forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 6 - Pakao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 15:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Sad bas gledam na Fibrinoj stranici i vidim da ovo izdanje nije rasprodano, a ja sam bio uvjeren da je rasprodano! Je li možda riječ o drugom izdanju ili sam ja nešto pobrkao???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2016 : 16:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Reprint je napravljen
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 16:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Pa to bi onda trebalo negdje pisati ili ja to ne vidim?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/02/2016 : 16:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Piše. Možda me kod samog izdanja ali kmaš na Fibrinoj stranici informaciju. A o drugim mjestima da ne govorimo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 16:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne mislim sad kenjati ili nešto, ali gdje na Fibrinoj stranici to piše??? Kad otvorim spomenuto izdanje (http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-6-pakao/59/), nigdje ne piše da je reprint. Čak piše da je izdano 15.8.2008!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/02/2016 : 17:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
http://www.fibra.hr/vijesti/reprinti/32/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 17:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

http://www.fibra.hr/vijesti/reprinti/32/


Glupo mi je da jedna tako važna informacija ne piše na stranici izdanja.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/02/2016 : 17:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa bi ta informacija mogla pisat na stranici izdanja. S druge strane mi je čudno da postoji forumaš kojega je mimoišla ta informacija.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2016 : 19:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ne vidim potrebe da se to posebno naglašava. Izdanje je dostupno, može se kupiti, zar je bitno da piše na webu da je reprint? (u impresumu samog izdanja piše)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/02/2016 : 20:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Deers

http://www.fibra.hr/vijesti/reprinti/32/


Glupo mi je da jedna tako važna informacija ne piše na stranici izdanja.



Zašto je to važna informacija?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 20:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Slažem se sa bi ta informacija mogla pisat na stranici izdanja. S druge strane mi je čudno da postoji forumaš kojega je mimoišla ta informacija.


Nije me toliko mimoišla koliko me zbunilo to da nigdje ne pise da li je reprint, pa na kraju nisam bio siguran. :)

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/02/2016 : 20:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Deers

http://www.fibra.hr/vijesti/reprinti/32/


Glupo mi je da jedna tako važna informacija ne piše na stranici izdanja.



Zašto je to važna informacija?


Čekaj malo. Nije važna informacija je li riječ o prvom izdanju ili reprintu???!! Osobno, ne bih ni skužio tako nešto da nema ovoga http://www.stripovi.com/aukcije/orka-6-pakao/11412856/. Pošto u opisu aukcije ne piše je li riječ o reprintu ili ne (a vjerojatno jeste), ošo pogledati na službenu stranicu, pa kad ni tamo ije pisalo, ostah (nakratko) zbunjen.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 18/12/2020 : 22:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
[url=https://flic.kr/p/2ki9F2M]

Stavio sam ranije fotografiju u onu drugu temu, ali šta sam ju duže gleda izgledala je malo mutnjikava pa sam odlučia ponovno opalit ju i ovog puta staviti ovdje, čini mi se na prikladnije mjesto. Čak sam našao način da se prikaže u postu normalnog formata, bravo ja

Edited by - DK24 on 18/12/2020 22:33:45
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/02/2021 : 12:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pročitao u trećem pokušaju. Kad se čovjek probije kroz prvih par poglavlja, onda fino teče strip. Nužno je čitati i dodatke na kraju jer se puno stvari lakše pohvata. A i više se počinje cijenit scenarista koji se baš , baš potrudio.

Mislim da ne postoji nijedan drugi strip kod kojeg je scenarista toliko istraživao i čitao kao ovdje. Svaka mu čast jer u takve detalje ići, to je stvarno nevjerojatno. Nudi nam se jedna verzija mogućih dogašaja odnosno krivca, ali nakon što je Moore prikazao kako je prikazao, jel uopće moguće posumnjati da Gull nije ubojica? Odlično i uvjerljivo odrađeno.
Ritam na kraju doduše malo pada, plus mi je i način na koji vidovnjak Lee otkrije ubojicu malo onako...bezveze, ali ok, kao i cijeli strip i to na neki način drži vodu. Gull ga je uvrijedio kod upoznavanja i ovaj mu odlučio vratiti, a pritom i slučajno otkrio ubojicu.

Ali generalno - odličan strip naravno. Čitat će se ponovno. Moje osobno mišljenje - onako rezati ljudsko tijelo traži određeni stupanj medinskog znanja, tako da moguće da je stari Alan bio u pravu oko Jackovog identiteta ;-)

Crtež je problem. EKsterieri odlični, ali likovi su uglavnom svi isti - razlikuju se samo po tome imaju li brkove ili ne. Kod žena je još gore, bukvalno su (skoro) sve iste i teško ih je razlikovati. Ako se tome pridoda i drvenost/ukočenost likova, ispada kao da gledam Bagnolija na Martin Mystereu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/02/2021 : 12:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Crtež je skroz odgovarajući priči, savršeno se uklopio, ali problem sa likovima definitivno postoji, stvarno se čovjek nekad mora maksimalno skoncentrisati da uopšte provali koji je lik u pitanju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2021 : 22:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco



Mislim da ne postoji nijedan drugi strip kod kojeg je scenarista toliko istraživao i čitao kao ovdje. Svaka mu čast jer u takve detalje ići, to je stvarno nevjerojatno.



Alan Mur kaze da mu je istrazivanje za kasniji strip Providens blio isto toliko opsirno kao i za Iz Pakla.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/02/2021 : 23:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Mislim da ne postoji nijedan drugi strip kod kojeg je scenarista toliko istraživao i čitao kao ovdje.



Eh, nemojmo ići toliko daleko. Bilo je svačega u svetu stripa. Ljudi su primenjivali sopstvena opširna znanja iz drugih oblasti; drugi su unajmljivali asistente da im pomognu u istraživanju.

Slažem se sa ovim što kaže swamp thing - crtež odgovara priči. Da je stil "lepši", strip bi bio nepodnošljiv. Osim ako nemate određene fetiše.




In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/04/2021 : 11:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Konačno sam i ovo pročitao, već me bilo sram koliko sam dugo odgađao ovaj klasik. Ne treba puno duljiti o scenaristu i njegovim sposobnostima.
Strip s toliko bogatim scenarijom, toliko čvrstim temeljima i tolikim znanjem iza svega ovoga da može parirati najboljim romanima o Britaniji 19.stoljeća. Iako mi nije sami vrh stvaralaštva kao Watchmen, ovo je isto čista petica, pun pogodak. Strip starta polagano i ima jako elokventnu uvertiru, ali to je dobro došlo za kontekst i formiranje likova. Iako ne znam puno o samoj povijesnoj pozadini te priče, Moore je ovo tako dobro prezentirao da nakon ovoga ste uvjereni da je sve to bilo uistinu tako. Naravno ima nekih fantazističkih i iznenađujućih metafizičkih dijelova ovdje koji su čista mooreovska kreacija, ali strip je katkada bolno realističan.
Kadriranje je savršeno odrađeno, crno-bijeli grubi crtež paše ovoj mračnoj i nesretnoj priči. Sama ideja i obrisi kao detektivski roman s više perspektiva ovdje paše, pogotovo što jako puno vidimo i stvari iz negativčeve perspektive. Atmosferično do bola.
Sami rasplet nije spektakularan, ali ne treba takav ni biti. Vrlo realno i vrlo logično. Sve je tako uvjerljivo napravljeno, a uz dodatke dobiva se sjajan kontekst, ali i želja da se uskoro ponovno pročita uz dobro predznanje materije.
Uz Watchmen, V for Vendetta i Killing Joke definitivno Mooreov must read i must have kvartet. Povijesni kontekst ovoga me nije prije previše interesirao, ali strip je uspio predočiti mi ovo kao nešto zanimljivo, realistično, mračno i tjeskobno, što je i cilj samog stripa.
5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 25/04/2021 12:03:35
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/09/2021 : 09:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
procitah po drugi put ovog kapitalca. moj duboki naklon autorima, to je sve sto bih rekao.
sto se tice prevoda, po ovom stripu cu pamtiti tatjanu jambrisak.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 10/11/2021 : 00:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Stigao sam do kraja cetvrtog poglavlja. Premasio je moja ocekivanja. Ako ovako nastavi bojim se ce mi opasno podici ljestvicu i spustiti prag tolerancije za ostale stripove u buducnosti, barem na neki period. Odusevljen sam blago receno. Cim osjetim zamor prekidam sa citanjem iako mi se jos cita. Buduci da se koncetrisem jer zelim da pricu i ono sto autor pise sto bolje razumijem, odlazem kada osjetim da popustam sa fokusom. Prekinuo sam sa citanjem prije nekih pola sata i evo opet me vuce. Jednostavno sve valja. Ne bih volio da je crtez likova jasniji, ovo je sasvim dovoljno i ide uz mistiku, turobnost, opstu atmosferu i tematiku. Dok su recimo crtezi gradjevina pravilni, jasni i detaljni...mislim da su lica cesto namjerno nedorecena, nejasna... vidis nesto ali ne i sve i mislim da je to prepusteno na mastu i viziju citaca, kako bi se koji lik osjecao i izgledao u odredjenoj situaciji.

Do sada mi je najbolji dio kada doktor "skoluje" tupavog kocijasa. Pita ga kako poznajes London, a on nadubudan odgovara kao svoj dzep. Da, prljav je kao tvoj dzep i onda ga na narednih 15ak strana skoluje o gradjevinama, dogadjajima i gradu o cemu taj jadni kocijas u stvari nema pojma, ili se pravi da nema(mozda me doceka neki obrat :) ).

Brutalno dobar strip za sada. Ovo mi je tek drugi rad koji citam od Moora nakon vica i malo je reci da kod mene opravdava taj status koji ima. Definitivno nabavljam Cuvare i Vendettu.

Btw film koji je radjen po ovoj grafickoj noveli, nije nista drugo do smece naspram iste.




Edited by - Iluvatar on 10/11/2021 00:05:22
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 07/05/2023 : 22:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Izuzetan strip! Pokušat ću sumirati dojmove u nekoliko pridjeva, jer ne znam kud bi me drukčiji pristup odveo:
snažan, mračan, uznemirujuć, mističan. Iznimno gusto tkanje od riječi i slika, ko neka mračna poezija. Način na koji su posložene činjenice, kompozicija radnja, utjecaj okultnog i opis društvene situacije - sve sjajno. Crtež fantastičan.
Strip za opetovano vraćanje i nova čitanja.

P.S. Asocirao me na neka draga mi djela filmska i televizijska - Pravog detektiva (prvu sezonu), Zodiaca, Sjećanja na umorstvo, a dijelom i na Twin Peaks.
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 07/07/2023 : 11:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
Alan Moore je svojevremeno prodao dušu nekom stvorenju, vjerojatno vragu - jer je jedan solidan period vremena bio nepogrešiv.

From Hell je dokaz toga. Jako, jako čudan strip. Ali fantastican. Ali opet, preraspisan. Ali s druge strane, nevjerojatno lucidan. Ali onda i preapstraktan. Ali takodjer i nevjerojatno britak. Ali na kraju, fantastican.

Dugo mi je trebalo da ga procitam do kraja, ne zato sto me ometalo nesto, nego jer sam se tjerao svaki put da ga citam. Toliko je gusto napisan, skoro svaka recenica ima toliko nejasnu simboliku i tezinu. Mozda pretjerujem, ali takav mi je dojam ostavio strip, ali opet - nista cudno od Moorea.
Poglavlje gdje idu po Londonu i slazu kolaž povijesti je s jedne strane toliko tezak za citanje (trebalo mi je valjda sat vremena da procitam) ali s druge strane je toliko hrabar - zamisli predloziti da cijeli jedan broj bude samo voznja po Londonu i trabunjanje o fiktivnoj (?) povijesti

Campbellov crtez je, vidim po komentarima, dosta kontroverzan, ali u potpunosti razumijem zasto ga je Moore birao. Paše, bas paše. Ne mogu zamisliti neki barokni, nakićeni, predivan crtež uz ovakav gust i tezak tekst, te mučnu tematiku. Kao sto je Moore rastrojio scenaristicku formu na svoj nacin, mislim da je ocekivao isto i od Campbella. Nije mi se crtež svidio, ali mislim da je to bila i poanta.

Teško štivo, jako teško. Ne znam hocu to ikad vise citati, ali ovo ce mi ostati u sjecanju, pogotovo poglavlje iz prvog lica ubojice sto mi spada u mozda i top 10 najboljih knjiga svih vremena, barem koja sam ja procitao. Takodjer, kraj, zadnje poglavlje - briljantno.

Fibrino izdanje maestralno.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/07/2023 : 12:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Toliko tesko stivo da mi deset godina stoji na polici bez da sam citao. Pravi gambling da li cu ikada procitati na vreme ili ne. Jednom sam poceo citati na engleskom i svidelo mi se ALI :)

Under construction.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/07/2023 : 13:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Prvo čitanje paralelno s dodacima na kraju.
Onda odmah drugo čitanje.
I za 2-3 mjeseca shvatiš gdje si bio prije čitanka, a gdje si stigao i drago ti je...
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 07/07/2023 : 13:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
A da sam znao da na kraju ima tumač, čitao bih tako hahah, ali eto.... Na drugo će biti kako je trebalo biti na prvo.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000