forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/02/2019 : 18:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

meni je to bezveze.....ja hoču Mikijev zabavnik ili Almanah!



+ 1
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/02/2019 : 18:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

meni je to bezveze.....ja hoču Mikijev zabavnik ili Almanah!



+ 1


+1

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/11/2019 : 19:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Upravo stigao još jedan biser iz trezora:



Jose Carioca, Sir Oliver prije Sir Olivera!

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/11/2019 : 19:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Da je Čiko ovako snalažljiv, gdje bi mu bio kraj :-)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/11/2019 : 16:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/11/2019 : 16:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovo je nova priča?
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 08/04/2020 : 02:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2020 : 07:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije


Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 08/04/2020 : 15:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lenco

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije


Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.



Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/04/2020 : 22:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
PAŠKO Patak?????!!!!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2020 : 23:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lenco

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije


Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.



Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo


Nisam to baš previše istraživao, ali moja je pretpostavka ovakva: Donald se u stripovskom obliku etablirao u crno-bijelim novinskim stripovima tijekom 1930-ih godina. Iako u filmovima ima plavu odoru, u novinskim je stripovima postala crna - logično. E sad, vjerojatno je crna odora postala jednako prepoznatljiva i zaštitni znak kao i plava, tako da su ju nastavili primjenjivati u svim njegovim stripovskim pustolovinama, ne računajući promo-materijale.

Ali, kao što sam rekao, iznimke postoje. Na primjer, u rebootu TV-serijala Duck Tales, animirani Donald nakon dugo vremena opet nosi crnu odoru.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 09/04/2020 : 02:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
hvala na odgovoru :)

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Ghost
Starting Member

36 Posts

Member since 27/02/2020

Posted - 05/05/2020 : 02:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ghost a Private Message  Reply with Quote
I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/05/2020 : 05:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ghost

I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral



da..žalostno, svega ima ali nema Dizniya..bruka i sramota.
Prokleti Egmont ili što su več smeče izdavaško..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2020 : 14:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nije Disney, ali je potpuno u tom stilu, na razini ponajboljeg Disneya i ljubitelji Disneya ovo ne bi trebali i vjerujem neće propustiti.

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-159-vjetar-u-vrbama/634/





A uslijedit će poslije i ovo, isti autor i likovi:

https://www.bdgest.com/preview-507-BD-vent-dans-les-sables-le-la-tentation-du-desert.html


Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39132 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/01/2021 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo posle 10 godina od inicijalne zelje upustam se i ja u Dizni vode. Gde i kako najjeftinije nabaviti Don Rosa komplet od 10 knjiga? Imam ove dve izdvojene The complete life and times of Scrooge McDuck u kutiji koje bih stavio na bubanj kad nabavim komplet. Ovo je jednostavno raj za oci, hrana za dusu. Uzivam dok citam ovo.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2021 : 17:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Amazon, nema ti druge. Ili to ili kontaktiraj Denisa Pajtaka, on sigurno može nabavit, a mislin da ima i neku šemu da ti dostavi do Srbije. Ja iman prvih 8 (od ukupno 10) Rosinih knjiga i fenomenalne su, vride svake kune. Iman i duple brojeve 3 i 4 ako ti tribaju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/01/2021 : 22:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Malo sam se raspitivao oko izdavanja Diznija u Srbiji u narednom periodu i stvari stoje ovako: slikovnice-DA, stripovi-NE!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39132 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/01/2021 : 23:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Amazon, nema ti druge. Ili to ili kontaktiraj Denisa Pajtaka, on sigurno može nabavit, a mislin da ima i neku šemu da ti dostavi do Srbije. Ja iman prvih 8 (od ukupno 10) Rosinih knjiga i fenomenalne su, vride svake kune. Iman i duple brojeve 3 i 4 ako ti tribaju



Daj na PM neki kontak od coveka. Na prvu ne mogu da skontam ko je. A ako ne nadjem komplet racunaj da se dogovaramo za 3 i 4. :)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2021 : 23:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma javi mu se na Facebook, ima profil pod svojim imenom. Obojica ste članovi one grupe Prodaja Stripova Balkan, skupa sa mnom

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2021 : 23:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma javi mu se na Facebook, ima profil pod svojim imenom. Obojica ste članovi one grupe Prodaja Stripova Balkan, skupa sa mnom



I ja sam tamo clan!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39132 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/01/2021 : 10:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pako, ovaj izgleda ne vidi poruku na facebooku, pa ga cimni ako ti nije tesko.

Upravo sam procitao i drugu knjiigu LaTofSMcDuck. Odusevljen sam! Pribojavao sam se da citam ovo da ne bih pokvario uspomene na Mikijeve zabavnike ali malo je reci da me razvalio Rosa! Uzivao sam
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/01/2021 : 10:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam mu ja poruku da ti se javi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 10/01/2021 : 16:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Malo sam se raspitivao oko izdavanja Diznija u Srbiji u narednom periodu i stvari stoje ovako: slikovnice-DA, stripovi-NE!


Znaju li klinci danas za »Dizni«? Okej, ni ranije generacije se nisu rađale sa saznanjima o njemu, no dovoljno povoljne okolnosti za razvoj interesovanja su bile tu: infrastruktura, dostupnost, korektan kvalitet, srazmerno manja konkurencija...

Sada je situacija složenija za strip, crtani film i franšize, a »Dizni« bi na ovim prostorima morao da krene skoro od nule, uz srazmerno veću konkurenciju i više-manje potpunu neobaveštenost konzumenata (usput i načelno manje zainteresovanih). Eto, u masi lepih i dovoljno kvalitetnih slikovnica od 0,5 €, hoće li se iz ugla nekog petogodišnjaka »Dizni« izdvojiti ičim osim - pretpostavljam - cenom? Ispostavilo se kako je za »Marvel« i »DC« 3,5-5 € previše (uprkos tvrdim koricama i vrhunskom kvalitetu), ali se barem nekako probijaju, trude, tu su i stripovi, filmovi, igračke...

Karikiram malo, ali ne bez osnova — ukoliko uopšte imaju želju da u nekoj budućnosti posluju na ovim prostorima, za »Dizni« je bolje i da ih neko ovde piratizuje nego da se nastavi sadašnja situacija.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/01/2021 : 17:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by motorista

quote:
Originally posted by vronski 3

Malo sam se raspitivao oko izdavanja Diznija u Srbiji u narednom periodu i stvari stoje ovako: slikovnice-DA, stripovi-NE!


Znaju li klinci danas za »Dizni«? Okej, ni ranije generacije se nisu rađale sa saznanjima o njemu, no dovoljno povoljne okolnosti za razvoj interesovanja su bile tu: infrastruktura, dostupnost, korektan kvalitet, srazmerno manja konkurencija...

Sada je situacija složenija za strip, crtani film i franšize, a »Dizni« bi na ovim prostorima morao da krene skoro od nule, uz srazmerno veću konkurenciju i više-manje potpunu neobaveštenost konzumenata (usput i načelno manje zainteresovanih). Eto, u masi lepih i dovoljno kvalitetnih slikovnica od 0,5 €, hoće li se iz ugla nekog petogodišnjaka »Dizni« izdvojiti ičim osim - pretpostavljam - cenom? Ispostavilo se kako je za »Marvel« i »DC« 3,5-5 € previše (uprkos tvrdim koricama i vrhunskom kvalitetu), ali se barem nekako probijaju, trude, tu su i stripovi, filmovi, igračke...

Karikiram malo, ali ne bez osnova — ukoliko uopšte imaju želju da u nekoj budućnosti posluju na ovim prostorima, za »Dizni« je bolje i da ih neko ovde piratizuje nego da se nastavi sadašnja situacija.



Mislim da postoji neka fora, tj. dogovor sa Diznijem da za Srbiju kao izdanja idu samo slikovnice i knjige ali ne i stripovi. Za stripove se kao pravi poseban ugovor koji nije baš jeftin, tačnije skupa su autorska prava a i postojeći strip izdavači kod nas izgleda nemaju neko interesovanje za Dizni stripovima...
Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000