forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 65

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2015 : 17:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Jeste isti scenarista, ali ta dva naslova praktično veze jedan s drugim nemaju. Gotika je jedan od onih "detektivskih" Batmana, priča nalik nekom dobrom, klasičnom Martinu Mystereu, nešto kao Kult, recimo. A Ludnica je Morrisonovo "razbacivanje" gotovo svime što zna - iako on stvarno zna mnogo toga. Ima tu filozofije, psihologije, itd., dok je akcija sporedna.

On ne pripoveda tečno kao Alan Moore, recimo, ili Gaiman, iako je dobar pripovedač, već prilično konfuzno, jer je veoma razmetljiv. Sad, imaš vrhunski pogovor Vlade Ćuka, pa će ti nakon čitanja svi detalji biti razjašnjeni, s tim da je meni svejedno nekako promakla poenta Ludnice, osim ako je poenta da u ludilu ne bi ni trebalo tražiti poentu; tu je samo rollercoaster vožnja. Tako da to što ti se dopala Gotika ne znači ništa glede Ludnice... Ali pročitaj je svakako! Makar je crtež zaista poseban.


Meni je od Morrisona najbolji njegov treći (i najduži) krug na Batmanu. Prilično uspio pokušaj da se formira ultimativna saga o Batmanu.

A da ne spominjem njegov JLA.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/11/2015 : 19:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Gil-galad

Jeste isti scenarista, ali ta dva naslova praktično veze jedan s drugim nemaju. Gotika je jedan od onih "detektivskih" Batmana, priča nalik nekom dobrom, klasičnom Martinu Mystereu, nešto kao Kult, recimo. A Ludnica je Morrisonovo "razbacivanje" gotovo svime što zna - iako on stvarno zna mnogo toga. Ima tu filozofije, psihologije, itd., dok je akcija sporedna.

On ne pripoveda tečno kao Alan Moore, recimo, ili Gaiman, iako je dobar pripovedač, već prilično konfuzno, jer je veoma razmetljiv. Sad, imaš vrhunski pogovor Vlade Ćuka, pa će ti nakon čitanja svi detalji biti razjašnjeni, s tim da je meni svejedno nekako promakla poenta Ludnice, osim ako je poenta da u ludilu ne bi ni trebalo tražiti poentu; tu je samo rollercoaster vožnja. Tako da to što ti se dopala Gotika ne znači ništa glede Ludnice... Ali pročitaj je svakako! Makar je crtež zaista poseban.


Meni je od Morrisona najbolji njegov treći (i najduži) krug na Batmanu. Prilično uspio pokušaj da se formira ultimativna saga o Batmanu.

A da ne spominjem njegov JLA.


+1
Ali za tu sagu treba uzeti 10-ak trejdova...
Arkam je sjajan, meni top 5 Bets priča koje sam pročitao. Ali ako tražiš čistu akciju, krimić, strejtforvard priču - zaobiđi. Dobro je GG rekao - Morison se tu razbacuje i tarotom, i psihologijom, pa i jebenom Alisom u zemlji čuda. Ja volim to čačkanje u svašta, omaže i slično, ali ima onih kojima je to konfuzno proseravanje. Eto
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/11/2015 : 21:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
DK3
utisci?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/11/2015 : 21:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Meni je od Morrisona najbolji njegov treći (i najduži) krug na Batmanu. Prilično uspio pokušaj da se formira ultimativna saga o Batmanu.

A da ne spominjem njegov JLA.



Dobro, to je već neka druga (treća, tj.) priča, čovek je pitao za Gotiku i Ludnicu... Baš sam nedavno krenuo iznova da čitam, dok je izlazilo pogubio sam se negde na Batman & Robin seriji... Problem je moja sporost pri čitanju, ali polako...

quote:
Originally posted by swamp thing

...pa i jebenom Alisom u zemlji čuda. Ja volim to čačkanje u svašta, omaže i slično, ali ima onih kojima je to konfuzno proseravanje. Eto



U stvari, zahteva razmišljanje i malo istraživanja nakon čitanja... E, ali kad si pomenuo Alisu, da znaš da sam kad je DW ovo objavio dobio želju da se vratim toj knjizi...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/11/2015 : 21:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Hvala swamp. Odložiću ga onda malo....to je već drugi glas razuma uz Giletov.
Vraču, mogu ti reći da mnogo deluje zanimljivo onaj JLA što si prebacio na temi o dugoj noći veštica. Čačkao sam malo po netu, gledao table, stvarno bi bilo extra kada bi se markos dohvatio toga. Imali bi smo nešto iole aktuleno!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/11/2015 : 22:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
DK3
utisci?



Hteo sam da čekam ostatak, ali...

Utisci su relativno pozitivni, as a matter of fact. Napisah na prošloj strani šta očekujem od Azzarella i to sam i dobio. Još, sviđa mi se osvrt na druge junake, odnosno njihov položaj u trenutku u kome se dešava radnja stripa, a što je, baš kao i taj trenutak, valjano prikazano uz minimalan napor. Toga nema u TDKSA, što je i njegova najveća falinka, jer mu je Miller pristupio kao da su svi imali svoj Povratak, pa je TDKSA nalik eventu, ali bez prave pozadine.

Žene više nisu u frižideru, očigledno; umesto Gordona, Batmana i Supermana imamo tri žene, a Wonder Woman je, s tim u vezi, "morala" da izvadi sisu, jer: dojenje u javnosti, o kome se mnogo diskutovalo ove godine. Zanimljivo, čitljivo, iole fino nacrtano, a u svakom slučaju obećava, u odnosu na TDKSA. Sad, ovo je više za čitanje iz radoznalosti, nego nešto više...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/11/2015 : 22:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Meni je od Morrisona najbolji njegov treći (i najduži) krug na Batmanu. Prilično uspio pokušaj da se formira ultimativna saga o Batmanu.

A da ne spominjem njegov JLA.



Dobro, to je već neka druga (treća, tj.) priča, čovek je pitao za Gotiku i Ludnicu... Baš sam nedavno krenuo iznova da čitam, dok je izlazilo pogubio sam se negde na Batman & Robin seriji... Problem je moja sporost pri čitanju, ali polako...

quote:
Originally posted by swamp thing

...pa i jebenom Alisom u zemlji čuda. Ja volim to čačkanje u svašta, omaže i slično, ali ima onih kojima je to konfuzno proseravanje. Eto



U stvari, zahteva razmišljanje i malo istraživanja nakon čitanja... E, ali kad si pomenuo Alisu, da znaš da sam kad je DW ovo objavio dobio želju da se vratim toj knjizi...


Meni je gotivno kad me strip natjera da čačkam po netu o nekim stvarima o kojima ne znam dovoljno. Nekom je to napor, meni nije... zato uvijek imam mobilni kraj sebe da provjerim nešto što mi je nepoznanica. Tako naletim (pogotovo kod Morisona) na hrpu stvari koje tek onda povežem... u fazonu ''ahaaa... e, dobra fora''
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2015 : 22:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Vraču, mogu ti reći da mnogo deluje zanimljivo onaj JLA što si prebacio na temi o dugoj noći veštica. Čačkao sam malo po netu, gledao table, stvarno bi bilo extra kada bi se markos dohvatio toga. Imali bi smo nešto iole aktuleno!


Prvo mi nije bilo jasno zašto me zoveš vračem, a onda sam se sjetio da se to odnosi na moj avatar. Nisam već dugo čuo taj naziv. :)

Da, Morrisonov JLA je zbilja poseban strip, o kojem možda jednom napišem jedan duži osvrt.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 30/11/2015 : 22:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Kod nas je bio DBZ, na pinku prokletog sam ga gledao. I stali su do prvog fajta Dodoria i Vegete, ako se dobro sećam, na planeti Namek, kada je Frieza jurio sakupljao kugle.... lep'ti'se gde odo ja. A perverzni Roshi je bio "Kornjačin Vrač", naravno, lik sa tvog avatara. :D
Vidoh na jednom blogu baš dosta tabli, ako je suditi po tome...dobro došlo svakako!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/11/2015 : 23:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
DK3
utisci?



Hteo sam da čekam ostatak, ali...

Utisci su relativno pozitivni, as a matter of fact. Napisah na prošloj strani šta očekujem od Azzarella i to sam i dobio. Još, sviđa mi se osvrt na druge junake, odnosno njihov položaj u trenutku u kome se dešava radnja stripa, a što je, baš kao i taj trenutak, valjano prikazano uz minimalan napor. Toga nema u TDKSA, što je i njegova najveća falinka, jer mu je Miller pristupio kao da su svi imali svoj Povratak, pa je TDKSA nalik eventu, ali bez prave pozadine.

Žene više nisu u frižideru, očigledno; umesto Gordona, Batmana i Supermana imamo tri žene, a Wonder Woman je, s tim u vezi, "morala" da izvadi sisu, jer: dojenje u javnosti, o kome se mnogo diskutovalo ove godine. Zanimljivo, čitljivo, iole fino nacrtano, a u svakom slučaju obećava, u odnosu na TDKSA. Sad, ovo je više za čitanje iz radoznalosti, nego nešto više...

lepo receno

btw omiljeni momenat: http://i.4cdn.org/co/1448462241636.png
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/12/2015 : 00:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Wow! Paul Dini radi na autobiografskom stripu Dark Night: A True Batman Story, u kojem određenu ulogu igraju i likovi iz stripova o Batmanu. Strip crta Eduardo Risso.

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/paul-dini-revisits-his-traumatic-842031


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 07/12/2015 : 16:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/StoriesOfSolitude/videos/10152636330400308/

Za Alex-a! :D Ako prati temu! Da ne spamujem po konkretnoj temi...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6583 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/12/2015 : 17:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

https://www.facebook.com/StoriesOfSolitude/videos/10152636330400308/

Za Alex-a! :D Ako prati temu! Da ne spamujem po konkretnoj temi...



Amaru Sonata: Lmao the fact that people are defending a fictional character and his limitations of powers is hilarious, Y'all do know the nigga ain't real right?
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 07/12/2015 : 21:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
A-a, no dobro!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 22/12/2015 : 22:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Jedan zanimljiv momenat...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2015 : 21:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U prva dva kadra Betmen ima bradu a u pretposlednjem je nema.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 23/12/2015 : 22:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Pa kada ga crtao Rubini, uvek mora neka greška da se potkrade... :D

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2015 : 22:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Pa kada ga crtao Rubini, uvek mora neka greška da se potkrade... :D



Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/01/2016 : 13:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Snyder napušta ongoing Batman serijal nakon pet godina...

http://superheroji.com.hr/scott-snyder-napusta-batmana/

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/01/2016 : 15:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Snyder napušta ongoing Batman serijal nakon pet godina...

http://superheroji.com.hr/scott-snyder-napusta-batmana/


Kada? Koji će mu broj biti posljednji?
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/01/2016 : 15:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Zagor12

Snyder napušta ongoing Batman serijal nakon pet godina...

http://superheroji.com.hr/scott-snyder-napusta-batmana/


Kada? Koji će mu broj biti posljednji?



Koliko je meni poznato, još se ne zna nakon kojeg broja će točno otići.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2016 : 20:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio Batman Knightfall jos pre par meseci i sad poceo lagano sa citanjem. Procitao sam do sada samo uvodnu pricu o Baneovom poreklu i nastanku i dosta je dobra prica ali mi je malo isforsirano kako se razvila mrznja Banea prema Batmanu niotkuda. Nastavljam da citam u svakom slucaju a i imam sta da procitam dosta je debela knjiga!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/02/2016 : 21:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nabavio Batman Knightfall jos pre par meseci i sad poceo lagano sa citanjem. Procitao sam do sada samo uvodnu pricu o Baneovom poreklu i nastanku i dosta je dobra prica ali mi je malo isforsirano kako se razvila mrznja Banea prema Batmanu niotkuda. Nastavljam da citam u svakom slucaju a i imam sta da procitam dosta je debela knjiga!



Po meni izuzetno precijenjena saga. Slabo šta sam ja tu našao bolje od čistog prosjeka...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/03/2016 : 16:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
http://superheroji.com.hr/batman-89-koji-se-nikada-nije-dogodio/

Marlon Wayans kao Robin i Lando Callisian kao Two-Face (napokon). Pročitao bih to.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/05/2016 : 14:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Ja izgleda baš nemam sreće sa Darkvudovim Betmenima.
Jedini koji mi je dobio prelaznu ocenu(*) je Crno i belo #1(mada ni on nema zacementirano mesto u kolekciji),Kult mi je bio ok,korektan i ništa više,a Ludnica Arkam totalno razočarenje (ostaje još Vampir,dok ostalim C&B mislim da neću ni dati šansu;ali zato od novih najava imam visoka očekivanja).

Džoker je poprilično drugačiji Betmen,sa obzirom da se čovek šišmiš tek pojavljuje na samom kraju.I sa sjajnim Bermehovim crtežom.

Najveći Betsov neprijatelj, na zaprepaštenje svih bivših saradnika izlazi iz ludnice i kreće da vraća ono što su mu stari pajtaši uzeli,misleći da će ostati u Arkamu zauvek.Osveta je u Džokerovom stilu,a on je luđi nego ikad.

Da ne bude zabune - strip mi je dobar,i drago mi je da sam ga pročitao,ali tu se završavaju sve ambicije sa njim.Niti imam želju da mu se ponekad ponovo vratim,niti da obezbedim mesto u kolekciji.Niti u jednom trenutku priča nije izvukla neki hajp,a kako je išla kraju,čitanje je bilo sve ravnodušnije.

7/10

*prelazna ocena - u smislu da je dovoljno dobar da imam želju da ostavim strip u kolekciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 65 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000