forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2020 : 18:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kod nas pojede postarine vrijednost knjige
Imaju i molijera
Odoh se samobaciti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/05/2020 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako mene izađe poštarina za Švajcarsku 15-25€, u zavisnosti koliko knjiga naručujem, tebi bi trebalo da bude jeftinija. Jeste da je još uvek skupa, ali ako baš želiš knjige, a nemaš drugi način...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 08/05/2020 : 15:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem za Evolutu, interesantna izdanja. Malo me podsećaju teme na one kod Filipa Višnjića.

http://filipvisnjic.co.rs
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/05/2020 : 21:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ista je pošta za švicu i bih
ne isplati se

fin je i filip višnjić
ma čim nije mjenstrim (nemam ništa protiv)
odmah mi bale idu na usta

mmmm robespjer danton mmmmmmm tacit mmmm džingis kan

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/05/2020 : 15:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
@zeljko

Vidim da voliš knige sa temom istorije.
Jesi li možda čitao Montefiorea?

https://evrobook.rs/product--jerusalim

https://evrobook.rs/product--romanovi

Uzeo sam Jerusalim i krenuo polako da čitam ovu cigletinu, a Romanove planiram uskoro da kupim.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/05/2020 : 16:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Obje sam rezervirao...uzeo bih da nijenpandemije ne radi mi mjesna knjizara jer je u trznom
Listao sam obje dobre izgledaju
Ma ja volim specificni dio povijesti
Npr jeruzalem zbog krstasa uzimam
A romanove zbog revolucije i napoleona
A napoleona sam zbog revolucije :D
Robespjera takodjer

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2020 : 16:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Romanovi su izvrsni!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/05/2020 : 18:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Da ali ja sam zapikirao i ruske careve od zeljka fajfrica
Koliko ima preklapanja?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2020 : 19:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ne znam točno što sadrži i koliko je detaljna ta knjiga od Fajfrića, ali tematski očito ima dosta preklapanja. Montefiore kreće od polovice 16. stoljeća i Ivana Groznog i ne staje do 1918. sa sve više i više detalja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/05/2020 : 00:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Da ali ja sam zapikirao i ruske careve od zeljka fajfrica
Koliko ima preklapanja?



Imam od Fajfrića pored navedenih i vizantijske careve i turske sultane.
Ok za pročitati, ali ispod neke ozbiljnije priče. Drugim recima, vidi se na prvu da Fajfrić nije istoričar.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/05/2020 : 07:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Pravnik i povjesnicar amater

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/05/2020 : 14:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Da, da, no bez obzira na to zanimljivo piše. Nećeš pogrešiti.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/05/2020 : 22:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nedavno smo spominjali Eca ovdje:



Iznimno zanimljiv i zabavan razgovor.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/05/2020 : 21:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Bekim Serjanovic RIP

sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/05/2020 : 06:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vidio... Nisam znao ni da je bolestan.

Pokoj mu duši.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/05/2020 : 17:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
@zeljko

Kupih Istoriju Vizantije od Ostrogorskog (MIBA Books 2017).

To mnogi hvale kao najbolju knjigu za upoznati se sa tom temom. Čovjek je bio decenijama profesor istorije Vizantije na univerzitetu u Beogradu, napisao je brojne knjige na tu temu, tako da mislim da sa njim nema greške. Kad pročitam javljam utiske, ali pomislih da će te možda interesovati ako već nisi ranije čitao.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/05/2020 : 18:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Samo da je stil super i nema promasaja

Sve mi se vise cita
Literatura
Tojest ta djela gdje se ljudi posvete jednoj temi i napisu knjigu o tome

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/05/2020 : 18:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Opis izdavača:

"Georgije Ostrogorski rođen je u Sankt-Peterburgu, školovao se u velikim univerzitetskim centrima Nemačke i Francuske. 1933. godine, nakon nekoliko godina profesure na univerzitetu u Vroclavu, doselio se u Srbiju, tadašnju Jugoslaviju. Dobio je mesto na Beogradskom univerzitetu, na Filozofskom fakultetu, Odeljenje za istoriju, gde je na predmetu Istorija Vizantije radio čitavog života. Osnovao je Vizantološki institut SANU, koji je, zahvaljujući njegovom ugledu, postao važna institucija
svetske vizantologije.

Georgije Ostrogorski je napisao Istoriju Vizantije publikovanu 1963. godine u Monaku. Ha nemačkom jeziku izašla je u čuvenoj Milerovoj seriji „Handbuch der Altertumswissenschaft“. Ovo delo ima nekoliko srpskih izdanja, a prevedeno je i na sve svetske jezike i danas se još uvek smatra jednim od najsveobuhvatnijih jednotomnih pregleda vizantijske istorije. U svojim mnogobrojnim delima proučavao je gotovo sve vidove života Vizantije: političku istoriju, socijalno-ekonomsku istoriju, istoriju ideja i odnose sa slovenskim svetom."


A i recenzije na goodreads su listom pozitivne:

https://www.goodreads.com/book/show/1726929.History_of_the_Byzantine_State

tako da je prilična sigurica da vrijedi izdvojenog novca i vremena.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/05/2020 : 03:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ta knjiga se na studijama istorije koristi kao knjiga broj jedan kad je Vizantija u pitanju.
Nema greške.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/06/2020 : 20:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
U zadnja tri tjedna smazao dvije trilogije

Prva je Nebeski Gospodari (John Brosnan), koji su mi ostali u dobrom sjećanju nakon čitanja davnih devedesetih, uzdrmala me nostalgija pa nabavio knjige i primio se čitanja. Zemlju su poharale razne pošasti nakon genetskih ratova, a krpicama tehnološki nazadovanog čovječanstva koje preživljavaju na kopnu okruženi GMO oblicima života, vladaju okrutni Nebeski gospodari, ljudi koji žive na letjelicama sličnim cepelinama i ubiru danak od podanika na kopnu.

Cijelo vrijeme uzbudljiva radnja, čiji mi je intenzitet ipak opao u trećoj knjizi, sa neočekivanim završetkom. Ima određenih mana, ali lako i brzo se čita, a i cijeli taj opustošeni svijet koji je regredirao u nekakvo, ajmo reći feudalno doba, mi se jako svidio.

Druga trilogija je Crveni ustanak (Pierce Brown), još jedna distopija gdje klasa Crvenih na Marsu živi i rudari u teškim uvjetima u podzemnim tunelima uvjereni da su pioniri koji stvaraju začetke teraformacije Marsa premda je život na istom već odavno moguć. Početak blago rečeno nije obećavao, dapače bio je vrlo zamoran, kako radnjom, tako i stilom, i mislio sam da ću prekinuti čitanje, ali kada glavni lik silom prilika napusti život u tunelima, tu počinje radnja koja se napokon počela vrtiti a onda mi nije dala da ispustim knjige do kraja. Prva knjiga s pravom podsjeća na Igre Gladi s kojom je svi uspoređuju, jer u drugom dijelu glavni lik, koji se infiltrira u višu klasu prolazi inicijaciju na nekoj vrsti vojne akademije kako bi napredovao do najviših položaja odakle bi mogao pomoći svojoj klasi. Puno mije bolje od Igre gladi, a druga knjiga pak širi granice van marsa o cijelom sunčevom sustavu, pa imamo političke intrige, odlično vođene bitke, puno iznenađujućih obrata. Glavnog lika pak muče i dvojbe jer se tijekom infiltracije sprijateljuje sa ljudima koji su neprijatelji njegovoj klasi. Stvarno preporučam da nekako pregrizete taj dosadan početak i počnete uživati u knjigama.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/06/2020 : 00:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tek prvu nebeski gospodari procitao...pa pauza 10 knjiga hahah pa drugi
Onako...dobro je to ali prefantasticno

Joj nasao sam dobru vezu za evoluta.rs
Nabavio sam karla velikog i robespjera
Ali nazalost danton rasprodan

Sta jos prepoeucujete
Sajt im se malo pokvario

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/06/2020 : 14:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/carlos-ruiz-zafon-death-books-cancer-colon-age-cause-spain-author-a9574941.html

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/06/2020 : 16:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam danas jeruzalem od eurobook

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/06/2020 : 17:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Maloprije sam saznao za Zafona. Pokoj mu duši.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/06/2020 : 18:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Eh, mlad čovjek, koji je još mnogo mogao da pruži

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000