forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/12/2017 : 13:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

meni je antigona beton
prva knjiga koju sam želio ukrasti :D i imati u kolekciji

asimov i klark su kod nas popularni zbog polarisa.... jesu klasici i sve to..,ali zbog njih desetljećima nismo mogli vidjeti ništa drugo... kod nas je sinonim za SF asimov i klark
za sve je kriv onaj živković njegov doktorat iz fantastike tojest klarka i njegov polaris


AKO TI SE KNJIGA NE SVIĐA
AKO SE MUČIŠ
OSTAVI JE AKO TREBA I NAKON PRVE STRANICE

ima tisuće knjiga koje su odlične i koje nećemo stići pročitati

ako ti se knjiga sviđa znaš
kako znaš... pa trčiš kući nastaviti čitati...ili jedva čekaš sjesti u tramvaj čitati
ili jedva čekaš malo slobodno da nastaviš

loša za tebe knjiga je kad odugovlačiš nastavak čitanja... kad ti je čitanje mučenje... kad ne znaš što si pročitao



Ne bih se složio s napisanim, Don Kihot,kad sam počeo čitati,kako rekoh prvih 40-50 stranica teški smor,umro sam skoro, sve iza toga mi je bilo odlično...
Da sam prestao čitati nikada ne bi znao kako je knjiga zapravo dobra.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/12/2017 : 15:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by manhunter

Koji je ovo bullshit. Pre bi bilo da kad čitaš izgledaš različiti, a ne da nosiš kravatu i tašnu.
Jednoumlje proizilazi iz nečitanja, ili čitanja samo jednog štiva, tako da je ovo omašilo poentu.


Poanta je kao promjena ljudi na bolje, ali vidim na slici tek sada ovi u odjelima kao da su ispranog mozga,tako su nacrtani.



Ma to sam shvatio, i nije ni bitno kako su nacrtani.
Implicira se da su sređeni, uniformisani kravataši bolji od od "običnih" ljudi. Iz iskustva znam da će ovi ispred knjige pre nešto pročitati, nego ovi koji izlaze iz nje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/12/2017 : 15:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

To je ono što mladjo hoće da kaže: da je ta osoba uzela Daniele Steel ili slično štovo, "zavolela" bi čitanje.

A ja mislim ovo suprotno, ko voli da čita, čitaće bez obzira šta.



Ne baš, to su dvije odvojene stvari - jedna je da treba čitati (barem u nekoj mjeri) knjige u skladu sa svojim uzrastom, a druga je da treba čitati na početku više noviju literaturu kako bi se zavoljele knjige (iako su obadvije stvari pune iznimaka od pravila - ja sam čitao SIRIUSE već sa 7-8 godina i iako tada vjerojatno hrpu stvari nisam kužio ipak sam preko takvih tekstova zavolio žanr. A i druga priča ima iznimaka - sada čitam horror priče stare stotinjak godina i odlične su tako da se netko bez problema i preko takvog štiva može navući na knjige.) Uglavnom, obadvije stvari imaju usvoje "ali" a ne da mi se ponovo o toj temi.

Ali kad već pišem - zanimljivo je npr. kako baš za neke knjige trebaš imati određen broj godina.
Uzmimo npr. COmbray. Ok, knjiga mi ni danas ne valja ali ima tu jenda zanimljiva stvar:Kada sm je prvi put čitao nije mi uopće bila jasna ta spika sa čajem i kolačićem - kaj sad, on pojede kolačić i popije čaj i to ga kao baci u neko drugo vrijeme kad je bio kinac, mislim ono, u čemu je fora? E sad fora je u tome što sam prvi put to čitao sa 16 godina i nisam uopće imao nostalgiju. Desetak godina kasnije kada sam uvelike preko čula mirisa, okusa, vida, sluha i dodira počeo osjećati nostalgiju (npr. sveprisutni hint:pomirišiš strip i to te vrati u mladost) skužio sam što je Proust htio reći.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/12/2017 : 15:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonka24

Kada započnem čitati knjigu,koliko god loša bila,pročitam je do kraja.
Nekada se isplati,počeo sam tako don quijota,teški smor od knjige na početku,nakon 40-50 stranica odlična knjiga.



Moj ti je savjet da se, ako želiš zavoljeti knjigu i čitati kvalitetne stvari, za početak makneš od klasike.
Sve te knjige su imale svoje mjesto u razvoju književnosti ali danas mnoge od njih djeluju zastarjelo. Npr. Madam Bovary. To ti je jedan srednje kvalitetni ljubić. Ok, knjige poput Zločina i kazne su svevremenske ali mnogi od tih klasika su definitivno out -of date tako da čovjek koji se želi navući na čitanje može steći potpuno krivi uvid u stanje književnosti.
Evo, probaj sa ovim knjigama:
Dobri vojak Švejk (ili srpsko ili kajkavsko izdanje, nikako ono "strogo književno prevedeno"
Kishon:Kod kuće je najgore.
Lee Child krimići
Ako te zanima SF: nešto od Clarkea ili Asimova (makar su i oni već pomalo zastarjeli ali ajde)
Stephen King
idr.

Općenito smatram da je krivo kada klinci moraju čitati npr. Antigonu ili Juditu - ok treba o tome učiti, čitati odlomke na satu isl. ali ako se djecu želi navući na knjige - pa nema goreg nago im uvaliti nešto što ih neće privući.


Hvala na osvrtu.
Nikada u školi nisam volio čitati,eto do prije dvije ili tri godine sam počeo,jednostavno dogodio mi se neki zaokret.
Započeo sam s klasicima, ne znam iz kojeg razloga,mislim da neće na mene utjecati da prestanem čitati dosada ili starost nekih knjiga.
Vojnik Švejk, nemam tu knjigu no gledam već duže vrijeme da je nabavim,ali nisam ljubitelj komedija ( koliko sam shvatio dosta je humoristična knjiga ).
S.King je " moje " područje.
Trenutno se mučim s Ivanhoeom



Ti izgleda imaš jednu izrazito bitnu karakteristiku:Shvatio si da se možeš nadograđivati i da kroz znanje možeš biti bolji. Kada bi svi imali tu osobinu, svijet bi bio puno bolji.

Ok, krenuo si malo kasnije sa čitanjem/izučavanjem ali da se sve to nadoknaditi, jer ako ima volje ima i svega drugoga.

Uglavnom, treba probati, vidjeti što sve postoji i onda izabrati što te zanima. Također treba uvijek reći svoje mišljenje, nema svetih krava ni u čemu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 19:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by manhunter

To je ono što mladjo hoće da kaže: da je ta osoba uzela Daniele Steel ili slično štovo, "zavolela" bi čitanje.

A ja mislim ovo suprotno, ko voli da čita, čitaće bez obzira šta.



Ne baš, to su dvije odvojene stvari - jedna je da treba čitati (barem u nekoj mjeri) knjige u skladu sa svojim uzrastom, a druga je da treba čitati na početku više noviju literaturu kako bi se zavoljele knjige (iako su obadvije stvari pune iznimaka od pravila - ja sam čitao SIRIUSE već sa 7-8 godina i iako tada vjerojatno hrpu stvari nisam kužio ipak sam preko takvih tekstova zavolio žanr. A i druga priča ima iznimaka - sada čitam horror priče stare stotinjak godina i odlične su tako da se netko bez problema i preko takvog štiva može navući na knjige.) Uglavnom, obadvije stvari imaju usvoje "ali" a ne da mi se ponovo o toj temi.

Ali kad već pišem - zanimljivo je npr. kako baš za neke knjige trebaš imati određen broj godina.
Uzmimo npr. COmbray. Ok, knjiga mi ni danas ne valja ali ima tu jenda zanimljiva stvar:Kada sm je prvi put čitao nije mi uopće bila jasna ta spika sa čajem i kolačićem - kaj sad, on pojede kolačić i popije čaj i to ga kao baci u neko drugo vrijeme kad je bio kinac, mislim ono, u čemu je fora? E sad fora je u tome što sam prvi put to čitao sa 16 godina i nisam uopće imao nostalgiju. Desetak godina kasnije kada sam uvelike preko čula mirisa, okusa, vida, sluha i dodira počeo osjećati nostalgiju (npr. sveprisutni hint:pomirišiš strip i to te vrati u mladost) skužio sam što je Proust htio reći.






Uglavnom se slazem s obojicom Ko preferira Daniele Steel ili Kita Tellera ili ninja i Laso romane, uglavnom cita samo to, a ostalo mu je ili dosadno ili mu se ne da ili ne kuzi. S time da danas puno publike koja bi prije 20-30 godina citala takve stvari, danas jednostavno nateze mobitele i igra se onih farmi na fejsu. A ko voli citati, cita i ne pita. I kopa dok ne dodje do Antigone.

Ovo s uzrastom potpisujem, samo sto i tu imas slojeva. Meni su recimo price iz Odiseje bile super kao klincu, ali tek prije par godina sam si dao truda i procitao "prave" Ilijadu i Odiseju i skroz su me razvalile. Ima tu i dodatna razina, nama su recimo Gilgames, Homer i Shakespeare klasicna knjizevnost, a u svoje doba su bili sto su nama Marvelovi blockbusteri.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 19:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonka24

Kada započnem čitati knjigu,koliko god loša bila,pročitam je do kraja.
Nekada se isplati,počeo sam tako don quijota,teški smor od knjige na početku,nakon 40-50 stranica odlična knjiga.



Moj ti je savjet da se, ako želiš zavoljeti knjigu i čitati kvalitetne stvari, za početak makneš od klasike.
Sve te knjige su imale svoje mjesto u razvoju književnosti ali danas mnoge od njih djeluju zastarjelo. Npr. Madam Bovary. To ti je jedan srednje kvalitetni ljubić. Ok, knjige poput Zločina i kazne su svevremenske ali mnogi od tih klasika su definitivno out -of date tako da čovjek koji se želi navući na čitanje može steći potpuno krivi uvid u stanje književnosti.
Evo, probaj sa ovim knjigama:
Dobri vojak Švejk (ili srpsko ili kajkavsko izdanje, nikako ono "strogo književno prevedeno"
Kishon:Kod kuće je najgore.
Lee Child krimići
Ako te zanima SF: nešto od Clarkea ili Asimova (makar su i oni već pomalo zastarjeli ali ajde)
Stephen King
idr.

Općenito smatram da je krivo kada klinci moraju čitati npr. Antigonu ili Juditu - ok treba o tome učiti, čitati odlomke na satu isl. ali ako se djecu želi navući na knjige - pa nema goreg nago im uvaliti nešto što ih neće privući.


Hvala na osvrtu.
Nikada u školi nisam volio čitati,eto do prije dvije ili tri godine sam počeo,jednostavno dogodio mi se neki zaokret.
Započeo sam s klasicima, ne znam iz kojeg razloga,mislim da neće na mene utjecati da prestanem čitati dosada ili starost nekih knjiga.
Vojnik Švejk, nemam tu knjigu no gledam već duže vrijeme da je nabavim,ali nisam ljubitelj komedija ( koliko sam shvatio dosta je humoristična knjiga ).
S.King je " moje " područje.
Trenutno se mučim s Ivanhoeom



Ti izgleda imaš jednu izrazito bitnu karakteristiku:Shvatio si da se možeš nadograđivati i da kroz znanje možeš biti bolji. Kada bi svi imali tu osobinu, svijet bi bio puno bolji.

Ok, krenuo si malo kasnije sa čitanjem/izučavanjem ali da se sve to nadoknaditi, jer ako ima volje ima i svega drugoga.

Uglavnom, treba probati, vidjeti što sve postoji i onda izabrati što te zanima. Također treba uvijek reći svoje mišljenje, nema svetih krava ni u čemu.



Uzmi Svejka, majstore, obavezno uzmi Svejka.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/12/2017 : 19:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da Tonka, nemoj se ograničavati gleda žanrova - probaj sve! Svaki žanr ima odličnih knjiga, čak i ljubići
A Švejka treba čitati ili oaj novi kajkavski prijevod ili onaj stari srpski a nikako stari hrvatski koji je "književno" preveden i nije ni blizu smiješan kao ova dva. Eto šta ti je prijevod...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/12/2017 : 19:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by manhunter

To je ono što mladjo hoće da kaže: da je ta osoba uzela Daniele Steel ili slično štovo, "zavolela" bi čitanje.

A ja mislim ovo suprotno, ko voli da čita, čitaće bez obzira šta.



Ne baš, to su dvije odvojene stvari - jedna je da treba čitati (barem u nekoj mjeri) knjige u skladu sa svojim uzrastom, a druga je da treba čitati na početku više noviju literaturu kako bi se zavoljele knjige (iako su obadvije stvari pune iznimaka od pravila - ja sam čitao SIRIUSE već sa 7-8 godina i iako tada vjerojatno hrpu stvari nisam kužio ipak sam preko takvih tekstova zavolio žanr. A i druga priča ima iznimaka - sada čitam horror priče stare stotinjak godina i odlične su tako da se netko bez problema i preko takvog štiva može navući na knjige.) Uglavnom, obadvije stvari imaju usvoje "ali" a ne da mi se ponovo o toj temi.

Ali kad već pišem - zanimljivo je npr. kako baš za neke knjige trebaš imati određen broj godina.
Uzmimo npr. COmbray. Ok, knjiga mi ni danas ne valja ali ima tu jenda zanimljiva stvar:Kada sm je prvi put čitao nije mi uopće bila jasna ta spika sa čajem i kolačićem - kaj sad, on pojede kolačić i popije čaj i to ga kao baci u neko drugo vrijeme kad je bio kinac, mislim ono, u čemu je fora? E sad fora je u tome što sam prvi put to čitao sa 16 godina i nisam uopće imao nostalgiju. Desetak godina kasnije kada sam uvelike preko čula mirisa, okusa, vida, sluha i dodira počeo osjećati nostalgiju (npr. sveprisutni hint:pomirišiš strip i to te vrati u mladost) skužio sam što je Proust htio reći.






Uglavnom se slazem s obojicom Ko preferira Daniele Steel ili Kita Tellera ili ninja i Laso romane, uglavnom cita samo to, a ostalo mu je ili dosadno ili mu se ne da ili ne kuzi. S time da danas puno publike koja bi prije 20-30 godina citala takve stvari, danas jednostavno nateze mobitele i igra se onih farmi na fejsu. A ko voli citati, cita i ne pita. I kopa dok ne dodje do Antigone.

Ovo s uzrastom potpisujem, samo sto i tu imas slojeva. Meni su recimo price iz Odiseje bile super kao klincu, ali tek prije par godina sam si dao truda i procitao "prave" Ilijadu i Odiseju i skroz su me razvalile. Ima tu i dodatna razina, nama su recimo Gilgames, Homer i Shakespeare klasicna knjizevnost, a u svoje doba su bili sto su nama Marvelovi blockbusteri.



Ja sam u srednjoj već dobrano čitao SF ali osim toga razvalili su me Rusi - Zločin i kazna, Junak našeg doba, Šinjel...To su odlične knjige i primjer remek djela koja su odlično ostarili. Čiča Goriot isto, čak i famozni Verter makar mi je malo preseznualan za današnji ukus
S druge strane Madam Bovary mi je bio i ostao jedan obični osrednji ljubić - bila je revolucionarna u to doba i svakako ima veliku ulogu u pomicanju (francuske) književnosti van nekih stereotipa ali danas...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/12/2017 : 23:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by manhunter

Koji je ovo bullshit. Pre bi bilo da kad čitaš izgledaš različiti, a ne da nosiš kravatu i tašnu.
Jednoumlje proizilazi iz nečitanja, ili čitanja samo jednog štiva, tako da je ovo omašilo poentu.


Poanta je kao promjena ljudi na bolje, ali vidim na slici tek sada ovi u odjelima kao da su ispranog mozga,tako su nacrtani.



Ma to sam shvatio, i nije ni bitno kako su nacrtani.
Implicira se da su sređeni, uniformisani kravataši bolji od od "običnih" ljudi. Iz iskustva znam da će ovi ispred knjige pre nešto pročitati, nego ovi koji izlaze iz nje.


Dosta se ljudi žali na ljude u odjelima, odmah negativno, vjerovatno dosta takvih to zaslužuje.
Treba zaobići vlastite predrasude.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/12/2017 : 23:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonka24

Kada započnem čitati knjigu,koliko god loša bila,pročitam je do kraja.
Nekada se isplati,počeo sam tako don quijota,teški smor od knjige na početku,nakon 40-50 stranica odlična knjiga.



Moj ti je savjet da se, ako želiš zavoljeti knjigu i čitati kvalitetne stvari, za početak makneš od klasike.
Sve te knjige su imale svoje mjesto u razvoju književnosti ali danas mnoge od njih djeluju zastarjelo. Npr. Madam Bovary. To ti je jedan srednje kvalitetni ljubić. Ok, knjige poput Zločina i kazne su svevremenske ali mnogi od tih klasika su definitivno out -of date tako da čovjek koji se želi navući na čitanje može steći potpuno krivi uvid u stanje književnosti.
Evo, probaj sa ovim knjigama:
Dobri vojak Švejk (ili srpsko ili kajkavsko izdanje, nikako ono "strogo književno prevedeno"
Kishon:Kod kuće je najgore.
Lee Child krimići
Ako te zanima SF: nešto od Clarkea ili Asimova (makar su i oni već pomalo zastarjeli ali ajde)
Stephen King
idr.

Općenito smatram da je krivo kada klinci moraju čitati npr. Antigonu ili Juditu - ok treba o tome učiti, čitati odlomke na satu isl. ali ako se djecu želi navući na knjige - pa nema goreg nago im uvaliti nešto što ih neće privući.


Hvala na osvrtu.
Nikada u školi nisam volio čitati,eto do prije dvije ili tri godine sam počeo,jednostavno dogodio mi se neki zaokret.
Započeo sam s klasicima, ne znam iz kojeg razloga,mislim da neće na mene utjecati da prestanem čitati dosada ili starost nekih knjiga.
Vojnik Švejk, nemam tu knjigu no gledam već duže vrijeme da je nabavim,ali nisam ljubitelj komedija ( koliko sam shvatio dosta je humoristična knjiga ).
S.King je " moje " područje.
Trenutno se mučim s Ivanhoeom



Ti izgleda imaš jednu izrazito bitnu karakteristiku:Shvatio si da se možeš nadograđivati i da kroz znanje možeš biti bolji. Kada bi svi imali tu osobinu, svijet bi bio puno bolji.

Ok, krenuo si malo kasnije sa čitanjem/izučavanjem ali da se sve to nadoknaditi, jer ako ima volje ima i svega drugoga.

Uglavnom, treba probati, vidjeti što sve postoji i onda izabrati što te zanima. Također treba uvijek reći svoje mišljenje, nema svetih krava ni u čemu.


Da, kasnije sam krenuo ali ima i to svojih prednosti, u tim godinama puno bolje razumiješ nego kad si mlađi,uostalom tek mi je 31,ima još dosta jahanja,a i ovo doba je fenomenalno za dostupnost raznoraznih informacija.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/12/2017 : 23:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da Tonka, nemoj se ograničavati gleda žanrova - probaj sve! Svaki žanr ima odličnih knjiga, čak i ljubići
A Švejka treba čitati ili oaj novi kajkavski prijevod ili onaj stari srpski a nikako stari hrvatski koji je "književno" preveden i nije ni blizu smiješan kao ova dva. Eto šta ti je prijevod...


Hoću kad vi tako kažete,thx za preporuku tebi i Fandangu.
Imaš pravo ovo za ograničavanje, ponekad je teško pobijediti sam sebe.
Mislio sam uzeti u izdanju Jutarnjeg ili večernjeg lista.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/12/2017 : 11:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by zeljko

meni je antigona beton
prva knjiga koju sam želio ukrasti :D i imati u kolekciji

asimov i klark su kod nas popularni zbog polarisa.... jesu klasici i sve to..,ali zbog njih desetljećima nismo mogli vidjeti ništa drugo... kod nas je sinonim za SF asimov i klark
za sve je kriv onaj živković njegov doktorat iz fantastike tojest klarka i njegov polaris


AKO TI SE KNJIGA NE SVIĐA
AKO SE MUČIŠ
OSTAVI JE AKO TREBA I NAKON PRVE STRANICE

ima tisuće knjiga koje su odlične i koje nećemo stići pročitati

ako ti se knjiga sviđa znaš
kako znaš... pa trčiš kući nastaviti čitati...ili jedva čekaš sjesti u tramvaj čitati
ili jedva čekaš malo slobodno da nastaviš

loša za tebe knjiga je kad odugovlačiš nastavak čitanja... kad ti je čitanje mučenje... kad ne znaš što si pročitao



Ne bih se složio s napisanim, Don Kihot,kad sam počeo čitati,kako rekoh prvih 40-50 stranica teški smor,umro sam skoro, sve iza toga mi je bilo odlično...
Da sam prestao čitati nikada ne bi znao kako je knjiga zapravo dobra.



e jesi nasao sta ces navesti jkao iznimku koja potvrdjuje pravilo
jedan od najpoznatijih romana
klasik i lektiru...

prvenstveno sam mislio na romane u posljednjih 50 godina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/12/2017 : 11:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
imam tog svejka 20 godina...u nekom gigantskom ilustriranom izdanju
moram ga procitati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 27/12/2017 : 23:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by zeljko

meni je antigona beton
prva knjiga koju sam želio ukrasti :D i imati u kolekciji

asimov i klark su kod nas popularni zbog polarisa.... jesu klasici i sve to..,ali zbog njih desetljećima nismo mogli vidjeti ništa drugo... kod nas je sinonim za SF asimov i klark
za sve je kriv onaj živković njegov doktorat iz fantastike tojest klarka i njegov polaris


AKO TI SE KNJIGA NE SVIĐA
AKO SE MUČIŠ
OSTAVI JE AKO TREBA I NAKON PRVE STRANICE

ima tisuće knjiga koje su odlične i koje nećemo stići pročitati

ako ti se knjiga sviđa znaš
kako znaš... pa trčiš kući nastaviti čitati...ili jedva čekaš sjesti u tramvaj čitati
ili jedva čekaš malo slobodno da nastaviš

loša za tebe knjiga je kad odugovlačiš nastavak čitanja... kad ti je čitanje mučenje... kad ne znaš što si pročitao



Ne bih se složio s napisanim, Don Kihot,kad sam počeo čitati,kako rekoh prvih 40-50 stranica teški smor,umro sam skoro, sve iza toga mi je bilo odlično...
Da sam prestao čitati nikada ne bi znao kako je knjiga zapravo dobra.



e jesi nasao sta ces navesti jkao iznimku koja potvrdjuje pravilo
jedan od najpoznatijih romana
klasik i lektiru...

prvenstveno sam mislio na romane u posljednjih 50 godina


Za mene je do tada bilo " špansko " selo,plus,dosadna u početku baš previše.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2017 : 00:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sasvim slučajno mi je kihot druga knjiga po redu
poslije uklete zime

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 28/12/2017 : 17:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Knausgard me hipnotizirao skroz i dok čekam na red za 4. knjigu zanima me ima li kakve vijesti o prijevodu ostatka serijala?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2017 : 19:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
izbjegavsm serijale
martine hvala

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/12/2017 : 10:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Dobri vojak Svejk je antiratna satira, ja sam citao u srpskom izdanju pa ne bih znao kakav je ovaj hrvatski prijevod.

Idemo na druge knjige. Oliver Stone, The Putin Interviews. Film, odnosno seriju, nisam gledao, ali me zapala knjiga transkripata Stoneovih razgovora s Putinom. Sto reci, a da nije bilo receno o seriji. Kritike stoje, ali stoje i pohvale. Stone ima svoju poziciju u javnom diskursu i ne moze mu se osporiti da je snimio neke od znacajnih filmova novije americke kinematografije. Ono sto je mene smetalo u knjizi je forsiranje vlastitog pogleda i jednostrana kritika Amerike.

Putin se pak pokazao kao vjest politicar i jos vjestiji drzavnik, koliko god se mozda ne slagali s njegovom vizijom drzave. Stoji i da ga Stone nije bas toliko pritiskao o svemu onome za sto ga se kritizira, a i kada jest, Putin je odgovarao sabrano i standardno, pomalo i repetitivno. Takodjer, daje nam i drugo i drugacije vidjenje nekih dogadjaja, recimo krize u Ukrajini.

Ono na sto me knjiga navela da razmisljam je poimanje demokracije. Demokraciju i volju naroda Putin neprestano naglasava, kako u Rusiji tako i na Krimu. Tu se izmedju redaka daje procitati da se demokracija u Rusiji, bas kao i na Balkanu, nazalost shvaca kao podrazumijevajuce pokoravanje manjine ili manjina vecini koja pobijedi na izborima, jer manjine u tom slucaju moraju biti kus, sto nije nimalo drugacije od diktature, a ne kao zdravu razmjenu misljenja koja vodi preispitivanju i poboljsanju drustva u cjelini, a manjinama osiguranje temeljnih startnih pozicija koje ima i vecina kako bi svi zajedno i jednako mogli dati svoj doprinos drustvu.

A je li knjiga vrijedna citanja, a prema tome i serija vrijedna gledanja? Pa ako vas zanimaju Stone i(li) Putin, jeste.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/12/2017 : 15:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
READY PLAYER ONE



Samo cu kratko.
Vec sam cuo za knjigu, hvalila se na sve strane na gaming portalima i svemu vezanom uz videoigre.
Ugl. nedavno odgledao trailer za nadolazeci Spielbergov film i odmah narucio knjigu sa BD-a da ju procitam prije filma (30.3.2018.).

Kad sam krenuo citat, jednostavno ju nisam mogao ispusti iz ruku dok nisam zavrsio. Knjiga je odlicna!
Nema tu skrivenih poruka i zivotnih mudrosti, samo cista zabava.
Knjiga je geekovsko gamersko savrsenstvo, toliko referenci na sve sto volim (filmovi, stripovi, muzika, anime, igre...iz 80-ih), jednostavno pre predobro.

Kratki sinopsis bez spojlera jer je ovo ionako u prvih 20-30 stranica.

Godina je 2045., globalno zatopljenje je dobro zahvatilo zemlju, nestalo je fosilnih goriva i velika vecina populacije je na granici prezivljavnja. Jedini izlaz im je bjeg od stvarnosti u OASIS, virtualni svijet u kojem je sve moguce.
Kada tvorac OASIS-a jednog dana umre, stize njegova oporuka u kojoj one objavljuje da je upravo otvoreno natjecanje u kojem se trazi easter egg. Onaj tko ga prvi nadje, nasljedjuje OASIS i njegove milijune.

Dalje necu da ne spojlam.

Knjiga je bas prokleto zabavna i napeta, ovo je IMHO obavezno stivo za svakog gejmera (i one koji se tako osjecaju )!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/12/2017 : 23:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

READY PLAYER ONE



Samo cu kratko.
Vec sam cuo za knjigu, hvalila se na sve strane na gaming portalima i svemu vezanom uz videoigre.
Ugl. nedavno odgledao trailer za nadolazeci Spielbergov film i odmah narucio knjigu sa BD-a da ju procitam prije filma (30.3.2018.).

Kad sam krenuo citat, jednostavno ju nisam mogao ispusti iz ruku dok nisam zavrsio. Knjiga je odlicna!
Nema tu skrivenih poruka i zivotnih mudrosti, samo cista zabava.
Knjiga je geekovsko gamersko savrsenstvo, toliko referenci na sve sto volim (filmovi, stripovi, muzika, anime, igre...iz 80-ih), jednostavno pre predobro.

Kratki sinopsis bez spojlera jer je ovo ionako u prvih 20-30 stranica.

Godina je 2045., globalno zatopljenje je dobro zahvatilo zemlju, nestalo je fosilnih goriva i velika vecina populacije je na granici prezivljavnja. Jedini izlaz im je bjeg od stvarnosti u OASIS, virtualni svijet u kojem je sve moguce.
Kada tvorac OASIS-a jednog dana umre, stize njegova oporuka u kojoj one objavljuje da je upravo otvoreno natjecanje u kojem se trazi easter egg. Onaj tko ga prvi nadje, nasljedjuje OASIS i njegove milijune.

Dalje necu da ne spojlam.

Knjiga je bas prokleto zabavna i napeta, ovo je IMHO obavezno stivo za svakog gejmera (i one koji se tako osjecaju )!



I ja sam je procitao prosle sedmice i slazem se da je extra zabavna ali da bi potpuno uzivao u prici moras logiku da posaljes na odmor dok citas.

...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/12/2017 : 09:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa odmah sam napisao da je knjiga cista zabava i nista drugo, i da li ima logike u animeima videoigrama.... ;)
Ali je zato zabavna 200% i meni je igra bas turbo odlicna :D

Evo poceo sam citat Elektricne Snove od Dicka; Hangar 7 je sabrao u jednoj knjizi svih 10 prica po koijma je snimljena serija (zasada je izaslo samo 6 epizoda) i fora je.
Dick mi je jedan od najdrazih pisaca, samo su u ovoj knjizi slova i razmak izmedju njih OGROMNI, ovako ima mislim 230 stranica, realno je to moglo stat na 100, ali plus ovakvog formata je sto se lakse cita zbog velicine. Cudno mi je malo, vj knjiga sa najvecim fontom koju sam vidio dosada :D

Nego jel zna netko, da li ima Man in High Castle na nasem (HR/SR)?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/12/2017 09:24:34
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/12/2017 : 09:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ima nekoliko verzija iz srbije
kentaur bi se trebao naci jeftino

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/01/2018 : 14:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Proctao knjigu Električni Snovi.
Ima dobrih prica, ali su fulali par prica, nema nekih po kojima je snimljena serija :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/01/2018 : 01:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote


Uf,

sjećam se Ivaninih "Pegazara" (dok je još bila Horvatinčić) otprije sto godina (aj, dogodine deset). Kad kažem da ih se sjećam zapravo mislim na to da se ne sjećam ničega. Ni radnje, ni likova. U primozgu je ostala samo uspomena na to da sam nekad, negdje, čitao korektan omladinski roman (ono što se drugdje naziva YA) i da mu je autorica bila I. D. H.

Vođen tim sjećanjem (a malo i zbog toga jer mi se Horakov koncept biblioteke "Sirius" jako dopada) nabavio sam "Izgnane", također omladinski roman, očekujući u najmanju ruku zabavnu i maštovitu priču (po liniji gej iz okej i LARP-inspired). Ne toliko zbog "Pegazara" koliko zbog kraćih formi, objavljivanih kojekuda, u kojima je Ivana pokazala da zna složit stvar da valja. E pa, ovaj je put to slaganje pošlo po krivu i teško mi je točno reći gdje.

Makar me "ljubavna priča" glavnih junakinja iritirala do besvijesti, ne može joj se poreći da odzvanja istinitom, ili barem proživljenom notom (znat će češći posjetitelji ZbeLetrona, Vimpija i onog kluba u Amruševoj kojem se sad ne mogu sjetit imena da dajkače znaju bit nadrkanije, agresivnije i ljubomornije od bilo kojeg balkanskog testosteronca). Makar mi opis, porijeklo i upotreba "mane" vuče na gereničke koncepte iz jeftinih RPG-ova, uvijek mogu reći zašto ne. Makar mi je priča nepotrebno vremenski ograničena pa se ništa od tog fantastičnog svijeta pravo ni ne vidi (a još k tome trećinu teksta zauzima ponavljanje i eksplikacija koječega), ne mora se uvijek pisati stoljetna saga od izgona iz Raja pa naovamo. I tako...puno je tih racionalizacija i opravdanja, shvaćanja i "podilaženja": To je tako zbog ovoga ili onoga, nema tu ništa loše, mrvu je zbrzano al šta sad, gukni više A'lana, šta se tu sad raspravljaš! i slično...Puno previše.

I ništa mi od svega toga ne bi (toliko) smetalo - zanat povremeno škripi, šta sad - da iz svega toga igdje proviruje neka ideja vrijedna spomena. Jer ideja "kad bi svi samo stali, razmislili, i pokušali razumjeti Druge vladao bi mir u svijetu" zaista nije vrijedna spomena. Barem ne ovako kako je napisana.

Ima tu prostora za nastavak, možda ga nekad i bude, al' se nadam da će što god da nastane više sličiti pisanju, nego tipkanju.

(Od pet pročitanih knjiga iz biblioteke "Sirius", zasad uvjerljivo najbolji "Noćni vlak za Dukku", Danijela Bogdanovića)

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 09/01/2018 : 20:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote


http://mvinfo.hr/clanak/tanja-mravak-nasa-zena

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000