forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/04/2020 : 20:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mpavin

Baš san iša viditi, prosječna ocjena Trevisanovog crteža na 2 od 4 recenzije na sajtu je 7.



Ma neki nisu ni pogledali recenziju, a kamo li je pročitali. Da su je pročitali ne bi me napadali zbog ocjene crteža već zbog puno drugih stvari koje sam napisao ili ako slučajno jesu pročitali onda me idu diskreditirati na ovako banalan način.

Dvije mogućnosti, a obje su točne!

Znao sam da će ova recenzija uzburkati vode, kao i sve što bi se moglo protumačiti kao negativno prema Kenu.


ha,ha....e moj Spoče,ja se malo našalih sa tobom,po slobodi,ali izrodi se iz toga prava revolucija.

normalno,kapiram da kapiraš da je ovo odavno normala za naše forumaške diskusije,a ti budi vredan na ovim recenzijama,jer su one prave melem za ove naše stripovske duše.

I usput nađi vremena za drugu knjigu,pa javljaj dojmove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/04/2020 20:44:17
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/04/2020 : 20:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dragi Dexters, uopće ne primjećujem ocjene. Ne zanimaju me ni najmanje. Komentirao sam antin upis o Trevisanu i Dwaynovu glupost kako je crtež stvar ukusa. Meni je žao što je Spock to shvatio kao napad na njega kao što mi je žao što sam se dao uvući u glupavu raspravu. Sam sam si kriv.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/04/2020 : 20:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Sve je OK ljudi. Bolje da se priča o recenzijama, pa makar i na ovaj način - kao kritika!


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 23:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by pcoro

Jebiga, i ja bi mu dao 7



Pa rekao si da su ti moje ocjene šokantne!
Kako sad to?



Ma nedavno smoi smo komentirali Donahevanove nasljednike i sjećam se di si tamo dao Gambi 8 (što mi je bilo ful čudno jer je bar ovaj prvi dio koji sam ja čitao baš isfušaren), a onda sam neki dan išao ostaviti komentar na Izgubljeni svijet od Zagora i gledao ocjene pa sam vidio da si i tu stavio 8 i to me šokiralo jer je razlika između ta dva crteža baš golema.

Pretpostavljam da ti je u crtežu najvažnija prepoznatljivost likova, pa onda Gamba kao tvorac Malog Rendžera ni ne može dobiti nisku ocjenu, dok je u Izgubljenom svijetu Rubini odstupio od klasične predstave Zagora pa tu onda nije mogao kvalificirat za višu ocjenu šta god da nacrta.. ali i inače ima na sajtu tih čudnih ocjena, pa tako Frisendin Tex gigant ima ocjenu crteža 8, a neki od Letterija imaju 10 (volim ja Letterija, ali to je baš nenormalno ).
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/04/2020 : 07:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by pcoro

Jebiga, i ja bi mu dao 7



Pa rekao si da su ti moje ocjene šokantne!
Kako sad to?



Ma nedavno smoi smo komentirali Donahevanove nasljednike i sjećam se di si tamo dao Gambi 8 (što mi je bilo ful čudno jer je bar ovaj prvi dio koji sam ja čitao baš isfušaren), a onda sam neki dan išao ostaviti komentar na Izgubljeni svijet od Zagora i gledao ocjene pa sam vidio da si i tu stavio 8 i to me šokiralo jer je razlika između ta dva crteža baš golema.

Pretpostavljam da ti je u crtežu najvažnija prepoznatljivost likova, pa onda Gamba kao tvorac Malog Rendžera ni ne može dobiti nisku ocjenu, dok je u Izgubljenom svijetu Rubini odstupio od klasične predstave Zagora pa tu onda nije mogao kvalificirat za višu ocjenu šta god da nacrta.. ali i inače ima na sajtu tih čudnih ocjena, pa tako Frisendin Tex gigant ima ocjenu crteža 8, a neki od Letterija imaju 10 (volim ja Letterija, ali to je baš nenormalno ).



Ne bih ja to gledao baš tako jednostavno. To ti je isto da ti sada izvučeš jednu moju rečenicu i komentiraš je izvan konteksta, pa će ispasti da govorim gluposti i nebuloze.
Nije mi toliko bitan izgled likova koliko način na koji mi je crtač (zajedno sa scenaristom) uspio prenijeti priču - je li me se dojmio ili ne. Ima tu još i ogroman broj faktora, a svaku svoju ocjenu sam u komentaru obrazložio.
U biti, ocjene se ne daju uspoređivati i vagati ako se izvade iz konteksta. One i nisu tako bitan faktor koliko njihovo obrazlaganje.

Jako je bitno i kada je neki strip nastao, pa tako da sigurno jedna Galepova ocjena stripa iz pedesetih, Gambina iz šezdesetih se na daju uspoređivati s ovim modernim bezdušnim stripovima. Ti crtači starije garde - minimalisti su crtali ogroman broj tabli na mjesec, a ne kao Nuccio koji je crtao 240 tabli četiri godine. Pa normalno da je ovaj u toliko vremena mogao pozlatiti te table. Rubinijev stil je taj moderni koji mi se ne sviđa iako sam ja svjestan toga da je on odličan crtač.
Nadalje, više-manje je svaki serijal za sebe i to su većinom različite kategorije po pitanju tehnike, ali osobni dojam je jedini bitan i ono što ja kao laik mogu ocijeniti.

Najbitnija mi je uvjerljivost u prezentaciji. U današnje vrijeme je samo bitan taj megalomanski faktor, pa likovi koji crtaju Indijance kao isklesane klonove, a žene koje žive teško u divljini kao misice dobivaju desetke.

Nekad je manje više, a uvjerljivost dočaravanja atmosfere je puno bitnija od nekakvih tehničkih elemenata. Svakome crtaču se mogu naći pogreške u većem ili manjem obimu, ali to je nebitno ako ti to nije narušilo uživanje u stripu.

Da sumiram - ja nikad ne ocjenjujem tehničku izvedbu niti sam to u mogućnosti, već moj osobni dojam.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/04/2020 : 09:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tako sam i ja to shvatio, ali me svejedno bila šokirala ta razlika u našem doživljaju A opet, bilo bi blesavo da svi damo iste ocjene svemu. Nek se piše, a povijest će ionako prekrit sve naše stripove zaboravom.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/04/2020 : 07:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo vremena, nova recenzija člana luxi68, Gordon Link fana:


https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-fb-kp-41-dame-sumnjiva-morala/2414/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 24/04/2020 : 09:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni je prije nekih 25-30 godina stari objasnija da neman pravo reć da mi se nešto ne sviđa, nego jedino iman pravo reć da ne razumin.
Starci su kupili akvarel splitske pjace iz tridesetih jednoga poznatoga splitkoga slikara, koji san ja iskomentira da mi se ne sviđa jer nevolin akvarele. Kad me stari pita "kako to misliš ne sviđa?", odgovorija san "Šta oćeš, nisan reka da nevalja nego mi se ne sviđa, valjda iman na to pravo". Međutin, kaže stari da neman pravo to reć da mogu reć samo ono šta san već spomenija a to je da ne razumin sliku.
Tu sliku san gleda svakodnevno, pa san se odselija i viđa je kad bi doša do staraca, i onda možda i 10 godina nakon šta je slika stavljena na zid skužija da stari nije prije 10 godina priča pizdarije. Prilikon jednog posjeta starcima, pogleda san tu tisuću puta pogledanu sliku i slika je oživila. Moga san čut žamor pjace, čut listanje novina i osjetit miris kave sa štekata kavane Troccoli, osjetit ritam šetnje gospođa sa suncobranićima, i sva ostala čuda te oživjele slike.
Starome san samo reka "Aaaa to je to stari, sad razumin".




Kod mene je pak obratno.
Stari nema blage veze. Slike, stripovi... Najbliži doticaj sa stripom (i umjetnošću) mu je, ajmo reći, etiketa Gričke vještice. To su naša "stripovska" druženja.
Ali stara, koja je itekak načitana po pitanju romana i nekoć je također pisala, e kad ona počne stripove komentirati... "Pa tu unutra su samo sličice" (Parkerov Dah i san ), "kaj nisi to prerasel" (glomazne Fibre )... Njoj su to slikice. Za popizdit. A svako objašnjenje vuče reminiscencije dok je ona bila djevojčica i čitala Marka i Bleka. To sve objašnjava . A tvrdoglava je kak i ja.
Mada je pročitala Oči i tamu jer voli psihopate (čitati, mislim), ali kao da je zaboravila da joj se taj strip svidio.
Pa joj redovno velim nek si ide po stoti put Anu Karanjeninu čitati/gledati.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 24/04/2020 09:04:42
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/04/2020 : 11:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni je prije nekih 25-30 godina stari objasnija da neman pravo reć da mi se nešto ne sviđa, nego jedino iman pravo reć da ne razumin.
Starci su kupili akvarel splitske pjace iz tridesetih jednoga poznatoga splitkoga slikara, koji san ja iskomentira da mi se ne sviđa jer nevolin akvarele. Kad me stari pita "kako to misliš ne sviđa?", odgovorija san "Šta oćeš, nisan reka da nevalja nego mi se ne sviđa, valjda iman na to pravo". Međutin, kaže stari da neman pravo to reć da mogu reć samo ono šta san već spomenija a to je da ne razumin sliku.
Tu sliku san gleda svakodnevno, pa san se odselija i viđa je kad bi doša do staraca, i onda možda i 10 godina nakon šta je slika stavljena na zid skužija da stari nije prije 10 godina priča pizdarije. Prilikon jednog posjeta starcima, pogleda san tu tisuću puta pogledanu sliku i slika je oživila. Moga san čut žamor pjace, čut listanje novina i osjetit miris kave sa štekata kavane Troccoli, osjetit ritam šetnje gospođa sa suncobranićima, i sva ostala čuda te oživjele slike.
Starome san samo reka "Aaaa to je to stari, sad razumin".




Kod mene je pak obratno.
Stari nema blage veze. Slike, stripovi... Najbliži doticaj sa stripom (i umjetnošću) mu je, ajmo reći, etiketa Gričke vještice. To su naša "stripovska" druženja.
Ali stara, koja je itekak načitana po pitanju romana i nekoć je također pisala, e kad ona počne stripove komentirati... "Pa tu unutra su samo sličice" (Parkerov Dah i san ), "kaj nisi to prerasel" (glomazne Fibre )... Njoj su to slikice. Za popizdit. A svako objašnjenje vuče reminiscencije dok je ona bila djevojčica i čitala Marka i Bleka. To sve objašnjava . A tvrdoglava je kak i ja.
Mada je pročitala Oči i tamu jer voli psihopate (čitati, mislim), ali kao da je zaboravila da joj se taj strip svidio.
Pa joj redovno velim nek si ide po stoti put Anu Karanjeninu čitati/gledati.


Meni je stari 40 godina bija klarinetist u splitskon HNK, tako da očito ima tu neku umjetničku crtu, i stvarno je uvik bija otvoren za sve. On me i navuka na strip jer je obožava Asteriksa i Taličnog Toma. Danas rado od mene posudi Hogara, Gašu, Redov Billyja i slične stvari.
Mislin da neću nikad zaboravit scenu kad san još ka mulac uša u kuću i čujen da trešti Slayer u sobi od staraca. Stari stavija ploču Reign in blood, vjerovatno najžešći HM album ikad i sluša. Kaže, odlični su, sviraju ludilo, al je meni ovo malo prebučno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

211 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 24/04/2020 : 13:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Konačno uzeo prvih šest trobroja od SA/Fibre... Ovo zaista dobro izgleda. Bravo za Markosa i Bernarda...Zna li ko (a vjerovatno Anto zna) u kom je tiražu ovo rađeno pošto unutra ne pročitah tu informaciju a i forum sam pretražio bez uspjeha? Obradovalo me je i to što pročitah da je Darkwood kupio prava na sljedećih osam knjiga. Neću odustati od njih pa makar bio i u starosti dubokoj kad izađe zadnja...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/06/2020 : 13:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, prodao sam Kenove od Darkvuda, nabavio SA/Fibra. Oba izdanja sjajna, za ono što su željeli da ponude.
Prvi put čitam serijal evo u četvrtoj deceniji, i generalno, kvalitet samo raste kako odmičem (trenutno sam na Milady). Zanimljivo je kako ne dijelim uvijek mišljenje o "najboljim" epizodama. Npr. od Lovčeve Lili sam se malo smorio, a 2 epizode nakon toga su mi sjajne, posebno ona sa porodicom mađioničara. Mogu da vidim što Ken ima idolopoklonički status kod mnogih koji su ga ranije čitali. Da odskače svime od standardnog LMS/ZS štiva jasno je kao dan. Nose epizode u sebi neku sjetu, kao Tolkinove knjige, nije lako postići taj osjećaj kod čitaoca, Berardi je zaista majstor. Ponekad mi zasmeta što 90% epizoda mora da nosi gorku poruku, ali se zato još više obradujem kad se desi neka pozitivna epizoda. Hvala SA/Fibri na brzom izdavanju, ovo je pravi tempo izdavanja dugačkih serijala, a sve pohvale i za cijenu. Nadam se da će primijeniti formulu i na druge serijale, mene niko ne može ubijediti da u ovom formatu ne može i Mister No, Teks, Marti, Natan, bez puno palamuđenja, predgovora, originalnih naslovnica u boji...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 06/06/2020 : 14:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se .Oni serijali koji bi mogli ,,škripiti,, kod prodaje kao kiosk izdanja , mogli bi se u ograničenom broju ,adekvatnom cijenom prodavati on line i preko striparnica npr. kao Ludensve kolekcionarske knjige Zagora .
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/06/2020 : 08:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Konačno uzeo prvih šest trobroja od SA/Fibre... Ovo zaista dobro izgleda. Bravo za Markosa i Bernarda...Zna li ko (a vjerovatno Anto zna) u kom je tiražu ovo rađeno pošto unutra ne pročitah tu informaciju a i forum sam pretražio bez uspjeha? Obradovalo me je i to što pročitah da je Darkwood kupio prava na sljedećih osam knjiga. Neću odustati od njih pa makar bio i u starosti dubokoj kad izađe zadnja...


nemam pojma koliki je tiraž SA Kena - verovatno kao Teksovih i Zagorovih Maksija,a to je 'iljadarka najmanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/06/2020 : 09:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hoce li ici dah i san u boji?
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/06/2020 : 23:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i broj 12... Prvi trobroj koji mi se ne sviđa pretjerano. Čitljive su priče, valjda su u pravu ovi što tvrde da ne postoji baš preloš Ken, ali ništa posebno nije nijedna od ove tri priče. Možda je Staza divova ponajbolja, ako malo razmislim, dok su mi "Pravo i krivo" i "Vitezovi sjevera" čak pomalo i dosadni. Ni crtež nije nešto pretjerano dobar ni u jednoj od epizoda. Nadam se da se od trinaeske serijal vraća na stari kolosjek.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/06/2020 : 19:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi broj trobroja. Prva epizoda kao uvod je malo prebrza ili bolje reći puno toga je nabacano. U drugoj priči to sve bolje izgleda, treća je O.K iako se uglavnom ne bavi toliko Kenom koliko sporednim likom. Uglavnom od druge priče to izgleda odlično.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/07/2020 : 05:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Kenova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/ken-parker-kp-sa-7c-bozji-sud/2459/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2020 : 09:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako je neka vec bila... sry, ali bolje dvaput nego nijedanput.


















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2020 : 09:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Beniamino Delvecchio























Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/07/2020 09:49:30
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2020 : 09:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2020 : 09:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2020 : 09:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Beniamino Delvecchio

























Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 11/07/2020 : 11:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, ocito zimski motivi najvise inspiriraju

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."

Edited by - nenno on 11/07/2020 11:41:33
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/07/2020 : 23:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nakon večeras pročitane epizode "Štrajk" i dalje beskrajno uživam u ovom serijalu. Nevjerovatno kako kvaliteta epizoda nikako ne opada mada su to neki spominjali.

Meni je i ovaj bostonski dio odličan, a "Štrajk" kao prekretnica u serijalu mi ulazi u top 5 naj epizoda. Berardi i pogotovo Milazzo briljiraju.

Ken postaje kao preukusna bombonijera koju ne želim odmah svu pojesti već je jedem jednu dnevno da užitak postane što duži. ;)

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/12/2020 : 12:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I eto, neki dan dođe kraj putovanja, kraj jednog prelijepog putovanja s Kenovim serijalom. Što reći drugo nego da sam oduševljen s cijelim serijalom.

Gotovo bez praznog hoda, izvrsna razina kvalitete. Iako većina piše da je prvih 20-ak epizoda ono pravo, meni serijal niti jednom nije izgubio korak, čak što više, u drugoj polovici serijala bih mogao izdvojiti više upečatljivih epizoda nego u prvoj.

I zatim i ovaj kraj, posljednja epizoda. Baš onakva kakva mora biti, nisam ni sumnjao u Berardija da će napraviti nešto što će se urezati u sjećanje, nešto što neće biti samo šablonski. Ken je predobro građen lik da se sad napravi neki happy end kao nagrada za sve patnje koje je prošao (kao što su neki možda priželjkivali).

Užitak je bio biti s Kenom posljednje dvije godine i hvala Fibri i Strip Agentu što su omogućili ovaj doživljaj svima nama koji nismo uspjeli prije kompletirati ovaj izniman serijal.
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000