Cinder, da vec imas Milazza/Moebiusa/Berneta/Lavriča...



Uau...i Mort Cinder...Markose brate svaka cast...



Jel u planu možda i Che Guevara ?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2008 : 22:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nadam se, vidjet cemo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 16/02/2008 : 23:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
Kakav Che Guevara?

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/02/2008 : 23:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by William_Wallace

Kakav Che Guevara?



To je strip koji su po scenariju Oesterhelda radili otac i sin Breccia o revolucionaru Cheu negde krajem sezdesetih godina proslog veka.Originalne table ovog stripa su iz politickih razloga javno spaljene a scenarista je doziveo strasnu tragediju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 17/02/2008 : 01:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Pa meni nije svejedno, jer bih htio da ta Orka za koju godinu bude sto znacajnija i kvalitetnija kolekcija, a svakako bih htio da Eternaut bude vezan za nju, jer sam ga imao u vidu kad sam zamisljao Orku na pocetku. Bilo koja edicija koja ima u sebi Eternauta automatski dobija na strahovito puno na kvaliteti i prestizu, bar meni. A ako ti kazem da je Orka specijal 2 Maus, da je Orka 6 From Hell, da je Orka 8 Mort Cinder, da vec imas Milazza/Moebiusa/Berneta/Lavriča...


ma sve 5... definitivno najjača serija ikada
Samo sam naglas razmišljao o logici. Ovako sve ima smisla
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000