forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 65

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 18:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
antio, to je Grant Morison, Za mnoge genij za druge luđak koji piše potpuno nerazumljive priče

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 20:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Ima netko da prokementira Endgame ovdje, prati li opce netko new 52 Batmana, Eternal isto zavrsio nedavno



evo ja zavšavam The New 52 - Futures End pa krećem sa Batmanovim new 52 serijalima

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 15:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus


evo ja zavšavam The New 52 - Futures End pa krećem sa Batmanovim new 52 serijalima



kakav ti je futures end? meni je zapravo vrlo zabavan. azzarellovi dijalozi su najbolji dio. većina likova su hard-boiled prznice i ta njegova potpikavanja u formi dijaloga su zabavna. crtež je standardiziran, bez odstupanja neovisno tko crta koji broj. nema genijalnih crteža, ali nema niti katastrofalnih kao u nekim sveskama batmana eternal ili world's end. kraj serijala je uvod u convergence, početak je bio priprema za world's end... znam da su ovakvi "eventi" uvijek kilavi, ima dosta rukavaca priče koji nikamo ne vode, ali meni je odgovaralo iz tjedna u tjedan pratiti ovakav lagani strip bez puno pameti.
inače od superherojskih, u nekoj toj istoj kategoriji, svi odreda naslovi green lanter najbolje mi sjedaju.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/05/2015 : 16:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da pitam, da ne spamamo u DD topicu više.
Dajte mi neki bolji Batmanov run, po mogućnosti od istih autora i da stvarno valja.
Pod noviji mislim na nešto 2000+. Osamdesete jesu simpatične, al ne da mi se to.
Ne treba biti neki origin, ali da bude nekakav smisleni početak tog runa, a ne iz vedra neba da vuče tisuće poveznica na nešto prije.
I nemojte mi preporučati zasebne najbolje priče, tipa Long Halloween i DKR. Za njih znam.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 16:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
mislim da kužim što hoćeš. možda bi ti onda najbolji bio glavni batmanov serijal koji je 2011. krenuo od broja jedan i svojevrsnog početka. to je već negdje spominjani snyderov new 52 run > http://en.wikipedia.org/wiki/Batman#The_New_52
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/05/2015 : 16:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, čuo sam dobre stvari o tome.
Mislim da ću se toga i držat.
I onih par klasika za koje znam.
Ali to u budućnosti.
Sad još imam crvenog Batmana za čitat, hehe.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 18/05/2015 : 21:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by Ignus


evo ja zavšavam The New 52 - Futures End pa krećem sa Batmanovim new 52 serijalima



kakav ti je futures end? meni je zapravo vrlo zabavan. azzarellovi dijalozi su najbolji dio. većina likova su hard-boiled prznice i ta njegova potpikavanja u formi dijaloga su zabavna. crtež je standardiziran, bez odstupanja neovisno tko crta koji broj. nema genijalnih crteža, ali nema niti katastrofalnih kao u nekim sveskama batmana eternal ili world's end. kraj serijala je uvod u convergence, početak je bio priprema za world's end... znam da su ovakvi "eventi" uvijek kilavi, ima dosta rukavaca priče koji nikamo ne vode, ali meni je odgovaralo iz tjedna u tjedan pratiti ovakav lagani strip bez puno pameti.
inače od superherojskih, u nekoj toj istoj kategoriji, svi odreda naslovi green lanter najbolje mi sjedaju.



Upravo sam pročitao svih 48 nastavaka glavnog serijala, tie inove nisam čitao. Prilično zabavno ( za razliku od Earth 2 - World's End koji nisam mogao čitati koliko jt konfuzno)Premda dosta toga ostaje nedorečeno u obranu autorima ide to što je event krcat superherojima i da po nekoliko različitih radnj ide paralelno a sve skupa ima smisla. Oduševila me 50 Sue 8 godišnjakinja klinka koja je gotovo omnipotentna a svoje moći koristi baš kako bi jedna ljuta i frustrirana 8. godišnjakinja koristila, jedina osoba koja je donekle može kontrolirat je Lana Lang koja joj je surogat majka pa i šamarima ako zatreba. Kao kuriozitet spomenit ću da imamo 3 Batmana, onog iz sadašnjosti, jednog iz budućnosti i jrdnog lažnog koji je poslan iz budućnosti u sadašnjost.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 18/05/2015 21:39:27
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 22:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
o da, lik 50 sue, razmažene sociopat djevojčice, u najmanju je ruku jedinstven. super zabavna. azzarellovo maslo, siguran sam . šteta što njena priča nije bolje zaokružena, ostala je nekako nedovršena. od tie-inova jedino je green arrow u kontinuitetu sa serijom, dok su ostali potpuno nepotrebni (i osim možda jednog, dva - vrlo blesavi i loši).

originalna serija earth 2 bila je ok kad je započela (dok ju je pisao robinson). kad je on napustio seriju (a to je bilo naglo; nečim nije bio zadovoljan, ne sjećam se više točno) plot se potpuno raspao. dalje ima nekoliko velikih nelogičnosti u scenariju. hawkgirl koja je bila zarobljena u casablanci odjednom je slobodna (kao da se to uopće nije dogodilo). zatim, nikad nije objašnjeno kako su se barda i miracle našli u gothamu... anyways, vrlo vrlo konfuzno, a kasniji crtež u world's end je na pojedinim mjestima toliko "nečitak" da se iz slike uopće ne može skužit što bi se trebalo događati. po 12 autora navedenih na coverima sveski jednostavno ne može ispasti dobro. puno babica, kilavo djete.

Edited by - zveles on 18/05/2015 22:22:58
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/06/2015 : 22:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote


Nije baš Batman glavni lik, ali je bitan dio drame. Uglavnom, radi se o slovenskoj drami, koja se bavi nasiljem među vršnjacima. Preporuka za forumaše iz Slovenije.

Edited by - nagor on 08/06/2015 22:56:24
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2015 : 20:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Greg Capullo objasnjava kako je kadrirao i crtao Endgame.
Vrlo interesantan tip ovaj Capullo

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2015 : 16:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.comicbookresources.com/article/watch-jim-lee-dan-didio-open-up-pages-and-more-from-dark-knight-iii

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2015 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Betmen:Crno i belo, knjiga 1 (Darkwood)

Crno & belo 1 sam prvi put čitao,kao i dobar deo ljudi ovde, u onom piratskom izdanju;dal beše nekakav Vertigo iz Bosne ili Crne gore? Bilo je to pre 2-3 godine, i nisam nešto bio izvatriran sa stripom.Čisto ok.

Ne znam da li je u pitanju kvalitetnije izdanje ili nešto drugo,ali sad su mi utisci pozitivniji nego tad.Ni sad me me strip nije ishajpovao kao dobar deo ljudi iz ove teme,ali svakako da mi je jako dobar. Nisam Betmenov fan,mada mi je jedan od boljih supergaćeša jer ima sjajnih i ozbiljnih priča,a nisam ni pobornik kratke forme stripa,jer treba baš da si opasan baja pa da napišeš nešto baš dobro na osam stranica,ali ovde su se ljudi stvarno potrudili,kako pisci tako i crtači, da naprave jedan dostojan omaž (tako ja vidim ovaj mini serijal) jednom od najpopularnijih superheroja (ako ne i najpopularnijem)

Kada sam čitao spomenutog pirata,ne sećam se da su mi priče prijale kao sada.Većina su jako dobre,tek poneka mi nije zadovoljila kriterijum,a par njih nisam dobro razumeo (kao recimo Gejmenovu).Izdvojio bih Jansonovu,koja mi je stvarno prejaka.Kao i Sjenkjevičevu.Jedne od boljih su mi i Korbenova & Strnadova i O Nil&Krinstijanseva.

Crtež mi je ovde jača karika,i lepo je gledati sve te majstore na jednom mestu.

od mene za betmena jedna pojaka 8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/10/2015 : 02:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Betmen:Crno i belo, knjiga 1 (Darkwood)

Crno & belo 1 sam prvi put čitao,kao i dobar deo ljudi ovde, u onom piratskom izdanju;dal beše nekakav Vertigo iz Bosne ili Crne gore? Bilo je to pre 2-3 godine, i nisam nešto bio izvatriran sa stripom.Čisto ok.

Ne znam da li je u pitanju kvalitetnije izdanje ili nešto drugo,ali sad su mi utisci pozitivniji nego tad.Ni sad me me strip nije ishajpovao kao dobar deo ljudi iz ove teme,ali svakako da mi je jako dobar. Nisam Betmenov fan,mada mi je jedan od boljih supergaćeša jer ima sjajnih i ozbiljnih priča,a nisam ni pobornik kratke forme stripa,jer treba baš da si opasan baja pa da napišeš nešto baš dobro na osam stranica,ali ovde su se ljudi stvarno potrudili,kako pisci tako i crtači, da naprave jedan dostojan omaž (tako ja vidim ovaj mini serijal) jednom od najpopularnijih superheroja (ako ne i najpopularnijem)

Kada sam čitao spomenutog pirata,ne sećam se da su mi priče prijale kao sada.Većina su jako dobre,tek poneka mi nije zadovoljila kriterijum,a par njih nisam dobro razumeo (kao recimo Gejmenovu).Izdvojio bih Jansonovu,koja mi je stvarno prejaka.Kao i Sjenkjevičevu.Jedne od boljih su mi i Korbenova & Strnadova i O Nil&Krinstijanseva.

Crtež mi je ovde jača karika,i lepo je gledati sve te majstore na jednom mestu.

od mene za betmena jedna pojaka 8/10


Ne kontam šta nisi skontao kod Gajmenove priče? Dobra fora oko karikiranja savremene strip eksploatacije (pod savremene mislim zadnjih 20-ak godina )... Koje ti još nisu jasne?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2015 : 22:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
betmen i džoker su tu nekakvi glumci,ali se pominju table - jel se tu radi o filmu ili stripu?

Nije mi jasna zadnja priča,Otomova - u pitanju je neka fora sa cepanjem ličnosti,ali nisam skontao šta je Kacuhiro hteo da kaže.

Btw,Rosova ilustracija je brutalna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/10/2015 : 23:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

betmen i džoker su tu nekakvi glumci,ali se pominju table - jel se tu radi o filmu ili stripu?

Stripu, ali je u suštini svejedno, karikiraju šoubiz kulturu uopšte.

Nije mi jasna zadnja priča,Otomova - u pitanju je neka fora sa cepanjem ličnosti,ali nisam skontao šta je Kacuhiro hteo da kaže.

U pitanju je jedna od ključnih stvari u Betmenovom kanonu - to što se u njemu lome dvije ličnosti, Brus Vejn i Betmen, kao što ima i tamnu stranu ličnosti i uvijek se plaši da ona ne ovlada njime. Da li posljenja stranica prikazuje da se to desilo? E, pa...

Btw,Rosova ilustracija je brutalna.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2015 : 00:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kapiram šta je pisac hteo da kaže u oba slučaja,a ti si sad to i potvrdio,ali po meni,to je malo nespretno rečeno.
Pogotovu što je došlo iz pera takvih majstora.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 26/10/2015 : 15:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote


Batman: Haunted Knight (DC Comics, 1996)

Kolekcija tri specijalna Halloween izdanja autora iza koje stoje Tim Sale i Jeph Loeb. Taman nešto za ove pred-Halloween dane. Dobre priče, odličan crtež.

Više informacija o pričama i odabrane primjere crteža imate ovdje:
http://www.horrorhr.com/batman-haunted-knight-dc-comics-1996/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/10/2015 : 16:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by badseed



Batman: Haunted Knight (DC Comics, 1996)

Kolekcija tri specijalna Halloween izdanja autora iza koje stoje Tim Sale i Jeph Loeb. Taman nešto za ove pred-Halloween dane. Dobre priče, odličan crtež.

Više informacija o pričama i odabrane primjere crteža imate ovdje:
http://www.horrorhr.com/batman-haunted-knight-dc-comics-1996/


Ja se nadam da će Marko objaviti i ovo Absolute izdanje, pogotovo jer je upakirano zajedno s mini-serijalom Catwoman: When in Rome.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2015 : 15:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sledece godine pored Dark Knighta III izlazi i prequel za The Dark Knight Returns koji ce se zvati The Last Crusade. Radnja ce se odvijati 10 godina pre dogadjaja iz Povratka, videcemo Batmana koji je jos uvek u akciji sa svojim tadasnjim Robinom, Jasonom Todom i saznacemo kako je Tod skoncao u Millerovom svetu i sta je dovelo do svega onoga sto se izdesavalo u Returnsu i Strikes Backu.

http://www.dccomics.com/blog/2015/11/13/dark-knight-returns-the-last-crusade-john-romita-jr-discusses-his-new-dark-knight

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2015 : 16:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Frank Miller planira da pise i Dark Knight IV!

It seems that the final chapter of The Dark Knight trilogy won’t be so final. Frank Miller says he plans on writing another chapter of his Batman saga following Dark Knight III: The Master Race.

While Brian Azzarello is writing Dark Knight III, Miller indicates that the next installment will come strictly from his own pen.

"I thoroughly applaud what [Brian's] doing. But now that he's doing his, it's now a four-part series," Miller told Newsarama. "I'm doing the fourth."

Miller did say that he supports Azarello’s story, that his follow-up will be aware of DKIII, and that he won’t begin working on Dark Knight IV until he’s read DKIII in full.



http://www.newsarama.com/26831-frank-miller-to-return-for-the-dark-knight-iv.html
http://comicbook.com/2015/11/17/frank-miller-to-write-dark-knight-iv/

Znaci pored DK3 i prequela dobijamo i DK4. Ludilo
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 24/11/2015 : 11:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote


DARK KNIGHT III MASTER RACE #1
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/11/2015 : 16:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Moguće da će Azzarello biti makar tečan i čitljiv, bez mnogo skretanja, takav je i njegov prethodni rad na Batmanu, ali Miller bolje da više ne pljuje po sopstvenom remek-delu. I nesrećni TDKSA je previše...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 25/11/2015 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ae jedno pitanjce. Mene oduševila Gotika, samo tako. A nešto sam preskakao ludnicu arkam zbog onog akvarelnog crteža ili kako već.
E sada, pošto je isti scenarista u pitanju...zanima me poređenje ta dva stripa. tj da li je ludnica dovoljno bolja, ili možda na boljem glasu od gotike?

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/11/2015 : 00:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Jeste isti scenarista, ali ta dva naslova praktično veze jedan s drugim nemaju. Gotika je jedan od onih "detektivskih" Batmana, priča nalik nekom dobrom, klasičnom Martinu Mystereu, nešto kao Kult, recimo. A Ludnica je Morrisonovo "razbacivanje" gotovo svime što zna - iako on stvarno zna mnogo toga. Ima tu filozofije, psihologije, itd., dok je akcija sporedna.

On ne pripoveda tečno kao Alan Moore, recimo, ili Gaiman, iako je dobar pripovedač, već prilično konfuzno, jer je veoma razmetljiv. Sad, imaš vrhunski pogovor Vlade Ćuka, pa će ti nakon čitanja svi detalji biti razjašnjeni, s tim da je meni svejedno nekako promakla poenta Ludnice, osim ako je poenta da u ludilu ne bi ni trebalo tražiti poentu; tu je samo rollercoaster vožnja. Tako da to što ti se dopala Gotika ne znači ništa glede Ludnice... Ali pročitaj je svakako! Makar je crtež zaista poseban.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/11/2015 : 13:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Hvala Gile, malo sam i sanjiv bio pa ostade bolji od boljeg u mom pitanju, umesto "dobra" :D

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page
Page: of 65 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000