forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) volite Enki BILALA?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 24/06/2008 : 16:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
.... te jedan od retkih autora koji uspeo da se probije u Japan i tamo zabelezi takodje veliku prodaju...


Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 24/06/2008 : 22:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Da...u pravu su i Dusman i Duh...Bilal je izuzetno komercijalan autor...to govore tirazi njegovih albuma...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1400 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 24/06/2008 : 23:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

.... te jedan od retkih autora koji uspeo da se probije u Japan i tamo zabelezi takodje veliku prodaju...


Teško. Poslednje što sam čuo, doduše, je:
"There were 6,000 copies of the Japanese version of le Sommeil du monstre printed by Kawadeshobô in November 98, and only 4,800 copies had been sold by December 2000 after two years in bookstores and despite strong advertising." (http://www.boilet.net/am/nouvellemanga_manifeste_1.html)
Tih 4800 primeraka su verovatno kupljeni od ljudi koji se bave nekom vrstom vizuelne umetnosti i cene Bilala kao ilustratora, sa pravom. Ali 6000 primeraka je smešna cifra u Japanu. Znam da je donekle popularan Tintin, ali možda više kao franšiza (maskota). Ne znam za stripove.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 25/06/2008 : 00:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Zato što mi se sviđa bit ograničen-pa se ti možeš jeb....

To je bila više šala, samo za tebe preteška, da bi je shvatio. Žalim te.... tako malo smisla za ironiju.



Kad se neko šali, valjda stavi jebeni smajli, ili ja treba da pogađam šta ti misliš. Komentarisao sam ono što si napisao, ne ono što misliš, i šta ima ti nekoga da žališ? Ironočno.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6802 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/06/2008 : 01:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
HMMM...

Bojim se da brkate neke pojmove.

Jedna stvar je komercijalan autor u pristupu.
A druga po trenutnoj i dosadašnjoj zaradi!

Definitivno je trebalo da bude jasno da mislim na prvo.

Da pojasnim - kad je reč o komercijijalnom autoru u pristupu (ili bolje - autorom dela koja su "komercijala"), to znači da se takav autor obraća širokoj publici (najčešće ta širina obuhvata i niže obrazovane, decu i sl kategorije), a ne mora da znači da dobro zarađuje tj može biti i totalno neuspešan.

Nekomercijalan autor se obraća užem sloju publike, najčešće intelektualno zahtevnijoj, nije mu prvashodni cilj velika zarada, ali ne mora da znači da neće doći do nje i postati stvarno komercijalan - i to najčešće tako što obuhvati ciljanu publiku na svim prostorima i meridijanima (mnogo puta malo je mnoogo).

Primer: ne znači da će izvođač srpske novokomponovane folk muzike obavezno biti realno komercijalniji (iako je komercijala) od avangardnog jazz muzičara, koji može biti genije, imati svetski uspeh i zaraditi više od "narodnjaka".
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 25/06/2008 : 01:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Da...u pravu su i Dusman i Duh...Bilal je izuzetno komercijalan autor...to govore tirazi njegovih albuma...



S tim što komercijalno vrlo često ne mora da bude nužno i dobro, čak naprotiv, mada to nije slučaj sa Enkijem.

Nisam znao za ovaj njegov proboj u Japan, pozitivno sam iznenađen, drago mi je zbog njega. Mislim da to zaslužuje.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/06/2008 : 09:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Genesis,čovječe šta je s tobom, kad sam napisao da Bilala ne volim-jer nije Bonelli, ti si odgovorio, da je to glupost, te da sam ograničen.(bez smailija).
Tko je tu koga žalio, ako mi se Bilali ne svidja to je moj problem a ne tvoj, pa prihvati i mišljenje onih, koji baš na ludujo za tim tvojim Bilalijem.
Tebi se može svidjat, meni ne i to je zame dosta.Zato za mene ti nisi ograničen.
Iako bi čovijek po tome što pišeš to pomislio.
Živ mi bio.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 25/06/2008 : 16:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Tačno tako, odličan crtač i loš scenarista.
Meni su njegovi najbolji stripovi Partija lova i Falange crnog reda
za koje je scenarij pisao Pjer Kristin i bilo bi sjajno da neki naš
izdavač to izda u albumima.



slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.
dakle, naravno da je precjenjen. ima zvijezdani status priskrbljen vjestim foliranjem i isfuravanjem na autorstvo i umjetnost.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 25/06/2008 : 23:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Genesis,čovječe šta je s tobom, kad sam napisao da Bilala ne volim-jer nije Bonelli, ti si odgovorio, da je to glupost, te da sam ograničen.(bez smailija).
Tko je tu koga žalio, ako mi se Bilali ne svidja to je moj problem a ne tvoj, pa prihvati i mišljenje onih, koji baš na ludujo za tim tvojim Bilalijem.
Tebi se može svidjat, meni ne i to je zame dosta.Zato za mene ti nisi ograničen.
Iako bi čovijek po tome što pišeš to pomislio.
Živ mi bio.



OK, sve uredu. Niko nije rekao da ga iko mora voleti. Niti ja "ludim" za njim. Naše različitosti nas i čine posebnima. I zašto "moj" Bilal? Nisam rekao da si ti ograničen ni glup ( taman posla ), ne komentarišem tebe, nego samo rečenicu koju si napisao, ispostaviće se ironično. Jel zaista misliš da je dovoljan razlog nekog ne voleti zato što nije Boneli?

Na ovom sajtu dosta članova pljuje po Boneliju, samo zato što je Boneli, jer kao to čitaju klinci. Pa i to je, priznaćeš vid ograničavanja, ali i obrnuto. Dobar strip je dobar strip.

I živ i ti meni bio, nećemo se svađati zbog gluposti

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 25/06/2008 : 23:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka

slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.



E, falim te Boze, da se napokon javi neko ko dokazano ima talenta za crtanje i da potvrdi sto sam rekao.
Drago mi je da se slazemo.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 26/06/2008 : 01:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by dzuka

slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.



E, falim te Boze, da se napokon javi neko ko dokazano ima talenta za crtanje i da potvrdi sto sam rekao.
Drago mi je da se slazemo.



... ma kakav on.. pa taj zna da crta samo neke lezbo scene...


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 26/06/2008 : 03:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



Ja stvarno veću glupost odavno nisam čuo. Kako i zašto dozvoliš sebi da si toliko ograničen.


JUPI,I JA SAM OGRANIČEN
btw,ne sviđa mi se crtež...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 26/06/2008 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



Ja stvarno veću glupost odavno nisam čuo. Kako i zašto dozvoliš sebi da si toliko ograničen.


JUPI,I JA SAM OGRANIČEN
btw,ne sviđa mi se crtež...



Nisi, ti si moderator pa ti je oprošteno.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 26/06/2008 10:21:58
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 27/06/2008 : 18:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
nikopol mu je genijalan, ali ni prije ni poslije njega nije napravio ništa dobro....

Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals of time.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 27/06/2008 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Constantine33

nikopol mu je genijalan, ali ni prije ni poslije njega nije napravio ništa dobro....



A Partija lova,Falange...???Da li si to procitao pa tvrdis to sto si rekao?

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/10/2010 : 07:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ja jednostavno ne mogu odoleti njegovim albumima.
procitao ANIMAL'Z juce.
kao i obicno, intrigantna postavka u uvek zanimljivoj post apokalipsi.
od onolikog sivila prosto isijava neka turobna atmosfera.
i dalje vazi (skoro) sve sto smo ispisali na ovih para strana u 2008 :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 14/10/2010 : 10:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ja jednostavno ne mogu odoleti njegovim albumima.
procitao ANIMAL'Z juce.
kao i obicno, intrigantna postavka u uvek zanimljivoj post apokalipsi.
od onolikog sivila prosto isijava neka turobna atmosfera.
i dalje vazi (skoro) sve sto smo ispisali na ovih para strana u 2008 :)



Slazem se za Animalz odlican strip.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/10/2010 : 10:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
OK je Enki I film mi je dobar za razbibrigu
Price mi nisu nezanimljive,samo im,za moj ukus,hvali malo duse,a crtez mi je sasvim zadovoljavajuci
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 14/10/2010 : 22:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Precenjen nije sigurno. Enki, bez obzira na statičnost svojih strip likova ima svoj prepoznatljiv i jedinstven likovni izraz na svjetskoj strip sceni. Pročitao sam Trilogiju Nikopol, vrlo intrigantna sf strip storija. Najači je u koloritu i tu je jedinstven i inventivan u korištenju kombiniranih slikarskih tehnika. Vrlo je cijenjen kako u Francuskoj tako i svijetu.
Njegovi albumi imaju jako velike tiraže i jedan je od najkomercijalnijih (u pozitivnom smislu) autora. Njegove originalne table prodaju se na aukcijama sa vrtoglavim ciframa. Ovo su fakti. Da li se meni dopada njegov rad to je manje bitno, ali potpisujem ovo navedeno.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 16/10/2010 : 10:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

Loš scenarista? Teško. Scenario u kvartologiji "San Monstruma" je odličan.

Meni je to baš loše. Partija lova mi je dobra, a Falange su mi onako za 3. Žestoko je Enki precjenjen. To što je popularan u Francuskoj meni ništa ne znači.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 05/02/2014 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Zašto volimo Enkija Bilala?
Evo, izmedju ostalog i zbog ovakvih naslovnica!



http://tacno.net/kultura/nova-knjiga-gojka-berica-zbogom-xx-stoljece-sjecanja-ive-vejvode/

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 10/02/2014 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Meni se Bilal svidja onako za promjenu a ne da prativ sve sto crta itd..slicno kao Zezelj i neki drugi crtaci koji imaju neki stil kao sto dzuka napisah vjesto skriven kolorima, fotkama koje su 'malo' promijenjene u kadrove itd..nekako nisu striktno crtaci stripa ali im polazi od ruke i to dobro da njihove stilove upotrebljuju i kakvu takvu pricu ispricaju sa tim slikama/kadrovima...ali ipak lijepo za promjenu vidjeti/procitati tu i tamo njihov neki strip..plus lijepo je vidjeti drugaciji stil itd..ne mora se striktno gledati/uporedjivati sa drugim strip crtacima kao Tezuka itd..
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 11/02/2014 : 21:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Ne dirajte mi prijatelja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000