forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Blade of the Immortal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 26/05/2008 : 15:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Dolazi za 11 dana...
Valja li šta?
A sada ozbiljno...
Koliko sam shvatio radi se o Samuraju Manjiju kojeg je neki 800 godišnji starac prokleo da bude besmrtan sve dok ne ubije 1000 zlih ljudi. Razlog: kriv je za smrt 100 samuraja. Na svom putu sreće mladu djevu kojoj je neki psihopat ubio roditelje(koji su joj služili kao skrbnici) i odlučuje ju poučavati.

Sada mi dajte više informacija...

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2008 : 18:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Dolazi za 11 dana...
Valja li šta?
A sada ozbiljno...
Koliko sam shvatio radi se o Samuraju Manjiju kojeg je neki 800 godišnji starac prokleo da bude besmrtan sve dok ne ubije 1000 zlih ljudi. Razlog: kriv je za smrt 100 samuraja. Na svom putu sreće mladu djevu kojoj je neki psihopat ubio roditelje(koji su joj služili kao skrbnici) i odlučuje ju poučavati.

Sada mi dajte više informacija...



Ako znaš engleski...

http://en.wikipedia.org/wiki/Blade_Of_The_Immortal

Mene malo brine kako će određeni ljudi u Hrvatskoj reagirati na Manjijev simbol na leđima. Sumnjam da će ljudi shvatiti o čemu se radi. To jest, ako ga Algoritam prethodno ne cenzurira.

Mislim da je po tom pitanju Dark Horse napravio odličnu stvar, tako što je na kraju svakog toma stavio kratak tekst koji objašnjava značenje i kontekst simbola.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 26/05/2008 : 21:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Simbol

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

zivimrtvac
Starting Member

7 Posts

Member since 26/05/2008

Posted - 26/05/2008 : 21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zivimrtvac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Dolazi za 11 dana...
Valja li šta?
A sada ozbiljno...
Koliko sam shvatio radi se o Samuraju Manjiju kojeg je neki 800 godišnji starac prokleo da bude besmrtan sve dok ne ubije 1000 zlih ljudi. Razlog: kriv je za smrt 100 samuraja. Na svom putu sreće mladu djevu kojoj je neki psihopat ubio roditelje(koji su joj služili kao skrbnici) i odlučuje ju poučavati.

Sada mi dajte više informacija...


Pa bas i nisi pogodio sve detalje, ali nema veze, bolje da ne spoileriramo ljudima.
Inace po meni je BOTI u zadnjih 15-ak godina uz Vagabonda i jos neke medju najboljim samurajskim mangama; iako ima dosta tj. previse nasilja i sto sve ide uz to (mutilacije, mucenja, silovanja...), ali i dosta drame, emocija, svakojakih nabrijanih likova, humora i naravno pregrst akcije. Realno govoreci daleko najbolje od ova 4 algoritmova izdanja, a vjerojatno i ponajbolji strip koji ce se moci kupiti na domacim kioscima.
Eto nahvalio sam ga do neba I da ovo defintivno nije strip za klince, dakle 14-15 i ispod...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2008 : 22:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
BOTI je ok, ali mi je LWaC nemjerljivo bolji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2008 : 22:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Simbol


Svastika.

Trouble will find me
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/05/2008 : 22:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2008 : 22:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Simbol



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2008 : 22:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Simbol


Svastika.


Ili točnije, "manji". Po japanskom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 26/05/2008 : 22:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 26/05/2008 : 23:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.

Kico blade je odličan ... i ja ga čekam ... ovo sve drugo su gluposti ... Bilo bi dobro da izbace i Death note i Akiru naravno.
Anime su im zakon a manga je još bolja

Edited by - provodina on 26/05/2008 23:02:25
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 26/05/2008 : 23:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Za one koji nisu pohađali satove umjetnosti...
O svastici (kao simbolu) bi se moglo raspravljati satima.
Premda svaka kultura ima svoju predaju (postoji i židovska svastika; sotonistička, na bosanskim stećcima, bavarska...) taj se simbol prvi put pojavio još u neolitiku kod Kineza, Indijaca i Japanaca. To što su ga Nacisti zloupotrijebili je sasvim druga priča i nema nikakve veze s prvotnim značenjem tog simbola!!!
Svastika (moderni naziv) je jedan od glavnih religijskih simbola u budizmu i hinduizmu (pa i u šintoizmu). Često se nalazi na ulazima u hram/svetište. Dosta je sličan onom taoističkom crno-bijelom simbolu (Ying i Yang) koje predstavlja dobro-zlo; lijevo-desno, gore-dolje, međusobno ovisne suprostavljene sile koje pokreću svijet... Pa tako i ta svastika, ako je okrenuta u smjeru kazaljke na satu predstavlja "dobro, pozitivno" i zove se "Sunčev simbol". Tu verziju su Nacisti zloupotrijebili. Ona svastika koja ide suprotno od kazaljke na satu predstavlja "Mjesec" i redovito označava "nešto loše, negativno i zlo" (vidi na onoj gore slici)(tada se smatralo da onaj koji ide unatrag i koji piše lijevom rukom prkosi sudbini i prirodnim zakonima - takvi ljudi su se smatrali zlima:)). Ima tu još objašnjenja, ali vjerujem da je ovo sasvim dovoljno... da ne pravite komediju kad vidite taj simbol u stripu:))))))

P.S. Da, i ja sam već u startu odustao od svega osim ovoga. Jedva čekam! Crtež je sjajan!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2008 : 23:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Za one koji nisu pohađali satove umjetnosti...
O svastici (kao simbolu) bi se moglo raspravljati satima.
Premda svaka kultura ima svoju predaju (postoji i židovska svastika; sotonistička, na bosanskim stećcima, bavarska...) taj se simbol prvi put pojavio još u neolitiku kod Kineza, Indijaca i Japanaca. To što su ga Nacisti zloupotrijebili je sasvim druga priča i nema nikakve veze s prvotnim značenjem tog simbola!!!
Svastika (moderni naziv) je jedan od glavnih religijskih simbola u budizmu i hinduizmu (pa i u šintoizmu). Često se nalazi na ulazima u hram/svetište. Dosta je sličan onom taoističkom crno-bijelom simbolu (Ying i Yang) koje predstavlja dobro-zlo; lijevo-desno, gore-dolje, međusobno ovisne suprostavljene sile koje pokreću svijet... Pa tako i ta svastika, ako je okrenuta u smjeru kazaljke na satu predstavlja "dobro, pozitivno" i zove se "Sunčev simbol". Tu verziju su Nacisti zloupotrijebili. Ona svastika koja ide suprotno od kazaljke na satu predstavlja "Mjesec" i redovito označava "nešto loše, negativno i zlo" (vidi na onoj gore slici)(tada se smatralo da onaj koji ide unatrag i koji piše lijevom rukom prkosi sudbini i prirodnim zakonima - takvi ljudi su se smatrali zlima:)). Ima tu još objašnjenja, ali vjerujem da je ovo sasvim dovoljno... da ne pravite komediju kad vidite taj simbol u stripu:))))))

P.S. Da, i ja sam već u startu odustao od svega osim ovoga. Jedva čekam! Crtež je sjajan!

Nadajmo se da će i drugi to shvatiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 26/05/2008 : 23:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Inferno

Za one koji nisu pohađali satove umjetnosti...
O svastici (kao simbolu) bi se moglo raspravljati satima.
Premda svaka kultura ima svoju predaju (postoji i židovska svastika; sotonistička, na bosanskim stećcima, bavarska...) taj se simbol prvi put pojavio još u neolitiku kod Kineza, Indijaca i Japanaca. To što su ga Nacisti zloupotrijebili je sasvim druga priča i nema nikakve veze s prvotnim značenjem tog simbola!!!
Svastika (moderni naziv) je jedan od glavnih religijskih simbola u budizmu i hinduizmu (pa i u šintoizmu). Često se nalazi na ulazima u hram/svetište. Dosta je sličan onom taoističkom crno-bijelom simbolu (Ying i Yang) koje predstavlja dobro-zlo; lijevo-desno, gore-dolje, međusobno ovisne suprostavljene sile koje pokreću svijet... Pa tako i ta svastika, ako je okrenuta u smjeru kazaljke na satu predstavlja "dobro, pozitivno" i zove se "Sunčev simbol". Tu verziju su Nacisti zloupotrijebili. Ona svastika koja ide suprotno od kazaljke na satu predstavlja "Mjesec" i redovito označava "nešto loše, negativno i zlo" (vidi na onoj gore slici)(tada se smatralo da onaj koji ide unatrag i koji piše lijevom rukom prkosi sudbini i prirodnim zakonima - takvi ljudi su se smatrali zlima:)). Ima tu još objašnjenja, ali vjerujem da je ovo sasvim dovoljno... da ne pravite komediju kad vidite taj simbol u stripu:))))))

P.S. Da, i ja sam već u startu odustao od svega osim ovoga. Jedva čekam! Crtež je sjajan!

Nadajmo se da će i drugi to shvatiti.


Nadajmo se.

Još dvije nadopune:
1) Kao što je vidljivo na slici ("Blade of the Immortal"), crna boja ide na bijelu, a bijela na crnu. To je najklasičniji primjer (dobro-zlo; crno-bijelo; trc-brc)
2) Ima jedan mali majušni problemčić koji mi je sad pao na pamet! Ako me memorija dobro služi, jedino su Nacisti taj simbol formirali pod kutom od 45o! LoooL; ROFL!!!
Ali svejedno, ovo je Mjesečeva svastika (ne nacistička).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 26/05/2008 23:35:29
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/05/2008 : 09:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by kico

Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.

Kico blade je odličan ... i ja ga čekam ... ovo sve drugo su gluposti ... Bilo bi dobro da izbace i Death note i Akiru naravno.



Akiru sam čitao u Marketprintovom izdanju.
Odličan strip!
Kad je izašlo svih 40 brojeva tek sam onda nabavio sve.
Tako da mi je sjeo strip totalno...
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 27/05/2008 : 12:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by kico

Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.

Kico blade je odličan ... i ja ga čekam ... ovo sve drugo su gluposti ... Bilo bi dobro da izbace i Death note i Akiru naravno.



Akiru sam čitao u Marketprintovom izdanju.
Odličan strip!
Kad je izašlo svih 40 brojeva tek sam onda nabavio sve.
Tako da mi je sjeo strip totalno...


bilo bi dobro da ga izbaci i algoritam i Death Note još jedno remek djelo
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/05/2008 : 16:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Iskreno,nemam pojma o japanskom stripu.
Osim Akire,Warcrafta i Negime nisam čitao ništa.
Akira je još odličan strip!
A za Bladea sam čuo samo ovacije,tako da uzimam...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/05/2008 : 16:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Inferno
da ne pravite komediju kad vidite taj simbol u stripu:))))))


Nadajmo se da će i drugi to shvatiti.



Mož' mislit... Već vidim kak se dežurni branitelji ustavnog poretka, morala i čudoređa u dječjoj literaturi bune protiv nazi "svastike" na leđima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/05/2008 : 17:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A moga bi i Fumić bacit jednu besidu...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 27/05/2008 : 18:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Koliko ocijenjujete crtež od 1 do 10
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/05/2008 : 23:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Inferno
da ne pravite komediju kad vidite taj simbol u stripu:))))))


Nadajmo se da će i drugi to shvatiti.



Mož' mislit... Već vidim kak se dežurni branitelji ustavnog poretka, morala i čudoređa u dječjoj literaturi bune protiv nazi "svastike" na leđima.

Nadajmo se da do toga neće doći.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/05/2008 : 23:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Koliko ocijenjujete crtež od 1 do 10

11.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 28/05/2008 : 06:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
Neznam, crtež je dobar, ali mi nije oku ugodan...
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 28/05/2008 : 14:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

Neznam, crtež je dobar, ali mi nije oku ugodan...

Ili se nisi navika ili nevoliš takav crtež ... a pitanje je da li gledaš onda anime
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/05/2008 : 14:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by kico

Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.

Kico blade je odličan ... i ja ga čekam ... ovo sve drugo su gluposti ... Bilo bi dobro da izbace i Death note i Akiru naravno.



Akiru sam čitao u Marketprintovom izdanju.
Odličan strip!
Kad je izašlo svih 40 brojeva tek sam onda nabavio sve.
Tako da mi je sjeo strip totalno...


Blade of the Immortal kupujem obavezno. Imam 5-6 DH trejdova, ali rado cu ih prodati i kupovati Algoritmovo izdanje (ako bude napravljeno kako treba, naravno). Oni Warcrafti i ostalo me ne zanima.

Akira - knjige 3 i 6 su rasprodane (DH), na Amazonu ima "used item-a" trojke, ali kostaju preko 100 USD. Sestica je nesto jeftinija. Ne bi imao nista protiv da Algoritam i to objavi.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 28/05/2008 : 14:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by kico

Ma ja čekam jedino Blade!
Preporučio mi Dado...a njemu vjerujem totalno.
Os svih ovih sam odustao.

Kico blade je odličan ... i ja ga čekam ... ovo sve drugo su gluposti ... Bilo bi dobro da izbace i Death note i Akiru naravno.



Akiru sam čitao u Marketprintovom izdanju.
Odličan strip!
Kad je izašlo svih 40 brojeva tek sam onda nabavio sve.
Tako da mi je sjeo strip totalno...


Blade of the Immortal kupujem obavezno. Imam 5-6 DH trejdova, ali rado cu ih prodati i kupovati Algoritmovo izdanje (ako bude napravljeno kako treba, naravno). Oni Warcrafti i ostalo me ne zanima.

Akira - knjige 3 i 6 su rasprodane (DH), na Amazonu ima "used item-a" trojke, ali kostaju preko 100 USD. Sestica je nesto jeftinija. Ne bi imao nista protiv da Algoritam i to objavi.


Slažem se, ali ja bi prije od svega volija vidit Death Note u algoritam izdanju Ide anime Blade of the Immortal ove godine
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000