forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 65

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 17/09/2018 : 20:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Batman - Michael Keaton i to bez premca
dok mi je najdrazi film The Dark Knight.
Joker - Heath Ledger no, imam jaaako dobar
osjecaj glede Joaquina Phoenixa i jedva
cekam to vidjeti!!!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/09/2018 : 18:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je generacijsko ko i vecina slicnih pitanja na forumu. Ja sam generacija kojoj je pojam Batmana Michael Keaton, a Jokera Jack Nicholson. U smjesu jos treba dodati Kim Basinger i Princeov Batdance, meni dosta.

Da se vratim na proslu stranicu i Eaglemossova izdanja, narucio sam ih par za probu. Prva dva iz serije The Legend of Batman i A Death in the Family iz DC Graphic Novels. Na slici CK za usporedbu. Ukratko, i dalje sam jako zadovoljan Eaglemossom. Batman i DC biblioteka su za razliku od Star Treka sjajnih tvrdih korica, na sjajnom papiru, cijena pristupacna, izbor reprezentativan. A i stripovi kao takvi su dobri Mislim da cu nastaviti, sto se Batmana (i DC-a) tice, za mene je to to.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/09/2018 : 20:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/magazin/clanak/batman-pokazao-penis-u-novom-stripu-18/2024956.aspx
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 19/09/2018 : 21:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Da se vratim na proslu stranicu i Eaglemossova izdanja, narucio sam ih par za probu. Prva dva iz serije The Legend of Batman i A Death in the Family iz DC Graphic Novels. Na slici CK za usporedbu. Ukratko, i dalje sam jako zadovoljan Eaglemossom. Batman i DC biblioteka su za razliku od Star Treka sjajnih tvrdih korica, na sjajnom papiru, cijena pristupacna, izbor reprezentativan. A i stripovi kao takvi su dobri Mislim da cu nastaviti, sto se Batmana (i DC-a) tice, za mene je to to.



Kako ide narudžba, direktno preko njihove stranice?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/09/2018 : 02:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni taj Eaglemoss i nema neku privlačnost budući većinu toga iman, a dupliranje, pogotovo na ovaj forsirani kronološki način me ne zanima.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/09/2018 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

quote:
Originally posted by fandango

Da se vratim na proslu stranicu i Eaglemossova izdanja, narucio sam ih par za probu. Prva dva iz serije The Legend of Batman i A Death in the Family iz DC Graphic Novels. Na slici CK za usporedbu. Ukratko, i dalje sam jako zadovoljan Eaglemossom. Batman i DC biblioteka su za razliku od Star Treka sjajnih tvrdih korica, na sjajnom papiru, cijena pristupacna, izbor reprezentativan. A i stripovi kao takvi su dobri Mislim da cu nastaviti, sto se Batmana (i DC-a) tice, za mene je to to.



Kako ide narudžba, direktno preko njihove stranice?



Da. Gratis postarina unutar EU za 4 stripa (samo pazi jer prva dva Batmana su jeftinija): https://shop.eaglemoss.com/the-legend-of-batman-graphic-novels
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 21/09/2018 : 10:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
Super!
Ovaj Year Zero je baš povoljan za HC izdanje, ne bi mi smetalo dodati ga u kolekciju. Owls također.
Međutim, moram se odlučiti želim li kompletan Snyderov run ili ovako probrano u HC. Ako budem išao na kompletan run vjerojatno ću uzeti paperback box setove:
https://www.amazon.com/Batman-Scott-Snyder-Greg-Capullo/dp/1401267661/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1537518504&sr=8-3&keywords=snyder+batman+box+set
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/09/2018 : 10:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Fino izgledaju i ti box setovi! Ma svatko od nas slaze kolekciju kako mu pase, ja sam podijelio ovaj info i o Eaglemossu i moje iskustvo s njima cisto da ljudi znaju. Nisam nikad prije cuo za njih, niti im izdanja nisu u slobodnoj prodaji na Amazonu i slicno. A s njima sam odlucio i nastaviti jer Batmana i DC opcenito imam nesto sitno, a ovo mi je OK cijena za ono sto se dobije. Snyderov run inace kolko sam vidio u najavama ide prakticki pa citav u Eaglemossu, jos kad se kombinira s njihovom DC bibliotekom, moj je dojam da se dobije reprezentativna zbirka Batmanovih prica. Mogli bi bas i Supermana tako.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 04/11/2018 : 17:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
http://www.cbr.com/does-batman-need-to-be-white/

black Superman would be fantastic, as would having a female Captain America


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2018 : 18:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
PC debili ponovno napadaju.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/01/2019 : 15:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam verovatno sve najznačajnije epizode/trejdove/mini serijale, ali ovo što radi Tom King u DC Universe Rebirth verovatno niko nije sa Betmenom radio.
Ovo je u pozitivnom smislu. Genijalno napisano.
Prva tri trejda korektna, četvrti odličan. A peti... Peti trejd “The Rules of Engagement” je najzabavniji superherojski trejd koji sam ikad čitao.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/01/2019 : 18:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gris

Ko je po vama najbolje odradio lik Betmena i Džokera u ekranizaciji?
Po meni najbolji Betmen je Val Kilmer, ali ovde sam ekstremno subjektivan jer je u pitanju moj omiljeni glumac u jednom od svojih "najtanjih" filmova, doduše...

Za Džokera , zna se Džek Nikolson. (on je za Džokera isto čto i Ruper Everet za DD, bez premca).



Za mene je Val Kilmer Džim Morison

Dilan je Rupert Everet, bez obzira što ga nije glumio. Kao da jeste, u Semeteri menu...

Betmen mi nije niko. Ni Bejl ni Aflek mi ne odgovaraju kao Betmeni.

Svi se prže na Ledžera kao Džokera, ali meni je Nikolson pravi Džoker, mada sam davno gledao tog Betmena sa njim. Ja i u meni vrlo dragim filmovima Shining i Let iznad kukavičjeg gnezda u Nikolsonu vidim Džokera. Koju god ulogu da dobije, Nikolson je pomalo Džoker.

Mnogi se slažu, pa i ja, da bi Willem Dafoe (kako god da se čita, Viljem Dafo) bio odličan Džoker, naročito izgledom. U filmu Boondock Saints se i ponaša džokerski. Ima taj sumanuti pogled.



Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2019 : 14:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I za mene je Nicholson jedini Joker ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/01/2019 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ima već u stripovima iz Mračne Šume. Neka stoji i ovde

Betmen: Ludnica Arkam
od Morisona i Mekina



Nikad nisam imao toliko poteškoća da razbistrim misli i sklopim trezven utisak o priči koju sam upravo pročitao kao u slučaju ove Morisonove psihodelične mini-odiseje najpoznatijom i najsumornijom ludnicom na svetu.
Pokušavao sam da odvojim scenario od morbidnog Mekinovog kista koji je celokupno delo doveo do perfekcije čisto da bih ovde diskutabilnog Morisona definisao, evaluirao, dokučio kao pisca. Ima tu stvarno diskutabilnih momenata. Ideja o Betmenu kao nekome ko bi trebao zameniti plašt Arkamovom košuljom je napadno izlizana, kao i prikaz toga kroz šablonsku šetnju od pacijenta do pacijenta sve do poslednje stranice. Hoću reći, takvo nešto je verovatno palo na pamet svakom čitaocu Povratka Mračnog Viteza, Ubistvenog Vica, nekih kratkih storija iz Betmena Crno i Belo te nekoliko epizoda koje su u originalnoj hronologiji usledili posle Milerove Godine Prve tj. kada je serijal konačno dobio svoje mračne tonove pa ista, iako je privlačna, rizikuje da bude banalna. U tom svetlu, individualni susreti sa Pingvinom, Strašilom i Krokom sa selektivnim psihološko-filozofskim dijalozima deluju usiljeni, patetično nabacani radi utvrđivanja odavno očigledne poente priče. Ne pomaže mnogo ni paralelizam, takozvani sudbinski spoj, Brusovog i Arkamovog mentalnog doživljaja šišmiša, istvoremeno razvijanje dvaju tobože razdvojenih vremenskih linija kao stari metod produbljivanja priče dovodivši čitaoca u fazu zbunjole pri skakanju iz jednog u drugi narativni tok. Ali kada se iz tih skeptičnih promišljaja vratim samom stripu, njegovoj celini, jedno je očigledno-pokušao sam podeliti nedeljivo, racionalizovati neracionalno, konkretizovati najapstraktniji strip koji sam ikada pročitao.

Jer, to se iz scenarija vidi, Morison je pisao ovo samo za Dejva Mekina i računajući na njegov ekspresionistički stil. U rukama bilo koga drugoga, ovaj strip ne bi bio ni blizu svojoj aktuelnoj veličini. Tako da je svaka gore hejterski navedena stavka u "Ludnici Arkam" perfektno dozirana. Obilje tarot simbolike (čija značenja ću morati jednom dobro da pročačkam po mreži...kula, mesec i ogledalo), scena sa bubama i bolesnom Arkamovom majkom je prvi momenat u životu kada sam se bukvalno naježio, nelogična i nehumana terapija Dvoličnome zbog čije simptomatičnti Harvi Dent nije u stanju da odluči hoće li ići u toalet, brutalnost određenih scena, Gozba Ludaka koja istovremeno aludira i na Tajnu Večeru i na gozbu kod Ludog Šeširdžije (Alisa), apstrahovana figura glavnog aktera tj. Betmena koja ostavlja utisak naratorove psihološke projekcije samog sebe a koja opet, uzevši u obzir psihodeličnu izobličenost Mekinovog prikaza, verovatno navodi na zaklučak da je narator/Betmen/Arkam osoba sa ozbiljnim psihološkim poremećajem a istovremeno se dočarava perspektiva/utisak ludila iz čitaočevog ugla, teza da Džoker nije nimalo lud već nadprosečno inteligentan...Nasrao sam se u životu i forumu da nisam nikada video tako potpun spoj scenarija i crteža za desetke stripova, ali u ovom slučaju to je nemoguće ne spomenuti ili ignorisati...Ima tu svega. Mračno, turobno, jezivo, prokleto teško i jebeno inteligentno delo koje preporučujem svakom živom biću, bez obzira na mizernost njegove čitalačke navike.

Izdanje je takođe van svake pameti. Deblji mat papir, gigantski format kojeg je samo Mekin dostojan, psihodelični fontovi koji u potpunosti respektuju original, sjajni dodaci, prekucan scenario koji spontano objašnjava svaki mali detalj, još k tome u pisaća-mašina-fontu, dizajn, štampa, uvez...perfektno izdanje za perfektnu grafičku novelu, vredi tri puta svake svoje pare.

Desetka ko kuća!


P.S. ima sjajan fan-made video. Španci, a ko drugi




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/01/2019 : 10:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nedavno uzeh Dark Victory, Haunted Knight i Morrisonov R.I.P., a na planu su mi još Court/City of Owls i Death of the Family

Počeo sam Morrisonov R.I.P. i bolesno je dobar, ali sad me sekira swampov spisak par strana ranije tj. izjava da je R.I.P. samo deo franšizice.
Za prethodnice Batman and Son i Black Glove sam već čuo i to ću svakako da uzmem, ali koliko su mi neophodni oni sledeći naslovi (Time and The Batman, Batman and Robin 1-3 i The Return of Bruce Wayne)? Zvuče mi malo sapuničasto, a nerad sam da kupujem samo simpatične stripove radi jedne apsoštrumfne sveske

Edit: prelistah unazad do 30 stranice. Zaboravite da sam pitao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/01/2019 11:02:13
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/01/2019 : 17:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Valjda si iz postova skontao da je čitav Morisonov run jedna priča, tu se za razumijevanje svega i pravi doživljaj treba pročitati sve, bar do početka Batman Inc. Komotno se može stati na kraju B&R/Return of BW, tu je cjelina zaokružena fino, i bolja je od B.Inc. (koji je isto jako dobar i preporučujem ga).
Eto :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/01/2019 : 17:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma skontao. Zato kazem da zaboravite da sam pitao ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/01/2019 : 17:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I ja san onomad prvo čita Rest in Purgatory, pa onda tek prethodnike, u jbt koja je ono zbunjoza na prvu. :D

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 12/01/2019 04:15:27
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/01/2019 : 18:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zbunjola na kvadrat, ali takvi su mi stripovi najdraži. Daj da razbijam njima glavu i nakon čitanja i niko sretniji od mene :)

potpitanje oko Morrisonovog runa: kakav je status bitnosti Resurekcije Ra's al Ghula i Battle for the Cowl-a u celoj prici?
P.s. nemojte da se vracam do 30te stranice molim vas

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/01/2019 18:24:29
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/01/2019 : 18:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kad krene New 52, a kasnije i Rebirth (mada se i dalje zadržava u New 52 kontinuitetu) bitnost Morrisonova runa opada. Sam za sebe vridi kao jedan mega run pun ludila i psihodelije, ali nema važnost za nove priče.

Inače, šta se tiče te dvi priče u sklopu njegovog djela, one su doista manje bitne od ostatka, barem po mom mišljenju. Mislim da su tako i trejdove organizirali.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/01/2019 : 18:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zbunjola na kvadrat, ali takvi su mi stripovi najdraži. Daj da razbijam njima glavu i nakon čitanja i niko sretniji od mene :)

potpitanje oko Morrisonovog runa: kakav je status bitnosti Resurekcije Ra's al Ghula i Battle for the Cowl-a u celoj prici?
P.s. nemojte da se vracam do 30te stranice molim vas


Nijedan nije nesto posebno bitan, mada se u trejdu sa Gulom nalazi par epizoda koje je pisao Morison i koje su dobre. BFTC nisam nikad procitao i nisam osjetio da sam nesto zakinut sto se razumijevanja tice. Betmenovi zamijenici se bore oko toga ko ce nositi njegov plast, vidjeh da je pobrao osrednje do lose kritike.
Ja sam citao:
B i sin
Ras Al Gul
Crna rukavica
RIP
Final Crisis
Time and the Batman
B&R 1-3
Povratak BW

Sve je iz ovoga jasno kao dan sto se price tice, ne trebas nabavljati nista vise.

Samo baci oko na redoslijed pojedinih svescica i gdje one pripadaju, ima tu zackoljica jer se npr. radnja desava uporedo u B&R 3 i Povratku BW.
Evo jedan fin reading order:

The Complete Grant Morrison Batman Run and Relevant Tie-ins (Pre-New 52)*

0) The Black Casebook (old Batman comics that Morrison references)
1) Batman and Son (Batman 655-658, 663-666)
2) The Resurrection of Ra’s al Ghul ###
3) The Black Glove (Batman 667-669, 672 –675)
4) Heart of Hush (Batman #846-#850)
5) Batman RIP (Batman 676-678)
6) Robin (175-176)
7) Batman RIP (Batman 679-681)
8) Outsiders (11-13) ###
9) Nightwing (147-150)
10) Last Rites – Last Days of Gotham (Detective Comics 851, Batman 684)
11) RIP Missing Chapter (Batman 701)
12) Final Crisis (1-5)
13) Last Rites – Batman (Batman 682-683)
14) Final Crisis (6-7)
15) RIP Missing Chapter (Batman 702)
16) Whatever happened to the Caped Crusader (Batman 686, Detective Comics 853) ###
17) Last Rites – Nightwing (151-153)
18) Last Rites – Faces of Evil Epilogue (Detective Comics 852, Batman 685)
19) Robin (183)
20) Battle for the Cowl
21) Batman Reborn (Batman 687)
22) Batman and Robin (1-12)
23) The Return of Bruce Wayne (1-4)
24) The Road Home Prequel (Batman 703) ###
25) Time and the Batman (Batman 700)
26) Batman and Robin (13-14)
27) The Return of Bruce Wayne (5-6)
28) Batman and Robin (15-16)
29) The Road Home ###
30) Batman: The Return
31) Batman, Inc (1)
32) Batman and Robin (17-25) ###
33) Batman, Inc (2-8)
34) Batman, Inc – Leviathan Strikes!

Dakle, ovdje upratis kad koja sveska ide iz onih trejdova sto sam ti napisao, nema potrebe da se zajebavas sa Robinom, Najtvingom, Borbom za plast itd.

Nadam se da sam pomogao
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/01/2019 : 18:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
I vjeruj mi, ovaj run je kao sklapanje nekih jebenih puzla, ali se nenormalno isplati :D

Edit: Ako imas Stripoteke sa Whatever happened to the CC, procitaj i njih u sklopu runa (poslije FC), dobra prica, a ne gubis nista :)

Edited by - swamp thing on 13/01/2019 18:58:41
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/01/2019 : 18:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fanovi se također ne slažu oko Final Crisisa kao nečeg vridnog čitanja - uglavnom se kose Morrison kompletisti i event skeptisti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/01/2019 : 19:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Fanovi se također ne slažu oko Final Crisisa kao nečeg vridnog čitanja - uglavnom se kose Morrison kompletisti i event skeptisti.


Meni FC ima dobre i lose momente, mislim da se moze preskociti, ali posto sam ga ja citao u sklopu runa, eto :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/01/2019 : 19:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by vice

Fanovi se također ne slažu oko Final Crisisa kao nečeg vridnog čitanja - uglavnom se kose Morrison kompletisti i event skeptisti.


Meni FC ima dobre i lose momente, mislim da se moze preskociti, ali posto sam ga ja citao u sklopu runa, eto :)



Ja san kompletist (i FC mi je kul), ali napominjem ukoliko Patak nije. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 65 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000