forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 08/05/2018 : 14:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Onda se nadam da ce mo skupa pricati o tome:)





Od toga nema ništa za narednih dvadesetak godina.
U Hrvatskoj je već izdat i ko je hteo - nabavio je.
U Srbiji, posle LMS sada ima i Darkvudovo izdanje za zakasnele kolekcionare , dok kiosk izdanje Sistem komiksa neće da uzme niko (bukvalno idu na kilo).
Jedino... ako ne očekuješ nešto od Agartija?
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 08/05/2018 : 22:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by jaki

Onda se nadam da ce mo skupa pricati o tome:)





Od toga nema ništa za narednih dvadesetak godina.
U Hrvatskoj je već izdat i ko je hteo - nabavio je.
U Srbiji, posle LMS sada ima i Darkvudovo izdanje za zakasnele kolekcionare , dok kiosk izdanje Sistem komiksa neće da uzme niko (bukvalno idu na kilo).
Jedino... ako ne očekuješ nešto od Agartija?



Da stvar je hoće li izdati do kraja svih tih 40 knjiga - u 7 godina? Svi oni počnu entuzijačnisto, a većina se izdanja ne kompletira (Rip Kirby ČK, Julia, Bookglobe skoro sve). Ili nema računice, ne prodaju se dovoljno za planiranu ekonomsku isplativost. Tu jedino Markos radi ko vurica i kompletira izdanja premda sigurno su mu neka i dojadila. I Libellus u beskrajnom kontinuitetu, ali o njima nemam šta pozitivno reći jer su prešli u drugu samo komercijalnu krajnost.


Edited by - petarStripovi10 on 08/05/2018 22:25:52
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/05/2018 : 09:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by jaki

Onda se nadam da ce mo skupa pricati o tome:)





Od toga nema ništa za narednih dvadesetak godina.
U Hrvatskoj je već izdat i ko je hteo - nabavio je.
U Srbiji, posle LMS sada ima i Darkvudovo izdanje za zakasnele kolekcionare , dok kiosk izdanje Sistem komiksa neće da uzme niko (bukvalno idu na kilo).
Jedino... ako ne očekuješ nešto od Agartija?



Da stvar je hoće li izdati do kraja svih tih 40 knjiga - u 7 godina? Svi oni počnu entuzijačnisto, a većina se izdanja ne kompletira (Rip Kirby ČK, Julia, Bookglobe skoro sve). Ili nema računice, ne prodaju se dovoljno za planiranu ekonomsku isplativost. Tu jedino Markos radi ko vurica i kompletira izdanja premda sigurno su mu neka i dojadila. I Libellus u beskrajnom kontinuitetu, ali o njima nemam šta pozitivno reći jer su prešli u drugu samo komercijalnu krajnost.




n-ti put: u pitanju je 50 knjiga http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 09/05/2018 : 10:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski
n-ti put: u pitanju je 50 knjiga http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker


Super, onda 8 godina.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/05/2018 : 10:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by jaki

Bit ću uporan i čekati kiosk izdanje.


Bit ce??


Neće biti nikada. Ovo je zadnje izdanje Ken Parkera koje će ikada biti izdano kod nas. Kena ima dovoljno, stari LMS, krnji System, Fibra komplet i sada Darkwood HC i sc dvobroji, koji će vjerovatno biti završen za 10-tak godina. I to je kraj. Nakon tih 10 godina, ljudi koje će strip zanimati (uglavnom rođenih 70-tih godina), već će polako ostariti i imat će Kena u nekom izdanju. Mlađe generacije ne dolaze. Tako da Kena u još jednom izdanju ne bi kupovao nitko i naravno nitko neće ni izdati. Ovo je bio zadnji vlak da dobijemo jeftino (kiosk) izdanje Kena, nije se desilo i to je to...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/05/2018 : 10:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Istina, jedino mi se ne sviđa ovaj dio da ćemo za 10 godina biti starci.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 09/05/2018 : 14:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a sto starci ....gledam kako ljudi lepo zive i u 40 tim i ranim 50 tim....vreme ide ne moze se zaustaviti....zanima me dal poznajete nekog vrlo starog kolekcionara stripa i koliko ima godina taj?


zamislite kad budemo imali po 70 ili 80 godina i i dalje ovde pisemo o voljenim nam stripovima...bice zanimljivo..
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/05/2018 : 15:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dobio sam i ja treći dio

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2018 : 22:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

zamislite kad budemo imali po 70 ili 80 godina i i dalje ovde pisemo o voljenim nam stripovima...bice zanimljivo..


Uh, ne bih volio doživjeti te godine, bolje da me "vrag" prije odnese

quote:
Originally posted by zeljko

dobio sam i ja treći dio


Super, mislim da je going going pisao da u drugoj polovici ovog mjeseca stiže i knjiga 4

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2018 : 13:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Berardi,Milaco&Alesandrini:Ken Parker,knjiga 3 - Čemako/Krv na zvezdama (Darkwood)

Uh,kako je lep osećaj kad se uzme ovaj Ken Parker u ruke,zalegne u krevet i krene sa čitanjem (Slobo,Džimi i ostali ) - nešto zbog nostalgije,a nešto više jer je u pitanju stvarno sjajan strip.Radost koja me prožima u tim trenucima,slična je kao ona kada sam nedavno gustirao Komikovog Popaja (druga knjiga je u pitanju).
Juče mi pade na pamet da bih strašno pogrešio da sam prošlog leta pozajmio te pročitao od prijatelja celog KP u izdanju LL/Fibre - izgubila bi se draž u ovoj kupovini DW Parkera.
Da obavezno pohvalim i Džimijeve uvodnike u kojima posebno uživam.

Čemako:Parker Ken u XIII-ca stilu u snegom okovanoj Montani IX veka - klasična epizoda sa indijancima und plavim bluzama,gde naš junak sa amnezijom i rupčagom u glavi spašavajući malog indijanca dospeva u pleme Hunkpapa,spanđa se sa njegovom majkom,a na drugoj strani,poglavica i Kenov šurak,navata jednu zgodnu belkinju - dosta emocija i klanja u priči koja će obeležiti neke kasnije Kenove životne puteve.

5/5

Krv na zvezdama:ovde se dvojcu Berardi&Milaco priključuje novi lik,nama poznat kao grafički tvorac ljubavnika Dijane Lombard,čuvene socijalne radnice sa Menhetna.Ova storija se kotira kao jedna od lošijih,ali meni je baš kao treba;sa svim svojim manjkavostima.Dok je Čemako tipična indijanska priča,ova je tipična kaubojska - u Paradajz sitiju vlada bezakonje,tu je i glavni baja,nedodirljiv i svemoćan.Čelnicima se smučilo sve to te angažuju Kena da kao šerif razjebe bandu i vrati stvari na svoje mesto - ali čika Parker će to odraditi na svoj,pravedan i moralan,način.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/05/2018 13:19:12
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 09/07/2018 : 11:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote


Evo jedan Parker koji nije Ken, ali ne može se poreći fizička sličnost.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Parker_(captain)






Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 09/07/2018 11:47:42
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 09/07/2018 : 11:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote


Humbert Coe
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2018 : 14:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Berardi&Milaco:Ken Parker,knjiga 4 - Pod nebom Meksika/Velika pljačka u San Francisku (Darkwood)

Pod nebom Meksika

ova epizoda važi za jednu od najslabijih;barem mi se tako čini da se priča kojekuda po forumima.Meni bogami i nije - jako dobar akcijski kaubojac sa brodo meksosa.
Na putu osvete u kome je Donakd Velš meta,Ken stiže u Meksiko,ali tu postaje meta lokalnog narednika i njegovih ljudi;iz bule ga spašava lepa,sposobna i opasna Karmen,koja zajedno sa svojim saputnikom/suprugom Ramonom,malo zaostalim snagatorom (ali velikim dobričinom) putuje kroz Meksiko kao nekakva cirkuska atrakcija.Iza te fasade je nešto sasvim drugo.
Btw,u ovoj priči Ken se ponovo sreće sa Dašom,starim prijateljem iz prethodnih priča.

4/5

Velika pljačka u San Francisku


Ovo mi je posle Eskimke Enje prvi Parker Ken,te ova epizoda ima posebnu notu u mom srcu.
Ken i Daš dolaze u Frisko,u spletom srećnih okolnosti nailaze na Velšov trag.
Sa druge strane,Donald dolazi na ideju da opljačka kovnicu zlata koja se nalazi u blizini grada - u plan uključuje simpatičnu prevaranticu Donu i njenog prijatelja zubara.

4.5/5 (subjektivno 5/5)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/07/2018 14:16:13
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/07/2018 : 14:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
da li ima neki redosljed čitanja Ken Parkera?

Recimo ja sam pročitao sve od LMS pa onda nekih 10 od System comics ali tu su i specialci (4+2) pa me zanima, da li da nastavim sa System comicom od 1-22 pa onda 4 specijalca + u boji?

Ali koliko vidim ovi specijalci u boji su išli prije onih 4 ili kako?

Jer Brončano lice bi trebao biti poslednji broj, ali nakon toga je išao i Fibra broj 80 (a njega sam več pročitao mnogo prije...).

Znači, najviše me zanima, da li neki specijalac treb apročitati prije neke priče iz 1-22 (ili su specijalci za sebe priče, bez bilo kakve naveze sa kompletom 1-22).

Mislim kako slijedi originalna numeracija?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/07/2018 : 14:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pljačka u SF-u
mi je najlošiji od do sada izašlih u darkvudu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/07/2018 : 15:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitaj po redu kako je Fibra objavila i nećeš pogriješiti: 1-80.

Have mercy
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
243 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 26/07/2018 : 17:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

da li ima neki redosljed čitanja Ken Parkera?

Recimo ja sam pročitao sve od LMS pa onda nekih 10 od System comics ali tu su i specialci (4+2) pa me zanima, da li da nastavim sa System comicom od 1-22 pa onda 4 specijalca + u boji?

Ali koliko vidim ovi specijalci u boji su išli prije onih 4 ili kako?

Jer Brončano lice bi trebao biti poslednji broj, ali nakon toga je išao i Fibra broj 80 (a njega sam več pročitao mnogo prije...).

Znači, najviše me zanima, da li neki specijalac treb apročitati prije neke priče iz 1-22 (ili su specijalci za sebe priče, bez bilo kakve naveze sa kompletom 1-22).

Mislim kako slijedi originalna numeracija?

Ide LMS pa onda 2 specijala u boji, pa onda SC i na kraju 4 specijala. redosled je taj s tim da kolko se secam specijali mogu da se citaju i kao zasebne epizode. za kraj imas i Fibrin Kuda jutro pruzilo se.. kao zadnji Ken.

Opusti misli i uci plivati..
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/07/2018 : 18:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SlajeR

quote:
Originally posted by 1Euro

da li ima neki redosljed čitanja Ken Parkera?

Recimo ja sam pročitao sve od LMS pa onda nekih 10 od System comics ali tu su i specialci (4+2) pa me zanima, da li da nastavim sa System comicom od 1-22 pa onda 4 specijalca + u boji?

Ali koliko vidim ovi specijalci u boji su išli prije onih 4 ili kako?

Jer Brončano lice bi trebao biti poslednji broj, ali nakon toga je išao i Fibra broj 80 (a njega sam več pročitao mnogo prije...).

Znači, najviše me zanima, da li neki specijalac treb apročitati prije neke priče iz 1-22 (ili su specijalci za sebe priče, bez bilo kakve naveze sa kompletom 1-22).

Mislim kako slijedi originalna numeracija?

Ide LMS pa onda 2 specijala u boji, pa onda SC i na kraju 4 specijala. redosled je taj s tim da kolko se secam specijali mogu da se citaju i kao zasebne epizode. za kraj imas i Fibrin Kuda jutro pruzilo se.. kao zadnji Ken.



hvala!
Onog Fibrinog sam pročitao i nije me nešto oduševio...onako bezvezan kraj a i Kenova uloga je bila nekako čudno smišljena, neki izlapeli starac koga su vukli naokolo,....baš me zanima kako su završili priču prije tog fibrinog, brončano lice.....sve u svemu, čeka me 28 Ken Parkera za pročitat, iako sam one početne od 1-12 več čitao ali ču vjerovatno početi od broja 1, jer sam dosta toga zaboravio....možda krenem i LMS skupiti pa da imam komplet
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/07/2018 : 08:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U dosta LMS Kenova je otisak baš grozan... Berardi je unakažen, a ostali crteži, gdje ima više tinte su zamrljani... Šteta za tako dobar serijal, ali ok, bolje i tako nego nikako.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/07/2018 : 17:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
upravo pročitao specijalac Normin Princ,....nije me oduševio.....ok mi je dio gdje se radi o ken parkeru i Normi jean, ali ono davljenje sa hamletom je stvarno tlaka za čitat,....znam da se kao vuče nekakva paralela itd,..ali bez veze, nije mi se svidjelo.
Preostalo mi je još 1-22 + 4 specijalca.....mogu li očekivati još neku zanimljivu epizodu ili je serijal več krenuo downhill sa kvalitetom....jer koliko se sječam prije par godina sam več čitao od 1-12 (system comics) i nije mi bilo nešto zanimljivo, i sve je tako tamno nacrtano,....možda se radi o lošem otisku ili što.

Znači, koj eepizode u tom dijelu system comics su još zanimljive, d ase barem imam nečemu veseliti, kada dođem to tog broja? Nekako se najviše veselim specijalcima Avanture Tedyja Parkera i u Vrijeme Pony Expresa, ali to onako po naslovu sudeči....jel ima još neka druga zanimljva?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/07/2018 : 21:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Drugi specijal u boji Uzdah i San je zanimljiv....samo crtež, bez teksta, ali dobro napravljeno, teško bi se odlučio koja priča mi je najbolja...ima dosta simbolike u svemu (4 priče za svako ljetno doba) + 1 mala pričica kao BONUS!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2018 : 11:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ostalo nam je još jako malo starijih brojeva Kenova koje smo odlučili ponuditi po poprilično povoljnim cijenama, pa ako netko još želi popuniti kolekciju, sad je prava prilika. Akcija traje, naravno, do isteka zaliha.

http://www.fibra.hr/katalog/edicije/ken-parker/7/

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/09/2018 : 11:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ostalo nam je još jako malo starijih brojeva Kenova koje smo odlučili ponuditi po poprilično povoljnim cijenama, pa ako netko još želi popuniti kolekciju, sad je prava prilika. Akcija traje, naravno, do isteka zaliha.

http://www.fibra.hr/katalog/edicije/ken-parker/7/


juhhu...fali mi zadnjih 8 brojeva...nešto mi govorilo "sačekaj sine,sačekaj!"

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/09/2018 : 11:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dobar 10. broj

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/09/2018 : 13:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
koji je ono tiraž ovog kena
i kako može biti 10. rasprodan a 11. nije
pa onda opet 12. rasprodan

ima li neka kvaka ili...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000