forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Brad Barron VČ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/04/2015 : 08:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
napokon sam završio sa čitanjem redovnog serijala..dobar serijal, velika preporuka...sad polako se baciti na specijal(e)...
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 06/04/2015 : 08:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

napokon sam završio sa čitanjem redovnog serijala..dobar serijal, velika preporuka...sad polako se baciti na specijal(e)...



Da kada ga čitaš u kompletu deluje itetkako zanimljivo. Prva epizoda je zaista impresivna, mada meni su sve poslužile svrsi. Uglavnom, serijal nije bacanje vremena. Naprotiv.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/04/2015 : 09:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by zlatan bihac

napokon sam završio sa čitanjem redovnog serijala..dobar serijal, velika preporuka...sad polako se baciti na specijal(e)...



Da kada ga čitaš u kompletu deluje itetkako zanimljivo. Prva epizoda je zaista impresivna, mada meni su sve poslužile svrsi. Uglavnom, serijal nije bacanje vremena. Naprotiv.


pa jeste...prije godinu - dvije sam pročitao prvih 10 brojeva, pa sam neki dan krenuo sa ostalima, ali pošto je bilo dosta prisjećanja iz prošlih brojeva, vidio sam da sam mnoge stvari zaboravio, pa je jedino rješenje bilo krenuti it početka...tempo je bio 3-4 stripa dnevno tako da se u par dana serijal može pročitati bez zasićenja..
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 06/04/2015 : 13:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by zlatan bihac

napokon sam završio sa čitanjem redovnog serijala..dobar serijal, velika preporuka...sad polako se baciti na specijal(e)...



Da kada ga čitaš u kompletu deluje itetkako zanimljivo. Prva epizoda je zaista impresivna, mada meni su sve poslužile svrsi. Uglavnom, serijal nije bacanje vremena. Naprotiv.


pa jeste...prije godinu - dvije sam pročitao prvih 10 brojeva, pa sam neki dan krenuo sa ostalima, ali pošto je bilo dosta prisjećanja iz prošlih brojeva, vidio sam da sam mnoge stvari zaboravio, pa je jedino rješenje bilo krenuti it početka...tempo je bio 3-4 stripa dnevno tako da se u par dana serijal može pročitati bez zasićenja..



Isti slučaj i kod mene. Eto baš si me sad zaiteresovao, pa ću okrenuti ovih dana još jedan krug sa BB.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/04/2015 : 13:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan serijal, meni su ostale nepročitane još 3 priče iz redovne serije, preporuka svima koji nisu čitali...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/04/2015 : 20:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Je li na pomolu specijal br. 2?! :D

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 07/04/2015 : 20:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Nije.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 07/04/2015 : 21:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Dobro da nije.
Ovim prvim specijalom su totalno zajebali stvar.
Redovni serijal uopšte nije loš, ima neki šmek...Ali je zato specijal dno dna.
Po meni totalno nepotreban.

Carpe diem
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/04/2015 : 10:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ako ništa, volio bih imati te specijale radi kolekcije, sad kakav je kvalitet radnje, manje-više...

u italiji je izašlo ukupno 6 specijala, svaki od po 240 stranica, što po ukupnom broju stranica dođe samo nekih 150 stranica manje od redovne serije na 18 brojeva...u italiji je zadnji izašao specijal 2012 godine pa na osnovu toga se zaključuje da više neće izlaziti...tiraž je ciljano smanjen, jer je cijena po komadu veća, više od 3 puta, dok je broj stranica veći dva i po puta, što i nije neka razlika, ali baš zbog toga što je kvalitet priče upitan, što serijal sam po sebi nije nešto popularan odlučili su se za taj potez da ne ide na kioske ...sad je pitanje da li se prodalo dovoljno primjeraka da idu i sa brojem dva, ali, koliko znam VČ osim čiko specijala nije ništa zaustavio ili stavio na čekanje, za razliku od ludensa koji je već 5-6 serijala zaustavio, pa vjerujem da ćemo i ostalih 5 specijala vidjeti u izdanju VČ i da ćemo dobiti sve što je izašlo od ovog junaka...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/04/2015 : 22:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Dobro da nije.
Ovim prvim specijalom su totalno zajebali stvar.
Redovni serijal uopšte nije loš, ima neki šmek...Ali je zato specijal dno dna.
Po meni totalno nepotreban.



Jbg, i mislio sam si tako nešto... Specijali su izgleda u Bonelliju muzilica love za hardcore fanove, o kojem god serijalu bilo riječi...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 12/05/2015 : 09:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pročitao neki dan prvi specijal...nije uopšte loše...sasvim solidna i ok priča....ni po čemu specijal ne zaostaje za redovnom serijom tako da je po meni kritika ovog izdanja neutemeljena i nepotrebna...

velika preporuka da se uzme ovaj specijal pa da dočekamo da VČ izda i ostalih 5 specijala što je ostalo još...
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 08/08/2015 : 12:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Hoće li izaći specijal br.2?

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 31/01/2016 : 21:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Hoće li izaći specijal br.2?


Izaš'o!
Nego, koliko ovo košta?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2016 : 21:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
630 din., odnosno 5 evra
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/01/2016 : 22:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

630 din., odnosno 5 evra



Nije loše za 250 stranica stripa... Dobrog stripa.
Ovo nije na kioscima?
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 01/02/2016 : 00:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Nije na kioscima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brad Barron 1:Faraci & Brindisi - Neljudi (Veseli četvrtak) - tanka 9/10

Brad Barron 2:Faraci & Lazzarini- Beg sa Menhetna (Veseli četvrtak) - 7/10

Brad Barron 3:Faraci & Caracuzzo - Izgubljena zemlja (Veseli četvrtak) - 7/10

Brad Barron 4:Faraci & Bruzzo - Osvajači (Veseli četvrtak) -tanka 8/10

Brad Barron 5:Faraci & Raimondo - Moj najbolji neprijatelj (Veseli četvrtak) - 7/10

Brad Barron 6:Faraci & Nespolino - Put nasilja (Veseli četvrtak) -tanka 8/10

Brad Barron 7:Faraci & Bignamini - Svetlost jedinstvenog (Veseli četvrtak) - između 6/10 i 7/10

Brad Barron 8:Faraci & Raimondo - Obećanje (Veseli četvrtak) - jaka 7/10

Brad Barron 9:Faraci & Caracuzzo - Broj devet (Veseli četvrtak) - tanka 7/10

Brad Barron 10:Faraci & Avogadro - Teški metal (Veseli četvrtak) - jaka 6/10

Brad Barron 11:Faraci & Bruzzo - Kult bola (Veseli četvrtak) - 8/10

Brad Barron 12:Faraci & Lazzarini - Odmetnici (Veseli četvrtak) - 6/10

Brad Barron 13:Faraci & Raimondo - Košmar povratnika (Veseli četvrtak) - jaka 6/10

Brad Barron 14:Faraci & Nespolino - Stranac (Veseli četvrtak) - 7/10

Brad Barron 15:Faraci & Bignamini - U srcu zveri(Veseli četvrtak) - tanka 7/10

Brad Barron 16:Faraci & Venturi - Odbrojavanje (Veseli četvrtak) - 8/10

Brad Barron 17:Faraci & Avogadro - Sudnji dan(Veseli četvrtak) - 6/10

Brad Barron 18:Faraci & Bruzzo,Celon,Brindisi - Pobednici i pobeđeni(Veseli četvrtak) - 6/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Faraci & Avogardo:BB specijal 1 - Ponovo rođen (Veseli četvrtak)

Morbovi su otišli sa Zemlje;na planeti se sve vratilo u normalu (barem u Bredovom gradu i državi);Bred je planetrani heroj (čak se i film snimio po njegovim avanturama), i vratio je se svom pozivu,pa proučava zajedno sa par saradnika (dr Rupertom i dr Mirnom) faunu koju su morbovi ostavili iza sebe;uprkos sve žešćim demonstracijama običnog naroda koji su protiv bilo kakvog dodira sa stranim čudovištima.
Na drugoj strani,nekakvi agenti prikupljaju takođe strvine koje su donešena sa druge/drugih planeta,ali njihov rad ukazuje da su pitanju nekakve nečasne namere;kao i da se radi o moćnim ljudima.
Vrlo brzo,Bred će biti uvučen u te prljave igre, sve sa Rupertom i Mirnom.

Očekivao sam od specijalca da dobijemo neka objašnjenja za oporavak planete i ljudskog društva, i mislim da je tu bilo podosta materijala za dobru priču,ali Faraci je opet pokazao svoju neinventivnost i jeftin pristup pisanju scenarija.
Zemlja kao da nije doživela nikakav napad,koliko vidim život funkcioniše potpuno normalno,čak i filmaska industrija sasvim lepo gura.
Sam strip je dosadna akcija bez ijednog detalja koji bi dao priči na nekoj interesantnosti.
Jako tanko.

6/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stariji forumaši znaju da sam svojevremeno bio jedan od glavnih fanova Bred Berona;verovatno i najveći.Malo je to bilo iz zajebancije i da napakostim tada suprostavljenom taboru Dampirovaca (eh,kako smo se tada klali čiji je junak bolji,kad se samo setim noći poll-ova),a više jer me je sam početak serijala (posebno prva epizoda) zaista pogodio u živac, i što sam stvarno uživao čitajući početne Bredove epizode.Međutim,kasnije sam se sve više hladio, i čak batalio serijal sa četrnaestim brojem.Zadnjih nekoliko meseci sam ipak kompletirao redovne brojeve,kao i prvu specijalku,pročitao u dahu i ...:


...ostao poprilično ravnodušan( da baš ne kažem razočaran).
Elem,Faraci je jebeno dobro krenuo sa BB.Prva sveska, Neljudi i danas mi je jedna od najboljih SBE svezaka koje sam pročitao.Zaista, opako započinjanje jednog mini ciklusa.Bilo je tu dosta materijala za sjajan SF.Imao je Faraci i sjajnu grafičku podršku.Odlični Brindizi,Bruzo,Nespolino,Rajmondo,Venturi.Sasvim korektni Avogadro i solidni Karakuzo.Ne toliko loši Binjamini.Jedino je Ana kome-si-ti-digla-noge-da-dobiješ-posao-crtača-u-SBE Lazarini ispodprosečna.
Međutim,Faraci je iz broja u broj išao u neke, uglavnom nebitne radnje;niti je razrađivao situaciju na planeti,odnos između preživelih i između ljudi i morbova,karakterizaciju likova.Išao je sa često plitkom fabulom,koja je bila sve infatilnija što se serijal približavao kraju.U epizodi Odbrojavanje (br. 16) učinilo mi se da priča možda kreće u dobrom smeru,ali zadnje dve epizode su sve uprskale.Sam kraj - fuj.

Pa ipak,osim prve i Odbrojavanja,morao bih izdvojiti još neke koje su mi i na drugo čitanje lepo prijale - Put nasilja,Osvajači,Kult bola.
Ostalo - pa dobro,ne bih rekao dosadno i mnogo loše;bilo mi je uglavno zabavno - ali ona jeftina zabava.Uglavnom,cenim da je ovo idealno štivo za starije razrede osnovne škole.
U odnosu na druge mini serijale koje sam imao prilike da pročitam (Karavan,Kasidi,pola Gee,Grejstorm) - za najmanje dve klase lošije.

Od mene preporuka za ovaj strip,samo ako baš ništa nemate da radite a on vam stoji pri ruci.Generalna ocena:

tanka 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/02/2016 : 19:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
procitao dvojku specijal..onako za razbibrigu ok...nista posebno
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 03/06/2016 : 15:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ima li u planu uskoro kod nas Specijal 3?

HOKA-HEY
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/01/2017 : 09:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ponovo sam probao čitati Brad Barona i ponovo sam odustao.
Šteta.
SF fanatik sam ali ovo je fakat preplitko.
Prvi broj sam još i pročitoa do kraja ali drugi sam već na polovici stao i samo laganica prelistao do kraja da vidim kaj se desilo.
Treći isto do pola i bok.
Žao mi je ali toliko od mene što se tiče Brada.

Prvi broj:Scenarij 5/10, crtež:6/10
Drugi broj.Scenarij:3/10, crtež:6/10
treći broj:Scenarij:3/10, crtež: 6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/03/2017 : 20:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Brad Barron omnibus prezentacija na Cartoomicsu

Alex Dante (video editor), Tito Faraci, Anna Lazzarini, Michele Masiero
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/03/2017 : 20:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao sve osim specijala, meni je ovo vrlo zanimljivo, od mene čvrta 8/10.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 04/03/2017 : 22:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni je ok takodje...nije neki vrh vrhova ali je zanimljiv
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000