forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/08/2019 : 22:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna epizoda.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 24/08/2019 : 23:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Fenomenalna epizoda.



+1
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 25/08/2019 : 09:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
odlična epizoda.... ležerna, na momente komična, puna dobrih dijaloga..... punokrvni Ken

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 26/08/2019 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Fenomenalna epizoda.



+1

quote:
Originally posted by nenno

odlična epizoda.... ležerna, na momente komična, puna dobrih dijaloga..... punokrvni Ken



+1


Edited by - Kruger on 26/08/2019 22:28:15
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2019 : 11:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Do sad Sam procitao trobroje 1,2,6 i 7. Svidja mi se Sto se price nastavljaju gdje Su stale u prethodnoj epizodi.dodana vrijednost je da svi ginu, i zene i djeca included. Volim te scenaristicke slobode
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/08/2019 : 12:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
adriano,
zašto ti smatraš da je scenaristička sloboda = ginu i žene i djeca?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2019 : 16:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Naisao Sam na prizor u kojem neki Tip ustrijeli dijete pred kenom. poslije toga se i majka objesila.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2019 : 16:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Dosta brutalno. Inace vidis samo leseve zena i djece. Tu vidis i ubijanje.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/08/2019 : 16:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ta nadrealana i prebrutalna tragedija u prvih 7 epizoda, s kojom je Berardi uspio uvjeriti većinu u neku navodnu realnost stripa, je mene skoro natjerala da odustanem od serijala.
Srećom pa nisam jer slijedećih 7 epizoda su odlične i pravo opravdanje zašto ovaj strip serijal visoko kotira.
Tek sam pročitao 15 epizoda, a po komentarima sam vidio da kasnije epizode ponovno obilježavaju tragedije bez happy enda.


Nakon pročitane priče se želim ponajprije dobro osjećati ili razmišljati o nekoj temi za koju me priča zainteresirala. Za tragedije je dovoljan i život.

@adriano: Pa pročitaj recenzije i ostavi koji komentar. Ima tu dosta zanimljivosti, baš kao i u stripu, a vidiš i druga mišljenja.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/08/2019 : 16:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Dosta brutalno. Inace vidis samo leseve zena i djece. Tu vidis i ubijanje.



da, ali ja te pitam: što vidiš u toj brutalnosti, zašto to povezuješ sa slobodom?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2019 : 23:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno je to vise Stil pisanja nego scenaristicke slobode.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/08/2019 : 22:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Soltanski kiosci su dobro opskrbljeni. Fale Mi Jos samo 4. I 5 trobroj. Donald welsh je platio svoju izdaju.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/08/2019 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
To je i moje razmisljanje. Volim hepiende
quote:
Originally posted by Spock

Ta nadrealana i prebrutalna tragedija u prvih 7 epizoda, s kojom je Berardi uspio uvjeriti većinu u neku navodnu realnost stripa, je mene skoro natjerala da odustanem od serijala.
Srećom pa nisam jer slijedećih 7 epizoda su odlične i pravo opravdanje zašto ovaj strip serijal visoko kotira.
Tek sam pročitao 15 epizoda, a po komentarima sam vidio da kasnije epizode ponovno obilježavaju tragedije bez happy enda.


Nakon pročitane priče se želim ponajprije dobro osjećati ili razmišljati o nekoj temi za koju me priča zainteresirala. Za tragedije je dovoljan i život.

@adriano: Pa pročitaj recenzije i ostavi koji komentar. Ima tu dosta zanimljivosti, baš kao i u stripu, a vidiš i druga mišljenja.

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/10/2019 : 23:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U osmom broju Fibra/Strip-Agent brojevi 22-24. Znatni pad kvalitete epizoda.




Dan kad je gorjela Chattanooga
(P: 7, S: 8, C: 7, N: 8)


Kad bi jednostavno gledali ovo je neki dosta puta viđeni western: isplanirana pljačka koja polazi u krivo, ucjene desetkovanih razbojnika i pobjeda onih na čijoj je strani glavni junak. Međutim, Berardi taj scenarij koristi da dadne svoju viziju građana jednog inače mirnog grada (to kroz dijaloge naglašava na početku) u potpuno različitim situacijama: i kada se radi o svakodnevnom životu i potpunom kaosu. I to se ne odnosi samo na Divlji zapad i sigurno ne samo na 19. stoljeće. Zapitamo se kakvi bi bili mi, naši najbliži u jednoj neplaniranoj, nepovoljnoj situaciji.
Ovdje svatko drži svoju stranu: bankarima je svet novac, ljudi žele da se "prljavi novac" dadne u zamjenu za živote djece. Pravnik kao pravnik kaže da ne može natjerati banke ni na što a onda slijedi najbolji trenutak kad zdravorazumski Ken kaže da nešto ne valja kad se o životima djece pregovara kao da su stoka.
Likovi su zanimljivi, puno ih je ali svaki ima svoju ulogu: najzanimljiviji mi je svakako lokalni moćnik Endicott koji se bavi "svime po malo". Ovdje vidimo da ga neki smatraju krivcem jer ima novac koji sve može riješiti ali to ne želi učiniti. On bi platio samo koliko je potrebno da se oslobodi njegov sin. S druge strane, vidimo da nije potpuni negativac jer je obećao dati nešto novca za školu i zapošljava puno radnika s djecom i ovakve ucjene bi i njega "uzdrmale". Nije tu lako procijeniti, niti je crn, niti bijel.
Onda vidimo još puno toga, od čega je mnogo toga prisutno i danas: da nas i najbolji prijatelji ogovaraju i ljubomorni su, da netko u kaosu vidi show i, za kraj, da se u ljude ne treba pouzdati ni nakon što im milijun puta pomogneš. Ta zadnja stranica je pravi završetak, Kenova ekipa ni nakon svega ne očekuje zahvalnost.
Neki važniji dijelovi scenarija su u drugom planu i površno obrađeni, prije svega ono spašavanje grada, a i završetak isto pomalo "klapa" ali to su tek nebitni dijelovi budući da Berardi ima za cilj prikazati međuljudske odnose i rezoniranje pojedinaca iz svih slojeva društva u danu kojeg nikako nisu mogli predvidjeti za svoj mirni gradić. S obzirom na naslov očekivao sam tragičniju priču, ovako je to, srećom, izbjegnuto ali sve završava s dosta ironije i pesimizma.
Alessandrini dosta varira i kao da silom prati Milazzov trag: likovi su brojni, dosta slični, crtež "prljav", u određenim trenucima se ne zna tko puca na koga a ni s požarom nije najbolje odrađeno. Ali to je mila majka za ono što slijedi...

___________

Kraljica Missourija
(P: 5, S: 4, C: 3, N: 7)


Jedna od najslabijih epizoda do sada, uvelike zbog katastrofalnog crteža. I ovaj Cianti nastoji pratiti Milazza ali ovo je užasno, s toliko vinjeta gdje se ne zna tko je tko i što se uopće radi tako da isprva, moram priznati, nisam skontao ovu ironiju sudbine između dva crnca na kraju, jednostavno nisam znao da su to oni isti od prije koju stranicu. Znači, nakon ovog nisam baš uvjeren da je dobra priča s lošim crtežom ispred loše priče s dobrim crtežom.
A što se tiče priče, sve mi je to slabašno. Ken je silom uvučen u neku "igricu" u kojoj Berardi još jednom proklamira svoje načelo da nije sve ni bijelo ni crno već da smo sazdani od nijansi. Ovdje je odmah bilo jasno da Collin i Angela nisu otac i kćer a kad se pojavljuje priča o lažnim prorocima iz Novog zavjeta sve smo uvjereniji da treba "saslušati i drugu stranu" iako je Lynch odmah obojen u crno. Poslije se ispostavilo da je istina negdje između. Tjah... Ok, idemo dalje.

__________

Montana
(P: 5, S: 5, C: 8, N: 7)


I onda se čudim što je nastala rupa u recenzijama... očito u ovom periodu Ken gubi na kvaliteti, evo još jedna slabašna epizpda. Klasična western priča o moćniku koji ima ogromne apetite širenja svojih posjeda i, sukladno tome, hrpu plaćenika oko sebe. Ne bi bilo teško da zamislimo sad kapetana Mikija u svakoj sceni umjesto Kena, komotno bi moglo proći samo što bi se tad govorilo da je priča za slaganje na police i slično. A šta je ovdje posebno? Za događaj koji je glavni pokretač radnje je izabrano naivno rješenje (Ken slučajno čuje da lihvar plaća bivše radnike na ranču "Twin T" jer su oni rastjerali konje) a nema ni neke dublje karakterizacije likova, onaj vjerni dedica me nije "dotaknuo".
Jedino za pohvalu je crtež; nakon onog krša u prošlom broju bit ću toliko velikodušan pa dati 8-icu.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 04/10/2019 23:16:36
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/11/2019 : 07:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




Ken Parker SR 16: Nemilosrdni Butch (KP SA 6, KP DW 8, KP LIB 16, KP LMS 487)

Scenarij: Giancarlo Berardi
Crtež: Bruno Maraffa
Naslovnica: Ivo Milazzo

Zanimljivosti:
- Za razliku od prethodnih epizoda, u ovoj su svi povijesni i geografski podaci točni. Konkretno, spomenuti europski i francuski grad Strasbourg je, u vremenu odvijanja radnje u priči, zaista bio dio Njemačkog Carstva (tzv. Drugi Reich), a i sve činjenice o gradovima Texasa i Novog Meksika
(El Paso, Socorro, Albuquerque) su točne.
- Točan je i podatak da su se Komanči i Kiowe, nakon godina međusobne netrpeljivosti, udružili u borbi protiv bijelih doseljenika.

Komentar:
Potpuno bezrazložno na glasu kao jedna od boljih priča u serijalu! Tu se pokazuje onaj krvnički instinkt u ljudima koji podsvjesno uživaju u ekstremno brutalnim scenama.
To nam je i sam Berardi kazao frazom:
"Životinje slijede svoje nagone, samo ljudski um može smisliti ovakvu okrutnost!"

Ova epizoda je ujedno i njegova kritika toj ljudskoj okrutnosti i žeđi za krvlju i tuđom patnjom.
Svejedno, često budem šokiran koliko bolestan ljudski um može biti da uopće zamisli određena mučenja ili scene ubojstva. Ovdje je to scena u kojoj Komanči koriste bebu kao metu!!! Alo, Berardi - pa i ti si bolesnik kad si se takvog nečeg sjetio! Onda ona scena na ranču Hudsonovih, gdje Indijanci nikako ne žele propustiti priliku za kvalitetno mučenje. Pa još i Butchova priča na samom početku stripa! Strašno i tužno da netko može uživati čitajući takve stvari!!

Izuzev tih brutalnih scena, ova epizoda nema nikakvih drugih elemenata koji je razlikuju od ostalih sličnih priča. Jasno mi je da je Berardi htio pokazati krvničku stranu ljudi, ali ne valja inzistirati na tim stvarima, pogotovo zbog same atraktivnosti priče i stripa.

Pozitivni elementi su odlična i uvjerljiva karakterizacija glavnih likova, a i već spomenuti vjerodostojni povijesni i geografski elementi.

Maraffa je svoj posao odradio više nego solidno, iako je to lošije od dvije epizode s Inuitima (SR 10 i 11). Lica jesu malo kritična, ali do sada najefektnije nacrtane scene pogađanja ljudi metcima koje sam vidio i upečatljive akcijske sekvence uvelike nadoknađuju većinu nedostataka.



(priča: 6,  scenarij: 6, crtež: 8, naslovnica: 8) - 68%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/11/2019 07:34:25
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2019 : 09:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Život je nekad surov, vjerovatno je znao biti surov i na Divljem zapadu pa je dobro da ponekad bude i takva, surova epizoda, a Nemilosrdni Butch je stvarno surova epizoda. Meni je to veliki plus jer je fora čitati o surovom životu na Divljem zapadu dok uživam u miru i obilju XXI. vijeka u Hrvatskoj. Pogotovo stoga što je u većini vesterna prisutno romantiziranje tog razdoblja..

Mislim da je ovdje Berardi to dobro odradio, nije dao da mu nasilje samo po sebi bude svrha - epizoda nije samo zbirka krvavih scena nego nekakva karakterna studija Butcha. Zbog toga mi se sviđa: nasilje - dobra akcija - zanimljivi karakteri - čak i neka moralna pouka. Ovo je možda i zadnja dobra epizoda kroz neko vrijeme, sad ide dugi niz odrona. Vidjet ćeš, već je iduća epizoda, Duga krvava staza jednako nasilna, ali i puno lošija - kao da je tamo crnilo samo sebi svrha, jer nije bilo bolje ideje, dok bi Nemilosrdni Butch dobro funkcionirao čak i da se izbace najnasilnije scene (makar nisam za to).
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/11/2019 : 10:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Život je nekad surov, vjerovatno je znao biti surov i na Divljem zapadu pa je dobro da ponekad bude i takva, surova epizoda, a Nemilosrdni Butch je stvarno surova epizoda. Meni je to veliki plus jer je fora čitati o surovom životu na Divljem zapadu dok uživam u miru i obilju XXI. vijeka u Hrvatskoj. Pogotovo stoga što je u većini vesterna prisutno romantiziranje tog razdoblja..



Upravo tako.
Samo mali ispravak. Život na divljem zapadu nije vjerovatno bio surov nego je sigurno bio surov.
Ne triba bit lumen da bi se čitalo i razumilo Kena, ali Ken ipak nije za svakoga.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/11/2019 : 13:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@pcoro & NESVRSTANI:
Sve stoji što vi pišete, ali ja sam napisao svoje mišljenje o jednoj epizodi, ne serijalu u cjelini.

Kad maknemo te šokantne scene, priča nije ništa osobito, kako ju je većina prikazala, za razliku od dosta prethodnih epizoda.

Lukavac Berardi pomanjkanje originalnih ideja pokušava nadomjestiti šokantnim brutalnim scenama, što mu je očigledno i uspjelo kod većine.

Nema veze, idem dalje.
Vidim da sljedeća epizoda (koja nije na dobrom glasu) nema recenziju, pa bih je mogao pokušati i napisati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/11/2019 13:52:23
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2019 : 14:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Krivo si me shvatio, Spoče, ne branim ja serijal, serijal je prilično dosadan, samo što je onda kad je dobar vrh Bonellija. Branim ovu epizodu jer mislim da se izdiže nad ostalima dobrom karakterizacijom lika Butcha, a da je nasilje ovdje samo začin bez kojeg bi se moglo... vidjet ćeš, kad budeš krenuo čitat tu iduću epizodu što je tek bespotrebno crnilo i negativa. I dosada - kad čitaš i više te nije briga za ništa nego listaš sve brže i brža da dođeš do kraja. A onda slijedi Kraljica Missourrija
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 06/11/2019 : 15:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Meni je ta scena s ubijanjem djeteta kao glinenog goluba bezveze. Razumio bih da su to učinili npr. engleski vojnici, ali kod indijanaca mi to ne leži, jer u njihovoj kulturi nema vatrenog oružja i zabave u smislu gađanja mete istim. Bolje bi bilo da su ga potiho ubili ne praveći razliku između odraslih i djece, ili da su ga podvrgli ritualnom ubijanju hladnim oružjem što bi bilo svojstveno njihovoj divljačkoj tradiciji. Može vam se ovo činiti kao detalj, ali detalji su bitni. Dodatan minus priči daje i ono jeftino političko pamfletiziranje, mislim ono- život je krajnje surov, a ti imaš vremena za to.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/11/2019 : 16:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Krivo si me shvatio, Spoče, ne branim ja serijal, serijal je prilično dosadan, samo što je onda kad je dobar vrh Bonellija. Branim ovu epizodu jer mislim da se izdiže nad ostalima dobrom karakterizacijom lika Butcha, a da je nasilje ovdje samo začin bez kojeg bi se moglo... vidjet ćeš, kad budeš krenuo čitat tu iduću epizodu što je tek bespotrebno crnilo i negativa. I dosada - kad čitaš i više te nije briga za ništa nego listaš sve brže i brža da dođeš do kraja.



A meni npr. iduća epizoda u top 5 od dosad pročitanih 25.

loading...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2019 : 17:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Spoče,ti ka da si rasta u Švedskoj a ne na balkanu kad te ovo toliko dira...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/11/2019 : 19:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Spoče,ti ka da si rasta u Švedskoj a ne na balkanu kad te ovo toliko dira...



A ja pomislija da si napisa komentar na priču.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/11/2019 : 20:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@pcoro & NESVRSTANI:
Sve stoji što vi pišete, ali ja sam napisao svoje mišljenje o jednoj epizodi, ne serijalu u cjelini.

Kad maknemo te šokantne scene, priča nije ništa osobito, kako ju je većina prikazala, za razliku od dosta prethodnih epizoda.

Lukavac Berardi pomanjkanje originalnih ideja pokušava nadomjestiti šokantnim brutalnim scenama, što mu je očigledno i uspjelo kod većine.

Nema veze, idem dalje.
Vidim da sljedeća epizoda (koja nije na dobrom glasu) nema recenziju, pa bih je mogao pokušati i napisati.


Tvoje mišljenje o epizodi nije sporno, ali je sporno nazivanje Berardija bolesnikon i optuživanje ljudi kojima je ova epizoda dobra da su krvoloci koji podsvjesno uživaju u brutalnin scenama.
Meni većina američkih stripova ne leži jer su puni nasilja koje osin samoga nasilja nema nikakvu svrhu ali ovde mi to nikako nije slučaj.
Nisan stručnjak za indijance ali ono malo šta znan iz stripova i filmova je da su Kiowe bile izrazito brutalne, tako da kad čitan strip u kojen se pojavljuju Kiowe očekujen brutalnost. Ajde, dat ću ti za pravo da je scena sa bebon nekome možda malo previše, ali na žalost mislin da su se takve stvari dešavale.
Meni je ova epizoda dobra jer ima vrhunskog negativca(Je li uopće Buch negativac?), i jer mi je malo koji strip(pogotovo Bonelli) ima takvu napetu atmosferu. Ako igdi mogu upotrijebit onu izreku da se napetost može rizat nožen onda je to ona scena na skeli.
Maraffa mi je u ovoj epizodi fenomenalan.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/11/2019 : 21:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@NESVRSTANI:
Priznajem da su moji komentari provokativni, ali vidiš da funkcioniraju čim tebe i lwooda natjeraju na komentar.

Vjerujem da je Berardi iz glave izmislio brutalnu scenu s bebom, jer ne vjerujem da bi tako nešto palo na pamet čak ni "lwoodovim" krvoločnim Vikinzima.
Iz toga proizlazi moja izjava koja ti je zasmetala.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000