forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Punisher (Garth Ennis)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 09/07/2008 : 17:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Zašto, ali zašto već netko nije spomenuo ili preporučio taj serijal ovdje? Izašlo je već 50+ brojeva, a nitko ne bi riječ rekao o tome... Uglavnom, ovaj Punisher je nešto najbolje što je Marvel izbacio u zadnjih 20 godina. Odlične priče, brutalan crtež (Goran Pavlov), monstruozni negativci (muthafuckin' Barracuda), seks, nasilje, crni humor, k'o u srednjoj školi!

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/07/2008 : 17:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zato šta me umorija nakon dva pročitana trejda.mislim,na koliko načina frank može ubijati krimoše?a parlova kvari šugavi kolor!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 17:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ennis je zakon na Punisheru. U biti, Ennis je zakon na skoro svemu. Totalno sam se navukao na njega.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 17:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam ovo, to je njegov run na Punisheru prije Max serije, nenabavljiv u trejdovima:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0785133836/ref=ord_cart_shr?%5Fencoding=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER&v=glance

Trouble will find me
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
...pfffff... "nenabavljiv u trejdovima".... pfffff... meni bas treba ovih da na da stignu Born i ona tri Marvel Knights HC-a... zavisi koliko se potrudis sto se Max tice... popravlja se tamo negde od drugog HC-a... prvi je poprilicno smor...



Edited by - Duh_koji_hoda on 09/07/2008 19:10:25
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... a za ovo da je Ennis zakon na skoro svemu se apsolutno slazem..


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 19:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

...pfffff... "nenabavljiv u trejdovima".... pfffff... meni bas treba ovih da na da stignu Born i ona tri Marvel Knights HC-a... zavisi koliko se potrudis sto se Max tice... popravlja se tamo negde od drugog HC-a... prvi je poprilicno smor...


Istini za volju, nisam puno ni trazio, samo na Amazonu, u biti samo tamo i kupujem americke stripove zadnjih godinu i vise, ne da mi se gnjaviti s eBayom, osim ako ne moram. Sad kad sam vidio da izlazi omnibus, pogotovo necu traziti dalje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist

Zašto, ali zašto već netko nije spomenuo ili preporučio taj serijal ovdje? Izašlo je već 50+ brojeva, a nitko ne bi riječ rekao o tome... Uglavnom, ovaj Punisher je nešto najbolje što je Marvel izbacio u zadnjih 20 godina. Odlične priče, brutalan crtež (Goran Pavlov), monstruozni negativci (muthafuckin' Barracuda), seks, nasilje, crni humor, k'o u srednjoj školi!



... nope... najbolje sto je marvel izbacio u zadnjih 20 godina je Bendisov, a potom Brubakerov Daredevil, a zatim odmah, tu rame uz rame Alias i Punisher...


Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Omnibus od 1192 stranice... kako to čitati, muku mu ljutu? S dizalicom? :)

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by realist

Zašto, ali zašto već netko nije spomenuo ili preporučio taj serijal ovdje? Izašlo je već 50+ brojeva, a nitko ne bi riječ rekao o tome... Uglavnom, ovaj Punisher je nešto najbolje što je Marvel izbacio u zadnjih 20 godina. Odlične priče, brutalan crtež (Goran Pavlov), monstruozni negativci (muthafuckin' Barracuda), seks, nasilje, crni humor, k'o u srednjoj školi!



... nope... najbolje sto je marvel izbacio u zadnjih 20 godina je Bendisov, a potom Brubakerov Daredevil, a zatim odmah, tu rame uz rame Alias i Punisher...



Za Brubakera bih se složio, za Bendisa baš i ne, he ain't king of fast-paced storytelling, if you catch my drift...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 19:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... ma kakvi... ja sam zaslepljeni fan... Bendis bog...


Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 09/07/2008 : 20:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

[quote]Originally posted by realist
... nope... najbolje sto je marvel izbacio u zadnjih 20 godina je Bendisov, a potom Brubakerov Daredevil, a zatim odmah, tu rame uz rame Alias i Punisher...



ajd ALias JE dobar(ustvari, najbolje shto je bendis ikad napisao za marvel) al Runawaysi su jedino (pardon, zaboravih x-statix miliganov/alredov) shto je uz to vredno paznje u produkciji Marvela zadnjih 5 godina.
prethodnih 15 nema potrebe da rachunam.
lichno mi najbolji daredevili oni postmillerovi koje je pisala ann nocenti.
tome ni nesretni bendis ni na startu pristojni brubaker ne meru ni prismrdeti.
Punisher mi je dosadan(uz ogradu da Max seriju nisam chitao).

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!

Edited by - BlekenDekara on 09/07/2008 20:56:38
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 09/07/2008 : 20:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
@markos.
ennis ti je zakon?
interesantno.
obzirom da se dobrano ponavlja posle magnum opusa od preachera mu - malo me iznenadjujesh...
jedino shto sam valjano od njega prochitao od Preachera naovamo je punisher:born.
sve ostalo je presipanje iz shupljeg u prazno ili zabavno-ali-nishta-vishe-od-toga(chronicles of wormwood,300).
uz josh jednu ogradu da Max Punishera + Streets of Glory nisam chitao.

a Boys su najvetja glupost koju je stripski svet ikad video.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 21:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
...jeste... chronicles of wormwood je zakon... a ja na moju veliku sramotu Runawayse jos nisam citao...


Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/07/2008 : 21:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... a nisam ni Boyse...


Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 09/07/2008 : 22:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

... a nisam ni Boyse...



Razmišljam da nabavim boyse. Prvo 1 da vidimo ako legne.11$,150 str. color SC, ma nije puno.
Mada je problem što se meni pored ovog svidja hrpa drugih stripova, pa još poštarina, nekako zbrojiš i carinu, i na kraju total amount nije više tako jeftin
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 23:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

@markos.
ennis ti je zakon?
interesantno.
obzirom da se dobrano ponavlja posle magnum opusa od preachera mu - malo me iznenadjujesh...
jedino shto sam valjano od njega prochitao od Preachera naovamo je punisher:born.
sve ostalo je presipanje iz shupljeg u prazno ili zabavno-ali-nishta-vishe-od-toga(chronicles of wormwood,300).
uz josh jednu ogradu da Max Punishera + Streets of Glory nisam chitao.

a Boys su najvetja glupost koju je stripski svet ikad video.


Pa, dosad mi je sve sto sam procitao od njega bilo vrlo dobro do odlicno, s izuzetkom War Stories koje su mi bile dosadnjikave. Hitman, Preacher, Punisher - ne znam sto mi je bolje. Boys su mi skroz dobri, bar prvi trejd, sad cekam taj wormwood i the pro, da vidim dalje. Ali, uopce nije bitno, kako sada stvari stoje, dovoljno mi je njegovo ime na naslovnici da kupim nesto i morao bi stvarno nesto gadno zasrati da se to promjeni.

Sto se Punisher Maxa tice, gle, nije stvar u Parlovu, ako si to mozda posumnjao. Mislim, ja obozavam Goranov crtez i meni je on totalni zakon, ali cijeli Ennisov Punisher Max je O-DLI-CAN, usprkos uzasnom koloru i losnjikavim crtacima kada Parlova nema. Ja u principu u zadnje vrijeme citam dosta zahtjevnije i ozbiljnije stripovsko stivo koje me vise zanima i zaokuplje i ne trosim bas previse vremena na eskapade i razbibrigu, ali Punisher je upravo to - urnebesno zabavna razbibriga, i to cak s ponekom teskom temom u pozadini. Naravno, sve to skupe jest way over the top, ali koga boli kurac - kad je zabavno?:)
Dakle, ako ti moja preporuka ista znaci - definitivno procitaj Punisher Max, pa cemo pricati dalje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/07/2008 : 23:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Super su i epizode Hellblazera koje su radili Enis i Dilon.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 23:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To jos cekam da kompletiram trejdove kronoloskim redom, pa da krenem citati:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2008 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kad smo vec kod Bendisa, nisam citao njegovog Daredevila, ali uskoro izlazi omnibus pa cu kupiti. Nego, konacno sam nasao taj Powers Ultimate collection #1, vec dugo vremena je out of print. Bas me zanima valja li to ista... Inace, procitao sam Goldfish, to mi je bilo skroz, skroz dobro, bas iznenadjenje!

Trouble will find me
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 10/07/2008 : 00:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Boys su mi skroz dobri, bar prvi trejd,





quote:
Originally posted by Markos
sad cekam taj wormwood i the pro, da vidim dalje. Ali, uopce nije bitno, kako sada stvari stoje, dovoljno mi je njegovo ime na naslovnici da kupim nesto i morao bi stvarno nesto gadno zasrati da se to promjeni.



meni finalna kenjaza njegova behu bash ti Boysi.

quote:
Originally posted by Markos
Sto se Punisher Maxa tice, gle, nije stvar u Parlovu, ako si to mozda posumnjao.



jok ja - to si ti rekao:))

quote:
Originally posted by Markos
Naravno, sve to skupe jest way over the top, ali koga boli kurac - kad je zabavno?:)



da sve to nije radio isto tako i u prethodnim naslovima - bilo bi.
ovako je samo iritantno.

quote:
Originally posted by Markos
Dakle, ako ti moja preporuka ista znaci - definitivno procitaj Punisher Max, pa cemo pricati dalje:)



obzirom da navodish Boyse kao ennisov dobar uradak - onda mi ne znachi nishta.
ali nakanitju se pa probati ako ni zbog cheg drugog a ono zbog leandro fernandeza za kojeg sam sad skontao da je radio par sveski tog Max-a.
brutalno dobar crtach.



**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 10/07/2008 : 00:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kad smo vec kod Bendisa, nisam citao njegovog Daredevila, ali uskoro izlazi omnibus pa cu kupiti. Nego, konacno sam nasao taj Powers Ultimate collection #1, vec dugo vremena je out of print. Bas me zanima valja li to ista... Inace, procitao sam Goldfish, to mi je bilo skroz, skroz dobro, bas iznenadjenje!



bendisov daredevil je chitljiv.
kao shto vetj pomenuh ni za prineti nekim prijashnjim radovima zapostavljenih autora ali ok.
istina, sve je lepo moglo da stane u 15ak sveski a jok 50+, ali boze moj - bendis je to
Powers je oke ako ne ochekujesh previshe i nisi potpao pod buzzovanje.
barem V1. V2 nisam izdrzao duze od 15e sveske(usput imam na prodaju komplet V1 + 15ak sveski iz V2 pa ko voli...:)).
goldfish me mrzelo da chitam posle Fire i ostalih Image sitnarija koje sam ischitao... nije to za mene.
Mozda overim Torso poshto je to radio sa Andreykom koji je na Manhunteru oldschool dobar, ali to mi je tako daleko na listi da se pre ukazuje Spider-Girl:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/07/2008 : 01:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bendis, čovek koji je pisao Ultimate Spider-Mana i dokazao da o pisanju scenarija veze nema ili ima koliko i prosečan scenarista latino tele novele.

Svaki strip u kome je on učestvovao, zaobilazim!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 10/07/2008 : 01:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ok, posle prochitanog prvog arka MAX punishera priznajem da sam pozitivno iznenadjen.
ako izuzmemo nepotrebno belobupcanje onog pandura - ovo je ennis kakav se da i uziva chitati.
ako je i ostatak priblizan ovome - vredi kupnje.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/07/2008 : 01:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To jos cekam da kompletiram trejdove kronoloskim redom, pa da krenem citati:)



Imam ja sveske. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 10/07/2008 : 04:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Bendis, čovek koji je pisao Ultimate Spider-Mana i dokazao da o pisanju scenarija veze nema ili ima koliko i prosečan scenarista latino tele novele.

Svaki strip u kome je on učestvovao, zaobilazim!



... ajde molim te ... udostoji se malo... prestani da lupas gluposti... ne stoji ti uz godine... ti si na osnovu Ultimate Spider-Man-a zakljucio da je Bendis los scenarista...Ej, covece, pa Ultimate Spider-Man je za publiku do maksimalno 16 godina... i ako takav je odlican... ej, bre... pa procitaj nesto i na englesko pa ostavi komentar... ovako stvarno ispadas neozbiljno smsan, do zla boga... Ej bra pa ti si ovo napisao >>> "i dokazao da o pisanju scenarija veze nema"<<< znaci zaista ne mogu da verujem... iako sam se peckao sa tobom po forumima ipak sam te smatra kolio toliko ok likom... ali posle ovoga... pffffffffff... zaista nemam reci...


Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000