forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/03/2019 : 23:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

interesuje me kako se američke sotonističke vrijednosti ispoljavaju u stripovima, dok sa druge strane snimaju filmska dijela prožeta klasičnim hrišćanskim vrijednostima a la roki, zanimljiva klasifikacija



da,pa više je amera pod uticajen raznoraznih crkava nego Talijana.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/03/2019 : 23:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mislis raznoraznih sljedbi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/03/2019 : 01:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ivo Milazzo


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2019 : 08:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

mislis raznoraznih sljedbi



mislin raznoraznih kršćanskih crkvi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/03/2019 : 14:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Logično je da ti je bliža talijanska od američke "bully" bezbožne kulture.
Čak i talijanski ljevičari kao Berardi ili Castelli ne mogu u svojim pričama pobjeći kršćanskim vrijednostima koje su im ukorijenjene preko društvenog odgoja i normi.

U američkoj multikulturološkoj sredini toga ima jako malo, pa većina njihovih
"boljih" stripova izgledaju kao sotonistički manifesti.

Superjunaci nula bodova. Čak pokušao čitati. Prestrašno, baš kao i filmovi o njima.
Conan - čitao kao dijete i bio mi OK, ali fali ono nešto što Bonelli ima.
Spawn - nečitljivo, ali ima neku draž za razliku od Marvela ili DC-a.

Ovo napisano je prvenstveno mišljenje o scenariju, ne o crtežu koji je većinom odličan. Samo vizualni izgled bez priče meni ne znači ništa.




Spock,
nemam prave uvide u Ameriku da bih mogao potpuno reći u čemu je stvar. Vestern mi je broj 1, a to je totalno američko.
Talijani, pogotovo ti stariji bonelli junaci koje sam ja čitao, slijede Ameriku ---- ali bolje mi je to njihovo izvedeno, nego američko: novinski strip me ne zanima, superherojski isto tako, darknajterski također.

Ono što mogu primijetiti, na mene taj anglo-saski način razmišljanja, to mene ostavlja hladnim.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2019 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam 15 po redu mikija i 11 Telera...
mislio sam da su obojica završili teologiju... svako malo o Bogu i univerzalnoj pravdi i istini... upravo je to ono što piše stinki... zato su nam japanci i čudni :D nema toga kod njih hihihih
američke stripove ne čitam :D
tako da ne bih znao mnogo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/03/2019 : 15:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Da se razumijemo, ja ne kenjkam o bonelliju. Ima meni tamo izvrsnih stripova pa i zagora medju njima.



Pa ne znam. Ja sam dugo ovdje, od početka i uvijek je u zraku visio neki animozitet između bonellija i ljudi koji su se pravili kao da su nešto više. I danas se lako pada u stare rovove.

Već sam više puta rekao: zapravo nema nikakve podloge za tim napuhavanjem.
Čak ni kod onih koji su uspjeli nešto, tipa macan. Jer lako je pogledati rezultate: koji je to strip tih ljudi koji su se pobunili protiv bonellija, koji je odmakao od prosječnog bonellijevog?

Markos se isto pogubio u tim rovovima; ispočetka je poletio s nekakvim napuhanim programom, da bi se vratio na superherojske i kojekakve stripove.

Svi naši stripaši su promašili, na ovaj ili onaj način: macan, markos, jurica, ti...
Umjesto pobune, trebalo je sagledati sve, imati snage i znanja gledati cjelinu (sa blekom, zagorom itd.), a ne se inatiti u nekim novokvadraturama kruga.

Ovo su sad neki mali pomaci, recimo kao neko otvaranje, ali scom se praktički raspao na disparatne elemente među kojima nema nikakve sveze. Markos je pustio "nek voda nosi", ima svoje stvari za koje se brine. Macan nemam pojma, rezignirao, jer nije mogao na silu (praktički je priznao poraz i povukao se).
Ali ne može rješenje biti "društvo": pluralizam raznih interesa. To je ovo što se i dogodilo sa scomom (ili strip scenom) - atomiziranje, raspad, povlačenje u male oaze.
Cilj je stvoriti Kreis, zajednicu svetih, i otuda se onda dobiva smisao, značenje, ispunjenost. To je i pretpostavka za pojavu dobrih autora.

A to se dobiva kada se sve sagleda, i sve uključi: kako stripovi koji ti se čine boljima i kavima programatski težiš, tako i oni stripovi koji su već stvorili male kreisove, koji su već prirodno sami od sebe stvorili zajednice. Tko ovo negira, a da sam ne može napraviti bolju zajednicu, promašuje i tvrdoglavi se bez podloge.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2019 : 15:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Markos se isto pogubio u tim rovovima; ispočetka je poletio s nekakvim napuhanim programom, da bi se vratio na superherojske i kojekakve stripove.



Čovjek kojemu je prvi izdan strip jedan Bonelli, Ken, i koji je izjavio da je razmišljao o objavljivanju 'Priča s divljeg zapada' je kontra Bonellija? Da nije možda obrnuto? U zadnje vrijeme si pomirljiviji, da se s tobom pričati, ali prije nisi bio takav. Sve si doživljavao kao napad.

A po tebi sam i ja anti-Bonelli iako skupljam Dylana, Kena, imam sve kod nas izašle brojeve Julije, Jedno doba jedna priča, komplete Gee i Lilith i još dosta toga. Jesu li ti stripovi manje Bonelli od nekih drugih ili što? Od svih škola stripa biram ono što mi djeluje zanimljivo. Imam na polici i Bonelli junake, i Francuze i Amerikance i mange. I još par stripova koji ne spadaju u nikakve škole, tipa Alois Nebel. Na silu se gura narativ da su ljubitelji ostalih škola stripa automatski protiv Bonellija i obrnuto, da ljubitelji Bonellija ne čitaju ništa drugo, a ustvari je ljudima samo do svađe :) Pa i Ken i Zagor su Bonelli pa su stranice i stranice ispisane, ne treba ti dalje tražiti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 13/03/2019 15:48:21
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/03/2019 : 16:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Beva kakav ti je alois nebel? Mene smorio, mislim da ga nisam niti zavrsio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/03/2019 : 16:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma nije stvar da ti čitaš Geu i nemam pojma što. I ovaj koji čita bonelli, čita i blueberryja, a možda i supermana.
Ali otkuda onda problem? Zašto onda non stop vrtenje oko jednog te istog?

Ako je sve tako idilično kako ti sad kažeš, onda nema potrebe ni za čim boljim.
Meni to tako ne izgleda. Meni izgleda da je scom stigao do rasapa i da se još drži na aparatima; eventualno zabljesnu neka izdanja (ali sve je to samo izvanjska priča, koja umre još prije nego pošalješ post) i ljudi još po navici pričaju da su pročitali nešto ----- ali duh je zamro, događa se unutarnji rasap.
Naravno, može se tako životariti, kupovati i prodavati, pa ako te to zadovoljava, na pravom si mjestu.

Dakle,
ja kažem da meni treba nešto bolje. Uglavnom si to i napravim, kada dođem. Znači, na mikrorazini (topic ili tema koja mene zanima, to si ja mogu učiniti zanimljivim), no, nije meni samo do mene, nego i do vas haha. Pa primjećujem to što primjećujem, a kako ti sve ovo shvaćaš, to više nije do mene. Ti si i sada malo pogrešno shvatio, makar se voliš praviti fin. Izgleda da si ti taj kojemu je do svađe, ti si taj koji sve doživljava kao napad. A ja... pa ne baš toliko, iako si dobro primijetio - prije sam se volio zezati nesvakidašnje, sada ću biti bolji (ako ne posrnem).
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2019 : 16:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Beva kakav ti je alois nebel? Mene smorio, mislim da ga nisam niti zavrsio.



Na prvo čitanje mi apsolutno ništa nije bilo jasno, onda sam razmišljao da ga prodam, odlučio ga pročitati još jednom i pohvatao priču. Dobar mi je strip, nije remek djelo ali je dovoljno zanimljiv da znam da ću ga opet čitati. Nakon prvog čitanja sam mislio da je u pitanju neki skup nepovezanih dosjetki, ali strip ima priču, samo treba biti koncentriran :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2019 : 16:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Meni to tako ne izgleda. Meni izgleda da je scom stigao do rasapa i da se još drži na aparatima; eventualno zabljesnu neka izdanja (ali sve je to samo izvanjska priča, koja umre još prije nego pošalješ post) i ljudi još po navici pričaju da su pročitali nešto ----- ali duh je zamro, događa se unutarnji rasap.
Naravno, može se tako životariti, kupovati i prodavati, pa ako te to zadovoljava, na pravom si mjestu.


Ovdje se i slažem s tobom, samo što mislim da problem nije u rascjepkanosti u grupice, nego u zamoru materijala. Entuzijazam se gubi, seli se na neka druga mjesta (prije 20 godina imao si samo ovaj forum, sad imaš društvene mreže, ostale forume tipa Darkwood, forum.hr i gomilu mjesta na kojima se piše o stripovima). Posljedično, kvaliteta se razvodnjava, starim članovima je dosadilo pisati jedno te isto a novi su navikli na neke druge platforme pa imamo to što imamo.

quote:
Originally posted by stinky

Dakle,
ja kažem da meni treba nešto bolje. Uglavnom si to i napravim, kada dođem. Znači, na mikrorazini (topic ili tema koja mene zanima, to si ja mogu učiniti zanimljivim), no, nije meni samo do mene, nego i do vas haha. Pa primjećujem to što primjećujem, a kako ti sve ovo shvaćaš, to više nije do mene. Ti si i sada malo pogrešno shvatio, makar se voliš praviti fin. Izgleda da si ti taj kojemu je do svađe, ti si taj koji sve doživljava kao napad. A ja... pa ne baš toliko, iako si dobro primijetio - prije sam se volio zezati nesvakidašnje, sada ću biti bolji (ako ne posrnem).



Samo ti piši, diskusije o stripovima ne može biti viška. A ja se ne pravim fin, naprosto sam nekonfliktan po prirodi pa se trudim uvijek biti pristojan.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/03/2019 : 18:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
samo što mislim da problem nije u rascjepkanosti u grupice, nego u zamoru materijala



"Zamor materijala" ti je upravo to što kažem - rasap. Zamor dolazi tamo gdje životnost presahne, gdje je duh ispario. U takvim situacijama dolazi i do rascjepkanosti u grupice, tj. povlačenje u oaze ("mrtvi su pobijedili") - dolazi do atomiziranja, gube se veze i ljudi postaju raspršeni atomi.

Kako sad proučavam jednu, naoko, sasvim drugu stvar, ali zapravo ti postoji izuzetna paralela: teološka problematika. Kako oživjeti vjeru, kako reformirati crkvu i slično.

Kao što se priznata crkva skrućuje u rituale i formule, tako se, u osnovi, i ovdje provode rituali: čeka se izdanje, onda se pohvali ili pokudi izdavača ovisno o preferencijama i interesima. Stvaraju se male sekte koje se međusobno glože; ponekad izvana licemjerno tapšaju jedni druge, dok svaki svakome radi o glavi. Kaže se: to je tako; nemam vremena; ma baš me briga.

Naravno da je djelovanje na onome koji to može i koji je već preuzeo odgovornost na sebe: markos je odgovorniji od tellera itd. Ti si, ako ti je također stalo -a ti uvijek pričaš kako si zaluđen stripovima- odgovorniji od mnogih drugih te baš ti tebaš raditi posredovanje između strana (bonelli i nebonelli su dvije strane, to je očito u svakoj škakljivoj situaciji).
Ja bih mogao, bez lažne skromnosti, raditi posredovanje; ponekad i radim, pa i sada, ali dogodilo se to da sam "otišao", duhovno sam već izvan ovih stvari, postajem stranac među vama. Možda se angažiram nešto više, ne znam, ali realno je to već teško, jer je problematika koja me okupira iznad stripova; nemam više onaj pravi doticaj sa tom razinom, fan razinom stripašenja. Tu i tamo ću sigurno nešto pisati, jer se očito nisam skroz odrekao (pročitam neki strip s vremena na vrijeme, pa i nanovo se vratim nečemu, evo sad Gilu i tako), no za ozbiljnije bi tu trebao čovjek koji se više nalazi u stripovima.

Takvih ovdje ima, koji su pravi zaljubljenici (da ne kažem zaluđenici:). Samo se ne snalaze po pitanju: što mi je činiti? Rovovske pozicije koje su stvorene (i markosovom i macanovom itd. krivnjom, ma kako bi ti htio biti fin), dezorijentiraju pravi put.
Ta trvenja povratno djeluju na duh zajednice i ona se rastače - to ti je zamor, zamor dezorijentacije.

Markos je najkrivlji, da. Nije ovo nikakav "napad" ili svađanje. To je, recimo, jedna kritika = postavljanje što je na stvari.
Scom je loše vođen: ubijaju se rasprave, a potiče klikaško glupiranje, interne zezancije raznih kumova-spamera, i čisto deklarativno prijateljstvo i zajedništvo (ali to se ne postiže glupavim pravilima i još lošijim rješavanjem konfliktnih situacija).

Kojekakvi provokatori, lijeva smetala i tipovi koji se iscrpljuju u bezveznim dobacivanjima vrednuju se kao zezanje, suptilno podjebavanje, a oni koji su iskreniji (te time i bolji) izbacuju se jer su uvrijedili osjetljive majčine dušice (koje su same izazvale reakciju).

Sve ovo ti pridonosi tom rascjepkavanju i zamoru.

To su neke tehničke strane, koje je lakše moguće riješti.

Teže je ono unutarnje. To tvoje "piši o stripovima". Ali i to je moguće, barem ja vidim da je moguće pokrenuti neku temu. Tu treba kvalitetnih ljudi i treba pravednosti svih: da svatko sudjeluje na mjestu na kojem može i ne zahtijeva za sebe nekakvu fantomsku apsolutnu jednakost - jer nismo svi isti i ne vrijedi svačije mišljenje isto (nego se treba dokazati u areni, recimo tako = "duhovno životinjsko carstvo" prema Hegelu, intelektualni gladijatori).

To su ti neke crtice za početak.

Edited by - stinky on 13/03/2019 18:43:51
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/03/2019 : 19:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Uravnilovka. Svaki forumaš mjesečno da napiše pet osvrta stripova u kome će povezivati osnovni motiv radnje sa nekim konceptom iz polja filozofije ili nauke.

Ukoliko prvi mjesec propusti da napiše neophodne recenzije, mora da ih nadoknadi i napiše rukom na papiru, svaku u po pet primjeraka.

Ukoliko se kašnjenje ponovi drugi put, pismo samokritike uz javni zbor povodom njegovog nedopuštenog ponašanja unutar koga će optuženi morati da izrazi svoje najdublje kajanje i novopronađeno nipodaštavanje prema socijalno devijantnim aspektima svoje ličnosti.

Treće kašnjenje rezultuje slanjem u edukativno-radni kamp gdje će prokazani forumaši od literature za čitanje dobijati jedino Buratinijeve povratke Zagorovih neprijatelja. Nakon dva mjeseca, forumaš može javno da izrazi svoje kajanje, pod uslovom da imenuje makar dvojicu kolega iz kampa koja nisu ispunjavala svoje dužnosti čitajući Buratinijevo remek dijelo naslova Il ritorno di (dopisati po želji).

Svakih pet godina periodično i nasumično smaknuti dio kritičarske i edukativne elite sa pozicija, nazaduju na čitanje Mikija od prvog broja dok njihovi zamjenici u lancu komande dobijaju njihova mjesta.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/03/2019 : 20:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ako neki nešto pokreću to ne znači da drugi moraju izvršavati neki program, da im je naloženo
većina će promatrati i interiorizirati stav ako je vrijedan, a ako ne, onda će smjeniti tvoju obrazovnu elizu tihim otporom... i čekati da se oformi nova poketačka snaga
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/03/2019 : 10:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ti si, ako ti je također stalo -a ti uvijek pričaš kako si zaluđen stripovima- odgovorniji od mnogih drugih te baš ti tebaš raditi posredovanje između strana (bonelli i nebonelli su dvije strane, to je očito u svakoj škakljivoj situaciji).



Pokušavao sam prije, ali nema ovdje dovoljno ljudi koje zanimaju iste stvari kao mene. Ja (doduše sve rjeđe) crtam (amaterski) stripove za svoju dušu. Objavljivao sam ih bio i ovdje, nije to teško naći. Tema u kojoj sam najviše uživao je bila radionica u kojoj je Kerac zadavao zadatke a mi crtali. To većinu ne zanima. Meni je manje bitno "što", puno više "kako". Oduševit ću se pričom, ali isto tako me raspameti kad vidim neku dobru tablu, kad pomislim da bih volio da sam ja to nacrtao. Kad osjetim da i scenarist i crtač uživaju u tome što rade, kad su motivirani. Takve stvari mene vuku, ali takve teme potonu nakon par postova.

Je ovo i određeni defetizam, ali entuzijazam sad ulažem u druge stvari, prije svega u obitelj i, što se hobija tiče, u čitanje stripova. Osvrte na pročitano ne pišem jer smatram da nemam puno toga za reći što bi bilo novo, naprosto nisam baš tip od recenzija. Lakše mi je kad netko postavi konkretna pitanja razmisliti pa dati mišljenje, ali da postavim tezu od nule, nije to baš za mene. Zato me i viđaš da se uključujem po temama koje me zanimaju i sudjelujem u raspravi. A cijenim sve što ovdje rade shaner, dcopic, anto i još nekoliko njih u vidu osvrta na pročitano. Čak sam čitao i dodsferdove osvrte na Mister Noa, a Mister Noa ne čitam već 15 godina. To sve pratim i volio bih da ti njihovi osvrti češće potaknu diskusiju, ali to se, eto, ne događa često.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2019 : 11:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ispucala se stara ekipa a mlade nema toliko.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2019 : 15:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma samo treba raditi dobro. ne biti sitna duša. nije stvar u tome da se pišu recenzije i nemam pojma što, osvrti na pročitano, jer vidi - i osvrti na pročitano mogu biti ritual (baš neki koje spominješ pišu osvrte---ali bez života).

niti će svi raditi isto niti treba biti neka formula
ali također vrijedi: oni koji forum shvaćaju kao igranje kaladonta, to je okej, no ne mogu istovremeno zahtijevati isti rang sa onima koji su ozbiljniji i povezuju konce. shvatiti ove odnose znači polako ulaziti u zrelost---- i u konačnici prerastati kaladont.

postoje razne zadaće i razna služenja. sva su okej, ali i svako ima svoje mjesto. na scomu je malo došlo do dezorijentacije. ti si to tumačiš kao zamor, a i lwood, no riječ je zapravo o sistemskoj greški, poremećeni odnosi periferije i centra. ako ljudi ovo osvijeste, duh će živnuti. međutim, može se i inatiti, ignorirati, glumiti neopterećenost i ostajati u vražjem krugu zamora.

tamo gdje oni koji znaju voditi stvar vode stvar te tako postavljaju stvari na mjesto - nema zamora: teme su živahne, privlače, razvija se diskusija.
gdje se inate razni pobunjeni sinovi i periferija protiv centra, imaš kaos, a onda i zamor te naposljetku rasap.

Edited by - stinky on 14/03/2019 15:08:37
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/03/2019 : 23:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ajde malo smo otišli sa Ken vs super junaci na to tko se umorio i na to tko bi trebao piskarati. Ken je bolji od Zagora a i od tih američkih sranja. Zagor je opet boli od američkog sranja. Nekako nisam jedini koji primjećuje sličnost komunjara sa kršćanstvom to jest kako su komunjare hapnule puno toga kršćanima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/03/2019 : 09:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
s tobom se ne može raspravljati, ali zato se uvijek može držati pat pozicija. svatko može igrati tu igru. ona ne vodi ničemu, ali čisto da ne misliš da si u pravu: zagor je bolji od kena.
eto.
to se uvijek može napisati, to zna svatko (ako zna pisati).
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/03/2019 : 11:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Kako kome. To je stvar ukusa, no ne treba previše argumenata kako bi utvrdio tko je boli. Raspravljalo se jest, ali te su priče uglavnom odlazile u širinu. Postoji problem ukusa, nekome se sviđa ovo, a nekome ono.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/03/2019 : 14:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
itekako treba argumenata: kako bismo inače znali tko je u pravu?
tko može više u širinu, i još bitnije, u dubinu - taj ima bolje argumente.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/03/2019 : 14:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Prvi argument – Ken ima dobro razrađenu priči. Zagor je kruto šabloniziran. Skoro pa super junak koji sve i svugdje može.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/03/2019 : 15:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
i ken sve i svugdje može. to je već pokazano da ken uvijek pobijedi i pobije sve neprijatelje i čini junačka djela. skoro pa superjunak.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/03/2019 : 15:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nekad je bilo kul biti superjunak, što jači to bolji. Danas je obrnuto.
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000