forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Star Wars stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/10/2008 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam iz Stripovi na Kvadrat donio...

...ovo...


...i ovo!


Jedva čekam baciti se na čitanje.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/02/2009 : 12:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
http://starwarsblog.starwars.com/index.php/2009/02/07/dark-horse-dives-into-njo-era/

Izgleda da hoce da popune polako rupu koju su napravili u timelineu. Ovde imamo prequel Star wars: Legacy seriji. Odnosno, imacemo!

Kako ce izgledati Nadajmo se dobrome....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Naruto
Junior Member



Croatia
329 Posts

Member since 09/02/2009

Posted - 14/02/2009 : 13:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Naruto a Private Message  Reply with Quote
meni je na star wars-u najbolji joda fakat je tip ok makar ja rjetko čitam stripove o star wars-u jer toga ima i na tv-u a sve nastavke sam gledal par put

Belive it!!!!!!!
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 14/02/2009 : 15:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Ne, nema.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/02/2009 : 15:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
Kako ce izgledati Nadajmo se dobrome....


Odlično u svakom slučaju da makar nešto saznam o tim Vongovima što sam aktivno izbjegavao u knjigama jer rijetko ko ima riječi hvale za iste.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/02/2009 : 15:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Lord Vader89
Kako ce izgledati Nadajmo se dobrome....


Odlično u svakom slučaju da makar nešto saznam o tim Vongovima što sam aktivno izbjegavao u knjigama jer rijetko ko ima riječi hvale za iste.



Jel se Vongovi pominju negde drugde osim u Legacy seriji Sad sam skoro procitao ponovo Heir of the Empire, pa kad sam istrazivao o Mari Jade, video sam da se i ona povezuje sa tim ratovima. Ili je to mozda u vezi sa knjigama Oko toga ne znam nista, s obzirom da je to jedini medij u koga se nisam upustao sto se tice SW.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/02/2009 : 17:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Tjah, ja sam prije Legacy serije malo prelistao po Wikipediji i zadnjim koricama knjiga iz tog serijala i dobio okvirnu sliku (spoiler alert: te stvari su gore od Sitha, ubiju Chewbaccu u jednoj veoma lošoj knjizi prema svim naznakama, unište 70% ili više planeta u Novoj Republici i Novom Imperiju, dok ih NJO predvođen klanom Skywalkera napokon ne porazi). Što se tiče samih tih knjiga NJO, nisam nijednu poželio da pročitam, ali sam čitao Zahnovu trilogiju (fantastična) i još par njegovih knjiga u kojima se bavi malo tim Outer Rim planetima odakle je potekao Admiral Thrawn i Empire of the Hand koji znaju za opasnosti koje leže u tim predjelim odakle će Yuuzhan Vong kasnije doći, ali koje samo pokušavaju koliko toliko popraviti sranja koja su ostali pisci napravili od Zahnovih likova - i ne uspijeva pretjerano.
Go to Top of Page

Naruto
Junior Member



Croatia
329 Posts

Member since 09/02/2009

Posted - 08/03/2009 : 09:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Naruto a Private Message  Reply with Quote
sad na carton network-u puštaju star the clone wars

Belive it!!!!!!!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/03/2009 : 12:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Hihihihiahahahahaha, daj nemoj nas zeati ovde....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 08/03/2009 : 18:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Da, počelo je.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2009 : 15:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Za goksija:

Imaju SW stripovi prilicno veze sa filmovima, bar vecina njih :)
Elem, imas strip adaptacije svih 6 filmova. Adaptacije originalnih filmova su OK, marvelovski fazon (zato sto su za Marvel i radjene)
ove nove mogu da prodju, ali nista posebno.

Dalje, imas gooomilu sporednih serija, sto izmedju filmova, sto 3000 godina pre filmova, sto posle filmova....sve su zanimljive na svoj nacin.
Ono sto je medju prvima izlazilo (van Marvela) su trilogije koje produzavaju sagu, jedna od Timoty Zahna (Heir to the empire, Dark force rising, The last command) i druga od nekih drugih autora (Dark empire trilogija). U sustini, moglo je lepo da se izvede da se ove dve trilogije ne sudaraju, ali koliko shvatam, Zahn nije hteo da saradjuje, pa zbog toga otprilike mozes da biras koju ces trilogiju da odaberes kao moguci nastavak sage :) Elem, u obe trilogije se sve vrti oko glavnih junaka klasicne serije, i obe su mi veoma dobre svaka na svoj nacin.

Dalje imas seriju Tales of the Jedi koja prica pricu oko 2000/3000 godina pre filmova. Nema direktne veze ni sa jednim od glavnih junaka koje znas iz filmova, ali je svejedno jedna od boljih SW strip serija po mom misljenju.
Dalje....SW republic koja je valjda jedna od najduzih SW serija do sada. Ona se ne prodaje u posebnim trejdovima pod tim naslovom, nego otprilike svaka prica pri seriji ima svoj naslov. Tu pripada izmedju ostalog i serija Clone wars koja se desava izmedju epizoda II i III.
Imas aktuelne serije Legacy (koja se desava oko 100 i vise godina posle Povratka dzedaja), imas Rebellion, Empire(samo ti ime govori gde su smestene), Knights of the old republic (nesto posle Tales of the jedi serije)....

Postoji na primer SW Tales, koja obuhvata niz kratkih prica koje mogu biti smestene u kontinuitet, ili biti jednostavna sprdnja, smesan strip. Price nisu povezane jedna sa drugom, nego ih ti uklapas u slagalicu SW univerzuma.
Seriju X-wing Rogue squadron npr. nikad nisam citao, pa ti ne mogu reci nista o njoj.

Onda imas gomilu pojedinacnih prica koje ne pripadaju nijednoj seriji kao npr Vader's quest (sve preporuke, jedino sto je crtez malo previse deciji), Jedi vs Sith, Crimson empire (iz 2 dela), Darth Maul, General Grievous, Boba Fett, Chewbacca....

Eto, nabacah nesto otprilike, pitaj da pojasnimo blize ono sto ti nije jasno, s obzirom na to kako sam sve nazvraljo bezveze

Sto se tice kupovine, sigurno sve mozes naci na Amazonu. Ako si u Bg, ima ih u Platou, mada su cesto unisteni, a i precenjeni
Nisam siguran da li ih ima u Mamutu.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 07/04/2009 : 21:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
U Mamutu ih nema i toliko,ali u Akademiji ih ima nesto malo.
BTW,Akademija rocks!Nasao sam Watchmen(na engleskom) za nekih 20-ak eura!I rock!
A Star Wars se mogu dosta naci u Becu,u jednoj striparnici,koja drzi samo mange i amerikance!

EDIT:Strip-klub se zove Runch!,ako neko bude isao tamo

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway

Edited by - kreŠa on 09/04/2009 10:16:59
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2009 : 21:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote


Zamisli, i ovde u Oslu ih mo's naci koliko ti dusa zeli!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 09/04/2009 : 00:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Ovde ćeš naći sve što ti treba.

http://www.darkhorse.com/Zones/StarWars/Timeline
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 21/04/2009 : 12:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Hehe, nabavio sam si skenirane SW stripove od drugara, pa guštam već jedno 3-4 mjeseca. Samo, ima gro toga kad ću sve to da pročitam?! Trebat će mi jedno par godina uz sav ovaj Bonelli
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 21/04/2009 : 14:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
ja i dalje gospodo imam trejdove i knjige kojih bi se rijesio u paketu
zainteresirani s lovom nek se javi PM

sirotinja neka se ne javlja
:)))))))))
a brutalan li je ovaj danasnji kapitalizam
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/04/2009 : 14:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Hahahah, kako je ovo bilo kao odbeglo iz Alan Forda!
Ja bih ti se javio, ali bih komplikovao sebi zivot, skupicu ja sve natenane

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/04/2009 : 14:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Nisu stripovi, ali je svakako Star wars art. I mnogo mi se svidja!

Uzivajte!






Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Amon_Amarth
Starting Member



Croatia
15 Posts

Member since 11/11/2007

Posted - 08/05/2009 : 23:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amon_Amarth a Yahoo! Message  Send Amon_Amarth a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan art, pogotovo ovo s Fettom.


Btw, danas je izašao preview za novi SW serijal od Dark Horsea - Invasion koji će početi izlaziti u lipnju:




http://www.starwars.com/invasion/


Caernohabditis elegans is much better than Darth Plagueis at cheating death.

"Nemoj se iznenaditi, Janoše. Zagor zna više i od samog vraga. Zna kako se bori protiv razbojnika, pobunjenih indijanaca i cudovišta... No boji se žena. A kad neku sretne... napusti je." Frida Lang

Edited by - Amon_Amarth on 08/05/2009 23:01:13
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 08/05/2009 : 23:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Hah, početak nije loš, da napokon vidimo tu invaziju u kolko-tolko pristojnom izdanju.
Neko će se morati javiti ko je čitao te knjige da nam kaže kolike se sličnosti...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2009 : 14:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni se licno ne dopada ovaj pocetak. npr, ovo dvoje idu kroz nepoznato (odmah su mi pali na pamet ono dvoje sto su otkrili carstvo Sitha u TOTJ seriji), istrazuju, a onda im se odjedared stvori poznata planeta koja treba da bude upozorena....ta Vong vojska je iz neke druge galaxije, ili sta vec....a ova glavna junakinja ih zna iz proslosti svog naroda. ne znam, ima mi tih nekih nelogicnosti.
no, verujem da ce u izdanjima koja budu namenjena PRODAJI biti malo bolje. nek budu 75% od Legacyja i bice super!

inace....zna li neko gde se jos pominje ova invazija (ili vec sama rasa/vrsta), osim u SW Legacy Naravno, racunam samo stripove.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2009 : 15:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Na leto nas takodje ocekuje nova prica u Legacy seriji gde Cade Skywalker odlazi na planetu gde su odrasli njegovi preci - Tatooine. nadam se da ce da ispadne nesto dobro sto ima veze sa samom Silom, Skajvokerovom dekadencijom....a ne neka glupava akcija sa piratima i lovcima na ucene.

inace, urednik izdanja kaze da se medju nekih deset zabrana koje se moraju postovati glede stvaranja SW stripova, nalazi i ta da Tatooine ne sme da se dira! neki od autora Legacyja su namerno prekrsili to, i ovaj je odlucio da im dozvoli da razrade to.
nadajmo se da ce to samo ici u prilog cinjenici da je prica dobra!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/05/2009 : 19:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
a onda im se odjedared stvori poznata planeta koja treba da bude upozorena....ta Vong vojska je iz neke druge galaxije, ili sta vec....a ova glavna junakinja ih zna iz proslosti svog naroda. ne znam, ima mi tih nekih nelogicnosti.


Da, ja sam se već navikao na taj SW uni gdje je sasvim normalno da brodić s posadom od dvoje ide unaokolo po galaktici u potrazi za resursima (dakle ne nužno za novim planetama ), kao i da rasa koja još uvijek nosi vučije kože na glavi i tuđe zube oko vrata pošalje međuzvjezdanu poruku, ali ovo za poznavanje Vonga je vrlo lako objasniti: cura je Chiss, oni oduvijek znaju za prijetnje iz drugih galaksija, kao što su Yuuzhan Vong.

quote:
Grand Admiral Thrawn (full name: Mitth'raw'nuruodo) is a fictional character and major antagonist from the Star Wars galaxy. He first appeared in Timothy Zahn's Thrawn trilogy, published between 1992 and 1994. In these books, set five years after Star Wars Episode VI: Return of the Jedi, Thrawn has assumed command of the remaining Imperial forces and is planning to invade the New Republic because he believes the Galactic Empire was more suited to defend the galaxy from the Yuuzhan Vong.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/05/2009 : 19:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Mada na momente "cura" izgleda kao momak. [:S]
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/05/2009 : 20:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Lord Vader89
a onda im se odjedared stvori poznata planeta koja treba da bude upozorena....ta Vong vojska je iz neke druge galaxije, ili sta vec....a ova glavna junakinja ih zna iz proslosti svog naroda. ne znam, ima mi tih nekih nelogicnosti.


Da, ja sam se već navikao na taj SW uni gdje je sasvim normalno da brodić s posadom od dvoje ide unaokolo po galaktici u potrazi za resursima (dakle ne nužno za novim planetama ), kao i da rasa koja još uvijek nosi vučije kože na glavi i tuđe zube oko vrata pošalje međuzvjezdanu poruku, ali ovo za poznavanje Vonga je vrlo lako objasniti: cura je Chiss, oni oduvijek znaju za prijetnje iz drugih galaksija, kao što su Yuuzhan Vong.

quote:
Grand Admiral Thrawn (full name: Mitth'raw'nuruodo) is a fictional character and major antagonist from the Star Wars galaxy. He first appeared in Timothy Zahn's Thrawn trilogy, published between 1992 and 1994. In these books, set five years after Star Wars Episode VI: Return of the Jedi, Thrawn has assumed command of the remaining Imperial forces and is planning to invade the New Republic because he believes the Galactic Empire was more suited to defend the galaxy from the Yuuzhan Vong.




right....vidis, za to nisam znao. mislim, izvalio sam da je zenska iste rase kao Thrawn, ali nisam znao da je jos od ranije poznato da su oni imali iskustva sa Vong rasom.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000