forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 From Hell
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/12/2008 : 22:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hvala na pohvalama i povjerenju.
Neću raditi Juliu... ali ... (vrlo vjerojatno) ću nakon Kena raditi jedan drugi talijanski serijal (ne, nije Bonelli) ... a Juliju će (vrlo vjerojatno) raditi netko drugi... Već sam rekao previše, pa neću dalje pojašnjavati.


Markose, Vronski je samo jedan

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/12/2008 : 23:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hvala na pohvalama i povjerenju.


Za to ste se sami izborili(opet pricam i o Libellusu). Njima sam odmah ukazao poverenje,kao i tvom produzetku rada na KP serijalu.
Tek kasnije sam krenuo i s drugim Fibrinim albumima(opet,za sve su krivi SB). Sad ste mi prve dve izdavacke kuce. Iskreno,tu mi je malo otvorio oci za neke Fibrine albume Raspucin s njegovim pricama kako vodi stripove u kafanu,na spavanje,na plazu
I mislim da je medju prvima shvatio da su jeftine stvari ustvari najskuplje. Skidam kapu za to. I gde je taj ludak?
Dugo ga nema na forumu. Nije valjda izleteo zbog necega?

quote:
Originally posted by Markos

Neću raditi Juliu... ali ... (vrlo vjerojatno) ću nakon Kena raditi jedan drugi talijanski serijal (ne, nije Bonelli) ... a Juliju će (vrlo vjerojatno) raditi netko drugi... Već sam rekao previše, pa neću dalje pojašnjavati.



Samo kazi dal' cemo uskoro saznati i jedno i drugo,ne mora nista vise
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/12/2008 : 23:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma gdje je Raspućin. Nije izbačen, koliko ja znam. Ali da, njegov je entuzijazam zarazan (mada je meni bilo malo neugodno slušati tolike hvalospjeve:) )
Pa, u narednih pola godine, vrlo vjerojatno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/12/2008 : 23:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by supermark
strah me i pomisliti koliko je alan sati potrošio na ovo djelo!


10 godina...



jbte, pola mog života!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/12/2008 : 23:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by supermark
strah me i pomisliti koliko je alan sati potrošio na ovo djelo!


10 godina...



jbte, pola mog života!



Pa nije ni mnogo,jedva cetvrtinu mog
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/12/2008 : 23:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nemam pojma gdje je Raspućin. Nije izbačen, koliko ja znam. Ali da, njegov je entuzijazam zarazan (mada je meni bilo malo neugodno slušati tolike hvalospjeve:) )
Pa, u narednih pola godine, vrlo vjerojatno.



SAmo da naglasim da se ne znamo,nismo se nikad ni mailom dopisivali,cak si me ponekad i nervirao kad uletis u rasprave kao stripofil a ipak jesi izdavac(al' dobro,takav ti je karakter),tako da ovo nije narucena reklama
Sve najbolje celoj onoj "pocetnoj" ekipi Libellusa,siguran sam da ce vam se vratiti sve ulozeno(ne mislim samo kroz novac vec i kroz neku licnu satisfakciju).
Ne znam vise tacno oko cega ste se razisli,ali smo mi stripofili izgleda najvise dobili
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2008 : 00:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Markos

Nemam pojma gdje je Raspućin. Nije izbačen, koliko ja znam. Ali da, njegov je entuzijazam zarazan (mada je meni bilo malo neugodno slušati tolike hvalospjeve:) )
Pa, u narednih pola godine, vrlo vjerojatno.



SAmo da naglasim da se ne znamo,nismo se nikad ni mailom dopisivali,cak si me ponekad i nervirao kad uletis u rasprave kao stripofil a ipak jesi izdavac(al' dobro,takav ti je karakter),tako da ovo nije narucena reklama


Ma nema potrebe. Oni koje žele vjerovati u suprotno ti nikad neće povjerovati, a ovim ostalima ovakve ograde ne trebaju. Što se "uleta" tiče, takav sam, kakav sam, ne možeš pobjeći od sebe.

quote:
Originally posted by Tex Willer
Sve najbolje celoj onoj "pocetnoj" ekipi Libellusa,siguran sam da ce vam se vratiti sve
ulozeno(ne mislim samo kroz novac vec i kroz neku licnu satisfakciju).
Ne znam vise tacno oko cega ste se razisli,ali smo mi stripofili izgleda najvise dobili


Ništa bitno. Različiti pogledi na izdavaštvo, uglavnom (bar što se tiče public relationa i uređivačkog izbora - što se danas jasno vidi). Uostalom, vama (publici) to stvarno nije bitno, vi ste time zaista samo dobili. A zadovoljstvo je već tu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/01/2009 : 23:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
markos,
znas li kojim slucajem znacenje scene na str 23, posljednja glava?
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 05/01/2009 : 21:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno čemu se divi ovaj narod,priča je vjerovatno ok ali crtež je katastrofa.Da mi plate ne bih ga čitao,grozota.

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/01/2009 : 21:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
hehe, istina je....ja sam ga malo listala i pogled mi je bježao što dalje otuda....
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/01/2009 : 21:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

markos,
znas li kojim slucajem znacenje scene na str 23, posljednja glava?


Ne znam, nisam trazio. Jesi ti pokusao pronaci?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 21:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

markos,
znas li kojim slucajem znacenje scene na str 23, posljednja glava?



Pročitaj još jednom devetu glavu, upotrijebi malo mašte... i sve će ti se samo reći

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/01/2009 : 21:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcarapo2

Nije mi jasno čemu se divi ovaj narod,priča je vjerovatno ok ali crtež je katastrofa.Da mi plate ne bih ga čitao,grozota.


Crtez je, recimo to tako, specifican i sigurno nije za svakoga. Ali tu se vracamo na onu temu iz nedavnog topica - je li vam vazniji crtez ili prica? U ovom slucaju je prica toliko dobra da se "los" crtez tolerira. Kazem "los" zato sto se nakon pročitanog djela stav o kvalitetu crteza dramatično mijenja (govorim iz osobnog iskustva, a i dobar dio ostalih komentara govori tako) - jer postaje jasno da je taj crtez ustvari jako dobar i da je tesko zamisliti neki drugi crtez koji bi bio prikladniji takvoj priči.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 21:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
crtež je sjajan, neodvojiv od cjeline, nitko (n i t k o) to ne bi bolje odradio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 05/01/2009 : 22:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by supermark

markos,
znas li kojim slucajem znacenje scene na str 23, posljednja glava?


Ne znam, nisam trazio. Jesi ti pokusao pronaci?


ono je mary kelly. gull nije ubio nju, nego drugu zenu.
usput, jesi li mozda povjerio ono za aukcije? mozes mi se javiti na mail ako treba rijesiti detalje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/01/2009 : 23:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
valjda ima neki dobar razlog za ovo:

Eisner Award

Best Serialized Story
-1993 "From Hell" von Alan Moore und Eddie Campbell in Taboo (SpiderBaby Graphix/Tundra Press)

Best Graphic Album: Reprint
-From Hell von Alan Moore und Eddie Campbell (Eddie Campbell Comics)

Best Writer
-1995 Alan Moore, From Hell (Kitchen Sink)
-1996 Alan Moore, From Hell (Kitchen Sink)
-1997 Alan Moore, From Hell (Kitchen Sink)


samo rijetke serije poput Fables (14 Eiserna) i jos par drugih imaju vise Eisner Awards tj. oskara u svijetu stripa.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/01/2009 : 00:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

crtež je sjajan, neodvojiv od cjeline, nitko (n i t k o) to ne bi bolje odradio



kako da ne. crtez je jednostavno utopljen genijalnim scenarijem. a da bi masu drugih to odradilo 10000x bolje (frisenda, frisenda, frisenda...), treba bas biti zadrt pa ne priznati.
crtez je, blago receno, nikakav. ali, ne primjecuje se. u tome je dobar.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 06/01/2009 : 11:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
"crtez je jednostavno utopljen genijalnim scenarijem. a da bi masu drugih to odradilo 10000x bolje (frisenda, frisenda, frisenda...), treba bas biti zadrt pa ne priznati."

jel ti stvarno misliš da to što je tebi scenarij genijalan nema veze s crtačem?
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 06/01/2009 : 17:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by ken2

crtež je sjajan, neodvojiv od cjeline, nitko (n i t k o) to ne bi bolje odradio
[/quote

Sjajno mi je jedino što nakon par stranica imaš golu ženu na slici,kakva je da je..

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/01/2009 : 17:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladimir

"crtez je jednostavno utopljen genijalnim scenarijem. a da bi masu drugih to odradilo 10000x bolje (frisenda, frisenda, frisenda...), treba bas biti zadrt pa ne priznati."

jel ti stvarno misliš da to što je tebi scenarij genijalan nema veze s crtačem?



nikakve s genijalnoscu. doduse, veza je cvrsta, ali u smislu da ti u odredjenim trenucima dodje da ipak bacis to sranje od crteza i ne nastavis citati. znaci ima itekakve veze, ali samo negativne.
"from hell tematiku" proucavam od svoje 19-te, i nema izravne veze s mooreom, iako je sam strip dio toga proucavanja, pa je i sam bio proucavan i studiran prije 7-8 godina, i to cijelu godinu, tako da meni o toj temi zbilja malo tko moze ista reci...
sam moore je, iako precijenjen, ovdje dao sve od sebe. inace, covjek je, osim sto zna napisati genijalno stivo, u paralelnom svijetu, ovome opipljivom, ujedno i posvemasnji idiot koji nije u stanju promijeniti zarulju, pa njegov odabir crtaca meni ne znaci nista.
da se razumijemo, pisem "genijalan", iako bi fer bilo reci "vrlo dobar", mozda "odlican", jer kad bih jos zadro i u to sveto pismo "novokomponovanih" ljubitelja... bah. Ima npr. drugih umjetnickih ostvarenja slicne tematike daleko "genijalnijih", al' eto, nema veze...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 06/01/2009 : 22:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Sereš kvake.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/01/2009 : 23:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Konstatacija da je crtež nikakav i "sranje" je površna i netačna.

S druge strane, stav da to niko ne bi bolje odradio i da je ovakav crtež nezamenljiv je još besmisleniji.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 07/01/2009 : 00:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/01/2009 : 11:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
sva čast Fibri, Markosu,prići-al takav crtež ne mogu da svarim.Previše me uz cenu odbija, da bi to kupio, ali me veseli, da se to dobro prodaje i da ima i takvih kojima se sviđa.A to je najvažnije.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/01/2009 : 18:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
HTV2 12.01.2009. 00:10
Ciklus horora: Iz pakla, američko-češki film
(FROM HELL, 2001.)
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000