forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, stanje na skladištu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 119

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/06/2008 : 23:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
neka postane, dao bog i ostale vile
izdaju oni dobre stripove
ali koji to gigant izdaje trejdove svake dvije godine, i dulje
ili najavi poplavu izdanja, a ni kišica da padne

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/06/2008 : 23:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Markos

Ma gle, BP je nesto sasvim drugo. Ne bih sad ulazio u detalje, nije to toliko bitno (oni su ogroman sustav, imaju veliku masineriju, budzet, podrsku ostalih komapnija iz grupe), ali ... S jedne strane imamo ogromne tiraze i sjajne prodaje, a s druge strane, u 3 godine su objavili 27 stripova?


Pazi, Fibra i BP imaju sasvim drugačiji koncept izdavaštva. Fibra je kuća koja se bavi fanovskim izdavaštvom, za uzak krug ljubitelja, dok BP pretenduje da postane izdavački gigant na Balkanu.



Pogrešno!
Otkad je to asortiman Fibre fanovski???
Veliki hitovi kao "Braća ili Borba" ne mogu se nikako uvrstiti u "fanovska" izdanja, Moebius ej! Pa El Ninjo je hit... Bernet, Milazzo... totalno pogrešno misliš da su to fanovska izdanja. Za nas koji smo odrasli na takvoj vrsti stripova to su sasvim normalna, komercijalna izdanja i morala bi se shodno tome tako i prodavati... Druga stvar je što manji tiraži uvjetuju nešto višu cijenu mada sam mišljenja da se ništa bitno nebi prominilo ni da su 30% jeftinija izdanja. Jednostavno, tu smo, takvi smo, toliko novca imamo i toliko nas je. Basta!!! Tu neće nikad biti pomaka većeg od +-10% a to je nedovoljno. Šta i kako dalje, ne znam niti želim soliti pamet ikome. Hvala i fibri i svim ostalim koji nešto pokušavaju. E tu dolazimo do riječi FAN!!! Fibra, Libellus, Lavirint, Mentor, Dani ( jesam nekoga ispustija? ) se bave fanovskim izdavaštvom i mislim da su prezadovoljni kad njihova izdanja ugledaju svjetlo dana i da im je prva želja "pokriti se" ili bar biti blizu tome... Ne nadaju se da će postati izdavački giganti nego se nadaju da će mooooožda, možda, jednog dana doći trenutak kad će izdanja financirati sama sebe a oni prestati ulagati friški kapital za opstanak.
To je fanovsko izdavaštvo!!! A ne fanovska izdanja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/06/2008 : 00:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Markos

Ma gle, BP je nesto sasvim drugo. Ne bih sad ulazio u detalje, nije to toliko bitno (oni su ogroman sustav, imaju veliku masineriju, budzet, podrsku ostalih komapnija iz grupe), ali ... S jedne strane imamo ogromne tiraze i sjajne prodaje, a s druge strane, u 3 godine su objavili 27 stripova?


Pazi, Fibra i BP imaju sasvim drugačiji koncept izdavaštva. Fibra je kuća koja se bavi fanovskim izdavaštvom, za uzak krug ljubitelja, dok BP pretenduje da postane izdavački gigant na Balkanu.



Pogrešno!
Otkad je to asortiman Fibre fanovski???
Veliki hitovi kao "Braća ili Borba" ne mogu se nikako uvrstiti u "fanovska" izdanja, Moebius ej! Pa El Ninjo je hit... Bernet, Milazzo... totalno pogrešno misliš da su to fanovska izdanja. Za nas koji smo odrasli na takvoj vrsti stripova to su sasvim normalna, komercijalna izdanja i morala bi se shodno tome tako i prodavati... Druga stvar je što manji tiraži uvjetuju nešto višu cijenu mada sam mišljenja da se ništa bitno nebi prominilo ni da su 30% jeftinija izdanja. Jednostavno, tu smo, takvi smo, toliko novca imamo i toliko nas je. Basta!!! Tu neće nikad biti pomaka većeg od +-10% a to je nedovoljno. Šta i kako dalje, ne znam niti želim soliti pamet ikome. Hvala i fibri i svim ostalim koji nešto pokušavaju. E tu dolazimo do riječi FAN!!! Fibra, Libellus, Lavirint, Mentor, Dani ( jesam nekoga ispustija? ) se bave fanovskim izdavaštvom i mislim da su prezadovoljni kad njihova izdanja ugledaju svjetlo dana i da im je prva želja "pokriti se" ili bar biti blizu tome... Ne nadaju se da će postati izdavački giganti nego se nadaju da će mooooožda, možda, jednog dana doći trenutak kad će izdanja financirati sama sebe a oni prestati ulagati friški kapital za opstanak.
To je fanovsko izdavaštvo!!! A ne fanovska izdanja.



Sasvim se slažem sa svime što si rekao. MAda nisam, čini mi se ni rekao da su im izdanja "fanovska", nego da im je izdavaštvo fanovsko.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/06/2008 : 00:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

neka postane, dao bog i ostale vile
izdaju oni dobre stripove
ali koji to gigant izdaje trejdove svake dvije godine, i dulje
ili najavi poplavu izdanja, a ni kišica da padne


Ovo za najave se slažem. Kamo Gospodari ječma, kamo Korto?
No, što se mene tiče ni ne moraju da žure. Znaš li, brate mili koliko sam u zaostatku sa ovim što je već izašlo? Kenovi, Magični od 11 do koliko već, nova Libelusova izdanja, a da ne pričam da nisam ni načeo Mister No-a, ni Martija...
Pravi pare Vasiću, biće stripova.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/06/2008 : 00:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Markos

Ma gle, BP je nesto sasvim drugo. Ne bih sad ulazio u detalje, nije to toliko bitno (oni su ogroman sustav, imaju veliku masineriju, budzet, podrsku ostalih komapnija iz grupe), ali ... S jedne strane imamo ogromne tiraze i sjajne prodaje, a s druge strane, u 3 godine su objavili 27 stripova?


Pazi, Fibra i BP imaju sasvim drugačiji koncept izdavaštva. Fibra je kuća koja se bavi fanovskim izdavaštvom, za uzak krug ljubitelja, dok BP pretenduje da postane izdavački gigant na Balkanu.



Pogrešno!
Otkad je to asortiman Fibre fanovski???
Veliki hitovi kao "Braća ili Borba" ne mogu se nikako uvrstiti u "fanovska" izdanja, Moebius ej! Pa El Ninjo je hit... Bernet, Milazzo... totalno pogrešno misliš da su to fanovska izdanja. Za nas koji smo odrasli na takvoj vrsti stripova to su sasvim normalna, komercijalna izdanja i morala bi se shodno tome tako i prodavati... Druga stvar je što manji tiraži uvjetuju nešto višu cijenu mada sam mišljenja da se ništa bitno nebi prominilo ni da su 30% jeftinija izdanja. Jednostavno, tu smo, takvi smo, toliko novca imamo i toliko nas je. Basta!!! Tu neće nikad biti pomaka većeg od +-10% a to je nedovoljno. Šta i kako dalje, ne znam niti želim soliti pamet ikome. Hvala i fibri i svim ostalim koji nešto pokušavaju. E tu dolazimo do riječi FAN!!! Fibra, Libellus, Lavirint, Mentor, Dani ( jesam nekoga ispustija? ) se bave fanovskim izdavaštvom i mislim da su prezadovoljni kad njihova izdanja ugledaju svjetlo dana i da im je prva želja "pokriti se" ili bar biti blizu tome... Ne nadaju se da će postati izdavački giganti nego se nadaju da će mooooožda, možda, jednog dana doći trenutak kad će izdanja financirati sama sebe a oni prestati ulagati friški kapital za opstanak.
To je fanovsko izdavaštvo!!! A ne fanovska izdanja.




-Renky,da si se prije rodio, sigurno bi bio komesar 2.dalmatinske brigade!!?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/06/2008 : 00:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

voljan da ispitamo tu teoriju sa plakatima i inim.(i to chak za izdanja koja koshtaju 15 do 25 kunulingusa iliti oko 2 do 4 eura).
sa koliko plakata mislish da moze da se oblepi uzi centar zagreba i koliko fore dajemo striparnicama da tih 500 komada rasprodaju?


-
-
-Plakati su šaljiva ideja!-Samo opušteno!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/06/2008 : 00:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma gle, BP je nesto sasvim drugo. Ne bih sad ulazio u detalje, nije to toliko bitno (oni su ogroman sustav, imaju veliku masineriju, budzet, podrsku ostalih komapnija iz grupe), ali ... S jedne strane imamo ogromne tiraze i sjajne prodaje, a s druge strane, u 3 godine su objavili 27 stripova?



-U početku krenuli puni entuzijazma u strip,nekoliko ljepih izdanja.....sve super....kasnije gazda shvatio da u krivinu nemože uć sa 150 km/h,pa morali malo prikočit.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/06/2008 : 01:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dveribad
-Renky,da si se prije rodio, sigurno bi bio komesar 2.dalmatinske brigade!!?



Rađe bi bija mesar... gradelanje mi leži

PS
Možda san zvuča onako... govornički no činjenica je da čitateljskog potencijala ima sve više ali novaca sve manje i to je najveći problem. Lova!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 02/06/2008 : 08:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je rezultat slabe prodaje distribucija stripova izvan Zg, bar je kod mene takav slučaj. Ja nemam gdje kupiti Fibrina izdanja (osim naručiti u Libellusu), a dosta stripova bih sigurno uzimao da su mi dostupni. Da je ipak moguće stripove prodavati u manjim knjižarama pokazuje izdavač Dani, čije stripove mogu prolistati i kupiti u svakom većem gradu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 09:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sto mislis, da se Danijevi stripovi nesto bolje prodaju od tih 200-250-300 primjeraka?
A, ako te nesto zanima, zar je problem naruciti?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 02/06/2008 : 09:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
nije problem naručiti, to i radim, nego htio sam reći da bih više para izdvajao za stripove kad bi mi bili dostupniji, možda je to slučaj samo kod mene
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 09:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aftermath

nije problem naručiti, to i radim, nego htio sam reći da bih više para izdvajao za stripove kad bi mi bili dostupniji, možda je to slučaj samo kod mene


Dobro, to je sigurno tako, da je bolja distribucija, prodavali bi se bolje, nema tu spora. Mada je opet pitanje koliko bolje. Ali vidjet cemo i to, s obzirom da ce uskoro biti nekih pomaka po tom pitanju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 09:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aftermath

nije problem naručiti, to i radim, nego htio sam reći da bih više para izdvajao za stripove kad bi mi bili dostupniji, možda je to slučaj samo kod mene



Ma nije samo kod tebe. I meni je to najveći problem. Da su mi ti stripovi dostupni svakodnevno, tj. da imaju u mom gradu mnogo češće bi ih kupovao, jer zna se desiti da imam novac, želim kupiti strip, ali potrošim ga i onda...

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 09:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Aftermath

nije problem naručiti, to i radim, nego htio sam reći da bih više para izdvajao za stripove kad bi mi bili dostupniji, možda je to slučaj samo kod mene


Dobro, to je sigurno tako, da je bolja distribucija, prodavali bi se bolje, nema tu spora. Mada je opet pitanje koliko bolje. Ali vidjet cemo i to, s obzirom da ce uskoro biti nekih pomaka po tom pitanju.



Marko, hoće li ići From Hell preko 250 kuna?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 09:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/06/2008 : 09:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Aftermath

nije problem naručiti, to i radim, nego htio sam reći da bih više para izdvajao za stripove kad bi mi bili dostupniji, možda je to slučaj samo kod mene


Dobro, to je sigurno tako, da je bolja distribucija, prodavali bi se bolje, nema tu spora. Mada je opet pitanje koliko bolje. Ali vidjet cemo i to, s obzirom da ce uskoro biti nekih pomaka po tom pitanju.



Ajde ja bas i nisam neki primer jer sam cak dosao i do majica za Mafest preko Gastona i Dekare(hvala puno care),ali ima ljudi koje znam da uzimaju izdanja VČ samo zato sto im je trafika na 10 metra od zgrade,dok Ludensa ne uzimaju(znam sigurno da nije zbog jezika ili cene)iskljucivo zbog lenjosti da to dobave kao sto ja to nabavljam iz BG jer u Nišu nema nijedne strip knjizare.
A definitivno stoji da imas i najbolje uradjenu stranicu zbog prilicno preciznih najava(nisam od onih koji popizde zbog mesec-dva kasnjenja) i mogucnosti da se vidi preview bez koga bih ja verovatno ostao samo na Ken Parkeru,a ovako mi je to donelo jos neka kvalitetna izdanja koja skoro sigurno nikad ne bih kupio da nije toga.
Samo nastavi tako i razmisli jos jednom o Juliji(3 u 1)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 10:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
(lakse je staviti preview nego se muciti i natezati s distribucijom:) ). Cinjenica je da premalo vremena i truda ulazem u taj pravi izdavacki posao koji ide nakon objave knjige - promocija, distribucija, prodaja - ali ja za to nemam previse volje ni vremena, a ne mogu nekoga zaposliti tko bi to radio umjesto mene. No dobro, bit ce bolje;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 10:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Ma znam, al je bar kvalitet. Hoćete uzeti neku od postojećih naslovnica ili...

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 10:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Ma znam, al je bar kvalitet. Hoćete uzeti neku od postojećih naslovnica ili...



Trouble will find me
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 10:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 02/06/2008 : 10:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Markose da li ce moci da se naruci iz Srbije direktno preko sajta Fibre i da se posalje direktno u Srbiju na adresu kupca?
Vidim na www.postexpress.co.yu da salju u zemlje u regionu verovatno je nesto slicno vec zazivelo i u Hrvatskoj,jedino bi terbalo resiti problem placanja,ili karticom preko neta ili slanje para na adresu Fibre.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 11:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, za sada nemam namjeru uvesti prodaju on-line. Bio sam o tome razmisljao, kao mozda bi to pomoglo, ali sam odustao. Postoje striparnice i u Sbriji i u Hrvatskoj koje vrse prodaju, ne mogu jos i to preuzeti na sebe, ionako imam previse posla i bez toga. Sorry:( A zasto ne narucis ono sto zelis u bg-striparnicama?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/06/2008 : 11:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Nije ni velika razlika u ceni kad naručuješ iz srpskih striparnica.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 12:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Eh da. A u BiH nema ni jedna striparnica.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/06/2008 : 12:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

Eh da. A u BiH nema ni jedna striparnica.


Što li sam ja mislio da si u Srbiji. Čudi me da bar Sarajevo nema bar jednu striparnicu. Interesantno da nema ni Skoplje ni Podgorica.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page
Page: of 119 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000