forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Stripovi Briana K. Vaughan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/12/2010 : 16:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
procitaj ga, cisto da te ne progoni bez razloga, kad ti vec stoji. Cita se za dva dana

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 16:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

procitaj ga, cisto da te ne progoni bez razloga, kad ti vec stoji. Cita se za dva dana


Kod mene je problem što imam puno toga za čitati, a premalo vremena. I onda imam listu prioriteta, a Y nije blizu vrha.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/12/2010 : 16:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
to je nesto drugo onda :) ja samo zato sto znam kako je kad neki strip visi iznad glave....pa da poludis od toga.... :/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 25/12/2010 16:21:47
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/12/2010 : 16:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Da li si pročitao Preachera ili Punishera od Ennisa?


Preacheru se jos uvijek nadam od Belog puta (koji sam ja optimist, jeb..e ), ali ako ne vidim pomak u izdavackoj politici u narednih godinu dana, kupujem americko izdanje. Punishera jos nisam citao skoro nista, planiram uskoro pazariti 'Circle of Blood', vidim hvali ga Djole na DW forumu, pa reko' da probam. Ennisa isto mjerkam, ali da vidimo kako ce mi leci COB, pa cu vidjeti. A kakve su price u MAX-u, jesu li neke zaokruzene cjeline, ili bih morao kupiti citav serijal (koji nema malo trejdova )?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/12/2010 : 16:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Obi-wan
Da li si pročitao Preachera ili Punishera od Ennisa?


Preacheru se jos uvijek nadam od Belog puta (koji sam ja optimist, jeb..e ), ali ako ne vidim pomak u izdavackoj politici u narednih godinu dana, kupujem americko izdanje. Punishera jos nisam citao skoro nista, planiram uskoro pazariti 'Circle of Blood', vidim hvali ga Djole na DW forumu, pa reko' da probam. Ennisa isto mjerkam, ali da vidimo kako ce mi leci COB, pa cu vidjeti. A kakve su price u MAX-u, jesu li neke zaokruzene cjeline, ili bih morao kupiti citav serijal (koji nema malo trejdova )?


Punisher Max (Ennisov run) ima 10 trejdova, From first to last (3 priče), Born i Presents Barracuda. Pretpostavljam da se može čitati zasebno jer svaki trejd je donekle cjelina, ali pravi doživljaj je ipak sve redom. Kupiš prvi pa ako ti se svidi... Ja sam naravno kupio i odmah pročitao svih 10 i oduševljen sam.

Preacher mi je najbolji strip koji sam ikada pročitao.
I ja čekam BP, ali smireno. Zašto? Pa zato što sam pročitao svih 9 na engleskom i prodao (odlučio skupljati BP). Mislim da ću uskoro napraviti potpuno obrnutu stvar. Prodati 3 od BP-a i ponovo kupiti 9 na engleskom. Zašto bih čekao da se BP smiluje? Koliko ću ja godina imati kada BP završi taj serijal? Pa engleski čitam skoro isto kao i srpski ili hrvatski...
Čim mi se bude ponovo čitalo, kupujem opet na engleskom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/12/2010 16:39:45
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 25/12/2010 : 16:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Obi-wan
Da li si pročitao Preachera ili Punishera od Ennisa?


Preacheru se jos uvijek nadam od Belog puta (koji sam ja optimist, jeb..e ), ali ako ne vidim pomak u izdavackoj politici u narednih godinu dana, kupujem americko izdanje. Punishera jos nisam citao skoro nista, planiram uskoro pazariti 'Circle of Blood', vidim hvali ga Djole na DW forumu, pa reko' da probam. Ennisa isto mjerkam, ali da vidimo kako ce mi leci COB, pa cu vidjeti. A kakve su price u MAX-u, jesu li neke zaokruzene cjeline, ili bih morao kupiti citav serijal (koji nema malo trejdova )?



panisera MAx pod obavezno. Takodje imas deluxe izdanja pa taman to uzmi umesto osrednjeg Y. Zajebi ti circle of blood i Djoleta Ennis je prava stvar

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 25/12/2010 : 16:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Evo nasao sam neki svoj stari post o Y the last man. Nadam se da ce ti pomoci u odluci da ga ne uzimas

Jebote umrli svi muskarci i sve sto ima Y hromozom a preziveo samo Yorik i njegov majmun ! Jako interesantan koncept i to je to sto se tice ovog serijala. Interesantan koncept i nista vise od toga.

Prvo da kazem za crtez. Totalno neodgovarajuci za ovakvu pricu. Boje sarene, vesele i nasmejane. Podseca me na ono kao kad smo bili klinci pa smo kupovali bojanke gde je brojem obelezeno koja boja ide u koje polje. Lica bez ikakvih emocija ! Sve neke lepotice, ko da su izasle iz diznijevih crtaca.

Sam strip je razvucen do zla boga. Tolko nekih nepotrebnih subplotova, pre svega predvidljivih.
E sad ono sto mi najvise smeta je to sto su likovi crni i beli. Dakle ili dobri ili neobjasnjivo, bezralozno zli. Kao ono u Baywatch-u kad se pojave neki pijani divljaci na skuterima i bez ikakvog razloga pocnu da terorisu neduzne kupace.
Dakle imamo normalne zene i psihopatske feminiskinje koje su sebi odsekle sisu i oce da ubiju sve sto je musko. Zasto su one takve u to se uopste ne ulazi.
Ovo bi moglo da se protumaci kao seksisticki u tom smislu sto su zene koje su htele da budu jednake sa muskarcima u novom svetu postale psihopate. A siguran sam da Vaughan nije imao seksisticke namere , zapravo on uvek zeli da bude uzasno korektan, tolerantan i liberalan (npr u njegovoj Ex machina glavni lik vencava dva muskarca) Jednostavno u Y je napravio jednodimenzionalne i dosadne likove.

Pa onda tako neke jeftine nepotrebne refernce. Npr krecu na put i Yorik kazeOn the road again (sto je pesma Willie Nelsona) i onda doda nesto tipa Willie suck my dick. Totalno nepotrebno ali kao da naglasi da je mislio na pesmu.
Pa onda totalno nepotrebno pominjanje Milosevica, cisto da se bude aktuelan.

Yorik se ponasa ko totalni imbecil i srlja iz nevolje u nevolju (bezrazlozno) kao neka princezica koju stalno treba spasavati. Dobro kasnije su objasnili zasto je to tako, ali ipak meni se to nije svidelo jer naprosto u takvoj situaciji gde su umrli svi muskarci ne zelim da gledam jedinog prezivelog kako rade neke idiotske stvari kad postoji toliko potencijala za njegove avanture.

Pa onda konstatno teatralno pojavljivanje pred zenom koja jos ne zna za njegovo postojanje sa frazom Not all of them. I to ponavlja iz stranice u stranicu.

Pa npr kad ga je majka, da bi ga zastitila, zakljucala u bunker bele kuce i on se kao izvukao, bez ikakvog objasnjenja kako je uspeo da izadje iz najbezbednije sobe na svetu. Dobro jeste on kao escape artist, ali ipak napravi neku zanimljivu pricu kako je on izveo nesto tako zajebano.

Ili npr kad razgovaraju izraelka i agent 355 i izraelka je pita sto bi joj verovala da je na kraju nece zajebati. A ova kaze zato sto sam zaljubljena u Yorika. i to je to, ova joj veruje na rec a do sad bili najveci neprijatelji. Meni je to naivno.

Na momente kao neki prosecan boneli sa bojom.

Dajem 6. Ovo je ipak bolje od vecine onog sto nam stize iz Amerike ali opet nisat posebno.

Svatio sam sta je poenta sa Brian Vaughanon. Njegovi stripovi nisu beskrajno zanimljivi niti kvalitetni. Nisu ni uzasno losi. ALi kad ga procitate morate neko vreme da razmislite da li vam se svidja ili ne, jer tu postoji nesto sto privlaci. Ja sam procitao i nisam bio siguran sta da kazem, svestan sam da ovo nije nista posebno , ali bilo je tu odredjenih aspekata koji su zanimljivi i sprecavali su me da ga deklarisem ko smece. Odlucio sam da mi se ne svidja.
Onda sa Ex machinom, preteciozno napisan strip, mogao sam da ga bacim kod prvog citanja ali ipak to nisam uradio. I na kraju sam odlucio da mi se ipak svidja.
Dakle B. Vaughna volimo ne zato sto je dobar autor vec zato sto smo tako odlucili, zeljni originalnih a dobrih strpova

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/12/2010 : 16:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jasno, glasno i koncizno :) Hvala na postu, Born. Vidim da generalno medju forumasima ne vlada neko posebno dobro misljenje o Y, mozda ga ipak preskocim za sada, ipak ste mi vi najbolja preporuka :).
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/12/2010 : 17:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ti preporučio da pročitaš Y: The Last Man. Smatram da je to zbilja dobar strip, sa zanimljivom idejom i izvedbom. Međutim, ja uvijek kažem, dobro je pročitati barem prvih nekoliko brojeva putem skenova da vidiš hoće li ti se svidjeti, tako da ne bacaš novce bez veze.

Inače, probaj i druge Vaughanove stripove, poput Ex Machina, Runaways, Pride of Baghdad, The Escapists ili The Hood.

Čovjek je zbilja talentiran i vjerujem da će ti se neki od njegovih stripova sigurno svidjeti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/12/2010 : 17:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
dobar mu je i run na Ultimate X-men
zanimljiv, nista vise. Kirkman se tu mnogo bolje pokazao posle

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/12/2010 : 18:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Obi-wan
Da li si pročitao Preachera ili Punishera od Ennisa?


Preacheru se jos uvijek nadam od Belog puta (koji sam ja optimist, jeb..e ), ali ako ne vidim pomak u izdavackoj politici u narednih godinu dana, kupujem americko izdanje.


Dobro imas nerve da cekas.
Ja i dalje stojim iza toga da je Preacher najbolji strip serijal koji postoji, to je obavezna lektira.
ennisov run na Punisheru se isto mora procitati.
moj savjet ti je da prvo bacis lovu na takve stvari, prije nego sto procitas Y
Bushido je spomenuo Pride of Baghdad, imamo cak i recku:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=754
najbolje ocjenjeni strip na sajtu:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=10&submit=Tra%9Ei

Edited by - King Warrior on 25/12/2010 18:19:06
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 25/12/2010 : 19:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ja bih ti preporučio da pročitaš Y: The Last Man. Smatram da je to zbilja dobar strip, sa zanimljivom idejom i izvedbom. Međutim, ja uvijek kažem, dobro je pročitati barem prvih nekoliko brojeva putem skenova da vidiš hoće li ti se svidjeti, tako da ne bacaš novce bez veze.

Inače, probaj i druge Vaughanove stripove, poput Ex Machina, Runaways, Pride of Baghdad, The Escapists ili The Hood.

Čovjek je zbilja talentiran i vjerujem da će ti se neki od njegovih stripova sigurno svidjeti.



ja bi ga isto preporučio. i ostalo što je napisao bushido, možda ex machina i prije nego y ali y mislim, da je itekako obavezan :). samo njegovog wolverina preskoči (crtao je risso ali je nekako "meh").

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/

Edited by - sloppy on 25/12/2010 19:08:33
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 25/12/2010 : 19:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan glas za Y the last man! Po meni izvrstan serijal, svih 10 trade-ova procitao u 2 dana, radnja drzi vodu, nasmijao sam se puno puta, crtez Pie Guerre ili volis ili ne volis, meni 9/10! Svakako procitati!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2011 : 23:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Swamp thing, evo ti teme za Pride of Baghdad.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/01/2011 : 23:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ex Machina i Pride of Baghdad so odlični,ali mi je Y veliko razočarenje. Pogotovo zbog crteža,mada mi je i priča onako.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 29/01/2011 : 10:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Swamp thing, evo ti teme za Pride of Baghdad.


Pa, da prepisemo:
Pride of Baghdad
Odlican strip, procita se u dahu. Super prica, super crtez (a la Kralj Lavova :)). Velika preporuka 8/10.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 24/06/2015 : 21:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Je l' mi može netko reći jesu li u ovim trejdovima sadržane sve epizode ili??? http://www.stripovi.com/aukcije/ex-machina-1-7/10410897/

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/06/2015 : 21:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Je l' mi može netko reći jesu li u ovim trejdovima sadržane sve epizode ili??? http://www.stripovi.com/aukcije/ex-machina-1-7/10410897/


Ova izdanja pokrivaju više od pola serijala (brojevi 1-34, tri specijala). Nedostaju tri trejda sa zadnjim dijelom serijala (brojevi 35-50, dva specijala).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 24/06/2015 : 22:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Hvala!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/06/2016 : 23:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



The Private Eye

Vaughanov neobičan, post-internetski svijet u kojem se privatnost cijeni do te mjere da je ljudima dozvoljeno nositi maske i praktički imati više identiteta, vrlo je originalna (anti)utopija. To je svijet budućnosti u kojem su mnogi današnji problemi riješeni, no rješavanjem njih nastali su novi. Vaughan pokazuje nemogućnost savršenog svijeta, pritom ne birajući stranu, već puštajući svakoga od nas da odluči za sebe. Cijeli taj svijet oživljen je maštovitim crtežom Marcosa Martina (solidan kolor djelo je Murse Vicente) koji čini čitanje stripa oku ugodnim, iako ne izaziva oduševljenje. Ideje i pitanja kojima se ovdje bavi čine ovaj strip nezaobilaznim štivom, no on ima i svoje slabe strane. Ne mogu se oteti dojmu da je njegov svijet mogao biti još bogatiji, pa i sama priča još zanimljivija. Tu su i relativno plošni likovi o kojima zapravo saznajemo vrlo malo (je li to autor poštuje njihovu privatnost?), kao i neke vrlo nejasne motivacije. Bilo bi i više nego zanimljivo saznati više o likovima, kao i upoznati nove te boraviti još u Vaughanovom "analognom" svijetu, te se, unatoč tome što je strip zamišljen kao kratka limitirana serija, nadam daljnjim izletima u njega. Pogotovo zato što priča nudi mnogo razloga za nastavak i to dobrih. No i ako se nastavak ne desi The Private Eye će ostati oštra kritika današnjeg svijeta, zabrinjavajuća vizija budućeg, te prije svega, strip itekako vrijedan čitanja.

7/10

P.S.
Marko, kad već radiš Sagu, mogao bi i ovo. Mislim da je vrijedno Fibre i predlažem da baciš oko, ako već nisi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/06/2016 23:57:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/07/2016 : 23:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Pride of Baghdad

Jednostavan i efektan, ali ipak malo previše jednoznačan za moj ukus. Za razliku od ostalih Vaughanovih stripova koje sam čitao, ovdje su likovi sporedni, a primarna je poruka. To možda i nije toliko čudno s obzirom na karakter priče, no čini mi se da je cijela stvar ipak mogla biti bolje izvedena. Henrichonov crtež dosta dobar, ali ne oduševljava. Možda i zbog toga što ga priča uglavnom ograničava na crtanje lavova i ruševina. Sve u svemu, donekle zanimljiv strip iako ne i nešto što ću pamtiti.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/08/2016 : 23:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



We Stand on Guard

Bespoštedna kritika američke vanjske politike, no ujedno i dobar akcijski strip. Vaughan je pomoću detalja uspio stvoriti uvjerljivu sliku budućeg svijeta u kojem je SAD okupirao Kanadu, te ispričati jednu uvjetno rečeno malu priču o odredu kanadskog pokreta otpora. Vaughanov, slobodno možemo reći post-apokaliptični, ali i iznimno interesantan svijet uspješno je oživljen više nego solidnim crtežom Stevea Skrocea (pa i jednako dobrim kolorom Matta Hollingswortha). Nakon Pride of Baghdad još jedan (politički) angažirani Vaughanov strip, ali meni ipak bolji od prethodno navedenog.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2016 : 23:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Paper Girls

Najnoviji serijal Briana K. Vaughana ima sve, sad već standardne odlike većine njegovih stripova: zanimljive likove, mnoštvo referenci iz popularne kulture i "pomaknutu" priču. Ovaj puta u centru zbivanja su četiri tinejdžerke koje rade kao raznosačice novina, neobični ljudi iz budućnosti(?) na pterodaktilima(?!) i jedan sjedi djedica koji izgleda kao nekakva rastafarijanska verzija Boga. Iako prvi trejd ostavlja čitatelja s više pitanja nego odgovora, može se zaključiti da je u tijeku svojevrstan međugeneracijski sukob koji uključuje svemirske kapsule, dinosaure i putovanje kroz vrijeme. Sve je to više-manje pitko i na momente zabavno, no priča me baš i nije ponijela, reference već postaju pomalo dosadne, a likovi ipak nisu zanimljivi do te mjere da ću bezuvjetno pratiti njihove dogodovštine, što sve zajedno čini Paper Girls najslabijim Vaughanovim serijalom koji sam do sada čitao.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/09/2016 : 20:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ma neću se sad truditi biti posebno pametna, ovo mi je prvi post i kliknula sam na Vaughana samo zato što sam počela ovu ljubav s Y - the Last Manom.
Otiđoh do Đakova u striparnicu 2010. da si kupim sve ipsilone, i to je i danas najbolja serija koju posjedujem. Nadam se da će Fibra nastaviti biti ovako ganijalna, ovako gender-neutralna kao i dosad i ovako jeftina. Zvučim kao reklama za Fibru, kvragu. Kraj posta.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/06/2023 : 23:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Družio sam se u poslednje vreme sa Vaughanom pa ajde da napravimo jednu retrospektivu pročitanog, poređano od lošijih ka boljim stvarima:



- Private Eye / OK ideja distopije bez interneta, ali strip se umesto filozofskih pitanja bavi krimi akcijom. Karakterizacija užasna, a crtež negledljiv.

- Saga / Može se knjiga napisati o svim manama ovog kvazi SF stripa, sigurno jedan od najprecenjenijih stripova koje sam imao prilike da pročitam.

........

- Y: The Last Man / Zanimljiva premisa o poslednjem preživelom muškarcu sa brdo lepo nacrtanih devojaka, ali strip je de facto predugačak i ovde praznog hoda ima na izvoz. Kraj i epilog odlični i vade dosta toga doduše. Vrh su mi i reference na Yugo.

........

- Ex Machina / Superherojstvo na prizeman način gde jedini svetski junak odlučuje da se penzioniše kako bi započeo političku karijeru jer ceni da više može da pomogne običnim ljudima kao deo sistema negoli kao superheroj. Dobar, sa mračnim krajem.

- Paper Girls / Grupa devojčica zarobljena u SF zoni sumraka koja preti da uništi svet. Lepa i dirljiva priča o izlasku iz ormana, koja umešno barata sa SF motivima. Tematski slično Stranger Things-u, ali mnoge stvari strip radi bolje od serije. Vrh su Dostavljačice.

........

- Pride of Baghdad / Od svih osvrta koje sam ostavio na forumu ako ima jedan na koji sam ponosan onda je to onaj za ovaj strip. link


Sve u svemu, Vaughan ima zanimljive ideje kojima započinje stripove, karakterizacija i dijalozi su mu odlični, ali često zna da se pogubi pa mu stripovi postanu predugački i pretvore se u sapunice što zna biti zamorno, dosadno, i nezahvalno za čitanje. Imaš osećaj da gubiš vreme jer priča ili napreduje veoma sporo ili ne napreduje uopšte.

Zasitio sam se malo njegovog stila i staću ovde sa ovim autorom, možda se u budućnosti predomislim pa overim još nešto od njega, ali otom potom

Edited by - naker on 15/09/2023 21:35:03
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000