forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 65

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/09/2020 : 21:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Valja li čemu Betmen: Poslednji vitez na zemlji? Iščitao sam osnovni Snajderov run na Betsu, bez ovih Betmena koji se smiju, Metala, bla, bla, mogu li uskočiti u taj strip bez ovih koje sam preskočio (opet, ukoliko uopšte vrijedi)?



Prijatan za čitanje, ali zaboravljiv, ne ostavlja dublji utisak. Ideja polovično (ne)uspela.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/09/2020 : 21:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Probaću ga vjerovatno sutra
Makar da Patka uzmem u finišu, ako ništa drugo 😁
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/09/2020 : 22:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Prevideo sam da si mislio na imm.Hulka umesto na Snydera. Ups

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/09/2020 : 22:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ako misliš na Snyderov run od deset svesaka, drž'se: na Superheavyju sam (vol.8).



Nisu to sveske, to su trejdovi sa po nekoliko svesaka obuhvaćenih.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/09/2020 : 23:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ako misliš na Snyderov run od deset svesaka, drž'se: na Superheavyju sam (vol.8).



Nisu to sveske, to su trejdovi sa po nekoliko svesaka obuhvaćenih.



prosvetljen i osramoćen na počinak pođoh

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/09/2020 : 15:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/09/2020 : 21:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Batman: The Last Knight on Earth
Nisam očekivao ništa, i upravo to sam dobio. Prije svega, ovo uopšte nije Betmen. Ovo nema nikakve veze sa Betmenom sem naziva. Kao što ni Džoker nije Džoker. To je neki potpuno novi lik, vjerujem nenamjerno, nažalost. Mnoštvo je budalaština ovdje, deus ex machina momenata, potpunih besmislica. Pazi sad, apokalipsa u ovoj priči se desila tako što su Lutor i Supiša imali neku javnu debatu u kojoj je ulog bio taj da za koga ljudi budu glasovali, ovaj drugi će da crkne. I ispostavilo se da su ljudi bili na Lutorovoj strani i Supsa ubijaju neka kriptonitska koplja. I onda nastupa rasulo. Sjajno. I Džoker postaje Robin. I čiroki Vonderka. I Snajder koji ovdje čak nije znao ni dobro započeti priču, što mu je nekad polazilo za rukom, kamoli dovršiti.
Ovaj strip nema nikakvog, ali baš nikakvog smisla. Potpuno bez poente.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/09/2020 : 22:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Snyder je potrošen, odavno već. Rekao bih da je pad u kvaliteti njegovih stripova započeo negdje krajem priče Batman: Zero Year jer nakon toga mu radovi jednostavno nisu na istoj visokoj razni. Da budem iskren, meni se sviđa Superheavy i kraj njegovog Batman runa, ali ne mogu se zavaravati kako je to jednako dobro kao recimo sove ili Death of the Family.

Mislim da bi Snyder trebao uzeti pauzu od mainstream DC naslova i više se posvetiti autorskim projektima, čini mi se da bi tako dobili bešto kvalitetnije stripove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 09:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je što to čujem od vas dvojice, jer nam se mišljenja uvek poklope (osim kod Betmen Damned heh). Makar nisam uzeo domaće izdanje, nego ovo nemačko, te će dobro da dođe za jezik.

Inače, Paka, zar ti Graveyard shift spada u slabije radove? Meni je ta sveska skroz dobra, pogotovo The meek na kraju.

Zaboravih i Endgame

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 24/09/2020 10:04:18
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/09/2020 : 10:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije da mi spada u slabije radove, već mi jednostavno nije na razini prvih nekoliko trejdova njegovog runa. Meni je Snyderov run sveukupno vrlo zabavan i smatram da je vrijedan čitanja od početka do kraja, no lagao bi kad bi rekao da mi je (okvirno rečeno) druga polovica na istoj razini kvalitete kao i prva.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/09/2020 : 14:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Snyder je potrošen, odavno već. Rekao bih da je pad u kvaliteti njegovih stripova započeo negdje krajem priče Batman: Zero Year jer nakon toga mu radovi jednostavno nisu na istoj visokoj razni. Da budem iskren, meni se sviđa Superheavy i kraj njegovog Batman runa, ali ne mogu se zavaravati kako je to jednako dobro kao recimo sove ili Death of the Family.

Mislim da bi Snyder trebao uzeti pauzu od mainstream DC naslova i više se posvetiti autorskim projektima, čini mi se da bi tako dobili bešto kvalitetnije stripove.


Da, poslije ZY je poprilično primjetan pad, ali i meni je Snajderov run sveukupno dobar. A Posljednji vitez za šiiiirok zaobilaz.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 22:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
A to!
Moracemo onda da se slozimo da se ne slazemo.
Pad je, sto se mene tice, poceo vec ZA VREME Nulte godine.
Na sceni gore-grudi-gotamske (da ne spojlam) mi se omaklo ono "ma idi bre u..."
Do tog momenta svr med i mleko.
Od tada "samo" dobar djir do kraja (racunajuci i kraj) Endgamea.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 24/09/2020 22:43:21
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2020 : 01:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2020 : 01:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

tri dzokera danas u prodavnici



izasao i drugi broj: johns glumi da je moore, fabok crta sexy barbaru... i tako
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2020 : 14:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
u poplavi mracnih prica, evo jedan zabavan godisnjak
prica je u stilu ko je jaci, blek ili zagor



(blek, naravno)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/10/2020 : 08:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
izasao i drugi broj: johns glumi da je moore, fabok crta sexy barbaru... i tako



Nakon pročitana dva broja, mogu reći da mi se sviđa Three Jokers. Osjetno se vidi razlika između stripova koje Johns piše s guštom (poput ovoga) za razliku od onih koje samo odrađuje (što je manje-više sve u zadnjih nekoliko godina (no nisam čitao Doomsday Clock još uvijek)). Lijepo je vidjeti da je jedan od najdražih mi scenarista idalje u dobroj formi.

Radnja je skroz intrigantna i živo me zanima kako će se sve razrješiti u zadnjem broju. Nisam imao neka prevelika očekivanja, ali ugodno me iznenadilo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 01/10/2020 08:19:42
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/10/2020 : 08:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha




Vidi se da je fejk, pravu nikad ne bi uhvatili

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 11/10/2020 : 21:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Dark Prince Charming (Marini)

Ovo sam uzeo da čitam najviše zbog Marinija, da vidim kako se snašao u svijetu supeheroja. Crtež je očekivano razbio. Naročito se potrudio kod panoramskih i akcionih tabli. Likovi su takođe dobro prikazani, posebno Catwoman i Harley Quinn (), koje su u svom najboljem izdanju, dok je Bruce Wayne izgledom isti Marcus iz Orlova Rima.

Što se priče tiče, zanimljivo, pitko, zabavno i dovoljno dinamično da drži pažnju do samog kraja i jednog preokreta, koji sam prilično rano naslutio. Nije mi se svidjela Jokerova prevelika brutalnost, i mislim da je tu Marini malo pretjerao, ali sve ostalo je na sasvim solidnom nivou da ovaj strip preporučim bilo kome.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2020 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Batman Earth One #3 nam stize sredinom sledece godine posle visegodisnje pauze!

https://www.ign.com/articles/batman-earth-one-volume-3-release-date-two-face-arkham

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/11/2020 : 21:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jesi čitao Green Lantern: Earth One?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2020 : 22:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jesi čitao Green Lantern: Earth One?



Nisam, ali sam video po raznim video recenzijama koje pratim da je hvaljen zbog horor atmosfere i drugacijeg pristupa liku Green Lanterna.
Voleo bih to da procitam.
Takodje cu nabaviti u skorije vreme Morisonovu Wonder Woman Earth One u izdanju Carobne knjige.
Superman nije dobro prihvacen ni od publike ni od kritike i ne privlaci me nesto.

Green Lantern dobar po tebi? WW, Superman?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/11/2020 : 22:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Green Lantern, više nego dobar. Nisam stekao baš dojam horora, ali radi se o stvarno dobrom SF stripu koji nije nužno superherojske prirode. Napisao sam prije par godina osvrt na Darkwood forumu, pa slobodno baci oko: http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg597632#msg597632

Wonder Woman još uvijek nisam čitao, a Superman mi je kao i Batman: čisto šablonski strip koji se bez ikakvog žaljenja može preskočiti. Pretakanje iz šupljega u prazno. Čitao sam samo prvu knjigu Supermana, pa ne znam kakvo je stanje s ostale dvije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/12/2020 : 17:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
https://www.fibra.hr/katalog/edicije/batman/53/

Na ovom linku su svi Batman stripovi od Fibre. Volio bih to početi skupljati, no prvo su mi potrebne neke informacije.
Jesu li ovi stripovi pričom povezani? Jesu li ovi od 300 kn vrijedni tih para?
Unaprijed hvala na odgovorima.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/12/2020 : 18:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ovo od Kapula i Snajdera se nastavlja jedno na drugo, iako su donekle zaokružene cjeline. Takođe Duga noć vještica i Mračna pobjeda. Ostalo možeš bez problema čitati zasebno, mada ti je moja preporuka da kreneš sa Godinom prvom, to su počeci Betmena, fina odskočna daska, a i dobra je priča.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/12/2020 : 19:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče toga da li su vrijedni tih para, to ti teško mogu reći, jer će ti svako dati drugačiji odgovor. Meni je npr. Muk potpuni prosjek, dok je nekima vrh.
Go to Top of Page
Page: of 65 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000