forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2019 : 21:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@NESVRSTANI:
Priznajem da su moji komentari provokativni, ali vidiš da funkcioniraju čim tebe i lwooda natjeraju na komentar.

Vjerujem da je Berardi iz glave izmislio brutalnu scenu s bebom, jer ne vjerujem da bi tako nešto palo na pamet čak ni "lwoodovim" krvoločnim Vikinzima.
Iz toga proizlazi moja izjava koja ti je zasmetala.




Onda bi bilo provokativnije da si napisa npr;čudite se brutalnosti u ovoj priči a u Saboru vam sidi lik optužen da je tira ljude da piju akumulatorsku kiselinu. Ili tako nešto ,imaš gomilu stvari puno provokativnijih ,realnijih i bližih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/11/2019 : 21:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@lwood: Ne pratim dnevna politička zbivanja. Trenutno su mi dovoljni Berardi i Bunker.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/11/2019 21:59:57
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2019 : 22:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bar neka korist od njih da te nauče da život nije bajka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/11/2019 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by pcoro

Krivo si me shvatio, Spoče, ne branim ja serijal, serijal je prilično dosadan, samo što je onda kad je dobar vrh Bonellija. Branim ovu epizodu jer mislim da se izdiže nad ostalima dobrom karakterizacijom lika Butcha, a da je nasilje ovdje samo začin bez kojeg bi se moglo... vidjet ćeš, kad budeš krenuo čitat tu iduću epizodu što je tek bespotrebno crnilo i negativa. I dosada - kad čitaš i više te nije briga za ništa nego listaš sve brže i brža da dođeš do kraja.



A meni npr. iduća epizoda u top 5 od dosad pročitanih 25.



Pišem recenziju za slijedeću epizoda i moram se prikloniti mišljenju kolege Dwaynea.

Riječ je o epizodi Ken Parker SR 17: Duga, krvava staza.

Recenzija napreduje odlično i evo ulomak iz nje:


Kada o nekoj priči možeš pisati satima, a da imaš osjećaj da još nisi sve napisao što si trebao i mogao, onda je to primjer jedne odlične i dobro ispričane priče. Za razliku od nekih ranijih, a posebno prethodne "Nemilosrdni Butch" ovdje nema te neprimjerene upotrebe brutalnih scena. Sve je dozirano u idealnoj mjeri s okolnostima, a svi akteri su idealno okrakterizirani, bez ikakvih sumnji u realnost događaja i aktera u cjelini. Sve je lijepo zaokruženo.

Namjerno nisam išao u detaljno rasčianjivanje, da bih i onima koji još ovu epizodu nisu pročitali sačuvao taj faktor iznenađenja koji sam i sam imao. Baš kao i Berardi na kraju, ostavio sam neke stvari otvorene, a čitatelji sami neka zamisle ili razbiju neke nedoumice uzimajući ovaj strip u ruke.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/11/2019 22:50:04
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/11/2019 : 23:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zgrožen sam. Izgleda da se jedino možemo složit da se ne slažemo.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/11/2019 : 23:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Zgrožen sam. Izgleda da se jedino možemo složit da se ne slažemo.



Znaš kako se kaže: sto ljudi, sto čudi.
Ja cijenim tuđe mišljenje i nadam se da ćeš ostaviti svoj komentar kada moja recenzija bude objavljena.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/11/2019 : 23:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by pcoro

Krivo si me shvatio, Spoče, ne branim ja serijal, serijal je prilično dosadan, samo što je onda kad je dobar vrh Bonellija. Branim ovu epizodu jer mislim da se izdiže nad ostalima dobrom karakterizacijom lika Butcha, a da je nasilje ovdje samo začin bez kojeg bi se moglo... vidjet ćeš, kad budeš krenuo čitat tu iduću epizodu što je tek bespotrebno crnilo i negativa. I dosada - kad čitaš i više te nije briga za ništa nego listaš sve brže i brža da dođeš do kraja.



A meni npr. iduća epizoda u top 5 od dosad pročitanih 25.



Pišem recenziju za slijedeću epizoda i moram se prikloniti mišljenju kolege Dwaynea.

Riječ je o epizodi Ken Parker SR 17: Duga, krvava staza.





Bravo, drago mi je da se i tebi svidjela i da si se odlučio za recenzije. Baš me čudilo kad ju nisam našao dok okolo pljušte 100% na sve strane.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/11/2019 : 13:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne:
Već sam odavno primijetio da smo na sličnoj valnoj dužini!

Istina, malo si škrt s ocjenama, ali držiš kriterij na zavidnoj razini, a to je bitno kod procjene objektivnosti komentara određenog člana.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/11/2019 : 15:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Ken Parker SR 18: Santa Fe Express (KP SA 6c, KP LIB 18, KP LMS 806)



Zanimljivosti:

- Radnja se odvija u Novom Meksiku (Santa Fe, Los Alamos) i Coloradu (Silverton).
- Dnevnik je naknadno objavio ovu epizodu, tek 1988., a to je 6 godina kasnije nego ostale epizode iz ovog perioda. Zašto, ne znam?



Komentar:

Većinom se slažem s Dextersovom recenzijom. Lijepo je to sve sročeno, ali nitko osim "hrvoja23" nije spomenuo najjaču scenu u serijalu do sada! Scena koja pogađa bit, srž onoga bitnoga u svijetu koji nije bajka.

Meksikanac Emiliano je to svijetlo, dobro u svijetu na kojem treba inzistirati. Ne izražavanje oduševljenja brutalnim i nebitnim scenama!
Taj neugledni, škrti, bogobojazni Meksikanac prolazi preobrazbu u osjećajnog, hrabrog i velikodušnog junaka ove odlične epizode. On je ta junačina ove priče, ne hladni i nedokučivi Ken!
Pogledajte koliko je emocija u toj sceni gdje Emilio grli dječaka. Cijeli svijet je tu stao! Dječak kaže za svog tatu da je najveći. Da, baš kao i svi tate svojim sinovima! To i Berardi preko Emiliana jasno ističe.



Tko je dječakov tata?
To je obični, beskurpulozni pljačkaš, sposoban pucati nevinu čovjeku u leđa. I mrtav je! Stigla ga je zaslužena kazna!
Ali dječak nije kriv!
On čeka svoga velikoga tatu koji neće doći!
Zagrljaj koji slijedi govori više od stotinu riječi...




Da, Emiliano pita Kena vjeruje li u Boga, a ovaj ne odgovara. Emiliano svojim djelima pokazuje da vjeruje - kao nepošteni upravitelj koji je oprostio dugove dužnicima svoga gazde i tako si otvorio vrata raja. To radi i Emiliano - meksički Robin Hood. Krade od države, da bi dao onima kojima treba, iako je i njegovoj obitelji isto potreban novac. Ali njegova dvanaestočlana obitelj još ima svoga velikoga tatu - tatu koji će nagovoriti Kena da mu prepusti svoj dio nagrade.

Vratimo se sada cjelokupnoj priči. Ovdje nas Berardi ponovno iznenađuje i servira nam jedan "buddy-buddy" vestern. Daje nam uzbudljivu, detektivsku potragu, bez nelogičnih zamjerki - upravo suprotno.
Kao što nas je i navikao, pokazuje nam sve grozne ljudske osobine: pokvarenost, okrutnost, nemilosrdnost, prijevaru, laž...
Tu se ova epizoda ne razlikuje od dvije prethodne: besmislenog "Nemilosrdnog Butcha" i horor masakra u planinama Stjenjaka.
Ipak, i u tim pričama je pokazao tračak svjetla, najprije preko postupka Butcha na kraju prve i samilosti učiteljice, pa i doktora u "Dugoj, krvavoj stazi".
Ovdje bih još izdvojio scenu s nesretnom djevojkom, koja, uz pomoć naših junaka, bježi od roditelja - zlostavljača u najgorem obliku. Svejedno, unatoč Kenovom trudu, nekome je suđeno da pati u životu i ona opet nesvjesno bira očitog prevaranta - pravog kicoša bez pokrića.

Berardi, unatoč tolikoj negativnosti u svijetu, ovdje konačno pokazuje pravu stvar - ono što je bitno i što treba isticati. Vrline koje ima svaki pravi strip junak, pa i Ken, samo što on neće sam sebi da prizna te vrline, pa ispada kao da pomaže drugima preko volje ili zato što nema drugog izbora.
Zato i nije odgovorio na Emilianovo pitanje!

Alessandrini solidan, ali daleko je to od Milazza, pa čak mi je i Marraffa bolji (ne mogu vjerovati da samo ovo napisao). Teško mi je objasniti to, ali kao da mu fali emocija u crtežu - atmosfere.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 7, naslovnica: 8) - 89%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 13/11/2019 15:45:48
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2019 : 18:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Berardi,Mantero,Milazzo,Trevisan&Maraffa:Ken Parker - Suvišan/Priča o oružju i prevarama/Božji sud (Strip-Agent,KP#7)
U ovoj sedmoj knjizi,sve same sjajne epizode;kako scenaristički,tako i crtački.

Berardi&Milazzo:Ken Parker #19 - Suvišan
Ovo je jedna od kultnijih priča Parkera Kena,i to sa punim pravom.Sam scenario je pun klišeja (ostareli narednik odlazi u penziju,te ga pukovnik moli da bude pratnja njegovoj trudnoj ženi koju želi da skloni teritorije na kojoj samo što nije počela pobuna indijanaca;a tu je i Ken koji upoznaje slatku porodicu koji su ustvari krijumčari oružja...),ali sa kakvom je emocijom Berardi to ispripovedao,pa to je prelepo.
5/5

Berardi&Trevisan:Ken Parker #20 - Priča o oružju i prevarama
Trevisan sa svojim prljavim crtežom mi je ponajdraži crtač na Kenu,a i Berardi kao da je za njega pisao sve same najbolje priče.Tako je i ova,prava krimi pričica,prosto sjajna,a dodatni plus je brdo komičnih situacija koje se savršeno uklapaju sa glavnim narativom.
5/5

Berardi,Mantero&Marraffa:Ken Parker #21 - Božji sud
Nekada mi je "Ko je ubica?" iliti Božji sud, spadala u top 5 Kenovih sveski,ali danas mi je malčice lošija - valjda mi sad više leže priče sa manje akcije a više dramskih elemenata.
Ali opet je,ova triler storija,jako,jako dobra.
Marafa sjajan!
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 : 19:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Berardi,Mantero,Alessandrini,Cianti,Maraffa&Monti:Ken Parker - Dan kada je gorjela Chattanooga/Kraljica Missourija/Montana (Strip-Agent,KP#8)
U osmom trobroju su nešto slabije priče,ali i crtački su mi ispod proseka za ovaj serijal.

Berardi,Mantero&Alessandrini:Ken Parker #22 - Dan kada je gorjela Chattanooga
Najbolja priča u knjizi - počinje tako što pratimo razne pričice,koje se slivaju u glavnu - na interesantan i veoma duhovit način;a sve se dešava oko jedne nesvakidašnje ideje za pljačku u kojoj je uključena prevara sa vatrogasnim kolima,i koja se ne odvija po planu,ali prerasta u talačku krizu.Ovde Berardi pokazuje kakav je majstor za prikazivanje ljudskih karaktera,socijalnih i klasnih razlika...
5/5

Berardi&Cianti:Ken Parker #23 - Kraljica Missourija
Ovu neobjavljenu priču (od strane Dnevnika) sam pročitao u piratskom izdanju,i bila mi je "wtf iz dis??,kakav je ovo Ken?";a onda sam posmislio da je problem do samog pirata koji je bio odrađen amaterski.
Ali Misuri je definitivno slabašan Ken (nije sad da je toliko loš,ali u poređenju sa ostatkom serijala,zaista odskače kvalitetom,u negativnom smislu),ružnog i često nejasnog crteža (mada će se Kjanti još pojavljivati na serijalu,i biće dosta bolji),a priča bi sigurno bila bolja i razumljivija da je neko drugi ovo nacrtao.Nije džabe Dnevnik napravio ovde preskok.
Sam strip se vrti oko raznih intriga na parobrodu Misuri kvin,u koji je umešan i Keniša.
2.5/5

Berardi,Mantero,Marraffa&Monti:Ken Parker #24 - Montana
Jedna od manje priznatih Kenovih avantura,ali meni jako dobra - i nekad i sad.Klasičan vestern sa lokalnim moćnikom,sposobnom udovicom koja vodi ranč na koji je pomenuti bacio oko,brdo plaćenika...i normalno,Kenom.Akcijska kaubojština sa odličnim Marafom i manje dobrim Montijem.Zbog ovog potonjeg sam razmišljao da dam pola ocene manje od one koju sam dao,ali nek ipak ide ova koju napisah.
4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/11/2019 19:01:37
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/11/2019 : 11:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Kronika.

Svidjelo mi se kako priča teče, pripovijedana dijelom kroz novine, ali ono što me jako zasmetalo je Kenovo moraliziranje o smaknućima. Ok, i on sam je bio osuđen na smrtnu kaznu kojoj je jedva izbjegao, ali živo se sjećam kako je u početnim epizodama dignuo kuću u zrak sa zlikovci a unutra radi osvete pa ispada vrlo nedosljedan.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2019 : 13:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao Kronika.

Svidjelo mi se kako priča teče, pripovijedana dijelom kroz novine, ali ono što me jako zasmetalo je Kenovo moraliziranje o smaknućima. Ok, i on sam je bio osuđen na smrtnu kaznu kojoj je jedva izbjegao, ali živo se sjećam kako je u početnim epizodama dignuo kuću u zrak sa zlikovci a unutra radi osvete pa ispada vrlo nedosljedan.


odlično zapažanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/12/2019 : 17:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija Kena Parkera na sajtu:

https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lib-17-duga-krvava-staza/2324/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/12/2019 : 07:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote



Lovčeva Lily (br. 25)
P: 6, S: 5, C: 7, N: 7

Dok nisam našao recenziju ni izbliza nisam imao pojma da sam upravo pročitao najbolju epizodu serijala, ili jednu od najboljih, hajde. Šokiran sam ocjenama ali neću uzmaknuti od onih koje sam mislio dati.
Prvo, stvoren je supermoćni pas (mislim, možda može poraziti vuka ali otjerati druge, zatim donositi Kenu na pladanj sve što poželi... pfff) s ljudskim osjećajima zahvaljujući kojemu Ken preživljava a u kojem vidi nekoga uz koga će moći ispoljavati svoje, činilo mu se, posljednje misli. Tu ima dosta patetike. Npr. kaže "Nemoj misliti da sam umišljen" a poslije "Dok sam polusvjestan padao niz liticu osjećao sam više neku sućut nego bol ali ne za sebe nego za druge, one koje ostavljam.". Onda ono o tome tko je ili što je Bog...
Najgori dio je ono kad u groznici imamo neki san o Parkelotu, bespotrebno i nezanimljivo. I kako Ken polako spaja kraj s krajem, a znaš da će preživjeti u jednom trenutku sve to postane dosadno i samo sam čekao kraj pitajući se kako ćemo saznati čija je Lily pošto je naslov dosta spojlerski. To mi je bilo jedino neizvjesno. Svidjelo mi se u priliku to rješenje da joj se bivši gazda, prethodno ranjen, smrznuo u nemoći. Naravno, moralo je biti tužno, ljudi padaju na te osjećaje. Zašto ne bi ispalo da je njen vlasnik jedan od onih lovaca što su pronašli Kena? Eh, ali Berardi onda ne bi mogao imati onakav kraj gdje, kod većine, poentira. Po tko zna koji put.
Milazzo mi je i dalje osrednji, one scene masovnog sukoba na početku su užasno nacrtane, kasnije scene i nisu tako zahtjevne, Lily je lijepo nacrtana.


Crvenokožac (br. 26)
P: 5, S: 6, C: 7, N: 6

Ove potjere kao tematika epizoda Kena Parkera su mi već polako dosadile. Što se tiče scenarija, prikaza bijega, to je dobro odrađenoo ali opet ništa spektakularno, zar je i moglo drukčije? Ta nisu mogli pjevati pjesmice bježeći! Sporedni likovi mi nisu zanimljivi. Pošto nikako nisu mogli pobjeći, dobar detalj da je izvučen ovaj Mandan iz prve epizode pa se smiluje Kenu i preživjelim iako je to vjerojatno nerealan razvoj događaja u praksi. Što se tiče crteža, ne primijetim neku razliku, odnosno poboljšanje otkad je navodno epizodu nastavio crtati Milazzo. Meni je to osrednji crtač i kao da su ostali u ekipi morali imitirati tu njegovu osrednjost. Isto kao što je u Zagoru težnja slijediti Ferrija, tako i ovdje Milazza.


Bilo jednom... (br. 27)
P: 7, S: 7, C: 7, N: 6

Iako je Berardi ovo pisao kao neku prijelaznu, nepretencioznu priču meni je bolja od prethodne dvije, valjda ponajprije zato što konačno nema Indijanaca željnih osvete i krvi. Ovdje Ken i cijela porodica sporednih likova "mijenjaju uloge" tako da je ova družina odlično okarakterizirana i zanimljiva. Berardi malo ovdje pokazuje ljubav prema detektivizmu, na uvjerljiv način otkrivena prevara ali ono oko Kenova ponašanja je dosta usiljeno, pa zar bi ono uradio čisto jer je sumnjivac?! Međutim, to je mala maca za zadnju stranicu kad nam Berardi bez ikakve potrebe servira objašnjenje da je Ken priču izmislio. Nakon toga ne znam koje ocjene podijeliti, recimo da ću zamisliti da zadnje stranice nije bilo.


Inače, sveukupno mi je drago da se u novijim komentarima osjeti jedan novi pogled na Kena, "spuštanje na zemlju", prestanak idealiziranja skoro pa svake epizode. Ovi komentari na prve recenzije, recimo, su čista nostalgija, pretjerivanje, dok danas, npr., imamo dosta kritike na svježe recenziranu epizodu "Duga, krvava staza" koja je, pak, po meni od prvih 27 među 5 najboljih. Možda bi bilo potpuno drukčije da je recenzirana 2003.god. ali to nikad nećemo saznati, došlo je do određene "smjene generacija", mnogi od nas prvi put čitaju Kena, nema nostalgije.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/12/2019 07:52:27
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/12/2019 : 08:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Dwayne, sa sigurnošću mogu reci da tebi Ken Parker jednostavno ne lezi. To kažem prema tvojim ocjenama ovdje, a i Milazzo ti je tek osrednji crtač. Ne znam u kojoj dimenziji bi meni Milazzo bio osrednji crtač, a ove price zaslužile samo 5 ili 6 od 10.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/12/2019 : 08:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nebulozne ocijene, ali zanimljivi osvrti
Meni ih je zanimljivo čitati pa, Dwayne, samo nastavi
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/12/2019 : 08:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Je, kao da se oseca stinky efekt kod nekih clanova, detaljna vivisekcija prica samo da bi se nasli detalji koji bi im umanjili originslnost ili kvalitet.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/12/2019 : 08:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Dwayne, sa sigurnošću mogu reci da tebi Ken Parker jednostavno ne lezi. To kažem prema tvojim ocjenama ovdje, a i Milazzo ti je tek osrednji crtač. Ne znam u kojoj dimenziji bi meni Milazzo bio osrednji crtač, a ove price zaslužile samo 5 ili 6 od 10.



Joj, opet o mojim ocjenama. Zaključak je da sam škrt na ocjenama i o tome se raspravljalo na par topica, o različitim stripovima, školama stripa... međutim, da mi nešto nije drago čitati odbacio bih. Istina, Kena ne mogu uzeti u svako doba.
A Milazzo je dobar u prikazu osjećaja, nekih dojmova likova i slično ali kad treba neke "masovke" često mu ne znaš "tko pije a tko plaća". Bit će da sam, što kažu, "Ferrijev svjedok".

P.S. Kakav stinky efekt? Znam da je njemu Zagor sve i sve pa, opet, otiđi na recenzije njegovih epizoda pa vidi moje komentare.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/12/2019 08:21:45
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/12/2019 : 08:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod stinkyja, on je nedavno baš pisao o ovom broju, pa se tema razvukla na "Lovčevu Lilly".

Nisam još došao do te priče, pa nisam detaljno čitao, ali uvijek je zanimljivo kad stinky piše:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=42141&REPLY_ID=2281009

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/12/2019 : 08:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Ken Perkera, meni je zanimljivo kako nitko ništa ne komentira kada se daju visoke ocjene nekoj priči, iako je u komentaru očito ogorčenje "mainstream" razmišljanjem većine članova koji se povode za većinom, bez pokušaja da stvore svoj dojam o priči.
Pravi primjer je moj komentar na vrhu ove stranice (SR 18: Santa Fe Express), priče koja je na glasu kao jedna od lošijih - normalno, potpuno neopravdano.

Možda se većinom ne slažem s Dwayneovim ocjenama, ali čovjek ima svoj stav i kriterij, kao i vlastito, neuvriježeno razmišljanje o nečemu što recenzira. Ne povodi se ni za kim, pa ni za stinkyjem.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/12/2019 08:43:27
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/12/2019 : 09:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Kad smo već kod Ken Perkera, meni je zanimljivo kako nitko ništa ne komentira kada se daju visoke ocjene nekoj priči, iako je u komentaru očito ogorčenje "mainstream" razmišljanjem većine članova koji se povode za većinom, bez pokušaja da stvore svoj dojam o priči.
Pravi primjer je moj komentar na vrhu ove stranice (SR 18: Santa Fe Express), priče koja je na glasu kao jedna od lošijih - normalno, potpuno neopravdano.

Možda se većinom ne slažem s Dwayneovim ocjenama, ali čovjek ima svoj stav i kriterij, kao i vlastito, neuvriježeno razmišljanje o nečemu što recenzira. Ne povodi se ni za kim, pa ni za stinkyjem.



Vidiš, ta epizoda nema nijednu 100-ku. Uvjeren sam da bi ih bilo da je recenzirana 2003. godine, da bi se prešlo i preko toga što ju ne crta Milazzo i što je naslovnica "ništa posebno" (inače je rijetko koja Kenova naslovnica vrhunska). Dosta je primjera kad se 10-ka davala i toj "ništa posebno" naslovnici jer su ih dobili priča, scenarij i crtež pa ono, zašto 97-98%, bolje da se nagura 100%.
I gledaj sad, na svježe recenziranu epizodu "Santa Fe Express" nema nijedna 100-ka (100%), ali evo na stranu crtež i naslovnica, 2 od 12 komentara daju 10-ke priči i scenariju, niti jedan mix 10 i 9. Teško me netko može uvjeriti da bi tako bilo za vrijeme "zlatne groznice". Jednostavno, tad je vladala neka nostalgija, dijelile su se desetke (i devetke) i šakom i kapom.
A vjerojatno i sam prestanak redovnog recenziranja nakon neke epizode govori da je kvaliteta pala ali pošto je to Ken de stisni pa napiši recenziju koja će imati prosjek 60-70%.

Da završim priču oko ovoga; ja u svim serijalima koje čitam ostajem pri svom načinu ocjenjivanja a one koji se javljaju samo da se čude pozivam da, bar na nerecenzirane epizode, daju svoje ocjene i komentare u temu, za sajt je to bolje od čuđenja.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/12/2019 09:19:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/12/2019 : 14:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma dobro ljudi,100 žena 200 sisa - samo ti Dvejn cepaj recenzije,lepo ih je čitati.
a da o kenu parkeru nemaš pojma,nemaš;što opet ne znači da jednog dana nećeš imati

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/12/2019 14:56:15
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/12/2019 : 17:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Berardi,Calegari&Trevisan:Ken Parker #17 - Duga,krvava staza (Strip-Agent, Ken Parker #6)

Ovo bi bila jedna od onih wtf epizoda kad sam bio klinac - Kalegarijev i Trevisanov crteži su mi bili blagi žasu;kasnije sam svikao na njihove "prljavije" stilove,i postali su mi jedni od omiljenijih.
Sama priča je baš teška,mučna - Ken je u potrazi za dvoje apačke dece,koja će završiti svoje mlade živote kao cirkuske tačke,a to će dovesti do toga da se bes njihovog oca iskali na stanovnicima malenog sela.Brutalno dobra epizoda.

5/5

Berardi&Alessandrini:Ken Parker #18 - Santa Fe Express (Strip-Agent, Ken Parker #6)

Uvek kad je Alesandrini na kormilu olovke,ta priča ima dosta humora u sebi,pa je to i ovde slučaj (mada je i ovde krvi do kolena).
Voz koji prevozi dvomesečnu platu za 120 vojnika biva napadnut i opljačkan u krvi,a Ken sa vodnikom i tri vojnika kreće u poteru.
Odlična naslovnica - možda je ona mogla ići na koricu knjige,mada je sjajna i ova koja je izabrana,od Nemilosrdnog Buča.

4.5/5



@Anto, sad sam listao nešto ovaj topic i naletio na ova tvoja dva komentara.

Budući da se slažem s njima, mogao si ih zalijepiti kao komentar na recenzije, jer su ove priče u međuvremenu dobile recenzije.

#17: https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lib-17-duga-krvava-staza/2324/
#18: https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-lib-18-santa-fe-express/2248/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/12/2019 17:40:03
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/12/2019 : 18:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Dwaynea jer je imao muda da kaže istinu na temi sekte parketara.
Svaka mu je kao u Njegoša, jedini recenzira trezveno Kenove epizode.
Dwayne, nemaš šta da se pravdaš sektašima jer si se usudio da podijeliš manje ocjene od deset. Ken Parker je najprecjenjeniji strip na ovim prostorima a njegovi fanovi su bukvalno pomahnitali fanatici koji su izgubili vezu sa realnošću. Ljudi poput Dwaynea su tu da vam s vremena na vrijeme otvore oči i probude vas iz tog irealnog sna i paralelene dimenzije u kojoj je po vama KP vrhunski strip.
To nije stvar ukusa ni mišljenja, "Ken Parker je vrhunski strip" spada u rubriku izvala poput:
Rosie O'Donnell je prezgodna žena.
Elton John voli da ima sex sa ženama.
Luna Đogani je vrhunska pjevačica.
Messi je bolji od Ronalda.
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000