forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 From Hell
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/07/2008 : 00:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Bravo Marko i ekipo. Svaka vam dala.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=59

Jack the Black.

Edited by - BlekenDekara on 04/08/2009 14:45:39

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 08/07/2008 : 01:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Hehe... Bolje da ja ovo zakeram nego drugi. Sećaš se, Marko, kako si prigovarao Belom Putu što Hellblazer stoji kao vizuelni detalj na naslovnoj strani, nepreveden? ;)

Jedva čekam ovo izdanje i svaka čast na finansijskom sunovratu.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 08/07/2008 : 07:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Super..jedva cekam! Evo uz Alvar Mayora i detektiva Marvina ovo sigurno kupujem!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/07/2008 : 08:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Hehe... Bolje da ja ovo zakeram nego drugi. Sećaš se, Marko, kako si prigovarao Belom Putu što Hellblazer stoji kao vizuelni detalj na naslovnoj strani, nepreveden? ;)


Nije bas ista stvar - ja sam im zamjerao na nedosljednosti - ako se vec transkribiraju imena, onda umjesto Hellblazer treba biti Helblejzer. Kod nas nema transkripcije, a uostalom, naslov je preveden:)

quote:
Originally posted by DusMan
Jedva čekam ovo izdanje i svaka čast na finansijskom sunovratu.


Dobit cu nagradu za najljepse izveden financijski sunovrat ili sto?:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 08/07/2008 : 08:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
prodajem/ mijenjam dva komada na engleskom

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/07/2008 : 08:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
pa kad će već taj 15-08-2008

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 08/07/2008 08:43:23
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 08/07/2008 : 09:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Bravo Marko i ekipo. Svaka vam dala.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=59



Jack Rasparač?

Nekako sam navikao na naziv Jack Trbosjek.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 08/07/2008 : 09:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by mike

Bravo Marko i ekipo. Svaka vam dala.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=59



Jack Rasparač?

Nekako sam navikao na naziv Jack Trbosjek.

I ja...
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 08/07/2008 : 10:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
I ja. Drzacu se originalne verzije.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/07/2008 : 10:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Hm....Bravo Marko!
Svaka ti čast na ovakom izuzetno riskantnom potezu.
Ipak,280 kuna plus ptt nama van ZGa je previše.
I samo da se ne ostvari ona prognoza mog prijatelja The Hammer of Hella da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/07/2008 : 10:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Odlican izbor stripova od Fibre u ovom setu :). Sve kupujem.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/07/2008 : 10:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.

Mislim da ne može gore od Crvenog gospodara.

Ili, šire gledano, od Kumanovićevog (inače solidnog) albuma "Priroda i društvo" koji se na kioscima prodao u, koliko ono, 27 primjeraka?

A možda su se "Štefi i Dida" prodali u manje?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/07/2008 : 10:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
I samo da se ne ostvari ona prognoza mog prijatelja The Hammer of Hella da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.


ma neće... ima Marko još kandidata na repertuaru

Zezam se naravno... nije puno skuplje od originala, a poznavajući prošla Fibrina izdanja, luksuznije je i kvalitetnije od istog. Mene jedino mući to što je to rang cijene Metabaruna koji su višestruko atraktivniji... govorim o prodaji naravno...
Ma, nadam se da će se prodavati kako bismo dobili još neka esencijalna strip izdanja...

Edited by - darth-vader on 08/07/2008 10:55:02
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/07/2008 : 10:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.

Mislim da ne može gore od Crvenog gospodara.

Ili, šire gledano, od Kumanovićevog (inače solidnog) albuma "Priroda i društvo" koji se na kioscima prodao u, koliko ono, 27 primjeraka?

A možda su se "Štefi i Dida" prodali u manje?

mcn


Volio bih da se Marko barem pokrije za From Hell.

A i negdje je rekao da je prodaja Crvenog Gospodara porasla.

Drago meni,dobar je to album!

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/07/2008 : 11:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

I ja. Drzacu se originalne verzije.


Ako je samo Rasparač razlog, onda, po mom skromnom mišljenju, griješiš. U cijelom se stripu naziv Rasparač pojavljuje samo jednom. Ali ok, razumijem kako je kad na nešto navikneš, teško je prihvatiti nesto novo (mada, ako se ne varam, ta su dva termina općeprihvaćena - npr. http://hr.wikipedia.org/wiki/Jack_Trbosjek - tako da se teško može reći da smo mi sad izmišljali toplu vodu). U svakom slučaju, ako se dvoumite zbog prijevoda, moj je savjet da bar prvo pročitate preview, pa onda donosite sud.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/07/2008 : 11:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Trbosjek i Rasparač = o čemu vi ljudi govorite?!?!

Razlika? Nikakva!

Zagor je najprodavaniji na kiosku,pa nije više Čiko nego je Chico,Demonska Maska je Devil Mask,Ikarovo Pero je Ikar La Plume,u Alan Fordu Superhik je bio preved u genijalnom Borgisovom izdanju Superciuk,a Gumiflex Gumaflex.
I sad odjednom ne valja što se u Fibri ukazao Rasparač?

Svašta!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/07/2008 : 11:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Rasparač je već jako uvriježen naziv za Rippera... Ne kužim što bi sad tu moglo biti problem. Ko da za Beč ostaviš Wiena.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/07/2008 : 11:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Hm....Bravo Marko!
Svaka ti čast na ovakom izuzetno riskantnom potezu.
Ipak,280 kuna plus ptt nama van ZGa je previše.
I samo da se ne ostvari ona prognoza mog prijatelja The Hammer of Hella da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.


Razumijem. Cijena, iz perspektive kupca, nije mala, slazem se, ali, nazalost, iz moje perspektive je jednako tako losa, jer po ovoj kalkulaciji moram prodati 292 primjerka da bih se pokrio. Iskustvo kazuje da sam to do sada uspio samo sa SBros 1,2, Bosanskima basnama i Svagdanjom borbom (ok, i Presveto srce i Metabaruni 1 su blizu) - pa je zakljucak da cu se jako tesko pokriti. Pokusao sam nekako to izbalansirati i ovo je stvarno maksimalna razumna granica do koje mogu spustiti cijenu, a da pozitivna nula bude dostizna i u vanlaboratorijskim uvjetima.
Prodaja ce biti kakva bude, to je sad vec van mojih ruku, ali vjerujem da ce ljudima, kad jednom uzmu to cudo u ruku, ta cijena ipak biti prihvatljivija (ili barem razumljivija). Ipak je to djelo od 576 stranica, najobimniji strip ikad objavljen na hrvatskom jeziku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 08/07/2008 : 11:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ako je samo Rasparač razlog, onda, po mom skromnom mišljenju, griješiš. U cijelom se stripu naziv Rasparač pojavljuje samo jednom. Ali ok, razumijem kako je kad na nešto navikneš, teško je prihvatiti nesto novo (mada, ako se ne varam, ta su dva termina općeprihvaćena - npr. http://hr.wikipedia.org/wiki/Jack_Trbosjek - tako da se teško može reći da smo mi sad izmišljali toplu vodu). U svakom slučaju, ako se dvoumite zbog prijevoda, moj je savjet da bar prvo pročitate preview, pa onda donosite sud.




Mozda je naziv Rasparač uvrijezen, ali ja ga prvi put cujem u zivotu. Stvarno.

Oko ostatka se ne dvoumim, nisam jos citao preview, samo mi je ovo upalo u oko.

Kicina poredjenja sa junacima iz stripova nemaju smisla, jer ovdje se radi o istorijskoj licnosti za koju je vec odavno izmisljeno ime.

Svaki put kad se spominje prevodjenje, na red dodje i primjer Bec - Wien. Iako smo bili i pod Austrijancima, ne samo pod Madjarima, u narodu se eto zalijepio madjarski naziv. Mozda je bio vise "catchy".
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/07/2008 : 11:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
Kupujem...Uvjeren sam da će to biti izdanje godine...

P.S
Govori mamica da se u sljedećih mjesec dana papa samo kruh i voda... (kažu doktori da je zdravo za organizam)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/07/2008 : 11:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Kicina poredjenja sa junacima iz stripova nemaju smisla, jer ovdje
>se radi o istorijskoj licnosti za koju je vec odavno izmisljeno ime.

Da, i u Hrvatskoj je to Rasparač. Imaš ga u literaturi od prije Drugog svjetskog, a vjerojatno i ranije.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 08/07/2008 : 11:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Razumijem. Cijena, iz perspektive kupca, nije mala, slazem se, ali, nazalost, iz moje perspektive je jednako tako losa, jer po ovoj kalkulaciji moram prodati 292 primjerka da bih se pokrio. Iskustvo kazuje da sam to do sada uspio samo sa SBros 1,2, Bosanskima basnama i Svagdanjom borbom (ok, i Presveto srce i Metabaruni 1 su blizu) - pa je zakljucak da cu se jako tesko pokriti. Pokusao sam nekako to izbalansirati i ovo je stvarno maksimalna razumna granica do koje mogu spustiti cijenu, a da pozitivna nula bude dostizna i u vanlaboratorijskim uvjetima.
Prodaja ce biti kakva bude, to je sad vec van mojih ruku, ali vjerujem da ce ljudima, kad jednom uzmu to cudo u ruku, ta cijena ipak biti prihvatljivija (ili barem razumljivija). Ipak je to djelo od 576 stranica, najobimniji strip ikad objavljen na hrvatskom jeziku.



Inace, da dodam, kad sam citao From Hell na engleskom, bio sam kao opcinjen. Izuzetno dobra kombinacija fantasticnog crteza i odlicne price. Pravo remek djelo!

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 08/07/2008 : 11:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Kicina poredjenja sa junacima iz stripova nemaju smisla, jer ovdje
>se radi o istorijskoj licnosti za koju je vec odavno izmisljeno ime.

Da, i u Hrvatskoj je to Rasparač. Imaš ga u literaturi od prije Drugog svjetskog, a vjerojatno i ranije.

mcn



Vidis, to nisam znao. Meni bas Trbosjek zvuci hrvatski, s obzirom da je "trbuh" zapadna varijanta, a "stomak" istocna.

Veza Rasparač - Ripper ima smisla u pocetnom slovu R.
Veza Trobosjek - Jack ima smisla jer se manje vise rimuje.
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 08/07/2008 : 12:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> da će to biti najneprodavanije izdanje u povijesti.

Mislim da ne može gore od Crvenog gospodara.

Ili, šire gledano, od Kumanovićevog (inače solidnog) albuma "Priroda i društvo" koji se na kioscima prodao u, koliko ono, 27 primjeraka?

A možda su se "Štefi i Dida" prodali u manje?

mcn



E pa sad... Ispade da smo pukli s Dinkovim albumom. Istina, nije bio roba za kioske (ne zaboravi da smo u to vrijeme jos bili klinci i pojma nismo imali o kiosk distribuciju, za razliku od sada kada smo, jelte, eksperti), ali odavno je rasprodan (ja tražim primjerak za sebe već godinama, ali nitko da mi ga ustupi/proda) i vec neko vrijeme se Dinko i ja ganjamo da napravimo reprint jer je to stvarno bio dobar materijal, ali nikako da se nadjemo i zgotovimo neki dogovor, a posebno da nam napravi novu naslovnicu.

Meni je to bio super materijal, a i emocionalno sam vezan za njega jer mi je to ako se ne varam prvi album domaceg autora koji smo tiskali) pa cu ga sigurno raditi ponovo. Dinko je inace sjajan decko i ja bih bio prvi koji bi skakao od srece da se hoce vise posvetiti stripu.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 08/07/2008 : 14:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Odlican izbor stripova od Fibre u ovom setu :). Sve kupujem.



... Jovo, pa ti si ziv


Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/07/2008 : 15:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>E pa sad... Ispade da smo pukli s Dinkovim albumom.

Sori, nije mi to bila namjera.

mcn

@ etmgosa - A Jack se s Ripper rimuje kako? Ne shvati me krivo, i meni se svidja Trbosjek, ali ovo je tradicija.


Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000