forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Comanche
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 11/09/2008 : 22:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message  Reply with Quote
Hoce li Strip agent izdati treci integral?

Mislio sam da je ovo sto je dosada izaslo sve sto postoji od ovog stripa, ali sad vidim da je izaslo jos albuma, samo sto ih nije crtao Hermann.

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 11/09/2008 : 23:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
ovo i mene zanima
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/09/2008 : 10:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by K.G. 21

Hoce li Strip agent izdati treci integral?

Mislio sam da je ovo sto je dosada izaslo sve sto postoji od ovog stripa, ali sad vidim da je izaslo jos albuma, samo sto ih nije crtao Hermann.


Neće.
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 12/09/2008 : 10:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by K.G. 21

Hoce li Strip agent izdati treci integral?

Mislio sam da je ovo sto je dosada izaslo sve sto postoji od ovog stripa, ali sad vidim da je izaslo jos albuma, samo sto ih nije crtao Hermann.


Neće.



A zasto?
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 12/09/2008 : 11:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message  Reply with Quote
Predugo vremena je prošlo od pojavljivanja prva 2. Da je Bernard bio interesiran vec bi odavno izašao i treci, a on nije tip koji "škrtari"

Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/09/2008 : 12:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by c64


Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )


Jesu.
Hermannov rad na Comanchi.
Ostalo su drugi autori.
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 12/09/2008 : 22:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by c64


Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )


Jesu.
Hermannov rad na Comanchi.
Ostalo su drugi autori.



Super Mission completed upss.. I´mean Collection completed
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/09/2008 : 23:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by c64


Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )


Jesu.
Hermannov rad na Comanchi.
Ostalo su drugi autori.



Pa ne bas...
http://www.bedetheque.com/serie-85-BD-Comanche__1.html#

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 13/09/2008 : 08:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by c64


Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )


Jesu.
Ostalo su drugi autori.



Pa ne bas...
http://www.bedetheque.com/serie-85-BD-Comanche__1.html#



Kako bilo da bilo, nabavio sam to čudo (mjerkam ga već duuže vrijeme, ali nikako da ga stignem uzeti od raznih izdanja,
hvala tiskari što je zaje**** pošiljku mrNoa) zasada samo prošao kroz to...ali kako prekrasno izgleda!!!
Stvarno, ufff... Ako je i priča kakav je crtež, onda će biti čista 10ka.

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/09/2008 : 13:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by c64


Cek malo, kaj nisu te dvije knjige komplet???
(ja imam obje )


Jesu.
Hermannov rad na Comanchi.
Ostalo su drugi autori.


Dobro sad, Rouge možda nije tako važan kao Hermann, ali je sasvim dobar crtač.

Na stranu Hermannov odlazak, Comanche je još uvijek Gregovo dijete, a on je odlučio priču nastaviti sa novim crtačem.

Već duže vrijeme razmišljam o kupnji ovih integrala. Jedan od razloga zašto još nisam jest to što sam se nadao da će Bernard objaviti i treći integral. Tada bi bez razmišljanja kupio cijeli komplet. Ovako mi kupnja samo Hermannovih integrala nekako nema smisla.

To je po meni isto kao da netko izda na DVD-u Ben-Hura i pritom odreže cijelu zadnju trećinu filma.

Meni je taj završetak priče itekako važan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 14/09/2008 : 15:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
jeste, Comanche je jako vredan strip
i Hermannov i Rougeov

ali zašto se ta dva integrala nista izdala integralno?
zašto su se preskakale strane? nekoliko njih, bogami
to je kao vreme zlatne serije i LMS, bogami

e, ne prihvatam odgovor, da su i francuzi izdali takav integral
mi kolekcionari zaslužujemo bolje

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2010 : 13:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Je li Bernard možda promijenio mišljenje? Mislim, ako već izdaje vlastite integrale Astera, zašto ne bi i jedan kojim bi pokrio posljednjih 5 albuma Comanche? Iskreno, bilo bi mi svejedno i da ih izda pojedinačno.

Nisam valjda jedini koji bi to kupio?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/07/2010 : 14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sigurno da nisi prijatelju!!!
Svi koji su kupili izdata dva integrala kupili bi i treći, pa makar izdavao i pojedinačne albume, ako mu je tako manji rizik.
Ja sam samo pročitao jedan Rougeov album (Zveri) i ništa mi nije lošiji od predhodnih; naprotiv!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/07/2010 : 16:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao samo jednu epizodu Komanče bez Hermana, u nekoj Stripoteci. Meni je to sasvim dobra epizoda. Koliko ih još ima?

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2010 : 16:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sekta

Ja sam čitao samo jednu epizodu Komanče bez Hermana, u nekoj Stripoteci. Meni je to sasvim dobra epizoda. Koliko ih još ima?


Sveukupno ima 15 albuma. Prvih deset je crtao Hermann, a zadnjih pet Michel Rouge.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/07/2010 : 16:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Stvarno bi bilo lijepo da se pojavi i taj 3 integral. Šteta da i te epizode ne objave.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/07/2010 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
kupujem,ako bude izdat!odusevljen sam sa prva 2 integrala!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2010 : 07:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
I ja bih kupio... ali ne izdati nesto do kraja ocito je jos jedna od genijalnih zamisli Ludensa, S.Agenta i Bookgloobea.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/07/2010 : 08:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
nije Berni izdao Comanchu zbog Comanche nego zbog Hermana.
Tako da mi je taj njegov potez jasan. Zanimala ga je Comancha od Hermana, to je izdao i to je to.
Kao npr Sapgheti Brothersi od Trilla. Ima toga još ali Marko je rekao da ga samo ovi zanimaju i to je ok.
Ionako ljudi izdaju ono što ih zanima a ne ono što je možda komercijalno ili bi možda bilo pametno.
Zato i imamo razne Martin Milane, Beduine, kojekakve pizdarije od prije 100 godina i ne znam što...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2010 : 09:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

Ionako ljudi izdaju ono što ih zanima a ne ono što je možda komercijalno ili bi možda bilo pametno.
Zato i imamo razne Martin Milane, Beduine, kojekakve pizdarije od prije 100 godina i ne znam što...


Ja nemam ništa protiv toga da izdavači izdaju ono što ih zanima. Naprotiv. Smatram da je upravo to razlog što su Fibra i Libellus možda najbolje izdavačke kuće na ovim prostorima. Naravno, uz besprijekornu kvalitetu njihovih izdanja.

Samo eto, ja ne znam za druge, ali ja ne želim dati 500 kuna za 10 albuma Comanche, ako znam da zadnjih 5 albuma neće nikad biti izdano. Kao što sam i prije rekao, to je kao da mi netko proda DVD izdanje filma na kojem je zadnja trećina filma odrezana.

I svakako sam za to da se izdaje što više starijih "pizdarija", kako ih nazivaš. Martin Milan i slični me itekako zanimaju. A da ne pričam o stripovima kao što su Krazy Kat, Little Nemo, Flash Gordon, Thimble Theatre, Four Immigrants, Tintin, stripovima Antonija Rubina i Lyonela Feiningera, itd. Za takve stvari bih odmah dao pare.

I otkud ti ovo za Spaghetti Brothers? Koliko je meni poznato, Fibra je izdala sve. Znam da Marko ne planira izdati nastavak Eternauta, ali oko Eternauta je ionako posebna priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2010 : 10:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam objavio sve Spaghette koje je napisao Trillo. Izbacio sam većinu fill-inova koje je napisao Saccomano (mislim da sam izabrao 7-8 najboljih koji su mi trebali zbog popunjavanja broja stranica), jer em nisu bitni za radnju, em nisu toliko dobri.

Trouble will find me
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/07/2010 : 17:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by darth-vader

Ionako ljudi izdaju ono što ih zanima a ne ono što je možda komercijalno ili bi možda bilo pametno.
Zato i imamo razne Martin Milane, Beduine, kojekakve pizdarije od prije 100 godina i ne znam što...


Samo eto, ja ne znam za druge, ali ja ne želim dati 500 kuna za 10 albuma Comanche, ako znam da zadnjih 5 albuma neće nikad biti izdano. Kao što sam i prije rekao, to je kao da mi netko proda DVD izdanje filma na kojem je zadnja trećina filma odrezana.



to uopće nije ista situacija.
Isto bi bilo da si npr. rekao da netko izda prva dva dijela nekog filma a treći nikada. To je ista situacija...i to je nešto što se često događa.
Ne vidim zašto bi u stripu bilo drugačije.
Kada bih tako razmišljao onda nebih ništa niti kupovao. Tko mi npr. može garantirati da će Berni izdati sve Blueberrye? Ili cijelog Luckya? Možda izda samo Dupisu i Dargaud i dio ovog zadnjeg..i što onda?
Kupujem ih kako izađu a ne čekam kraj, da izađe zadnji i onda ih kupim (kako bih bio siguran da će sve izdati).
Ovdje nije bila riječ o Comanchi, nego od Hermanovom dijelu Comanche. To je izdano i to je to.
Kao npr. o nečijem ciklusu na nekom junaku, npr. Millerov Daredevil. Zašto bi netko trebao izdati cijelog Daredevila ako misli izdati samo Millerovog?

Spomenuo sam Brotherse zato što znam da ima još priča. Koje možda jesu glupe i nebitne ali ipak postoje. No, dobili smo cjelinu koju smo čitali i bili njome jako zadovoljni. Sad da netko dođe i kaže da ne želi kupiti SB zato što nisu svi izdani što mu možemo reći?
Ok, ne moraš kupit, što drugo...
Ali onda još i prozivati izdavačku kuću je meni neozbiljno. Ljudi su odlučili izdati Hermanov rad na Comanchi. Ne vidim što je tu nelegitimno?


quote:
I svakako sam za to da se izdaje što više starijih "pizdarija", kako ih nazivaš. Martin Milan i slični me itekako zanimaju. A da ne pričam o stripovima kao što su Krazy Kat, Little Nemo, Flash Gordon, Thimble Theatre, Four Immigrants, Tintin, stripovima Antonija Rubina i Lyonela Feiningera


pa nije baš da Martin Milan ulazi u kategoriju s gorenavedenima...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2010 : 20:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

to uopće nije ista situacija.
Isto bi bilo da si npr. rekao da netko izda prva dva dijela nekog filma a treći nikada. To je ista situacija...i to je nešto što se često događa.
Ne vidim zašto bi u stripu bilo drugačije.
Kada bih tako razmišljao onda nebih ništa niti kupovao. Tko mi npr. može garantirati da će Berni izdati sve Blueberrye? Ili cijelog Luckya? Možda izda samo Dupisu i Dargaud i dio ovog zadnjeg..i što onda?
Kupujem ih kako izađu a ne čekam kraj, da izađe zadnji i onda ih kupim (kako bih bio siguran da će sve izdati).
Ovdje nije bila riječ o Comanchi, nego od Hermanovom dijelu Comanche. To je izdano i to je to.
Kao npr. o nečijem ciklusu na nekom junaku, npr. Millerov Daredevil. Zašto bi netko trebao izdati cijelog Daredevila ako misli izdati samo Millerovog?

Spomenuo sam Brotherse zato što znam da ima još priča. Koje možda jesu glupe i nebitne ali ipak postoje. No, dobili smo cjelinu koju smo čitali i bili njome jako zadovoljni. Sad da netko dođe i kaže da ne želi kupiti SB zato što nisu svi izdani što mu možemo reći?
Ok, ne moraš kupit, što drugo...
Ali onda još i prozivati izdavačku kuću je meni neozbiljno. Ljudi su odlučili izdati Hermanov rad na Comanchi. Ne vidim što je tu nelegitimno?


quote:
I svakako sam za to da se izdaje što više starijih "pizdarija", kako ih nazivaš. Martin Milan i slični me itekako zanimaju. A da ne pričam o stripovima kao što su Krazy Kat, Little Nemo, Flash Gordon, Thimble Theatre, Four Immigrants, Tintin, stripovima Antonija Rubina i Lyonela Feiningera


pa nije baš da Martin Milan ulazi u kategoriju s gorenavedenima...



Mislim da usporedba sa filmom stoji. Pogotovo ako uzmeš u obzir da je Comanche završen serijal. Comanche nema 70 albuma kao Lucky Luke, niti još izlazi kao Blueberry (koje btw, izdaje Bookglobe, a ne Berni). Deset albuma je izdano, još ih je ostalo pet koji završavaju priču.
Mislim da usporedba sa Spaghetti Brothers ne stoji. Marko ga je izdao kompletnog kako je htio, i to je sasvim u redu. Ja sigurno neću plakati za Saccomanovim pričama. Opet, SB smo dobili gotove, Comanche nismo.

Ja ne prozivam nikoga. Izrazito poštujem Bernarda i njegov rad i kupujem njegova izdanja, ali eto, ne slažem se s njim po pitanju ovog izdanja. Bilo bi mi žao da jedan odličan strip ostane nedovršen, odnosno neizdat.

A za Martina Milana, kako kome. Mislim da je Godard zaslužio da ga se svrsta u tu ekipu. Po tvojim riječima je ispalo kao da stari stripovi općenito ne valjaju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 09/07/2010 : 23:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
kad ste povukli paralelu s filmom, meni iskreno ni malo ne fali u kolekciji kum 3 premda obožavam 1 i 2 dio...

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 10/07/2010 : 10:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by darth-vader

to uopće nije ista situacija.
Isto bi bilo da si npr. rekao da netko izda prva dva dijela nekog filma a treći nikada. To je ista situacija...i to je nešto što se često događa.
Ne vidim zašto bi u stripu bilo drugačije.
Kada bih tako razmišljao onda nebih ništa niti kupovao. Tko mi npr. može garantirati da će Berni izdati sve Blueberrye? Ili cijelog Luckya? Možda izda samo Dupisu i Dargaud i dio ovog zadnjeg..i što onda?
Kupujem ih kako izađu a ne čekam kraj, da izađe zadnji i onda ih kupim (kako bih bio siguran da će sve izdati).
Ovdje nije bila riječ o Comanchi, nego od Hermanovom dijelu Comanche. To je izdano i to je to.
Kao npr. o nečijem ciklusu na nekom junaku, npr. Millerov Daredevil. Zašto bi netko trebao izdati cijelog Daredevila ako misli izdati samo Millerovog?

Spomenuo sam Brotherse zato što znam da ima još priča. Koje možda jesu glupe i nebitne ali ipak postoje. No, dobili smo cjelinu koju smo čitali i bili njome jako zadovoljni. Sad da netko dođe i kaže da ne želi kupiti SB zato što nisu svi izdani što mu možemo reći?
Ok, ne moraš kupit, što drugo...
Ali onda još i prozivati izdavačku kuću je meni neozbiljno. Ljudi su odlučili izdati Hermanov rad na Comanchi. Ne vidim što je tu nelegitimno?


quote:
I svakako sam za to da se izdaje što više starijih "pizdarija", kako ih nazivaš. Martin Milan i slični me itekako zanimaju. A da ne pričam o stripovima kao što su Krazy Kat, Little Nemo, Flash Gordon, Thimble Theatre, Four Immigrants, Tintin, stripovima Antonija Rubina i Lyonela Feiningera


pa nije baš da Martin Milan ulazi u kategoriju s gorenavedenima...



Mislim da usporedba sa filmom stoji. Pogotovo ako uzmeš u obzir da je Comanche završen serijal. Comanche nema 70 albuma kao Lucky Luke, niti još izlazi kao Blueberry (koje btw, izdaje Bookglobe, a ne Berni). Deset albuma je izdano, još ih je ostalo pet koji završavaju priču.
Mislim da usporedba sa Spaghetti Brothers ne stoji. Marko ga je izdao kompletnog kako je htio, i to je sasvim u redu. Ja sigurno neću plakati za Saccomanovim pričama. Opet, SB smo dobili gotove, Comanche nismo.

Ja ne prozivam nikoga. Izrazito poštujem Bernarda i njegov rad i kupujem njegova izdanja, ali eto, ne slažem se s njim po pitanju ovog izdanja. Bilo bi mi žao da jedan odličan strip ostane nedovršen, odnosno neizdat.

A za Martina Milana, kako kome. Mislim da je Godard zaslužio da ga se svrsta u tu ekipu. Po tvojim riječima je ispalo kao da stari stripovi općenito ne valjaju.



ne, ne mislim da općenito ne valjaju. Glupo mi je da se to uopće moglo iščitati iz mojih rečenica.
Npr. odrastao sam na Hoolywodu 50-ih i 60-ih godina, europskom filmu 70-ih, na Valijantu, Spirou, Riđobradom...
Cijenim i to jako npr. američki novinski strip i slično.
Godard je također vrlo važan autor u povijesti europskog stripa.
Glupo mi je bilo da npr. Martin Milan dođe prije Aster Blistoka i slično. Nisam mislio uvrdijediti Godarda niti strip tog profila.
To je malo krivo interpretirano.

u principu slažem se i s Ignusovom primjedbom. Meni također ne fali Alien 4 u kolekciji. Takvih primjera ima milijun.
Mislim da je bez veze ne uzeti jedan takav strip kao što je Comancha (i to ona Hermanova) samo zato što nema priča drugog crtača. Koji možda završavaju priču, ali i ovako je ta priča dobro zaokružena. Da ne znam da postoji dalje nebih osjetio da mi išta fali.
Uglavnom, to izdanje i taj strip zaslužuju biti na polici.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000