forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/08/2019 : 09:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Br. 25 Lovčeva Lilly (Berardi/Milazzo)- SPOILERS AHEAD



Ima pozitivnih stvari u priči, ali ću se u svom komentaru fokusirati na propuste. Ranjeni pas zakolje vuka,i rastjera čopor? Apsolutno mi je nepojmljivo da netko može progutati tako nešto. Tamo gdje Berardi pripovijeda o prijateljstvu, ja vidim sebičnost i licemjerje. Ken ne želi ubiti i pojesti psa jer mu je prijatelj, a medvjedicu ili neku drugu životinju može jer mu ne znače ništa. Što je najgore, uopće nije moralo biti ovih propusta da bi se ispričala priča o preživljavanju, prijateljstvu, sukobu sa smrti, i promišljanju o onom što sljedi poslje nje. U stvarnosti vukovi se ne bi usudili napasti čak ni smrtno ranjenog čovjeka, mogli su okružiti pećinu, i Ken je sve bitne trenutke mogao proživjeti u pećini s kujom, koja bi se možda provukla kroz neki prolaz, dovela pomoć, ili nešto slično tome.

Također mi smetaju rečenice poput "vojska je samo oruđe u rukama političara", i slične fraze koje se često pojavljuju u serijalu. Da se razumijemo, slažem se ja da je vojska samo oruđe koje se koristi za mesarski posao, ali onda napiši priču koja će se idejno i tematski osloniti na takvu tvrdnju i razraditi je. Nemoj mi prosipati usputne fraze, i pamflete, jer je to kokošarsko ljevičarenje- i živcira me.

Bilo bi zanimljivo proučiti kako je nastala mitomanija o ovoj epizodi. Npr. br.10 "Bijele zemlje", tematski slična, ali sa znatno čvršćim fokusima, po meni je to mnogo bolja priča od Lovčeve Lilly.

Scenarij: 6.5/10
Crtež:10/10
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/08/2019 : 12:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ken ima, za mene, vrlo loše crtače, ne volim prljavi crtež iako ide uz svu tu melankoličnost serijala i glavnog lika, ali Maraffa je po meni ispred Milazza, a posebno Trevisana. Osmica je puno ali to je osmica u okviru Kena (da je u Texu ili Zagoru ovakav crtež 4 bi dobio), čisto da ne kvari prosjek epizodi. Naslovnica bi bila dobra da omča nije svezana oko nekog brkatog lika u običnoj odjeći umjesto plavokosog vojnika. Ne volim takve promašaje, pa valjda bi crtač naslovnice trebao malo zaviriti u scenarij.




Crtači su stvar ukusa. Ovo me podsjeća na stare rasprave tko je bolji Bignoti ili Diso? Diso je tehnički gledano bolji crtač od Bignotija ali kod Bignotija su likovi živahni dok kod Disa ukočeni, pa ti sad gledaj. Milazzo je jedan od izvrsnih crtača što se tiče mimike likova, o tehnici ne bih znao, meni je odličan. Alesandrini je također sličan tip crtača iako je na početku imao dosta fulanja on je što se tiče mimike likova odličan.
Prije 15-ak godina su ljudi padali u trans na Viline crteže ( i ja također ), a onda mi lik u Milanu pokaže fulanje u anatomiji, što reći, meni to nije ništa značilo, svejedno mi je odličan.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/08/2019 : 12:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Dexters, što se tiče ranjenog psa i vukova. Imao sam staru mačku a u dvorište mi je dolazio susjedov pas, bilo je mladih mačaka i jednog dana se ta stara ( već ofucana bez jednog očnjaka ) zaleti i ogrebe susjedovog psa po njušci. Svaki put kad bi susjedov pas dolazio, pogledavao se i u velikom luku zaobilazio staru olinjalu mačku nekoliko puta manju i slabiju od sebe. Psi i vukovi imaju neke zajedničke osobine, ne znam da li je dobar primjer, no kod životinja nikad ne znaš kako će što ispasti, doduše kod ljudi još i manje.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 19/08/2019 : 13:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Vukovi su mi najdraže životinje. Višestruko su brži, inteligentniji, i s ugrizom koji je 3-4 puta snažniji od npr. pit bulla, o ranjenom mješancu da i ne govorim. U ovoj epizodi se radi o krajnje nategnutoj pjesničkoj slobodi s naglaskom na prijateljstvu između čovjeka i ljubimca. Problem je u mnoštvu nagomilanih ekstrema, uopće nema taktičnosti u cijeloj priči. Ne mislim samo na situaciju s vukovima, već i na teško ozljeđivanje, umiranje, promišljanje o smrti, preživljavanje itd. Moj je utisak da bi blaža i smirenija priča mnogo bolje odgovorala u datom kontekstu.

edit: Taj susjedov pas je samo kukavica. Ništa neobično za domaće životinje, divljina je nešto drugo.


Edited by - Dexters on 19/08/2019 13:28:05
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/08/2019 : 16:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dexters, nije mi jasno ovo o licemjerju kad je Ken spreman pojesti medvjeda ali ne i psa. Meni je to prilično normalno. Pas je kućni ljubimac, a medvjed divlja životinja. I danas imaš po restoranima medvjeđi pršut ili gulaš, ali ne baš i pseći. Barem ne kod nas.. tako da mi je to uvjerljivo, barem za trapere onog doba, sumnjam da su bili vegetarijanci.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/08/2019 : 17:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Dexters, iskreno nisam nekakav poznavatelj vukova. No tvoje spominjanje da se vukovi ne bi usudili napasti ranjenog čovjeka ( nije to jedino saznanje o vukovima koje imama ) me je nadahnulo na ovo što sam napisao, taj pas je možda kukavica, a možda je to klasična reakcija te životinjske vrste, mačke su puno lukavije i prepredenije od pasa i vukova. Dakle prisutnost čovjeka kod vukova može izazvati takvu reakciju.
O ostalim pripovjedačkim propustima bi se dalo pričati. Tu sam priču davno pročitao, tko zna kakav bi dojam imao danas kad bi je pročitao. No nekako se spremama pročitati taj serijal ponovo pa ću vidjeti.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 19/08/2019 : 18:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Dexters, nije mi jasno ovo o licemjerju kad je Ken spreman pojesti medvjeda ali ne i psa. Meni je to prilično normalno. Pas je kućni ljubimac, a medvjed divlja životinja. I danas imaš po restoranima medvjeđi pršut ili gulaš, ali ne baš i pseći. Barem ne kod nas.. tako da mi je to uvjerljivo, barem za trapere onog doba, sumnjam da su bili vegetarijanci.


Uvjerljivost je podbacila kod sukoba s vukovima, kod prijateljstva s psom nije toliko bitno da li je uvjerljivo, već ima li tu neke vrijednosti? Kena mogu razumjeti, medvjed i vuk su ga napali, a pas nije. Međutim, strip forsira suosjećajnost s psom, postavlja prijateljstvo kao protutežu općim vrijednostima, odnosno apostrofira činjenicu da je pas njegov prijatelj.

Kad Zagor kaže Chicu da je glupi debeljko, ili Dylan Grouchu prijeti otkazom, to je prijateljstvo kao opća vrijednost. Ako ja zaposlim svog frenda "preko veze", i kažem sebi: ovo je dobro djelo, jer sam pomogao svom prijatelju- što je to onda? Isto što i jedenje gulaša ugrožene vrste neprocjenjive za prirodnu ravnotežu, dok se igraš sa svojim pesekom.

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/08/2019 : 21:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
To su teške stvari! Ali medvjed u XIX stoljeću u šumama Divljeg zapada nije bio ugrožen ili se nije znalo za to. Ne stoji ta zamjerka Kenu.
Ostale možda stoje. Ne sjećam se. Pamtim je po tome da mi nije opravdala svoj status.

Kupio sam knjige 6 i 8 na akciji, evo najkraćih mogućih dojmova:

Nemilosrdni Butch - odlična
Duga krvava staza - groblje
Santa Fe ekspres - groblje
Dan kad je gorjela Čatanuga - može proć, niži prosjek
Kraljica Misurija - može proć, niži prosjek
Montana - dobra, Tex

Crtački, u 6 priča Maraffa je dobar, pogotovo u Butchu, Montana slabija, možda zbog Montija, ostali meni ispod svih kriterija.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/08/2019 : 22:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Br. 25 Lovčeva Lilly (Berardi/Milazzo)- SPOILERS AHEAD



Ima pozitivnih stvari u priči, ali ću se u svom komentaru fokusirati na propuste. Ranjeni pas zakolje vuka,i rastjera čopor? Apsolutno mi je nepojmljivo da netko može progutati tako nešto. Tamo gdje Berardi pripovijeda o prijateljstvu, ja vidim sebičnost i licemjerje. Ken ne želi ubiti i pojesti psa jer mu je prijatelj, a medvjedicu ili neku drugu životinju može jer mu ne znače ništa. Što je najgore, uopće nije moralo biti ovih propusta da bi se ispričala priča o preživljavanju, prijateljstvu, sukobu sa smrti, i promišljanju o onom što sljedi poslje nje. U stvarnosti vukovi se ne bi usudili napasti čak ni smrtno ranjenog čovjeka, mogli su okružiti pećinu, i Ken je sve bitne trenutke mogao proživjeti u pećini s kujom, koja bi se možda provukla kroz neki prolaz, dovela pomoć, ili nešto slično tome.

Također mi smetaju rečenice poput "vojska je samo oruđe u rukama političara", i slične fraze koje se često pojavljuju u serijalu. Da se razumijemo, slažem se ja da je vojska samo oruđe koje se koristi za mesarski posao, ali onda napiši priču koja će se idejno i tematski osloniti na takvu tvrdnju i razraditi je. Nemoj mi prosipati usputne fraze, i pamflete, jer je to kokošarsko ljevičarenje- i živcira me.

Bilo bi zanimljivo proučiti kako je nastala mitomanija o ovoj epizodi. Npr. br.10 "Bijele zemlje", tematski slična, ali sa znatno čvršćim fokusima, po meni je to mnogo bolja priča od Lovčeve Lilly.

Scenarij: 6.5/10
Crtež:10/10


Bezbroj je sličnih primjera u prirodi kada slabiji pobijedi ili natjera na povlačenje jačega.
Kod ljudske vrste vrijedi isto.

Have mercy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/08/2019 : 22:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Monti se dobro uklopio sa Marafom u toj spomenutoj epizodi. Ne znam zašto svi vole Marafu kod Kena, a ne baš kod Mister Noa, meni je on jednak i kod jednog i drugog. Milazzo i Trevisan su vrh, a Alesandrini se razvijao, Marafa je dobar, kao i Ambrosini.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/08/2019 : 22:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Catanga i kraljica misurija
Bezveze

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/08/2019 : 22:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Monti se dobro uklopio sa Marafom u toj spomenutoj epizodi. Ne znam zašto svi vole Marafu kod Kena, a ne baš kod Mister Noa, meni je on jednak i kod jednog i drugog. Milazzo i Trevisan su vrh, a Alesandrini se razvijao, Marafa je dobar, kao i Ambrosini.



Možda zato jer kod Kena takoreć nema konkurencije :-D
Meni je Milazzo vrh, Maraffa dobar, ostali najviše podnošljivi. Alessandrini dno.
Ali Alessandrini mi je na Martiju odličan. Slično kao Bignotti, koji mi je na Zagoru loš, a na pilotu i Martiju vrlo dobar.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/08/2019 : 10:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Kruger

Monti se dobro uklopio sa Marafom u toj spomenutoj epizodi. Ne znam zašto svi vole Marafu kod Kena, a ne baš kod Mister Noa, meni je on jednak i kod jednog i drugog. Milazzo i Trevisan su vrh, a Alesandrini se razvijao, Marafa je dobar, kao i Ambrosini.



Možda zato jer kod Kena takoreć nema konkurencije :-D
Meni je Milazzo vrh, Maraffa dobar, ostali najviše podnošljivi. Alessandrini dno.
Ali Alessandrini mi je na Martiju odličan. Slično kao Bignotti, koji mi je na Zagoru loš, a na pilotu i Martiju vrlo dobar.



Tako mnogi razmišljaju. Meni je Bignoti dobar na Zagoru, nisu loše one kombinacije sa Ferijem.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 20/08/2019 : 15:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Maraffa je odličan u ovim prvim radovima na Kenu, poslje se pokvario. Što se tiče čitanja, stigao sam do br. 27, i među ovim zadnjim pričama mi je najbolji "Crvenokožac". Priče s početka: Ubojstvo u Washingtonu, Chemako, Bijele zemlje, i dalje ostaju na vrhu, za sad.

Edited by - Dexters on 20/08/2019 15:29:49
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 21/08/2019 : 20:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Marafa u kojem smislu, verzija sa Montijem ili općenito?
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/08/2019 : 21:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
@Kruger, Marafa je na Kenu jednostavno bio vrlo dobar, dok je s druge strane na Mr. Nou stalno crtao neke kepece. Katastrofa! Imas slike na forumu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/08/2019 : 23:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Laura Zuccheri


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 22/08/2019 : 06:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Marafa u kojem smislu, verzija sa Montijem ili općenito?


Što se tiče suradnje s Montijem, čitao sam jedino Montanu, i da slabiji je. Međutim, i on sam je dosta slabiji u npr. "Božji sud", u usporedbi s "Bijele zemlje","Narod Ljudi",i "Nemilosrdni Butch". Kod Božjeg suda se može naći nekoliko jako čudnih i ružnih kadrova.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/08/2019 : 13:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Istinski uživam u čitanju Kenovih epizoda. Napokon sam našao vremena na godišnjem pa sam krenuo s čitanjem preostalih 5 Strip-Agentovih trobroja.

Daleko je Ken od nekih izlizanih western tematika. Berardi je nevjerovatan majstor da gotovo svaku epizodu učini upečatljivom, hrabro ubacujući prizore koje bi se malo tko usudio u njegovo vrijeme i izvrsno ih uklapajući u scenarij.

Ovaj SA br. 6 me se baš dojmio s nove 3 odlične epizode, a čini mi se da će biti sve bolje i bolje.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/08/2019 : 23:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Istinski uživam u čitanju Kenovih epizoda. Napokon sam našao vremena na godišnjem pa sam krenuo s čitanjem preostalih 5 Strip-Agentovih trobroja.

Daleko je Ken od nekih izlizanih western tematika. Berardi je nevjerovatan majstor da gotovo svaku epizodu učini upečatljivom, hrabro ubacujući prizore koje bi se malo tko usudio u njegovo vrijeme i izvrsno ih uklapajući u scenarij.

Ovaj SA br. 6 me se baš dojmio s nove 3 odlične epizode, a čini mi se da će biti sve bolje i bolje.



Čudno mi te vidjeti na nekom topicu koji nema veze s Nathanom. Da se nije netko drugi ulogirao s tvojim nickom?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/08/2019 : 23:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Otvaram se svijetu, osim Kena tu je i Siročad čija mi se 1. sezona svidjela.

Ken je oduvijek bio tajna želja od djetinjstva, imam i nekoliko LMS-ovih epizoda, ali sad s ovim SA izdanjima napokon imam prilike sve kronološki pratiti. I stvarno je fantastičan serijal, gotovo sve pročitane epizode su mi dosad između 8 i 10 s ocjenama.

Vidiš da nije sve niti u SF-u. ;)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/08/2019 : 00:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Otvaram se svijetu, osim Kena tu je i Siročad čija mi se 1. sezona svidjela.

Ken je oduvijek bio tajna želja od djetinjstva, imam i nekoliko LMS-ovih epizoda, ali sad s ovim SA izdanjima napokon imam prilike sve kronološki pratiti. I stvarno je fantastičan serijal, gotovo sve pročitane epizode su mi dosad između 8 i 10 s ocjenama.

Vidiš da nije sve niti u SF-u. ;)



Odlično. I ja polako kronološki pratim. Taman danas pročitao 15. epizodu i spremam se pisati komentar. Čak mislim da bih se mogao okušati i napisati recenziju za prvu nerecenziranu epizodu na koju naletim (17. mislim).
Mogao bi se i ti okušati na nečemu što nije Nathan, pa da 101. recenzija bude Ken!?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/08/2019 00:08:24
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/08/2019 : 00:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sve je moguće, Ken je stvarno inspirativan za pisanje. Možda napišem jednu u dahu u trenutku inspiracije.

Trenutno sam na 20. epizodi, a ova 17. koju misliš recenzirati je stvarno dobra. Lošiji malo crtež, ali priča je baš upečatljiva. Samo naprijed.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/08/2019 : 11:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije neki dan uzeo 1. i 8. Trobroj. To Su Mi prvi kenovi u zadnjih 30 godina. Ugodno Sam iznenaden Pa sam sad u potrazi po soltanskim kioscima za preostalim epizodama
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/08/2019 : 18:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Ken Parker SR 15: Ljudi, stoka i junaci (KP SA 5, KP DW 8, KP LIB 15, KP LMS 481)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Ivo Milazzo
Naslovnica: Ivo Milazzo

Zanimljivosti:
- Za razliku od prethodne epizode, u ovoj je djelomično ispravljen krivi navod da se Siux Falls nalazi u Sjevernoj Dakoti. Ovdje je stavljena Južna Dakota, što je ispravno s današnjeg gledišta, samo što u vremenu radnje ta država nije postojala, već Dakota Teritorij. Samim time, ni mapa koja se pojavljuje nekoliko puta u stripu s povijesnog gledišta nije točna. Tek od 1889. bi ta mapa mogla biti aktualna, što je 15 godina prerano s obzirom na vrijeme radnje.

- Radnja započinje u Dodge Cityju - gradu koji je nosio reputaciju istinskog graničnog naselja Divljeg zapada. Imao je najviše poznatih i nepoznatih revolveraša, među kojima se ističu ujedno i predstavnici zakona u gradu Wyatt Earp i Bat Masterson, kao i njihov bliski prijatelj Doc Holliday. Earp i Holliday su poznati kao sudionici obračuna kod O.K. Corrala.

- 82. str.: Pat kaže Nathanu da je rak u horoskopu jer je rođen 2. lipnja, što je krivo. Trebao bi biti blizanac. Ipak, vjerojatno je riječ o krivom prijevodu. U LMS izdanju stoji podatak da je rođen 2. jula (srpnja), a u tom slučaju bi bio rak u horoskopu.

Komentar:
Milazzo - najvažniji faktor za vrhunski dojam koji ostavlja ova epizoda. Ovo je najbolje nacrtani strip kojeg sam do sada pročitao! Likovi su tako živopisno i realno dočarani s izrazima i mimikom lica tako jasnim i sugestivnim da nema nikakve potrebe za didaskalijama. Scene gonjenja stoke, oluje, revolveraškog obračuna te rastanka Pat i Kena su savršene. Nema tu suvišnih scena i likova. Milazzo i Berardi su očigledno surađivali kao jedan u stvaranju ovog serijala, a ova epizoda to apsolutno dokazuje. Berardiju svaka čast, ali sumnjam da bi bilo kakav crtač uspio tako vjerno prikazati njegove zamisli. Sigurno da tu ima i Milazzovih ideja, ali ipak je Berardi scenarist.

Komentar suvišan!

Kao što kolega Dexters u svom komentaru navodi, ova priča pokazuje one prave kršćanske vrijednosti. Dobrota, poštenje, prijateljstvo, odanost, pokajanje, milosrđe, upornost, trnovit put do uspjeha su samo neki od pridjeva i natuknica koji to potvrđuju.

Likovi su živopisni i upečatljivi:
Crnac i bijelac, sin robovlasnika kao nerazdvojni prijatelji - neponovljivo.
Starac s epilepsijom - genijalno.
Revolveraš pokajnik - ništa originalno, ali uvijek pali.
Odnos Nathana i Pat nimalo nametljiv i isforsiran - čak jako realan.
Rastanak Kena i Pat dirljiv i nimalo patetičan.
Georgeva tragična pogibija možda nepotrebna, ali upečatljiva.

Sviđa mi se i način kako su Berardi i Milazzo ubacili mnoge druge vestern strip junake, a neke kao Texa isprdali. Posebno mi se svidjelo da su se našalili i sobom, a i svojim šefovima - Nolittom i Canziom.
Samo ime - Heroe`s rest saloon je genijano,a još je genijalnije što se taj salun nalazi u Dodge Cityju - gradu koji je simbol Divljeg zapada. Još i natpis na klaviru: "Don`t shoot the pianist". Vrhunski!!



Berardi osobno predstavlja goste Heroe`s rest saloona: ;-)



Uz sve navedeno, najveća vrijednost ove epizode su scene bez ikakvih upisa teksta, gdje Milazzo crtežom govori sve, pa i više od toga.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 10) - 100%


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/08/2019 19:18:30
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000