forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Star Wars stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/09/2008 : 19:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Procitah prvu 'knjigu' SW Legacy, i preporucujem svima!!!!!!!

U pocetku sam bio skeptican, cak sam se nosio mislju da je sranje, ali je potpuno suprotno od toga!

Crtez je megakvalitetan, prica takodje na zavidnom nivou!

Ukratko - razocarani Skajvokerov potomak bezi od svoje sudbine posle smrti oca, i bukvalno hoda na granici izmedju svetle i tamne strane. Imperija je obnovljena. Prvobitno udruzena sa redom Sita u cilju istrebljenja dzedaja, da bi i ona dosla u progonstvo posle izdaje od strane novopecenih saveznika.

Ocajna, morace da saradjuje sa dzedajima u borbi protiv zajednickog neprijatelja, a buducnost mladog Skajvokerovog potomka sve vise prekriva tama....



Otkrio si toplu vodu, ha?

Nemoj misliti da su SW stripovi loši.
Legacy serijal je, uz KOTOR, najbolji.

Pročitaj i KOTOR, sada imaš za kupiti 2 knjige, a trebali bi dobiti i treću (već je i vrijeme).

Priča nije toliko mračna kao u Legacyju, no ugođaj je bolji i likovi su simpatičniji.

A mogao bi i odigrati KOTOR 1 i 2 (ako već nisi).
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/09/2008 : 19:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Procitah prvu 'knjigu' SW Legacy, i preporucujem svima!!!!!!!

U pocetku sam bio skeptican, cak sam se nosio mislju da je sranje, ali je potpuno suprotno od toga!

Crtez je megakvalitetan, prica takodje na zavidnom nivou!

Ukratko - razocarani Skajvokerov potomak bezi od svoje sudbine posle smrti oca, i bukvalno hoda na granici izmedju svetle i tamne strane. Imperija je obnovljena. Prvobitno udruzena sa redom Sita u cilju istrebljenja dzedaja, da bi i ona dosla u progonstvo posle izdaje od strane novopecenih saveznika.

Ocajna, morace da saradjuje sa dzedajima u borbi protiv zajednickog neprijatelja, a buducnost mladog Skajvokerovog potomka sve vise prekriva tama....



Otkrio si toplu vodu, ha?

Nemoj misliti da su SW stripovi loši.Legacy serijal je, uz KOTOR, najbolji.

Pročitaj i KOTOR, sada imaš za kupiti 2 knjige, a trebali bi dobiti i treću (već je i vrijeme).

Priča nije toliko mračna kao u Legacyju, no ugođaj je bolji i likovi su simpatičniji.

A mogao bi i odigrati KOTOR 1 i 2 (ako već nisi).






Mora da me zajebava....

Ne, nisam mislio da su SW stripovi losi,cak veoma naprotiv! Mislim, nea sta da se misli. Procitao sam dosta stvari, i znam da su dobri.

Nego sam vise bio skeptican prema samoj Legacy seriji, jos kada sam citao najave u SW casopisima. Mislio sam da malo preteruju, ali se ispostavilo da sam pogresio, i drago mi je zbog toga!

Kotor sam prelistavao, i moram reci da sam odusevlje crtezom. Kad budem imao priliku da ga kupim, siguran sam da cu da se uverim i da je prica izvrsna! Od novina mi takodje perspektivno izgleda The Force unleashed koji je uradjen po igrici koja treba da se pojavi ovih dana. Radnja smestena izmedju epizode 3 i 4, radi se o Vejderovom uceniku koji se iz ne znam kojih razloga na kraju okrece protiv njega....bla, bla....Ima mnogo dobar crtez, ako nista drugo!


Elem, tvrdnje da su KOTOR i Legacy najbolje od SW serija po mom misljenju nisu na mestu, ali opet, razliciti su ukusi. Mislim da ni jedna ni druga serija ne mogu da pridju Tales of the Jedi seriji, koja je po meni vrh! Ali da su lose serije, nisu uopste!

Pohvalio bih takodje i Clone wars seriju stripova, kao i gorepomenutu Thrawn trilogiju!

Star wars Tales mi je isto medju visoko rangiranim!!!! Uvek ima neka dobra zajebancija, a i sa druge strane vrlo dobrih ozbiljnih prica!
PA tu sam i nasao pricu o Vejeru koji lovi jednu od poslednjih dzedaj vitezova koju je ilustrovao Kastelini! (mislim da sam postavio topik ovde o tome)

I, da! Igrao sam KOTOR igricu, i to vise puta! Drugi deo sam poceo, ali sam se nesto obeshrabrio kad sam video kako je grafika upropastena, mada....nije iskljuceno da cu je ponovo pokrenuti!

Uostalom, na kraju price...kakav bi to Lord Vader ja bio da mislim da su SW stripovi sranje, i da nisam igro KOTOR

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 06/09/2008 19:37:14
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/09/2008 : 00:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ma dobio sam takav dojam jer si bio skeptičan na Legacy.
No, vidim da si čitao i više od mene.

Tales of the Jedi nisam čitao, pa ih nemogu smjestiti iznad KOTORA i Legacyja. Barem dok ih ne pročitam.

Clone Warse sam počeo čitati. Odlični su i sve to, no već mi je dosadno to razdoblje, a i nemožeš se u potpunosti uživiti u likove, kad znaš kako će većina njih završiti.

The Force unleashed neću čitati, nego ću psovati majku LucasArtsu svaki dan, dokad ne naprave tu igru i za PC.

A Thrawn trilogija... pa, knjige su mi odlične i jednostavno ne vjerujem da sve to može stati u strip. No, vidjet ću.

Nego, jel mi možeš napisati kako po redu idu naslovi Dark Horseovih Tales of the Jedi tradeova, jer na njihovoj stranici nema numeracije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/09/2008 : 11:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Naravno!

Ide ovako:

- The golden age of the Sith

- Fall of the Sith empire

- Knights of the old republic

- The Freedon Nadd uprising

- Dark lords of the Sith

- The Sith war

- Redemtion


Preporucujem da citas bas po redosledu, posto sam se ja prvobitno zeznuo, pa sam ih citao ispreskakano. Cela serija je vrhunska, i proteze se kroz jedan ili cak vise milenijuma.
Mislim da je vrhunac na prici koju obuhvata Dark lords of the Sith/The Sith war. Tu cak ima dosta 'osvrta' sto se tice teme na stare filmove.

Uzivaj!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/09/2008 : 11:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker



A Thrawn trilogija... pa, knjige su mi odlične i jednostavno ne vjerujem da sve to može stati u strip. No, vidjet ću.



Ja, pak, nisam citao knjige, ali mogu svejedno reci da ne mozes pogresiti ako procitas stripove! Odlicno je prica ukomponovana, a i crtez je na zavidnom nivou!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/09/2008 : 12:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Hvala na popisu.
I naravno da ću ih čitati po redu.

A Thrawna ću kad bude novaca.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/09/2008 : 13:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Hvala na popisu.
I naravno da ću ih čitati po redu.

A Thrawna ću kad bude novaca.





Internet! Internet! Internet! Internet! Internet!

Da sam ja cekao novce, jedini procitani SW stripovi bi bili Dark lords of the sith i Fall of the sith empire....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/09/2008 : 18:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nedavno nabavio, baš čitam. Sretan ko nova godina.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/09/2008 : 18:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nedavno nabavio, baš čitam. Sretan ko nova godina.





Aaaaaaa!!! Blago!!!


Ipak, velika mi je dilema da li uzimati to ili pojedinacno izdanje, i mislim da ce ovo drugo prevagnuti!


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/09/2008 : 13:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker
Pročitaj i KOTOR, sada imaš za kupiti 2 knjige, a trebali bi dobiti i treću (već je i vrijeme).





4 knjige su izasle....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 08/09/2008 13:20:54
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/09/2008 : 12:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 09/09/2008 12:03:38
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/09/2008 : 16:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Windwalker
Pročitaj i KOTOR, sada imaš za kupiti 2 knjige, a trebali bi dobiti i treću (već je i vrijeme).





4 knjige su izasle....



Četvrta je tek nedavno izašla, a u Stripovi na 2 nisu dobili niti treću.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/09/2008 : 18:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Windwalker
Pročitaj i KOTOR, sada imaš za kupiti 2 knjige, a trebali bi dobiti i treću (već je i vrijeme).





4 knjige su izasle....



Četvrta je tek nedavno izašla, a u Stripovi na 2 nisu dobili niti treću.




Trulo....

U Platou verovatno nemaju jos uvek nijednu, tako da ste vi jos u prednosti. ;)

Ali svejedno, internet!!!!

Use The NET!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/09/2008 : 14:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Hvala za topic!
Secam se svojevrsnog skandala kada je Marvel preuranjeno (pre premijere Povratka Dzedaja) radi profita pustio u prodaju strip verziju ovog filma! Lukas je pretio Marvelu i strip je povucen! Glavni razlog je bila cinjenica da strip otkriva bitne detalje iz filma, najvece tajne koje je publika nestrpljivo ocekivala... Cak su i glumci dobijali lazna scenarija (sa vise laznih scena)!!!


Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/09/2008 : 14:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Nesto je od tih stripova objavljeno u SFRJ, zna li mozda neko sta/gde/ko...? Hvala

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2008 : 14:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U Denisu je objavljeno prvih 6 Marvelovih epizoda(obrada prvog(četvrtog)filma).Izlazilo je i u Politikinom Zabavniku nešto.
Ima sve na netu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/09/2008 : 14:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

U Denisu je objavljeno prvih 6 Marvelovih epizoda(obrada prvog(četvrtog)filma).Izlazilo je i u Politikinom Zabavniku nešto.
Ima sve na netu.


OK! Hvala!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 14/09/2008 : 16:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
A evo i ovo novo što je izašlo.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/09/2008 : 16:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culfis

Nesto je od tih stripova objavljeno u SFRJ, zna li mozda neko sta/gde/ko...? Hvala



U Denisu je u nekoliko nastavaka (6-?) izašao strip po prvosnimljenom filmu (A New Hope). Posle toga Denis je objavio i još nekoliko epizoda, koje nemaju veze sa filmom (verovatno je radnja posle originalnog SW filma, a možda i pre? Ovo je radio Marvel.

U Politikinom Zabavniku u nekoliko nastavaka izašao je Empire Strikes Back - ovo je odlično nacrtao čuveni Al Vilijamson. Neku godinu kasnije izašla je i adaptacija Return of Jedi (isto - Gudvin/Vilijamson). E sad i PZ je doneo nekoliko epizoda SW sa radnjom između ovih filmova. Ali, interesantno da je pored par Marvelovih epizoda (čije su prethodne adaptacije), u Zabavniku izašlo i nekoliko epizoda DC-ovih Zvezdanih ratova, koje je (čini mi se) crtao Karmin Infantino.

Takođe, novinski SW strip u kaiševima je donosio Strip Art. Prve epizode je crtao Ras Maning (crtač Tarzana), a kasnije (koje su većina) Al Vilijamson.

Vilijamsonovi novinski SW su (meni) jedan od najvboljih novinskih stripova, uopšte. Postoji albumsko izdanje sa ovim strip-klasikom, valjda od Dark Horsea.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/09/2008 : 17:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by culfis

Nesto je od tih stripova objavljeno u SFRJ, zna li mozda neko sta/gde/ko...? Hvala



U Denisu je u nekoliko nastavaka (6-?) izašao strip po prvosnimljenom filmu (A New Hope). Posle toga Denis je objavio i još nekoliko epizoda, koje nemaju veze sa filmom (verovatno je radnja posle originalnog SW filma, a možda i pre? Ovo je radio Marvel.

U Politikinom Zabavniku u nekoliko nastavaka izašao je Empire Strikes Back - ovo je odlično nacrtao čuveni Al Vilijamson. Neku godinu kasnije izašla je i adaptacija Return of Jedi (isto - Gudvin/Vilijamson). E sad i PZ je doneo nekoliko epizoda SW sa radnjom između ovih filmova. Ali, interesantno da je pored par Marvelovih epizoda (čije su prethodne adaptacije), u Zabavniku izašlo i nekoliko epizoda DC-ovih Zvezdanih ratova, koje je (čini mi se) crtao Karmin Infantino.

Takođe, novinski SW strip u kaiševima je donosio Strip Art. Prve epizode je crtao Ras Maning (crtač Tarzana), a kasnije (koje su većina) Al Vilijamson.

Vilijamsonovi novinski SW su (meni) jedan od najvboljih novinskih stripova, uopšte. Postoji albumsko izdanje sa ovim strip-klasikom, valjda od Dark Horsea.



Hvala!
Bas sam mislio na epizode kojke je radio Al Vilijamson!!! Znaci treba traziti u popisu Politikinog Zabavnika!?!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2008 : 18:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
DC nije izdavao Star Wars.Te epizode od Carmine Infantina su iz Marvelove serije.
Novinski Star Wars(jedan trade od Russ manninga i 3 od Al Williamsona)izdao je Dark Horse u malo premontiranom i obojenom izdanju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/09/2008 : 19:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

DC nije izdavao Star Wars.Te epizode od Carmine Infantina su iz Marvelove serije.
Novinski Star Wars(jedan trade od Russ manninga i 3 od Al Williamsona)izdao je Dark Horse u malo premontiranom i obojenom izdanju.



U pravu si, Star Trek su radili i DC i Marvel.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2008 : 19:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo i link na Wookiepediu(na dnu su linkovi za svih 107 Marvelovih stripova i 3 annuala.
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_1

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/09/2008 : 19:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Inace, svi ti Marvelovi SW stripovi su sakupljeni u kolekciji 'Along time ago' koja ima 7 knjiga. Simpaticno izdanje, malo skupo, ruku na srce, al da ne sitnicarimo. Svejedno, najkvalitetnije Essential izdanje neke Marvel serije!


Iste reprodukcije filmova u strip obliku su izdate u zasebnim knjigama 1997. na 20-godisnjicu originalnog Star warsa. (nisam siguran da li su bila zasebna izdanja pre toga)

Svejedno, nije mi nista posebno. Mislim, lepi su crtezi, ali npr boje su uzasne! I generalno je u Marvel fazonu, sto mi se ne svidja, ali opet....moralo se poceti od necega!


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2008 : 23:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovi tradeovi su na kvalitetnijem papiru i u boji za razliku od essentialsa,šta meni uopće nije plus a i skuplji su.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000