forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Star Wars stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/11/2012 : 23:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
odlican je SW Legacy
a tek kad pogledas kakve lakrdije i lupetorike danas Ostrander pise....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 04/11/2012 : 23:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

odlican je SW Legacy
a tek kad pogledas kakve lakrdije i lupetorike danas Ostrander pise....


Jesi pročitao sw legacy do kraja ? svih 50 ? ja sutra krećem sa petim...nadam se da će i dalje imati istu kvalitetu...da se ne razočaram

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/11/2012 : 16:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vader, kakav ti je Force Storm?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/11/2012 : 17:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Jesi pročitao sw legacy do kraja ? svih 50 ? ja sutra krećem sa petim...nadam se da će i dalje imati istu kvalitetu...da se ne razočaram


Legacy mi je ostao u sjećanju kao vrlo dobar sw serijal ali mi je još bolji bio KOTOR.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 11/11/2012 : 20:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Može mi netko reći malo više o KOTORU ? gledano u cjelini. jesu li priče povezane ? Isto to i za Legacy

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/11/2012 : 23:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by Lord Vader89

odlican je SW Legacy
a tek kad pogledas kakve lakrdije i lupetorike danas Ostrander pise....


Jesi pročitao sw legacy do kraja ? svih 50 ? ja sutra krećem sa petim...nadam se da će i dalje imati istu kvalitetu...da se ne razočaram



nisam nazalost procitao do kraja
u vreme kad sam citao, dosao sam na genijalnu ideju da kupujem trejdove i da ih citam na papiru, jerbo mi se mnogo dopalo sve sto sam procitao
to se naravno nije desilo, i tako i dalje stoji seriajl nezavrsen.... (uredno imam sve u skenu vec godinama)


quote:
Originally posted by Paka01

Vader, kakav ti je Force Storm?


(kapiram da mislis na Dawn of the Jedi, right?)
uzasan
mozda sam se zajebao sto sam previse ocekivao od tandema Ostrander/Duursema (koji su nam dali odlicne stvari u okviru SW:Republic serijala, pa onda i gorepomenuti Legacy), pa mi je razocarenje palo grdje nego inace....

ali u prvom story arcu, koji je trebalo da nas zainteresuje, uputi u svet, itd....dobili smo gomilu nepovezanog naklapanja, trabunjanja, bezvezne i neorganizovane radnje, bez nekog posebnog zavrsetka. veliki mindfuck.

a i crtez je jos jedva pa prosecan

zbog potencijalno zanimljivog cliffhangera nastavljam dalje (ma, heck, svakako nastavljam dalje, ako sam mogao da citam ovaj glupi mini serijal o Darth Maulu, moci cu i ovo :D )
ali malo verovatno da cu nastaviti sa uzivanjem....

isto tako mi je "Lost Tribe of the Sith" izuzetno glup, nepotreban, kako hocete....


nasuprot njih, od "aktuelnosti" preporucujem skoro okoncani petodelni mini serijal "Darth Vader and the Ghost Prison". ohboy, ono je nesto najbolje od SW stripa sto je izaslo iz DHa u skorije vreme. (izuzev poslednje epizode, o kojoj bi se dalo diskutovati....)
plus je i crtez da se smrznes.

i rekao bih da "Agent of the Empire" polako pocinje da se krece u dobrom smeru sa pocetkom novog story arca, nadam se da nece razocarati.


quote:
Originally posted by Smomo8

Može mi netko reći malo više o KOTORU ? gledano u cjelini. jesu li priče povezane ? Isto to i za Legacy


to je SW, sve je povezano
(doduse, videcemo od 2015. kolko je povezano, bojim se da i od SWa ne naprave multiverse.... )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 26/01/2013 : 21:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav prijatelji,

Ja sam završio sa:
New Republic era
- The Thrawn trilogy
- Dark Empire trilogy
- Crimson Empire trilogy
- Union
New Jedi order era
- Invasion Refugees
- Invasion Rescues
- Invasion Revelations
Legacy era
- Legacy, prvih 19 sveski

i imam nekoliko pitanja.
SPOILERS ALERT !
1. u Invasion Han se ljuti na Anakina što nije pomogao spasiti Chewbaccu.
Kada je umro ? Gde je to opisano ? Tražio sam u Wookiepediji, ali u stripovima ništa.
Verovatno se to desilo u novelama ? Prema timeline ga nema već u Unionu.
2. Invasion je završio nekako bez svih objašnjenja. Da li planiraju sa nastavcima ili je negde
objašnjeno kako je završio rat sa Yuuzhan Vong ?
U Legacy je nešto malo objašnjeno, ali nekako mi u Invasion nedostaje završetak.
3 Pošto se u stripovima ne pominje sudbina Jacena, Jaine, Anakina Solo i Bena Skywalker,
da li se negde u novelama objašnjava ko je i kako prešao na tamnu stranu ?

Boris



Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 26/01/2013 : 23:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam deset trejdova Star Wars legacy i super su im,iako ih prodajem. stvarno je izvrsna kvaliteta,kako crteža tako i priče,pogotovo ako se voli Star Wars svijet.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 27/01/2013 : 00:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
SPOILER ALERT

Chewbacca pogine na samom početku invazije Yuuzhan Vonga, njegova je smrt opisana u romanu Vector Prime, prvom iz niza romana koji opisuju čitav rat protiv Yuuzhan Vonga. Stripovi su im tu vrlo usputni bili.

Što se tiče Solo i Skywalker klinaca, da, pad na tamnu stranu i sve ostalo što je prethodilo i slijedilo to je opisano u serijalu romana Legacy of the Force.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 27/01/2013 : 10:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam i u Star Wars Invasion je prikazana smrt Chewbaccae

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 28/01/2013 : 11:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
> sandyboy,
Hvala, sad sam prelistao na brzinu StarWars Wikia, Timeline of books.
Moraću da se bacim na Legacy of the Force malo.
Ne nameravam da čitam ništa od New Jedi Order era i zato još malo pitanjca:
Kakvu ulogu u završetku rata sa Yuuzhan Vong ima Nina Galfrifian, pošto se ispostavilo da i ona je njihova (ali dobra). Na kraju Invasion: Revelations su osnovali zajednicu Outer rim. Šta se desilo posle toga ?
Da li sudbina Finn Galfridiana povezana sa Jaina-om ?
Znači dal ju je kresnuo

> Smomo
u Invasion nije prikazana smrt Chewbaccae.
Spominje sa samo Lowbacca - Chewbacca mu je ujak.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 28/01/2013 : 17:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo !

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/02/2013 : 18:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Neki reboot ili?

http://www.darkhorse.com/Comics/19-813/Star-Wars-2

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 14/02/2013 : 19:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Nah, nije reboot, samo novi serijal smješten u doba originalne trilogije. Mislim da je numeracija krenula iznova zato jer su htjeli odmak od prethodnih serijala koje su objavljivali napraviti a i da lakše privkuku potencijalne nove čitatelje.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/02/2013 : 19:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

da lakše privkuku potencijalne nove čitatelje.


Ah,tnx, nisam iznenadjen...refreshanje!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 22:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
"numeracija iznova" tacno cega?
Marvelovog "Star Warsa", ili pak Dark Horseovog "Star Warsa", koji je ultimately prerastao u "SW: Republic" ?


u "Invasion" zapravo u jednom kadru i jeste prikazana smrt Chewbacce


naravno, planira se da "Invasion" ide dalje, nadamo se da ce sto pre

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 22/02/2013 : 22:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

"numeracija iznova" tacno cega?
Marvelovog "Star Warsa", ili pak Dark Horseovog "Star Warsa", koji je ultimately prerastao u "SW: Republic" ?



Ni jednog ni drugog, ustvari. Novi serijal, nevezan s Marvelovim ili prethodnim DH-ovim.
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 20/09/2013 : 13:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Pregledao sam topike i postove i ne mogu naći da je neko pisao više o ovom serijalu. Sjećam se da sam nešto to čitao, ali ne mogu gdje sam čitao (da li u Strip Artu ili u PZ, ili možda je izlazilo u oba?)

Da li bi neko mogao reći nešto više o stripovima ove franšize, šta je objavljivano kod nas i kada (ovo je tema za podforum popisi).

Inače,meni se i dalje najviše dopadaju radovi Archie Goodwina i Al Williamsona, nekako što sam vidio, kod njih mi je najautentičnija SW atmosfera. Odlučio sam da opet prikupim Strip Art, bar brojeve sa SW. Sjećam se neke epizode (čini mi se oko Titove smrti a prije Olimpijade sigurno :)) kao kroz maglu, mislim da je bila A4 formata, pojavljuju se AT AT Walkers i sve je jako svijetlo (vjerovatno je snijeg, što implicira na epizode sa planete Hoth), da li se neko sjeća ovoga?

TM
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2013 : 16:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zašto se ne bi sjećali?
Toliko izhlapio još nisam
To je novinski Star Wars kojega je poslije Dark Horse obojio i premontirao table te izdao u tri knjige.Tj.Četri ako računam i onaj početak od Russ Maninga.
http://www.amazon.com/Escape-Hoth-Classic-Volume-Three/dp/1569710937/ref=pd_sim_b_1
http://www.amazon.com/Rebel-Storm-Classic-Star-Volume/dp/1569711062/ref=pd_sim_b_2
http://www.amazon.com/Deadly-Pursuit-Classic-Star-Volume/dp/1569711097/ref=pd_sim_b_1
http://www.amazon.com/Early-Adventures-Classic-Star-Volume/dp/156971178X/ref=pd_sim_b_3

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 22/09/2013 : 16:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
A da li je još osim u SA i PZ negdje još izlazilo kod nas SW stripova? Ono, na engleskom stripovi (i na drugim stranim jezicima)mi nisu posebno zanimljivi, pročitam ali ne sakupljam. Ima li najave da bi neko kod nas (mislim na govorno područje HR, BiH, SR, CG)mogao početi izdavati ove stripove (i to hronološki -ako je ikako moguće :))?

Od Maninga se sjećam nekih radova - izgledalo je prilično bezveze (njegov crtež mi je dobar samo u Tarzanu gdje mogu proći neki likovi, ali u SW mi je to izgledalo prilično ...), kakvo je mišljenje ostalih?
Sa Williamsonom je sasvim drugačije, SW svijet je kao za njega stvoren (npr. u Fil Koriganu sve je nacrtano lijepo, sve je OK ali nekako mi nešto fali, ono nešto da se taj strip pravo voli), i očigledno da njemu leže priče koje maju mnogo tehničkih detalja, tehnologije, brodovi, računari, oprema... I onda to nešto što u Filu fali u SW se pretvorilo u atmosferu obavijajuće misterije koja je utkana u priču.

TM
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 22/09/2013 : 16:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
A da li je još osim u SA i PZ negdje još izlazilo kod nas SW stripova? Ono, na engleskom stripovi (i na drugim stranim jezicima)mi nisu posebno zanimljivi, pročitam ali ne sakupljam. Ima li najave da bi neko kod nas (mislim na govorno područje HR, BiH, SR, CG)mogao početi izdavati ove stripove (i to hronološki -ako je ikako moguće :))?

Od Maninga se sjećam nekih radova - izgledalo je prilično bezveze (njegov crtež mi je dobar samo u Tarzanu gdje mogu proći neki likovi, ali u SW mi je to izgledalo prilično ...), kakvo je mišljenje ostalih?
Sa Williamsonom je sasvim drugačije, SW svijet je kao za njega stvoren (npr. u Fil Koriganu sve je nacrtano lijepo, sve je OK ali nekako mi nešto fali, ono nešto da se taj strip pravo voli), i očigledno da njemu leže priče koje maju mnogo tehničkih detalja, tehnologije, brodovi, računari, oprema... I onda to nešto što u Filu fali u SW se pretvorilo u atmosferu obavijajuće misterije koja je utkana u priču.

TM
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 29/03/2014 : 19:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Trebao sam malo prokopati po topicu američkog stripa, da bih pronašao temu o Star wars stripovima.

Mislio sam da ce biti popularniji nego što izgleda jesu. Osobno sam veliki fan čitave franšize, tako da navlakuša na SW stripove uopće nije bila u pitanju .

Evo da s vama podjelim svoju skromnu kolekciju( vecinom je riječ o Omnibusima zbog financijske pristupačnosti, nadam se da se rasti):




Vidim da je licenca prešla u ruke Marvela, znači ništa od nastavka meni vrlo dobrog Invasiona ili !?

Edited by - brko17 on 29/03/2014 19:19:40
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/03/2014 : 22:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Kako su pokvarili dojam ovom promjenom loga. Mrzim kad tako nešto naprave.
Ili ovo s tim Vectorom.
A inače bi baš lijepo izgledalo.

Edited by - Windwalker on 29/03/2014 22:46:17
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2016 : 15:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Napokon ćemo dobiti cjeloviti reprint novinskog stripa, počevši s pasicama Russa Manninga.

quote:
Star Wars, Vol. 1
Russ Manning, Steve Gerber, Don Christensen, Russ Helm (w) • Russ Manning, Alfredo Alcala (a) • Al Williamson (c)

The first of three volumes that present, for the first time ever, the classic Star Wars newspaper strip from 1979-1984 in its complete format — including each Sunday title header and “bonus” panels in their meticulously restored original color. Initially the color Sundays and black and white dailies told separate stories, but within six months the incomparable Russ Manning merged the adventures to tell brand new epic seven-days-a-week sagas that rivaled the best science fiction comics of all time. Volume One contains 575 sequential comic strips from the strip’s premiere on March 11, 1979 to October 5, 1980.
HC • PC • $49.99 • 260 pages • 11” x 8.5” • ISBN: 978-1-63140-872-4
The classic strip collected in its entirety for the first time!
Advance solicited for April release!



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/11/2016 : 23:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čini se da ide u 2 verzije:

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000