forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 10:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa ti si se uključio jedino na tu liniju palamuđenja

ja bih radije pričao o južnjaku

(a vidim da si se priključio i masi csi profilera koji su prokužili da prepredeno pričam o larcenetovcima. ja ne znam koliko jasan trebam biti da bi vama bilo jasno: larcenetovci su budale. ufurana ekipa kojekakvih budala, sa tek ponekim pametnijim (iznimke) i sa takvima kao što si ti, koji zavrjeđuju nešto više ali se ne znaju orijentirati u svijetu)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2019 : 10:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stinky, još sutra i gotovo, je li? U ponedjeljak počinje škola. Kad se opet vidimo, za uskršnje praznike ili tek na ljeto?

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/01/2019 : 10:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Stinky, još sutra i gotovo, je li? U ponedjeljak počinje škola. Kad se opet vidimo, za uskršnje praznike ili tek na ljeto?






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 10:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
umjesto da se uključiš i pričaš ozbiljno, ti se zezaš

nemam pojma, valjda ćemo se vidjeti još
na ljeto je izgledno, u međuvremenu, ha, nemam pojma. ako se uključiš ozbiljno, mogli bismo nešto iskombinirati.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2019 : 10:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Može ozbiljno, ali ne previše, još me gripa nije pustila, pa me glava zna rasturati.
Mene iskreno zanima jesi li postao otac?

Trouble will find me
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 10:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da
pravi čovjek: sastojm se od sebe, žene i djece

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/01/2019 : 11:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da
pravi čovjek: sastojm se od sebe, žene i djece





Čestitan ti od srca.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2019 : 11:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da
pravi čovjek: sastojm se od sebe, žene i djece




Bravo! Čestitam!

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/01/2019 : 11:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da
pravi čovjek: sastojm se od sebe, žene i djece





znači više komada? Čestitke i od mene

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 11:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
hvala, ali sve je to malo čudno, jer već odavno imam djecu
ovako načelno, pa dobro, može se o tome pričati. nešto dalje ne, jer se o obitelji ne priča sa strancima. o obitelji vam se, dečki, priča odmjereno i samo u povišenim trenucima, jer je to sveta stvar.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/01/2019 : 11:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

hvala, ali sve je to malo čudno, jer već odavno imam djecu
ovako načelno, pa dobro, može se o tome pričati. nešto dalje ne, jer se o obitelji ne priča sa strancima. o obitelji vam se, dečki, priča odmjereno i samo u povišenim trenucima, jer je to sveta stvar.


Slažen se.
Ali rođenje diteta je nešto drugo. Doduše ja san mislija da si friški otac.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/01/2019 : 11:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Moga je opalit pijanku s forumašima,a on ovako u tajnosti. Cccc. I to mi je neki Zagor fan,traperski susreti,kurci palci.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/01/2019 : 11:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
A ovo o Zagorovoj slojevitosti mi je suvišno komentirati, pogotovo ovo patetiziranje o bremenu koje nosi.



Ta teza, da je Zagor slojevit i da zbog događaja iz 'Zagor priča' nosi nekakvo breme, to je nešto najpatetičnije što sam ikada pročitao, ne samo na forumu. Ali, ne treba sumnjati da bi ju Burattini, pa možda i Nolitta da je živ, iz marketinških razloga s veseljem prihvatili i širili dalje.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 11:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ne
pa vidiš da sam staro laprdalo

markos, jel i ti ustreptaš kad vidiš onu scenu sa Pat O'Shine?

Balada o Pat O'Shine je onako, kenovski solidno, ali znatno slabije od prijašnjih brojeva. to ti je ponavljanje jednog te istog ---> Latimer = Donlad Welsh, Pat = Ken kojemu su ubili brata ---> dalje ide krvna zakletva i dalje---> osveta, smaknut ćemo ubojicu. Rješenje je opet ista Kenova superdetektivska rekonstrukcija, po nekim "detaljima" Ken shvati da je mountie zapravo Latimer (a bilo je ionako predvidljivo za čitatelje koji su čitali prijašnje brojeve, jer se opet sve odigrava po istoj shemi)

Laitmer je praktički superzlikovac kao Donald Welsh, tzv. supergeniji zločina. Dok je kod Welsha to još išlo nekako jer se proteže na više brojeva i sudjeluje u "epskijim" zločinima, kod Latimera je banalno odrađivanje, jer se radi o negativcu za jedan broj.

Balada o Pat O'Shine nije ni nešto originalno, ako netko pak želi promatrati s te strane, recimo Beva i majčine dušice. Da se razumijemo, meni to ne znači ništa, mene ne smeta kada se uzimaju stvari iz drugih djela (to mi je čak bolje kada se radi o stripovima!!!), ali čisto da raspršimo i te iluzije o curici u vesternu. Znači, Balada o Pat O'Shine je zapravo True Grit (1969.), s to mrazlikom da je True Grit izvrstan, vrhunski i da je postavka John Wayne-curica daleko iznad ove limunade Ken-curica. Naime, John Wayne je mada faka, pravi old skul vestern tip, grubijan, pijanac, fajter i američki klasik, a Ken je potpuni šonjo koji uvijek pada na te iste fore, koji je tu da nam pokaže "drugačije", žrtve s velikm Ž: crnce, eskime, indijance, prostitutke koje to moraju biti jer je eto društvo nepravedno... i curice koje moraju odrastati u surovom svijetu.

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/01/2019 : 11:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Zagor je dobar strip za ljude ka šta je Dalen, ne zato šta Dalen ima ili nema mozga, nego zato šta Dalen od stripa želi opuštanje, čitanje sa jednin okon zatvorenin, crno-bijele likove i već više manje poznatu priču. Pobogu, on sam kaže da ne traži više.
Ni Ken nema veze s mozgon(Ovo baš dobro zvuči jel da?), nego sa odrastanjen.
Ne moraš bit pametan da bi ti Ken bija interesantan nego je za čitanje Kena sa razumijevanjen preporučljivo skupit nešto godina u dupetu. Budući je Ken sivi strip, dobar preduvjet je da si već apsolvira činjenicu da je cili život siv.
Ne siv u smislu tmuran, jadan i čemeran,nego da skoro ništa u životu nije crno-bijelo.

Uostalon, ja nisan puno pametan a sviđa mi se Ken.



Ovo je forumski mit kojeg treba razbiti. Dijete od 7 godina može razumjeti Zagora, Kenu može pratiti radnju, ali ga neće razumjeti u potpunosti. Dijete od 14 može razumjeti i jednog i drugog. I to su ti te godine u guzici koje moraš imati za Kena.

Pazi ovo, u 8. razredu osnovne smo morali pročitati "Smrt smajl - age Čengića", u 1. srednje čekali su nas Grci, Ilijada i Odiseja, kasnije Danteov pakao, Petrarka, u 3. srednje Rusi... Razmisli malo koliko smo mi klasika iz književnosti obradili od naše 13. do 18. godine. Ne samo u gimnazijskom programu. Nije se puštalo ni cvjećarke i bageriste, a da neke stvari nisu beknuli i pročitali barem nešto od svih tih knjižurina. Znači jedan nivo smo dostigli kao mularija u srednjoj školi. I onda za Kena trebamo odrasti i apsolvirati nešto o životu? Ne! 14. godina je plafon. E pa sada malo razmisli kakvu sliku gradite o sebi kada kažete - "Ken traži zrelost".
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2019 : 11:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

postaju sitne duše i mali snobovi (vidljivo u topicu).




Ja sam u topicu vidio da se snobovski postavljaš uglavnom ti. Ne znam čime sam zaslužio silne epitete kojima si me počastio ali znam da tako nešto od mene nikad nećeš čuti.

Naravno, sad ćeš ti opet o tome kako si ti iznad toga jer si slobodan, da sam ja ustvari snob jer ne vrijeđam itd.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 11:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajmo beva rađe o Baladi
ili Zombijima

pusti to, pusti mene, neću ja nikada biti to što ti tražiš. osim ako sazriješ, tek onda ću ti se malo više sviđati.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2019 : 12:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ne! 14. godina je plafon. E pa sada malo razmisli kakvu sliku gradite o sebi kada kažete - "Ken traži zrelost".




Nije stvar u razumijevanju, nego u zanimanju. Srednjoškolcima je lektira uglavnom tlaka i malo koji će sam pokazati interes za takvim štivom. To uglavnom dođe kasnije.

S Kenom je slično. Malo koga privlači u tim godinama. Možeš razumjeti, ali ti nisu takve teme zanimljive.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2019 : 12:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pusti to, pusti mene, neću ja nikada biti to što ti tražiš. osim ako sazriješ, tek onda ću ti se malo više sviđati.





Nisi ti meni odbojan, može biti samo obrnuto.

Zombije nisam nikad čitao, pokušat ću preko vikenda. Balada mi je svježa.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2019 : 12:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nije ti odbojno to što mogu unijeti energiju i podići bilo kakvu temu ili stvar
dalje ne bih, jer ne razumiješ ni ordo amoris ni moj ordo moralis
zato jer to ne razumiješ ne mogu ti ja ni biti ---- blizak itd.
to ti je slično ovome što ti pričaš o kenu, da ti bar malo približim nekakvom usporedbom

daj pričaj o Baladi još malo. ima li još nečega osim Kena i Pat?


Edited by - stinky on 12/01/2019 12:10:34
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/01/2019 : 12:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Zagor je dobar strip za ljude ka šta je Dalen, ne zato šta Dalen ima ili nema mozga, nego zato šta Dalen od stripa želi opuštanje, čitanje sa jednin okon zatvorenin, crno-bijele likove i već više manje poznatu priču. Pobogu, on sam kaže da ne traži više.
Ni Ken nema veze s mozgon(Ovo baš dobro zvuči jel da?), nego sa odrastanjen.
Ne moraš bit pametan da bi ti Ken bija interesantan nego je za čitanje Kena sa razumijevanjen preporučljivo skupit nešto godina u dupetu. Budući je Ken sivi strip, dobar preduvjet je da si već apsolvira činjenicu da je cili život siv.
Ne siv u smislu tmuran, jadan i čemeran,nego da skoro ništa u životu nije crno-bijelo.

Uostalon, ja nisan puno pametan a sviđa mi se Ken.



Ovo je forumski mit kojeg treba razbiti. Dijete od 7 godina može razumjeti Zagora, Kenu može pratiti radnju, ali ga neće razumjeti u potpunosti. Dijete od 14 može razumjeti i jednog i drugog. I to su ti te godine u guzici koje moraš imati za Kena.

Pazi ovo, u 8. razredu osnovne smo morali pročitati "Smrt smajl - age Čengića", u 1. srednje čekali su nas Grci, Ilijada i Odiseja, kasnije Danteov pakao, Petrarka, u 3. srednje Rusi... Razmisli malo koliko smo mi klasika iz književnosti obradili od naše 13. do 18. godine. Ne samo u gimnazijskom programu. Nije se puštalo ni cvjećarke i bageriste, a da neke stvari nisu beknuli i pročitali barem nešto od svih tih knjižurina. Znači jedan nivo smo dostigli kao mularija u srednjoj školi. I onda za Kena trebamo odrasti i apsolvirati nešto o životu? Ne! 14. godina je plafon. E pa sada malo razmisli kakvu sliku gradite o sebi kada kažete - "Ken traži zrelost".




Ma ja uopće ne mislin da ti triba životna mudrost za čitat Kena, malo si preozbiljno to doživila. Čak se i slažen s tobon, osmaši su dobra publika za Kena.
Ja san Kena otkrija sa 30, i nije mi otvara oči i nove horizonte nego mi je bilo gušt čitat strip u kojen mogu pripoznat situacije koje san doživija na vlastitoj koži.
Nema tu duboke mudrosti, ali recimo najbanalnije: Epizodu broj 30 će puno bolje razumit neko ko je roditelj nego neko ko nije.
Nekome je to ljuta patetika al scena kad starome ispadnu drva mi je vrh.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 12/01/2019 12:21:29
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/01/2019 : 12:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by mladjo

Slojevitost ne znači dosadu odnosno prosječnost.
Slojevitost znači da junak (osim toga što je junak, dakle nije prosječan) ima i hrpu drugih mana/vrlina/dijelova osobnosti.

Evo npr. Blueberry.
Pa to je čovjek koji još i slojevitiji od Kena Parkera.
Pijandura, sklon problemima sa autoritetima, kockar, ženskar, zajebant, zna se potući svako malo - dakle slojevit lik/čak i antijunak na neki način.
Ali opet čovjek koji nije htio biti na strani robovlasnika, čovjek sa osjećajem za pravdu i čast, čovjek koji ima hrabrosti na bacanje - dakle junak, odnosno nije prosječan/dosadnjaković.

Pa kvragu i Zagor ima slojevitosti




Apsolutno.



I to dosta




Nemojte bulazniti. Zagor slojevit lik??
Pa ako je Zagor slojeviti lik, tko nije?
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/01/2019 : 12:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
Ovo je forumski mit kojeg treba razbiti. Dijete od 7 godina može razumjeti Zagora, Kenu može pratiti radnju, ali ga neće razumjeti u potpunosti. Dijete od 14 može razumjeti i jednog i drugog. I to su ti te godine u guzici koje moraš imati za Kena.

Pazi ovo, u 8. razredu osnovne smo morali pročitati "Smrt smajl - age Čengića", u 1. srednje čekali su nas Grci, Ilijada i Odiseja, kasnije Danteov pakao, Petrarka, u 3. srednje Rusi... Razmisli malo koliko smo mi klasika iz književnosti obradili od naše 13. do 18. godine. Ne samo u gimnazijskom programu. Nije se puštalo ni cvjećarke i bageriste, a da neke stvari nisu beknuli i pročitali barem nešto od svih tih knjižurina. Znači jedan nivo smo dostigli kao mularija u srednjoj školi. I onda za Kena trebamo odrasti i apsolvirati nešto o životu? Ne! 14. godina je plafon. E pa sada malo razmisli kakvu sliku gradite o sebi kada kažete - "Ken traži zrelost".



To što kao klinci čitaju/mo te knjige (a većina i ne pročita), ne znači i da razumeju.

Meni je žao što s guštom nisam pročitao sva ta dela... Crnjanski, Andrić... sve je to bilo na silu, na brzinu i između učenja drugih školskih predmeta.
Strance generalno klinci vole više nego domaće, mada ruske klasike klinci ne vole.
Jedino što sam sa uživanjem progutao je Pavićev Hazarski rečnik. Sve ostalo mi je bilo ili dosadno ili nisam mogao da se udubim u tematiku.

Čitati =/= razumeti



Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/01/2019 : 12:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Mada ja ne bih pravio poređenje između stripa i književnosti. Strip je mnogo sličniji filmu, pa i pozorištu.

Knjige, tj. pisanu reč ljudi doživljavaju kao nešto najviše. Uvek će film ili strip biti viđeni kao nešto niže (čak i manje vredno), kada se uporede sa književnim delima,
iako objektivno nije baš uporedivo, ali su oba štampana na papiru pa ih ljudi često vide kao nešto sličnije nego što je zaista.





Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 12/01/2019 : 13:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
dalen je osjetio baš ovu stvar o kojoj pričam, samo što se nije dobro izrazio (ne zna se izraziti, jer je o takvim stvarima izuzetno teško pričati budući se radi o najfiligranskijim suptilnostima): naime, on misli da je ova dječja jednostavnost koju zagor ima, da je to zabava, ali ne - to ne služi zabavi niti je to zabava (zabava je ken parker i manipuliranje osjećajima). to je za one koji se nisu "ohladili", koji još gore starom vatrom, barem negdje u dubini, ali ne mogu interpretirati što je to, što je taj izvor. ali to je i normalno, da tako kažem, jer da bi se shvaćalo taj izvor malo bolje, treba mnogo razmišljanja i učenja. i discipline, koju obični čovjek nema = nije blisko običnom čovjeku. običnom čovjeku su bliski ovi glupavi vicevi i zafrkancije zagor živi u šumi sa chicom.

Da sam se pokušao izraziti poput tebe oduzelo bi mi to neusporedivo više vremena od tebe . Vidiš da i ovako, na najjednostavniji način, nisu svi shvatili što sam ukratko htio reći. Grofica i ti ste shvatili . Mrzim podulja pisanja .
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000