forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Pitanje za Hrvatske Velikane - Zrinski i Frankapan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 01/09/2008 : 15:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
Imam ih sve doma, otkad su izašli, al tek sam danas uspio treći broj pročitati, Zrinskog i Frankapana, i ne mogu preć preko dvije stvari, pa molim da me se uvjeri u suprotno, ukoliko sam u krivu.

mislim da je mcn nadležan za to, ali bilo tko tko zna, neka odgovori, ja zadovoljan:


1. Zašto u strip-oblačiću piše "Ostatci ostataka", a ne "Ostaci Ostataka", kad se svugdje piše ovo po drugo?
2. Zašto u uvodnom tekstu eksplicitno piše, a i kasnije se u stripu putem Nikolinog obraćanja s neba to implicira, da je autor "Adrijanskog mora sirene" Nikola Zrinski, kad se zna da je taj ep ustvari potpisao Petar?



evo, pristojno i lijepo pitam, pa očekujem i pristojan odgovor, bez svađi koje su zadnje vrijeme nekako učestale.

inače, Tomo mi je bio ok, Janica mi ne paše crtež nikako a ni priča baš nije sjajna, Zrinski je dobro scenaristički odrađen, crtež je solidan, naslovnica bomba tako da sve u svemu pohvala za ovaj.



dakle?

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 01/09/2008 : 15:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
U međuvremenu (a jest dugo prošlo) sam našao da je Petar samo preveo Nikolino djelo (kao što se to i navodi u uvodniku).

Hmm...šta sad?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/09/2008 : 10:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
1. Zašto u strip-oblačiću piše "Ostatci ostataka", a ne "Ostaci Ostataka", kad se svugdje piše ovo po drugo?

Zato ssto je izdanje namijenjeno sskolama pa se isslo za pravopisom SSkolske knjige. Je, i ja bih volio da se jednom dogovore i svedu na jedan pravopis, a dotad che svako rjessenje uvijek nekoga nervirati.

2. Zašto u uvodnom tekstu eksplicitno piše, a i kasnije se u stripu putem Nikolinog obraćanja s neba to implicira, da je autor "Adrijanskog mora sirene" Nikola Zrinski, kad se zna da je taj ep ustvari potpisao Petar?

Zato ssto je prijevod autorsko djelo.:) To jest, u uvodu ti pisse podatak koji i citirass, a u stripu em nema mjesta ni potrebe za svim tumaccenjima em to govori Katarina obrachajuchi se Petru pa i u tom kontekstu treba promatrati.

Hvala na ccitanju i pitanjima,

mcn


Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Motofunac
New Member

Croatia
118 Posts

Member since 06/05/2007

Posted - 02/09/2008 : 16:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Motofunac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

1. Zato ssto je izdanje namijenjeno sskolama pa se isslo za pravopisom SSkolske knjige. Je, i ja bih volio da se jednom dogovore i svedu na jedan pravopis, a dotad che svako rjessenje uvijek nekoga nervirati.

2. Zato ssto je prijevod autorsko djelo.:) To jest, u uvodu ti pisse podatak koji i citirass, a u stripu em nema mjesta ni potrebe za svim tumaccenjima em to govori Katarina obrachajuchi se Petru pa i u tom kontekstu treba promatrati.

Hvala na ccitanju i pitanjima,

mcn






1. aha, pravo zboris, nisam se sjetio toga, jer nisam ni razmisljao po kojem bi to glupom pravilu bilo "ostatci", a onda sad kad si rekao, sjecam se tih svadja i cijelih gungula. ok.
2. Ma shvacam ja sto pise u stripu i tko kome govori i nisam ni rekao da ima potrebe tumacit, nego me nervira jer na ispitu iz ranog novog vijeka to treba povezat s Petrom, a onda u HNJ ispod ilustracije pise "djelo Petra Zrinskog", da bi kasnije u tekstu pak pisalo "Nikola je napisao", a onda jos dodje i strip, pa nemam pojma kome treba vjerovat.

Ali, dobro, HNJ navodi da je "Sibinjanin Janko" Matija Ivanić (buna na Hvaru), dok se na svim ostalim mjestima "zna" da je to ustvari "Janos Hunyadi", pa mozda i ne treba bezrezervno vjerovati HNJ.
Ali ok, razumijem da to nema veze s Vama.

Nego ja volim uvijek znat tocan podatak, pa me nervira kad nalazim proturjecja, otud moje pitanje.


Sto se tice citanja, dok vi izdajete ja cu da citam, a sto se tice pitanja, dok ja citam ja cu da pitam


zivijo
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 02/09/2008 : 21:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message  Reply with Quote
mama bi htjela da to čitam. Što ću moram slušat!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2109 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/09/2008 : 19:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mali od palube

mama bi htjela da to čitam. Što ću moram slušat!



https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000