forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dr. Who - nova sezona! I novi Doctor!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/06/2008 : 17:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Kako se zove djevojka u crvenome?




Billie Piper aka Rose...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/06/2008 : 17:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Kako neko rece na drugom topiku:
DVD, VHS, dvix, pa snimajte!


Da!
Dr.Who, nisam bas u toku, znam da se cesto spominje ta serija...ali zar nije 80-ih isto isla neka serija Dr. Who, bio je neki drugi glumac? Sto je ovo, nekakav remake, kao stara i nova Galactica? Ispricavam se zbog ovakvih, nekima mozda cudnih pitanja, ali stvarno nisam u toku s tom serijom...



Revival! To se sve nastavlja na serijal koji je počeo oko 1963., isti kanon, drugi glumci, isti Doctor Who (sadašnji je već 1o. Doktor.). Galactica je remake (samo što ide dalje), a Who je serijal koji ide dalje... Imaš na wikiju stvarno detaljnu povijest Dr. Whoa.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 09/06/2008 11:52:00
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/06/2008 : 00:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Dr.Who, nisam bas u toku, znam da se cesto spominje ta serija...ali zar nije 80-ih isto isla neka serija Dr. Who, bio je neki drugi glumac? Sto je ovo, nekakav remake, kao stara i nova Galactica?


Glavni lik je vanzemaljac koji može da se "regeneriše" kad je smrtno ranjen - tako da svaki put kada neki glumac otkaže svoje učešće u serijalu, Doktor se lepo regeneriše - kao novi glumac. Do sada je bilo 10 Doktora.

Elem, ovaj novi Doktor je nastavak starog posle nekih 15 godina pauze, no iako (uglavnom) ne protivureči staroj seriji, ni ne poziva se nešto posebno direktno na nju.

quote:
Originally posted by DeeCay

Nego, ima li kakvih naznaka o starom negativcu koji će se pojaviti u finalu? Znam, da je neizvjesnost draža, no...


Everobody's money is on Davros, ali videćemo...


quote:
Originally posted by DeeCay

Naznaka stvari koje će možda doći, a najvjerojatnije ne, nekako mi u biti djeluje da ćemo ipak uskoro opet vidjeti ovog zagonetnog Whoovog kompanjona. Mislim to iz jednostavnog razloga jer Moffat od 5. sezone postaje "head writer and executive producer" serije.


Videćemo. Ne deluje logično da će se Moffat pozabaviti pričom koja je de facto već ispričana (ua spojleri! ), ali videćemo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 09/06/2008 : 08:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

isti Doctor Who (sadašnji je već 11. Doktor.).



Deseti.
Službeni deseti, to jest.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 09/06/2008 : 11:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Oni koji lovite Pro7 ima nedeljom 2. nastavka Dr. Who jedan za drugim.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/06/2008 : 11:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by DeeCay

isti Doctor Who (sadašnji je već 11. Doktor.).


Deseti.
Službeni deseti, to jest.



Sorry, u pravu si... Deseti Doktor koji će ostati barem još jednu sezonu!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/06/2008 : 12:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kico

Kako se zove djevojka u crvenome?




Billie Piper aka Rose...


Tnx...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/06/2008 : 18:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Kako neko rece na drugom topiku:
DVD, VHS, dvix, pa snimajte!


Da!
Dr.Who, nisam bas u toku, znam da se cesto spominje ta serija...ali zar nije 80-ih isto isla neka serija Dr. Who, bio je neki drugi glumac? Sto je ovo, nekakav remake, kao stara i nova Galactica? Ispricavam se zbog ovakvih, nekima mozda cudnih pitanja, ali stvarno nisam u toku s tom serijom...



Revival! To se sve nastavlja na serijal koji je počeo oko 1963., isti kanon, drugi glumci, isti Doctor Who (sadašnji je već 1o. Doktor.). Galactica je remake (samo što ide dalje), a Who je serijal koji ide dalje... Imaš na wikiju stvarno detaljnu povijest Dr. Whoa.


Ja sam gledao neku seriju u drugoj polovici 80-ih (ne sjecam se koje godine je isla)...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2008 : 20:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Našao u dnevnim novinama da najavljuju možebitnog novog Doktora - Robert Carlyle... Samo što je ta najava, ili novinarska patka, stara već par godina. JOš prije Tennanta se pričalo o njemu.



A evo, počeo je i spin-of Whoa za djecu također na hrt 2, u nedjelju ujutro.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 14/07/2008 20:29:47
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 15/07/2008 : 11:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Tek sam sad primijetio da su naši počeli sa objavljivanjem ove odlične dugovječne serije. Iz Britanije, ne iz Amerike.

Samo što je ovo palo u jutarnji, dječji termin, 9:40 u subotu. Mislim koja je ovo degradacija jedne kultne i fenomenalne serije??! Ne mogu vjerovati ovoj debilani sa HRT-a... Možda Doktor Who jest malo luckasti, no ovo nije serija za djecu?!






Sto nije? Salim se, i ja je gledam. Ali, ups, meni je 14, pa pretpostavljam da sam jos dijete za vas odrasle.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/07/2008 : 11:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zbog ove tvrdnje vjerojatno bi te napalo stotine britanskih pedesetgodišnjaka koji već nekoliko decenija gleda tu seriju... Za tu se seriju priča da su već decenijama u njoj uživali stariji koje je zabavljalo diskutiranje o zanimljivim egzistencijalnim pitanjima, ali i djecu koja se neredovito skrivala iza kauča od straha. No, danas imamo neke druge klince...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 15/07/2008 : 11:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Heh...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2010 : 23:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Na HRT se još može pogledati treća sezona Doctora Who-a s Tennantom i sidekickom Marthom Jones u glavnom ulogama!

A ono što je najvažnije je to da je nova sezona s ovim Doctor Who-om počela prošli tjedan! Matt Smith kao 11. doktor, Steven Moffat kao lead scenarist. U jednosatnoj epizodi spasio Zemlju od uništenja (once again), uhvatio intergalaktičkog kriminalca i našao novog sidekicka Amy Pond!


Novi logo!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 07/04/2010 : 00:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
here we go again
Dee kakav ti je ovaj novi doktor, ima li nekih kvaliteta???

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2010 : 00:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Vidim ja da sam krivu temu izvlačio iz naftalina.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27498

Da ne copy-pejstam postove jerbo mi se neda.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/04/2010 : 16:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Budući da svaka sezona ima svoj tematski story-arc, probat ću ovdje stavljat hintove...
Ovaj je iz prve epizode: The Eleventh Hour

Doctor Who: Do it again - just leave.
Zero: I did not open the crack.

DW: Somebody did.

Zero:
The cracks in the skin
of the universe - don't you know where they came from?

You don't, do you?

The Doctor in the TARDIS doesn't know. Doesn't know, doesn't know!

The universe is cracked.

The Pandorica will open.

Silence will fall.


Pandorica, valjda kao Pandorina kutija. Ali što je to, na kojem planetu, vremenu ili dimenziji jest, tko zna! Tko će biti razotkriven, tko će se vratiti? Možda Time-lordovi?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 07/04/2010 16:47:14
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2010 : 17:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Heh, nadam se da smo barem njih pokopali u The end of time. ;) A i Daleci bi mogli da pauziraju jednu sezonu.

No, odličan je novi Doktor. Na treće gledanje malo škripi (Atraksi baš TOLIKO ne mogu da pronađu Zatvorenika Nula), ali na prva dva, čisto uživanje. :)

Theme tune ne valja, pak. Ona stara je pričala - "A sad - spetakl!", dok ova priča "A sad - onaj pomalo čudni SF šou".

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2010 : 21:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Heh, nadam se da smo barem njih pokopali u The end of time. ;) A i Daleci bi mogli da pauziraju jednu sezonu.

Pobogu, već u samom imenu vrste je očito da će se vratiti. Rassilon, Master i ekipa su preveliki dio Doctor Who-a, i kao lika, i kao serijala. Vratit će se oni, možeš se kladiti u to.

A Daleke ćemo sigurno vidjeti u ovoj sezoni. I to u vrlo zanimljivom izdanju.

I bemti HRT, puste prvu epizodu četvrte sezone bez da su prethodno dali "Voyage of the Damned" božićni specijal. Tako da spominjanje Titanica i događaja iz specijala u današnjoj epizodi nema smisla.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/04/2010 : 23:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Pobogu, već u samom imenu vrste je očito da će se vratiti. Rassilon, Master i ekipa su preveliki dio Doctor Who-a, i kao lika, i kao serijala. Vratit će se oni, možeš se kladiti u to.


Ma jasno, samo kažem da je meni lično dosta te priče, Nikada nam neće prikazat Time War, nema BBC budžet za to, a bez toga mi je sve samo obigravanje oko suštine.

Re: Beast below - okej, sa par simpatičnih detalja (Liz 10, recimo), ali ništa posebno. Više namenjeno da se zainteresujemo za Amy - al' meni nije ništa interesantnija nego kad sam je prvi put video. ;)

Interesantan spin sa Dalecima na strani Saveznika u narednoj epizodi. Not what I expected.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/04/2010 : 23:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ma jasno, samo kažem da je meni lično dosta te priče, Nikada nam neće prikazat Time War, nema BBC budžet za to, a bez toga mi je sve samo obigravanje oko suštine.

Možda i hoće. Tko zna, tehnički, nakon Smitha bi trebali vidjeti još jednu, posljednju inkarnaciju Doktora. Možda je Time War ta velika priča kojom će završiti cijeli serijal.

Iako, nisam siguran da je BBC spreman dići ruke od franšize u nekoj bližoj budućnosti.
quote:
Originally posted by Djole

Interesantan spin sa Dalecima na strani Saveznika u narednoj epizodi. Not what I expected.

Eto vidiš.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2010 : 11:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Možda i hoće. Tko zna, tehnički, nakon Smitha bi trebali vidjeti još jednu, posljednju inkarnaciju Doktora. Možda je Time War ta velika priča kojom će završiti cijeli serijal.


A, pa ne, poslednja inkarnacija je Valeyard. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/04/2010 : 13:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se malo pozabavio misterioznim novim nemezisom sezone...
Ovo su screenshotovi Pukotina. Prva koju vidimo je dijagram unutar TARDIS-a, što je možda dijagram stanja Zero Rooma, specijalne sobe koja je nakon uništenja u seriji rekonstruirana u audiodrami.

TARDIS epizoda 1.


Epizoda 2. - britanski svemirski brod


Epizoda 1. - crack in the wall


Hintovi iz prve i druge epizode su Zero (Prisoner Zero, mali je napravio Zero score u školi pa su ga kaznili), misteriozna Pukotina (THE Crack!)

Postoji nešto što se zove Zero Room, koja postoji unutar TARDIS-a (ili je postojala):
http://tardis.wikia.com/wiki/Zero_Room


Audiodrama BF "Patient zero" sa šestim doktorom:
http://tardis.wikia.com/wiki/Patient_Zero
Citat koji bi se morao primijeniti i na našu situaciju: "But answers lie within the TARDIS too. Someone who has been there a long, long time... "

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/04/2010 : 14:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Možda i hoće. Tko zna, tehnički, nakon Smitha bi trebali vidjeti još jednu, posljednju inkarnaciju Doktora. Možda je Time War ta velika priča kojom će završiti cijeli serijal.


A, pa ne, poslednja inkarnacija je Valeyard. ;)


Ma jok, Valeyard je kao Piccolo iz Dragonballa. Doktorova mračna strana i te spike.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/04/2010 : 14:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ja sam se malo pozabavio misterioznim novim nemezisom sezone...
Ovo su screenshotovi Pukotina. Prva koju vidimo je dijagram unutar TARDIS-a, što je možda dijagram stanja Zero Rooma, specijalne sobe koja je nakon uništenja u seriji rekonstruirana u audiodrami.

TARDIS epizoda 1.


Epizoda 2. - britanski svemirski brod


Epizoda 1. - crack in the wall


Hintovi iz prve i druge epizode su Zero (Prisoner Zero, mali je napravio Zero score u školi pa su ga kaznili), misteriozna Pukotina (THE Crack!)

Postoji nešto što se zove Zero Room, koja postoji unutar TARDIS-a (ili je postojala):
http://tardis.wikia.com/wiki/Zero_Room


Audiodrama BF "Patient zero" sa šestim doktorom:
http://tardis.wikia.com/wiki/Patient_Zero
Citat koji bi se morao primijeniti i na našu situaciju: "But answers lie within the TARDIS too. Someone who has been there a long, long time... "



Nešto mi sve ovo miriši na povratak Omege. Taj mi "Zero" nekako vuče u tom smjeru. Iako nije baš logično.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/04/2010 : 14:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Može biti, zašto ne? Koliko čitam po starim epizodama, on traži način kako se premjestiti iz antimaterijskog svemira u naš... A i uklopio bi se u liniju pojavljivanja starih archnemezisa. Daleks, Cyberman, The Master, Davros, Rassilon, i... Omega?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000