forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, stanje na skladištu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 119

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/06/2008 : 12:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by GeneziS

Eh da. A u BiH nema ni jedna striparnica.


Što li sam ja mislio da si u Srbiji. Čudi me da bar Sarajevo nema bar jednu striparnicu. Interesantno da nema ni Skoplje ni Podgorica.



U BiH nema ni nekog jakog izdavača, tako da ne čudi nedostatak striparnica... A i kakvo je opće stanje, malo tko misli na stripove, nažalost...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 13:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by GeneziS

Eh da. A u BiH nema ni jedna striparnica.


Što li sam ja mislio da si u Srbiji. Čudi me da bar Sarajevo nema bar jednu striparnicu. Interesantno da nema ni Skoplje ni Podgorica.



Možda što sam na drugoj temi pitao za striparnicu u BG, a možda i zbog ekavice kojom pišem, dok recimo sasvim normalno govorim ijekavicu. Štampana slova pišem latinicom, a pisana ćirilicom.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 02/06/2008 : 13:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Skoplje i Podgorica su ipak manji gradovi, tj. CG i Makedonija ima daleko manje tržište, samim tim i potražnju od BiH, znači uopšte me ne čudi što nemaju ni jednu striparnicu. Ma ne čudi me što je nema ni Sarajevo. Jebiga.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/06/2008 : 16:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Nije ni velika razlika u ceni kad naručuješ iz srpskih striparnica.


Da. Nije puno jeftinije u Srbiji...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 02/06/2008 : 19:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Mislim da tu cijena od 250 kn nije problematična, recimo, original u bivšem More Comicsu dođe 230 kn...

Nego, mene zanima hoće li i u Fibrinom izdanju biti Appendix koji tumači svako pojedino poglavlje i bez kojeg bi From hell bio nepotpun...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/06/2008 : 19:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by dveribad
-Renky,da si se prije rodio, sigurno bi bio komesar 2.dalmatinske brigade!!?



Rađe bi bija mesar... gradelanje mi leži

PS
Možda san zvuča onako... govornički no činjenica je da čitateljskog potencijala ima sve više ali novaca sve manje i to je najveći problem. Lova!!!



--...to sam i mislio,al omako mi se razmak!....ustvari,nije mi se omako!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/06/2008 : 20:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nego, mene zanima hoće li i u Fibrinom izdanju biti Appendix koji >tumači svako pojedino poglavlje i bez kojeg bi From hell bio >nepotpun...

Nažalost, da.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 21:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist

quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Mislim da tu cijena od 250 kn nije problematična, recimo, original u bivšem More Comicsu dođe 230 kn...

Nego, mene zanima hoće li i u Fibrinom izdanju biti Appendix koji tumači svako pojedino poglavlje i bez kojeg bi From hell bio nepotpun...


Kao sto vidis, Darko mjesecima kuka zbog toga:) Sto se cijene tice, ja jako dobro znam da je ta cijena od 250 kuna u biti jeftina (i izdavacu gotovo neisplativa), pogotovo kad se usporedi sa cijenom originala (npr. originalni From Hell HC kosta 50 dolara), ali ajde ti to objasni ljudima koji su prisiljeni gledati svaku kunu ne bi li kupili sve sto ih zanima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 02/06/2008 : 21:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist
Mislim da tu cijena od 250 kn nije problematična, recimo, original u bivšem More Comicsu dođe 230 kn...


suluda izjava brate
na tri stranice jedino je renky reka sto stoji a ja cu jos jednom podvuc

cijena od 250 kn jedini je i najveci problem. ja sam za ozujak kopajuci zaradio 1500. za travanj mi placa jos nije dosla. ljudi rade za 80 kn dnevnicu. ej. 80 kn!

opleo bi sada opako po drzavi jer si je danas jos jedan branitelj zivot oduzeo al necu

stripovi su luksuz
a ljudi su jebana sirotinja
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 02/06/2008 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
slažem se sa degmanom da su stripovi luksuz - amen neko če si ga priuštit na uštrab drugog neko neće

Ali htio sam se osvrnuti na navode da je veliki razlog loše prodaje - loša distribucia to je jedina i prava istina

Ja u Puli znam barem 20 ljudi koi bi kupili neki od Fibrinih (primjera radi) stripova, ali hrpa ljudi nije toliko duboko u stripovima da če visiti po strip forumima (da nemam posao di sam 8 sati dnevno spojen na mrežu neznmam ni dali bi i ja)i tražiti nova izdanja, 90 % potencijalnih kupaca ni nezna da postoje tamo neke strip knjižare u dalekom Zagrebu

mislim da bi se trebali (mali izdavači) potruditi da barem po par primjeraka dospije do neke knjižare u svakom mrvicu većem gradu... Druga stvar je da i veći strip fanovi koi put se teško odluče za kupovinu narudzbom ili kupe osjetno manje nego kad su u knjižari (govorim iz svog iskustva)dok ja nazovem izaberem tri puta se iskalkuliram i j....a prodje me volja :((

Eto ja mislim da bi se to moglo a vi vidite...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2008 : 22:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Gle, bio je sajam knjiga u Puli, ja sam poslao sva svoja izdanja, prodalo se ukupno 20 albuma u 7 dana, sto je za mene super, ali realno, to je jako slabo za jedan knjiski sajam na kojem prodje more ljudi. Ali, u redu, jasno je da se treba potruditi oko distribucije, pa cu pokusat nesto napraviti oko toga.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/06/2008 : 22:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Ma znam, al je bar kvalitet. Hoćete uzeti neku od postojećih naslovnica ili...






Meni licno je bolja ona sa cilindrom i grozdjem.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 03/06/2008 : 00:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, za sada nemam namjeru uvesti prodaju on-line. Bio sam o tome razmisljao, kao mozda bi to pomoglo, ali sam odustao. Postoje striparnice i u Sbriji i u Hrvatskoj koje vrse prodaju, ne mogu jos i to preuzeti na sebe, ionako imam previse posla i bez toga. Sorry:( A zasto ne narucis ono sto zelis u bg-striparnicama?



Možda bi se isplatilo baciti koji komad na aukcije. Vjerujem da bi se mogao koji primjerak i tako prodati. Moguće da bi netko kupio kome su cijene u knjižarama previsoke (mislim da se po Fibrinim cijenama isplati kupiti i sa poštarinom). Ne znam, možda se i varam...



https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 03/06/2008 : 06:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zavisi koliko ce na kraju kostati prijevod i koliko ce konacno biti stranica, tocno 576 ili vise/manje. Nadam se da nece, ali nije nemoguce. Mada, bojim se da je i 250 previse, a kamoli nesto jos skuplje.



Ma znam, al je bar kvalitet. Hoćete uzeti neku od postojećih naslovnica ili...






Meni licno je bolja ona sa cilindrom i grozdjem.



I meni je, al ne sumnjam da će i ova dobro izgledati u fibrinom HC izdanju. Mada meni je ova najjednostavnija i najbolja:

http://forbiddenplanet.co.uk/blog/wp-content/uploads/2007/10/From%20Hell%20limited%20hardcover%20Knockabout%20Alan%20Moore%20Eddie%20Campbell.jpg


Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 03/06/2008 : 06:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by Markos

Ne, za sada nemam namjeru uvesti prodaju on-line. Bio sam o tome razmisljao, kao mozda bi to pomoglo, ali sam odustao. Postoje striparnice i u Sbriji i u Hrvatskoj koje vrse prodaju, ne mogu jos i to preuzeti na sebe, ionako imam previse posla i bez toga. Sorry:( A zasto ne narucis ono sto zelis u bg-striparnicama?



Možda bi se isplatilo baciti koji komad na aukcije. Vjerujem da bi se mogao koji primjerak i tako prodati. Moguće da bi netko kupio kome su cijene u knjižarama previsoke (mislim da se po Fibrinim cijenama isplati kupiti i sa poštarinom). Ne znam, možda se i varam...






Pa isto tako može naručiti od Marka, i da se ne pegla po aukciji.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2008 : 07:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by Markos

Ne, za sada nemam namjeru uvesti prodaju on-line. Bio sam o tome razmisljao, kao mozda bi to pomoglo, ali sam odustao. Postoje striparnice i u Sbriji i u Hrvatskoj koje vrse prodaju, ne mogu jos i to preuzeti na sebe, ionako imam previse posla i bez toga. Sorry:( A zasto ne narucis ono sto zelis u bg-striparnicama?



Možda bi se isplatilo baciti koji komad na aukcije. Vjerujem da bi se mogao koji primjerak i tako prodati. Moguće da bi netko kupio kome su cijene u knjižarama previsoke (mislim da se po Fibrinim cijenama isplati kupiti i sa poštarinom). Ne znam, možda se i varam...






Pa isto tako može naručiti od Marka, i da se ne pegla po aukciji.


Na aukcije sam stavio par stvari, ali po normalnim cijenama. Pa nema smisla raditi konkurenciju striparnicama, pogotovo ne Libellusu. Ja posaljem neke stvari nekome kao Genezisu tko je van Hrvatske i slicno, ali, u principu, trudim se sto vise izbjegavati takve stvari jer em nemam vremena, em treba podrzati striparnice.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2008 : 07:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Markos




Meni licno je bolja ona sa cilindrom i grozdjem.



I meni je, al ne sumnjam da će i ova dobro izgledati u fibrinom HC izdanju. Mada meni je ova najjednostavnija i najbolja:

http://forbiddenplanet.co.uk/blog/wp-content/uploads/2007/10/From%20Hell%20limited%20hardcover%20Knockabout%20Alan%20Moore%20Eddie%20Campbell.jpg


Za sada je Gull moj favorit, ali vidjet cemo sto ce Melina napravit s dizajnom, mozda odaberemo na kraju i neku drugu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 03/06/2008 : 10:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by realist
Mislim da tu cijena od 250 kn nije problematična, recimo, original u bivšem More Comicsu dođe 230 kn...


suluda izjava brate
na tri stranice jedino je renky reka sto stoji a ja cu jos jednom podvuc

cijena od 250 kn jedini je i najveci problem. ja sam za ozujak kopajuci zaradio 1500. za travanj mi placa jos nije dosla. ljudi rade za 80 kn dnevnicu. ej. 80 kn!

opleo bi sada opako po drzavi jer si je danas jos jedan branitelj zivot oduzeo al necu

stripovi su luksuz
a ljudi su jebana sirotinja




Prijatelju, ako netko stalno kuka o previsokoj cijeni stripova, onda sam to svakako ja, naročito što sam donedavno bio bez posla. Ali, From hell treba promatrati izvan tog konteksta, jer se radi o telefonskom imeniku od skoro 600 stranica, a tu treba uračunati i ogromnu količinu teksta zbog kojeg bi gospon Macanu trebalo odobriti beneficirani radni staž

Što se tiče ostalih stripova, pridružit ću ti se u prvim redovima pobune protiv visokih cijena, pozdrav

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 03/06/2008 : 12:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by Markos

Ne, za sada nemam namjeru uvesti prodaju on-line. Bio sam o tome razmisljao, kao mozda bi to pomoglo, ali sam odustao. Postoje striparnice i u Sbriji i u Hrvatskoj koje vrse prodaju, ne mogu jos i to preuzeti na sebe, ionako imam previse posla i bez toga. Sorry:( A zasto ne narucis ono sto zelis u bg-striparnicama?



Možda bi se isplatilo baciti koji komad na aukcije. Vjerujem da bi se mogao koji primjerak i tako prodati. Moguće da bi netko kupio kome su cijene u knjižarama previsoke (mislim da se po Fibrinim cijenama isplati kupiti i sa poštarinom). Ne znam, možda se i varam...






Pa isto tako može naručiti od Marka, i da se ne pegla po aukciji.


Na aukcije sam stavio par stvari, ali po normalnim cijenama. Pa nema smisla raditi konkurenciju striparnicama, pogotovo ne Libellusu. Ja posaljem neke stvari nekome kao Genezisu tko je van Hrvatske i slicno, ali, u principu, trudim se sto vise izbjegavati takve stvari jer em nemam vremena, em treba podrzati striparnice.



Ovo sam mislio za ekipu što su van većih gradova, koji nisu u mogućnosti često navratiti do striparnica ili knjižara. Možda bi im ovako bilo zgodno nabaviti strip

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 03/06/2008 : 14:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist
Prijatelju, ako netko stalno kuka o previsokoj cijeni stripova, onda sam to svakako ja, naročito što sam donedavno bio bez posla.



ma jasno

ne kazem ja da from hell ne vrijedi tih para
uopce, da su i stripovi preskupi (pravo skrtav narod smo mi, 10-20 kn razlike od pravde je nista)

al objektivno
meni su starci placali stripove. eli, djeparac se na to trosio, a to vrijedi vise manje za sve maloljetnike (jasno je meni od cega bernard zivi)
koji cim postanu punoljetni, nalete za zid psiholoski neizdrzive granice na koju je spusten kurcevi minimalac
standard je tolko nizak da sam se odrekao apsoltno svega (ne, nisam trave jer je jerbo jedina sto me drzi )

trenutno sam sveden na to da stripove kupujem kao poklon drugima. sve markose sto ti izbacis meni pase. al ja; 1. nemam posla, 2. kad ga nadjem - ne dobijem vise od 150 na dan a za istih se moram ubit, 3. imam faks (bar pri kraju) al' brate nema sanse da ce mi sutra biti ista bolje jer eto bas necu u HDZ, 4.ono sto mi na kraju dodje u ruke mi je grijeh dati na strip kada vise ni smece ne mogu normalno ubacit u kontejner jer dok smetlari dodju sirotinja mi ga 5 puta prekopa i na koncu 5. davno nisam gleda dnevnik i procita novine do kraja od muke a obuhvati ova prva cetiri navoda i dodji do toga da vise ni stripove nemam zapravo zivaca citat



Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 03/06/2008 : 15:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Gle, bio je sajam knjiga u Puli, ja sam poslao sva svoja izdanja, prodalo se ukupno 20 albuma u 7 dana, sto je za mene super, ali realno, to je jako slabo za jedan knjiski sajam na kojem prodje more ljudi. Ali, u redu, jasno je da se treba potruditi oko distribucije, pa cu pokusat nesto napraviti oko toga.



znam pazario sam i ja na tom sajmu, iako je cijena stripa bila skuplja nego da sam naručio u Libellusu, ali to ti je onaj momenat vidim nešto i hoču to odmah :)))

Dobro 20 albuma (koji su by the way bili dobro skriveni :)) u 7 dana, na sajmu di su kupci uglavnom lovili popuste kojih nije bilo, čast izuzecima ;-)

Stavi po 20 albuma u Rijeku, Osijek, Split, Dubrovnik i još 5 - 6 većih gradova i ode tvoja naklada...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2008 : 16:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by realist
Prijatelju, ako netko stalno kuka o previsokoj cijeni stripova, onda sam to svakako ja, naročito što sam donedavno bio bez posla.



ma jasno

ne kazem ja da from hell ne vrijedi tih para
uopce, da su i stripovi preskupi (pravo skrtav narod smo mi, 10-20 kn razlike od pravde je nista)

al objektivno
meni su starci placali stripove. eli, djeparac se na to trosio, a to vrijedi vise manje za sve maloljetnike (jasno je meni od cega bernard zivi)
koji cim postanu punoljetni, nalete za zid psiholoski neizdrzive granice na koju je spusten kurcevi minimalac
standard je tolko nizak da sam se odrekao apsoltno svega (ne, nisam trave jer je jerbo jedina sto me drzi )

trenutno sam sveden na to da stripove kupujem kao poklon drugima. sve markose sto ti izbacis meni pase. al ja; 1. nemam posla, 2. kad ga nadjem - ne dobijem vise od 150 na dan a za istih se moram ubit, 3. imam faks (bar pri kraju) al' brate nema sanse da ce mi sutra biti ista bolje jer eto bas necu u HDZ, 4.ono sto mi na kraju dodje u ruke mi je grijeh dati na strip kada vise ni smece ne mogu normalno ubacit u kontejner jer dok smetlari dodju sirotinja mi ga 5 puta prekopa i na koncu 5. davno nisam gleda dnevnik i procita novine do kraja od muke a obuhvati ova prva cetiri navoda i dodji do toga da vise ni stripove nemam zapravo zivaca citat



Stvarno ne znam sto bih ti pametno odgovorio na ovo. Bit ce bolje, valjda;(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2008 : 16:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gutrum

quote:
Originally posted by Markos

Gle, bio je sajam knjiga u Puli, ja sam poslao sva svoja izdanja, prodalo se ukupno 20 albuma u 7 dana, sto je za mene super, ali realno, to je jako slabo za jedan knjiski sajam na kojem prodje more ljudi. Ali, u redu, jasno je da se treba potruditi oko distribucije, pa cu pokusat nesto napraviti oko toga.



znam pazario sam i ja na tom sajmu, iako je cijena stripa bila skuplja nego da sam naručio u Libellusu, ali to ti je onaj momenat vidim nešto i hoču to odmah :)))


Ma razumijem ja to. I ja patim od istog sindroma, samo sto on kod mene vrijedi i na netu. Mislim, kupujes na amazonu i... ima li ista lakse nego dodati klikom u kosaricu jos jedan item?

quote:
Originally posted by Gutrum
Dobro 20 albuma (koji su by the way bili dobro skriveni :)) u 7 dana, na sajmu di su kupci uglavnom lovili popuste kojih nije bilo, čast izuzecima ;-)


Dakle, bili su dobro skriveni?:) Onda tih 20 i nije tako los rezultat:)

quote:
Originally posted by Gutrum
Stavi po 20 albuma u Rijeku, Osijek, Split, Dubrovnik i još 5 - 6 većih gradova i ode tvoja naklada...


E, da je to tako jednostavno. Uostalom, u Rijeci i Splitu postoje...

Trouble will find me
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/06/2008 : 12:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Konacno da i to dozivimo, doslo je vrijeme da (neki) izdavaci kukaju. Mozda je ritam izlazenja prebrz? Distribucija, ok, mozda ima nesto u tome ali onda valja slati u 1000 gradova/sela jer tu ce (valjda valjda valjda) biti barem 1 kupac/gradu. Moze li se to uraditi, tko ce znati a pogtovo koliko ce to kostati? Mozda je izbor los tj. predobar za hrvatsko trziste? Opet, tko ce znati, cinjenica je da nema (dovoljno) publike pa cak i sa malo reklame (mafest,CRS i sl. "zajebancije"). Uglavnom trebas biti lud da budes izdavac "alternativnih" (ispuni sam sta ti to znaci ili idi na fibra.hr) stripova. Lud ili hrabar ili prepun novca , ne znam ali sada je jasno da se ne moze ziviti od izdavasta, bar ne od ovoga sto markos izdaje i kako izdaje (HC i "HC cijene"). Za kvalitet (nagradno pitanje: da li je kvalitet = HC?) se placa. So keep your day job kids and read the comics in english or french, cause the future is orange.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2008 : 13:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se bas slozio da Fibra izdaje "alternativne" stripove.
Mislim, Svagdanja borba je ogroman hit u Francuskoj sa preko 100.000 prodanih primjeraka.
Metabaruni su, ono, komercijalni da komercijalniji ne mogu biti.
Spaghetti su isto komercijalan strip, Ken također, o From Hellu da i ne pričam. Itd, itd...
Jedino sto je stvarno alternativa su "Ljubav i rakete", ali problem je sto je kod nas alternativa sve sto nije Bonelli, Alan Ford, Corto ili stara fr/bg skola koju su ljudi nekad citali. I onda Fibra ispada alternativna jer ne izdaje nista od toga:)

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 119 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.35 seconds. Snitz Forums 2000