forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 65

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 20/08/2008 : 01:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Kakav je taj Vaughan-ov Batman?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/08/2008 : 01:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Pristojan.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 20/08/2008 : 01:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
A da se ugledas na tvog druga Mehu pa da pustis prstice po tastaturi?

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/08/2008 : 10:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Ne bih, zato što ćeš me ti onda zamrzeti isto kao i Mehu. :)
Ipak je meni naše prijateljstvo bitnije od jednog stripa, i ne, to ne znači da sam voljan da ti ga poklonim. :P

Uostalom, je ne znam da pišem pa sam doneo zlatnu odluku da to samo radim za pare. Aha.

Edited by - DusMan on 20/08/2008 11:00:41
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 20/08/2008 : 11:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
A editovao si poruku, ko zna sta si prvobitno napisao...

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/08/2008 : 12:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Samo dodao ovo za pare. U tom trenu mi je delovalo ok, sad mi je bezveze. Isto kao i ceo moj život.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 20/08/2008 : 12:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Sta ti je, cemu taj disper? Dodji danas opet do Mamuta da zezamo Acu, bice ti bolje.
Dacu ti i popust za Emily Strange...

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 24/08/2008 : 19:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
Završih sa čitanjem Husha i The Long Halloween pa da ukratko iznesem svoje impresije.

Hush me je isprva jako iznenadio jer sam se pripremio na scenarij u stilu Dark Knight Returns, međutim dočekala me je izuzetno pitka i lagana priča koja može poslužiti kao sasvim solidna zabava u sparnim ljetnim večerima ne opterećujući se previše engleskim ili teškim crtežom. Lee naprosto briljira, aposlutno sva lica su jednako nacrtana kroz cijelu priču bez ikakvih odstupanja, sa odličnim kadriranjem i bojom. Ovaj strip bih čak mogao preporučiti svim početnicima u Batmanovom svijetu, jer pruža odličnu i nenametljivu rekapitualciju kronlogije prethodnih događaja.

The Long Halloween je fantastičan. Jedan od onih stripova za koje je suvišno bilo šta polemisatu već jednostavno preporučiti. Opazio sam dosta povezanosti sa filmom The Dark Knight, očito je da je scenaristima poslužio kao polazna tačka za priču. Na crtež se isprva pomalo teško naviknuti no već nakon prve sveske postaje jasno da je Tim Sale savršen izbor. Ima nekoliko nezaboravih momenata poput posljednje stranice i ispovijedi, trojka na početku i kraju priče, Bruce otrovan gasom...). Zanimljivo je kako i Hush i The Long Halloween priče imaju slične elemente (Batmanovi neprijatelji koje neko kontroliše, love-hate story na relaciji Batman – Catwoman itd.)

Sve u svemu, preporuka za oba stripa, nećete pogriješiti.

Edited by - Garak on 24/08/2008 19:49:14
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 24/08/2008 : 21:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Super si opisao i jedan i drugi strip. Hush jeste prosek, bez negativne konotacije, Lee jeste jako dobar crtac (iako mi je jedan od omrazenijih iz industrije).
Time Sale je meni jedan od omiljenih crtaca. Pre svega zato sto sam njegov rad video na samim pocecima svoje obnovljene strip-pasije, a i zato sto se na prvi pogled cini kao neki prosti, deciji stil (kao Batman animated), ali kad se malo udubis shvatis da ima jako dobar i karakteristican stil.
Uzmi sada Dark Victory (mislim da sam to vidjao na torentima); u stvari, ako nisi, obavezno procitaj Year One, pa Dark Victory, savrseno ce da ti legne.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 25/08/2008 : 16:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by beli luk

Super si opisao i jedan i drugi strip. Hush jeste prosek, bez negativne konotacije, Lee jeste jako dobar crtac (iako mi je jedan od omrazenijih iz industrije).
Time Sale je meni jedan od omiljenih crtaca. Pre svega zato sto sam njegov rad video na samim pocecima svoje obnovljene strip-pasije, a i zato sto se na prvi pogled cini kao neki prosti, deciji stil (kao Batman animated), ali kad se malo udubis shvatis da ima jako dobar i karakteristican stil.
Uzmi sada Dark Victory (mislim da sam to vidjao na torentima); u stvari, ako nisi, obavezno procitaj Year One, pa Dark Victory, savrseno ce da ti legne.



Pročitao sam Year One po tvojoj preporuci i mišljenja su mi podijeljena. Jednostavno ne mogu svariti po meni dva najveća nedostatka ovog stripa - crtež i osnovnu premisu, odnosno plot. Mazzucchelli je vjerovatno idealan za one kojima se dopada vizuelni identitet američkih stripova iz prethodnog stoljeća, ali meni se prosto takav način crtanja ne dopada. Likovi izgledaju naivno, boje su na trenutke prenaglašene tako da imaš osjećaj kao da čitaš Hellblazera, a da ne spominjem i da su i muški i ženski likovi na trenutke istovjetni (sad vidim od koga je Giovanni Freghieri pokupio onakve hermafrodite :-)). Ima on i svojih svijetlih momenata, kao što je batmanov upad na mafijaški sastanak, ili prvo pojavljivanje Seline kao prostituke ali neovoljno da podigne još koji podiok na mojoj skali utisaka. Zatim plot - vjerovatno sam Year One trebao pročitati prvoga kao što mu i samo ime nalaže, pa mi ne bi ostao jak osjećaj deja vua u glavi. Gotham zakrčen korupcijom, Gordonove unutranje dileme, Harvey Dent i sumnja da li je on Batman i tako dalje. Kao da gledam skraćenu verziju The Dark Knight u naivnoj izvedbi, ili prethodno pročitani The Long Halloween. Možda najbolja strana ovog djela je Gordon jer je ovo naposljetku priča o njemu. Kroz četiri epizode prikazuje prvo njegov pad kao poručnika jer nije zadobio povjerenje kolega, on je ''cop'' koji radi u gradu kojeg mrzi, zatim njegov uspon jer uspijeva da poljulja korupiranog komesara i onda ponovo pad - ali ovoga puta dosta šokantniji jer je došao na red njegov privatni život. I zato Batman i on imaju jedan drugoga - da se iskupe za ono što im je na duši i pomažu kad god je to neophodno.

I tako.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 25/08/2008 : 17:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Jeste, redosled je vazan.
Year One je za pocetke, ja sam ga procitao iz ciste dosade, nisam znao sta cu sa sobom, a sestra je dobila na poklon, pa sam uzeo da citam.
I posle toga poceo da skupljam stripove.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/08/2008 : 19:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Year One je remek delo, a Mazzucchelli je genijalan crtač.

A ima i čitalaca koji ne znaju šta je dobro...
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 03/09/2008 : 01:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Year one je zaista remek delo,ja sam ga procitao u onom piratskom Vertigo izdanju,koje mi je nenaruceno stiglo na kucnu adresu :) pre brdo godina i posle tog stripa sam zavoleo batmana. Cuo sam da postoji i Year two ali nije tako dobar,jel citao neko??

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2008 : 02:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nije dobar. Ne tako, nego uopšte. ;)

Ima i Year three, al' tek to treba zabašuriti.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 03/09/2008 : 07:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Slazem se. Year Two nema prava da uopste ima Year u nazivu, koliko se po kvalitetu razlikuje od Year One.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/09/2008 : 11:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam gledao Celebrity Deathmatch (užas!) u kom su se fajtali Kristijan Bejl i Adam West.
Bože mili, čuda velikoga... ... udario Betmen na Betmena...
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 03/09/2008 : 23:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Pa da, grmelo na Svetog Savu...

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/05/2009 : 21:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Gotov je i Battle for the Cowl. Nista narocito, ali opet ga svakog meseca citam... Ono je Dick na kraju? Bila vec neka slicna prica, pre nekih desetak godina?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/05/2009 : 21:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
The Prodigal, odmah posle Knightfalla, pre... *gasp* ...petnaest godina.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 18/07/2009 : 17:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Procitao neko Detective #854? Prica i likovi me nisu nesto zainteresovali, ali J.H. Williams rastura. Posebno mi je zanimljiva promena stila kad se radnja premesta iz noci u dan, tj iz jednog u drugi identitet. Pratim Betmenku i dalje, barem prvi arc.

Second feature mi je bezveze, ali lep potez s obzirom na neminovno povecanje cene.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/07/2009 : 21:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Year one je zaista remek delo,ja sam ga procitao u onom piratskom Vertigo izdanju,koje mi je nenaruceno stiglo na kucnu adresu :) pre brdo godina i posle tog stripa sam zavoleo batmana. Cuo sam da postoji i Year two ali nije tako dobar,jel citao neko??


Pa sad da je remek-djelo, baš i nije, ali pričica je solidna.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/07/2009 : 22:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Procitao neko Detective #854? Prica i likovi me nisu nesto zainteresovali, ali J.H. Williams rastura. Posebno mi je zanimljiva promena stila kad se radnja premesta iz noci u dan, tj iz jednog u drugi identitet. Pratim Betmenku i dalje, barem prvi arc.


To čekam na papiru, isključivo zbog Vilijamsa.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 05/11/2009 : 16:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Ovih dana sam se malo vise uhvatio citati Batmana i to prvi put po nekakvoj kronologiji.
Ne znam dali ste ikako pokusali slagati Batmanov timeline.To je zaista ponekad nemoguce.Izgleda da su price pisane same za sebe ali najzanimljivije je da rijetko kad ima prvih susreta sa nekim pojedinima negativcima.
Pricam naravno o Modern age.
Toliko toga je napisano, ali rano razdoblje Brucove karijere je vecinom ovijeno nekom tajnom dok nakon Robina ima dosta stripova pa i previse.Zasto je to tako
Meni se bas svidaju ti dijelovi u ranoj karijeri Batmana vise nego oni kasnije.Uglavnom drzim se razdoblja do Dark Victory odnosno prvog Robina.Tu zaista ima dosta rupa koje bi mogli popuniti jer LDK bas tu i ne uspjeva.
Uostalom evo kronologije po kojoj sam ja citao pa vidite sami

http://therealbatmanchronoproject.blogspot.com/2009/08/batman-year-one-era.html

Svaka cast osobi koja je pokusala povezati djelove Batman karijere.


Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 02/07/2010 : 17:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Evo za ljeto vratio sam se na Batmana
posto sam upoznat sa pricom manje vise krenuo sam od Batman & Son pa sve do zadnjeg broja sto je izasao (700 wow) i zabavno je

Damian Wayne mi je genijalan lik, neka ga bude sto vise, a i Tim Drake/Wayne mi je dosta zanimljiv sad kao Red Robin

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 20/09/2010 : 13:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Neki novi vjetrovi sada pusu.Dosta se toga izmjenilo.
Grant Morison nakon sta je preuzeo Batmana odlučio je sve okreniti na glavu.Da li je u tome zaista uspio odlučit će naslovi koji dolaze.Od ovoga što se sada vrti u Ghotamu i drugdje po mome je polovično uspio.Polovično iz razloga jer me nijednom pričom nije toliko impresionirao, ali me i dalje vuče kako će sve ovo završiti.Uglavnom svi spominju R.I.P. a meni je upravo Final Crisis taj razlog zbog koga me vuće i dalje čitati Batman stripove.
Po meni R.I.P. je bilo točno ono tresla se brda rodio se miš.
Final Crisis je puno bolji,iako moram priznati da ga ni sam nisam u potpunosti bas razumio učinio je ono što me vuče dalje.
Promijenio je sve u Gothamu i u svom tom kaosu se vrtu tri imena.Red Robin stripovi su mi osobno najdraži i mislim da bi Tim bio puno bolji Batman od Dicka.
Demian je zvrkast dječak i samim time je vrlo simpatičan.Solidan Robin.
Batman and Robin stripovi su bas ono tako prosječni.tj nisu me ničim impresionirali.Previše provlačenja Jasona Todda kao Red Hooda mi se polako i zgadilo,pa klonovi Batmana,ali ova sa Sexstonom obečava.
Reg.serija isto me bas nije dojmila sa Black Maskom.Jos je najbolji humorističan prikaz od Dinija Gotham Sirenes
S nestrpljenjem čekam povratak kući jedinoga pravoga Batmana.
Return of the Bruce Wayne je pun pogodak.Najbolji serijal uz Red Robina meni do sada.

Go to Top of Page
Page: of 65 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000