forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Maus recenzija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

nazgul
Starting Member



Croatia
81 Posts

Member since 24/03/2002

Posted - 03/04/2008 : 15:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nazgul a Private Message  Reply with Quote
dobra recenzija Mausa na blogu http://www.politbiro.org/

prvi dio: http://www.politbiro.org/maus-ili-kako-prezivjeti-holokaust-dio-prvi/

drugi dio:
http://www.politbiro.org/maus-ili-kako-prezivjeti-holokaust-dio-drugi/

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/05/2010 : 19:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Toliko da dodam i još jedan osvrt na Maus koji se pojavio na homepageu...

Art Spiegelman: Maus – Preživjeli priča

Bojan Krištofić, mladi hrvatski strip kritičar, napisao je za književni časopis Zarez izvrstan tekst o Mausu, jednom od krucijalnih djela devete umjetnosti.

http://www.stripovi.com/index.asp?page=magazine-view&ID=138

Zanimljivo štivo, uz osobni doživljaj i svjedočenje izlaženja Mausa na hrvatskom jeziku od strane Fibre.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/05/2010 : 12:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kad smo vec kod Mausa, je li neko citao ovo:
http://www.amazon.com/Are-Our-Own-Miriam-Katin/dp/1896597203
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2010 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Jesam, kao i Auschwitz od Crocija... a ti?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/05/2010 : 22:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Jesam, kao i Auschwitz od Crocija... a ti?


nisam.
Nasao sam povoljno, pa sam mislio da li se isplati uzeti ili je neka blijeda kopija Mausa
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/05/2010 : 22:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
narucio sam Mausa, da li da procitam recenziju pre ili posle stripa...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/05/2010 : 23:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Posle

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2010 : 15:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

narucio sam Mausa, da li da procitam recenziju pre ili posle stripa...



očeš li moč pročitat strip u kojem nema Zagora?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 16:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by profesor-inz

narucio sam Mausa, da li da procitam recenziju pre ili posle stripa...



očeš li moč pročitat strip u kojem nema Zagora?

da to i mene zanima, obavestiću te...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/05/2010 : 20:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 20:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2010 : 20:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
nema se šta puno govorit. Maus je remek djelo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 20:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

nema se šta puno govorit. Maus je remek djelo

Ajde videćemo, još ako se navučem na nešto drugo sem Bonelija...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/05/2010 : 20:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.



Ipak si uzeo izdanje B 92?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 20:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.



Ipak si uzeo izdanje B 92?

Naručio preko knjizara.com, 1400 dinara sa poštarinom.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/05/2010 : 21:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.



Ipak si uzeo izdanje B 92?

Naručio preko knjizara.com, 1400 dinara sa poštarinom.



Ne znam koliko je Fibrino, ali mislim da je bolje uradjeno. Iz te Fibrine ture je izuzetan strip i Sam Samcat i taj bi ti se sigurno dopao.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 21:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.



Ipak si uzeo izdanje B 92?

Naručio preko knjizara.com, 1400 dinara sa poštarinom.



Ne znam koliko je Fibrino, ali mislim da je bolje uradjeno. Iz te Fibrine ture je izuzetan strip i Sam Samcat i taj bi ti se sigurno dopao.

čitao sam malo Prewiev, nije loše....
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/05/2010 : 21:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Maus ti je odlican. Cekaj samo da se dohvatis Ofucanog holivudskog filma. Ja ga upravo citam i to ko zna koji put.

Ne verujem da ću širiti priču, uglavnom sada od stripova isčitavam Dilana Doga, uz Zagora. Maus me je zainteresovao, tematika, činjenica da je dobio Pulicerovu nagradu. Crtež nije nešto, ali očekujem da mi stignu oba dela sledeće nedelje, a pripremio sam i ostali materijal koji sam našao na internetu a vezan za ovaj strip, pa ću se malo pozabaviti ovim.



Ipak si uzeo izdanje B 92?

Naručio preko knjizara.com, 1400 dinara sa poštarinom.



Ne znam koliko je Fibrino, ali mislim da je bolje uradjeno. Iz te Fibrine ture je izuzetan strip i Sam Samcat i taj bi ti se sigurno dopao.

čitao sam malo Prewiev, nije loše....



Veruj da se radi o izuzetnom delu.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 15/05/2010 : 21:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Gde više da širim Raspućine, opet sam počeo da preterujem, kupujem dosta i knjiga pored stripova...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 15/05/2010 : 21:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Ja kad nesto ne kupim kajem se. Kad god sam kupio nisam se pokajao.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 02/02/2012 : 17:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Poceo sam citati Mausa pa reko da pitam: koji je deal sa prijevodom tj da li otac namjerno prica sa tipa ''Ja bio, Anja uvijek isla vidjet itd.''? Jel mozda zato jer nikad nije naucio dobro engleski. Ako je dobro ali me pomalo to zivcira :)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/02/2012 : 17:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
To je zato jer je u originalu napisano na nepravilnom engleskom, odnosno s nekim poljskim riječima.
Meni je isto bilo čudno ispočetka, jer ne skužiš na koga se što odnosi ali ne brini - brzo ćeš se naviknut. Ja sam ga također pročitao prije par dana i nemam reć ništa drugo nego da se radi o remek djelu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000