forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/10/2017 : 11:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tjedni kecap, sazeto:

Gore Verbinski mozda rezira Channinga Tatuma kao Gambita - Kate Winslet u nastavcima "Avatara" (cetiri ce ih biti) - Baby Driver glavni glumac u ekranizaciji Donne Tartt - The Rock i Statham u spin-offu Brzih i zestokih 2019., F&F9 ide 2020. - "Bob's Burgers" u dugometraznom obliku - novi nastavak Halloweena s Jamie Lee Curtis i Judy Greer - Death Wish odgodjen (koje iznenadjenje) - odgodjena i Frankensteinova nevjesta, upitan Universalov Monster Universe - ide i Rush Hour 4 - Jared Leto kao Hugh Hefner

Vise na https://editorial.rottentomatoes.com/article/gore-verbinski-may-direct-the-channing-tatum-gambit-movie-and-more-news/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/10/2017 : 11:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by going going

I ja jedva cekam nastavak Blade Runnera deluje mi da ce biti jos bolji nego prvi deo. U Srbiju stize 5. oktobra dan pre nego u Americi!



Od novog Blade Runnera nisam imao velika ocekivanja, unatoc tome sto rezira Villeneuve, a ni forspani me bas nisu odusevili. I onda citam danas u novinama da kriticarka pise da joj se cini kao da je Tarkovski ustao iz mrtvih, jedan drugi kriticar za kojeg znam da mrzi SF filmu daje cistu desetku, a na sajtu Rogera Eberta koji redovno pratim Tallerico pise ovako: "They have made one of the most deeply philosophical and challenging sci-fi films of all time, a movie that never holds your hand as it spirals the viewer through its gorgeous funhouse of the human soul." Veselim se sad jako i idem u kino cim stignem.

Jos se vise veselim zato sto ce Villeneuveov naredni projekt biti ekranizacija Dine Franka Herberta, jednog od omiljenih mi romana. Nakon toga radi Kleopatrinu biografiju.





Ajme, jedva cekam i to! Premda je meni i ''Lynch-ova'' verzija odlicna.





Ajde da ima jos netko osim mene kome se svidja Lynchova Dina Nego sjecam se i da volis Flasha Gordona pa ne znam jel znas da planiraju novi film, nakon one katastrofalno lose serije. Jedino je novi redatelj reko da ga je Gunn zajebao s Cuvarima galaksije jer je htio tako nesto snimiti. Doduse, sad moze svasta reci.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/10/2017 : 12:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Priznajem, tek sada sam pogledao Liama u Taken (2008), koji ga je ponovno apgrejdao u akcionu starinu.
Ne znam, mislim da sam cak sumnjao da sam ga vec gledao (toliko poznati mi je bio i toliko toga se procitalo vec o tom filmu), ali sam tek sada odlucio provjeriti jesam li ga ili ne.
Kao akcioneru (filmu) mu nemam skoro nista zamjerati, jedino ako se uzme u obzir da nije napravljen u rangu Norrisovih, Seagalovih, Rockovih itd. filmova, kraj je ipak malo debelo salabajzerski napravljen. Ajde ona pucnjava na jahti gdje ga nitko ne pogodi (zapravo, u jednoj sceni cak izgleda kao da je pogođen), ali da je uz sve sranje koje je napravio u Parizu (hrpa mrtvih), upucanu zenu francuskog cinovnika/kolege, mrtve "saudijce" (), samo tako redovnom linijom sa kcerkom se vratio u SAD? Ma daaaj! Ajde sto je i francuski kolega bio "upleten" (i da je samo primao mito) pa recimo da ga kada je cuo da Liam to zna nije htio zaustaviti, ali znali su i oni iznad njega i operativci, i za njega i za kcerku. Pa nije se mogao samo tako ukrcati na avion. Te sta je sa kcerinom prijateljicom, vidio ju je tamo, nisu se vratiti zajedno - sta je rekao kcerki i sta je napravio?
Mozete reci da je sve skupa nebitno, ali eto, to mi je malo pokvarilo ukupni dojam, koji je drukcije dosta dobar.

Ajde, pogledat ce se i preostala dva, ali tu vec ne ocekujem toliko.



Da ostanem jos malo kod Pariza, sa boljom polovinom sam pogledao i Paris can wait (2016), gdje izgleda da sam ocekivao nesto vise, kao i moja. Rekla "da nije bas najvjerniji", da ne izgleda bas najrealnije. Mislim, lepo da je Eleanor snimila svoj prvi pravi film, ali muz joj za sada jos uvijek radi bolje filmove.
Donekle je + to sto dobijes pjenu na usta uz sve dialoge o hrani (osim puzeva i onih kadavera), te zenski humor.



A veliki plus bih dao za Captain Fantastic (2016).
Nema se tu mnogo filozofirati, treba pogledati film.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/10/2017 : 13:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Drugi Taken još i prolazi kao relativno pitka zabava, ali treći slobodno preskoči.
Film izgleda otprilike ovako (da, to je sve jedna scena):



SPOILER:
Što se prvog i prijateljice (Katie Cassidy) tiče, nije li bila mrtva u toj sceni gdje ju Liam sretne?

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 09/10/2017 13:17:55
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/10/2017 : 13:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
War for the planet of the apes - film u kojem je apsolutno svaka scena predugačka. Dušu dalo za zaspat. Inače mi je ova franšiza skroz draga, no što se mene tiče ovo je otišlo u sasvim krivom smjeru. Ne znam koliko para su dobili scenaristi, ali ovo se napiše u jedno popodne...i još stigneš na pivu navečer. Tragedija.

Spiderman: Homecoming - Nisam očekivao ništa, a dobio sam dosta. Sasvim ugodno iznenađenje i definitivno najbolji spiderman film dosada... i najbliži stripu. Od srca sam se nasmijao više puta.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2017 : 15:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Blejd Raner 2049 je sjajan film! Sjajan! Mene koga prvi deo nije fascinirao i ne smatram ga remek delom, ovaj nastavak je nadamasio sva ocekivanja i bolji mi je od prvog dela. Sjajno zamisljeno, atmosfera, prelepi kadrovi Rodzera Dikinsa, odlicna Zimmerova muzika (iako mi je Vangelisov soundtrack bolji), prica se prica vise kroz muziku i kadrove nego kroz reci sto mi se najvise i svidelo.

Emocionalna komponenta filma pogodjena maestralno pogotovo oko lika Joi, koju izvrsno tumaci prelepa Ana de Armais koja mi je zapala za oko jos u Knock Knocku sa Kijanu Rivsom. Goslingu svaka cast kako bira filmove, moj omiljeni ,,novi" mladi glumac. Harison Ford takodje sjajan. Sylvia Hoeks mi se isto dopala kao negativka. Jared Leto nista posebno i najmanje interesantan deo filma, negativac sa kompleksom Boga.
Sjajan produzetak price, vidi se da su se potrudili i da ne planiraju nikakve nastavke i fransize nego su stvarno nasli dobar nastavak price koji se nadovuezuje na prvi deo i dopunjuje i prosiruje svet Blejd Ranera koji je postao jos hladniji i otuzniji nego prosli put kada smo ga videli.

Uzivao sam u svakom minutu od 2h i 43 minuta koliko traje film.
10/10!

Edited by - going going on 09/10/2017 15:28:47
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 10/10/2017 : 23:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Toliko hvalospjeva, izgleda da sam ja jedini ostao ravnodušan na film.

Vizualno je prekrasan, kadrovi su toliko moćni da se ne treba trošiti previše riječi na njih, kao i soundtrack, ali zagrebimo malo ispod površine.

Po čemu je, narativno govoreći, Blade Runner 2049 toliko dobar da mu se daju silne desetke i da ga se proglašava remek-djelom? Uspoređujući s prvim filmom, po vrlo malo, ili nimalo stvari. Radi se o preslaboj priči za tako dugačak film. Fali mu pravi klimaks, pravi zaplet, zanimljivi likovi... Prave napetosti nema, radnja je izuzetno sterilna. Čak i u trenutcima kada bi trebalo doći do nekog reveala, obrata u radnji, čini se mlakim, bez obzira koliko ga Hans Zimmer najavljivao svojim notama, a takvih scena ima nekoliko. Ta emocionalna komponenta koja se spominje već je viđena ohoho puta. Negativac u obličju Jareda Leta totalni je klišej i većina likova je nekako već viđena u originalu. Original? Eh, prvi dio je većinu toga imao, bez obzira na hrpu raznih verzija koje su se izvrtjele kroz desetljeća. Blade Runner bio je film o androidima koji je imao dušu, a 2049 je nema. Radi se o filmu s velikom količinom stila, ali s malo supstance, o visoko pretencioznom djelu koji će hipsterima biti vrhunac kinematografije.

"Vau, hajdemo hvaliti film na sva zvona zato jer izgleda prekrasno. Uf, nadam se da će Roger Deakins napokon dobiti Oscara makar nikad nisam prije čuo/la za njega, ali svi ga spominju pa moram i ja."

C'mon.

I još nešto preko čega ne mogu prijeći - Blade Runner je bio čisti noir. Film koji je dokazao da se u SF može utrpati i noir i učiniti da izgleda maestralno, zbog čeg aje i utjecao na toliko animea, video-igara, budućih filmova itd. Gdje je to ovdje? Ima nešto, ali jako malo.

Da, možete se sada pozvati na argument "ali Villeneuve je napravio film kakav je sebi zamislio! On ne ovisi o originalu, bla bla". Okej, da, svaka mu čast na tome. Ali netko bi to napravio s više duha.

Pogledajte ga na najvećem ekranu, u najudobnijem sjedalu, ali ne očekujte masterpiece o kojem se naveliko piše. :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/10/2017 : 01:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Golube, ne bih se složio kako ovo nije čisti noir. Dapače, izuzetno pršti noirovskim elementima, od vizualnog kontrasta, centralne figure izmučene pitanjem vlastitog identiteta, egistencijalizma do depresivnog tona priče.

Gle, film ti se nije svidio, i to je ok, ali čemu ta ogorčenost poput te rečenice koju stavljaš u navodnike? Nije ti baš u redu prema onima kojima je film drag i koji film kao medij i vid umjetnosti cijene.

Imaš pravo biti ljut, i to je dio filmofilske strasti, no nemoj vrijeđati tuđa mišljenja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/10/2017 : 07:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mah, pa svatko ima pravo na svoje misljenje. Neznam zasto bi se neko vrijedjao ako neko kaze da mu se ne svidja nesto sto se njemu svidja?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 11/10/2017 : 07:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Golube, ne bih se složio kako ovo nije čisti noir. Dapače, izuzetno pršti noirovskim elementima, od vizualnog kontrasta, centralne figure izmučene pitanjem vlastitog identiteta, egistencijalizma do depresivnog tona priče.

Gle, film ti se nije svidio, i to je ok, ali čemu ta ogorčenost poput te rečenice koju stavljaš u navodnike? Nije ti baš u redu prema onima kojima je film drag i koji film kao medij i vid umjetnosti cijene.

Imaš pravo biti ljut, i to je dio filmofilske strasti, no nemoj vrijeđati tuđa mišljenja.



Ma to je više pokušaj sarkastičnog humora nego ogorčenost, isprike ako sam otišao predaleko . Svidio se meni film, samo ne toliko koliko sam očekivao da hoće. Svakako ću ga opet pogledati.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/10/2017 : 07:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Radi se o preslaboj priči za tako dugačak film. Fali mu pravi klimaks, pravi zaplet, zanimljivi likovi... Prave napetosti nema, radnja je izuzetno sterilna. Čak i u trenutcima kada bi trebalo doći do nekog reveala, obrata u radnji, čini se mlakim, bez obzira koliko ga Hans Zimmer najavljivao svojim notama, a takvih scena ima nekoliko. Ta emocionalna komponenta koja se spominje već je viđena ohoho puta. Negativac u obličju Jareda Leta totalni je klišej i većina likova je nekako već viđena u originalu. Original? Eh, prvi dio je većinu toga imao, bez obzira na hrpu raznih verzija koje su se izvrtjele kroz desetljeća. Blade Runner bio je film o androidima koji je imao dušu, a 2049 je nema.



Slažem se, i meni je skroz bezdušan/proziran, kao novi Ghost in the Shell. Jednog svi pljuju a drugog dižu u nebesa, ali meni su u principu oba filma ista stvar. Nepotrebni produžetak franšize koji uza sve pare ne uspijeva ni rekreirati ugođaj originala, a kamoli nadmašiti ga.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 07:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Uhh, misljenja su podijeljenja ovdje. Ja cu se strpiti dok ne izade Blu Ray pa cu i sam vidjeti.
Meni je i zadnji Mad Max bio bezdusan i slab prema onim starijima, tako da se bojim da bi i novi Blade Runner mogao dozivjeti istu sudbinu, iako se radi o potpuno drugacijoj vrsti filma. Ipak to je kletva modernih filmova da se sve ulaze u efekte i estetski izgled, a iznutra sve suplje.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 08:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Uf koliko kontroverzi u mišljenju oko jednog filma. Kao veliki fan originalnog Blade Runnera kojim sam dan-danas fasciniran jedva ga čekam pogledati i uopće ne očekujem da će ići slijepo na njegovom tragu.

Ona drogsyjeva rečenica da mu djeluje kao "prosta adaptacija Nathana Nevera" me uzbudila i ne mogu dočekati da ga pogledam. Samo da je pronaći prokleto malo vremena..
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/10/2017 : 14:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Mah, pa svatko ima pravo na svoje misljenje. Neznam zasto bi se neko vrijedjao ako neko kaze da mu se ne svidja nesto sto se njemu svidja?




Nigdje ja to nisam napisao. Osvrnuo sam se na ono u navodnicima. No, vjerojatno si bio tek probuđen izjutra pa se razumijemo.

Inače, Golube, sve ok, znam da si dobronamjeran. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/10/2017 : 22:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Novi Blade Runner je odličan film! Ja mu dajem 9/10, a toliko sam dao i originalu. Tri stvari su trebale biti bolje (SPOILERS) 1) Zadnji obračun je morao biti malo bolji, spektakularniji. Ovo je preslabo za film sa takvim budžetom. 2) Fali izreka koja će se pamtiti, kao što je "I've seen things..." iz prvog dijela. Znam da je teško smisliti nešto originalno i pamtljivo ali redatelj sa tolikim budžetom bi trebao smisliti neku dobru frazu ili da mu to netko od pomoćnika napravi. 3) Fali neka prepoznatljiva synth melodija.
To je isto zaštitni znak prvog dijela i ovdje su isto morali imati nekakvu "Love theme" ili "Ending credits melody".

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/10/2017 : 23:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Novi Blade Runner je odličan film! Ja mu dajem 9/10, a toliko sam dao i originalu. Tri stvari su trebale biti bolje (SPOILERS) 1) Zadnji obračun je morao biti malo bolji, spektakularniji. Ovo je preslabo za film sa takvim budžetom. 2) Fali izreka koja će se pamtiti, kao što je "I've seen things..." iz prvog dijela. Znam da je teško smisliti nešto originalno i pamtljivo ali redatelj sa tolikim budžetom bi trebao smisliti neku dobru frazu ili da mu to netko od pomoćnika napravi. 3) Fali neka prepoznatljiva synth melodija.
To je isto zaštitni znak prvog dijela i ovdje su isto morali imati nekakvu "Love theme" ili "Ending credits melody".




Meni je recimo izuzetno upečatljiv dojam ostavilo "What are you to me" - parafraziram, ali znaš na što mislim. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 11/10/2017 23:18:23
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/10/2017 : 23:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
mladjo, mislim da bi neka spektakularna pucacina, potjera ili eksplozije na sve strane dosta nastetile tonu filma jer bi takav kraj izgledao kao da je zalijepljen iz nekog drugog filma i nikako mu ne bi odgovarao, jer nam je prakticki od samog pocetka po tempu jasno kakav tip filma gledamo.
Kad smo vec kod toga, prvi film je imao jos manje akcije pa mu nije nastetilo

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 11/10/2017 23:31:28
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/10/2017 : 00:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

mladjo, mislim da bi neka spektakularna pucacina, potjera ili eksplozije na sve strane dosta nastetile tonu filma jer bi takav kraj izgledao kao da je zalijepljen iz nekog drugog filma i nikako mu ne bi odgovarao, jer nam je prakticki od samog pocetka po tempu jasno kakav tip filma gledamo.
Kad smo vec kod toga, prvi film je imao jos manje akcije pa mu nije nastetilo



Ha mislim da ne jer spektakularne pucačine u filmu ima koliko hoćeš i ne narušava koheziju filma. Ali nisam mislio na dužinu scene nego na (prvenstveno) vizualnu kvalitetu. Znači da je bila, npr. na vrhu jednog od onih kipova u Vegasu ili tak nekaj a ne u vodi i mraku.
A prvi film je imao manje akcije ali je zadnja scena upečatljiva i bez toga, odnosno naravno da bih rađe upečatljivu scenu bez pucačine nego manje upečatljivu sa pucačinom ali bilo bi dobro i kad bi imali obadvoje istovremeno :))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 12/10/2017 : 17:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Uf koliko kontroverzi u mišljenju oko jednog filma. Kao veliki fan originalnog Blade Runnera kojim sam dan-danas fasciniran jedva ga čekam pogledati i uopće ne očekujem da će ići slijepo na njegovom tragu.

Ona drogsyjeva rečenica da mu djeluje kao "prosta adaptacija Nathana Nevera" me uzbudila i ne mogu dočekati da ga pogledam. Samo da je pronaći prokleto malo vremena..

To mi je i najveća zamjerka filma - naslov. Film se trebao zvati Nathan Never i bio bi savršen

Go kneel and weep
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 : 19:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Uhh, misljenja su podijeljenja ovdje. Ja cu se strpiti dok ne izade Blu Ray pa cu i sam vidjeti.
Meni je i zadnji Mad Max bio bezdusan i slab prema onim starijima, tako da se bojim da bi i novi Blade Runner mogao dozivjeti istu sudbinu, iako se radi o potpuno drugacijoj vrsti filma. Ipak to je kletva modernih filmova da se sve ulaze u efekte i estetski izgled, a iznutra sve suplje.



Sličniji su nego što misliš... u svakom slučaju zadnji Mad Max je remek-djelo u svom žanru. Nema tip emocije koji je imao prvi dio, što je skroz ok, niti ne treba stalno ponavljati isti đir. Zato za razliku od prvog djela imamo super priču u Mad Max stilu i maštovitost do daske. :)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 12/10/2017 : 20:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
...a tako sam htio da mi se svidi...

Prošli vikend kao uvod odgledao se Blade Runner final cut verzija. Gledao sam ga već više puta, zadnji put prije koju godinu, ali želio sam osvježiti malo memoriju. Moram priznati da mi je ovaj put "sjeo" savršeno, 35 godina je prošlo, a film je i dalje impresivan u svim pogledima.

Scenarij - jednostavan, s jasnim fokusom i pričom koja je u to vrijeme bila čisti SF
Gluma - odlična, svi su svoj posao odradili vrhunski
Glazba - remek-djelo, tu se nema što više dodati
Likovi - za ovakav tip filma jako upečatljivi, solidno razrađeni i iznimno pamtljivi
Kamera/Atmosfera - bez greške, čisti, predivni, noir SF. Dok gledaš film osjeti se onaj smog i ulični mirisi, danas je većina filmova toliko popeglana da izgledaju kao plastična maketa

I jučer napokon uhvatim vremena i odem u kino, novi Blade Runner 2049 čeka :)

Mogući SPOILER ALERT, pa dalje neka čitaju oni koji su pogledali film, mada vam ništa posebno neću otkriti ili pokvariti, ali eto da ne galamite poslije na mene ;)

Znate onaj osjećaj kad ste pogledali tek 20 minuta filma i nekako duboko u sebi znate da to neće biti ono čemu ste se nadali, ali se i dalje zavaravate da će se možda nešto ipak promijeniti. Eto tako je meni jučer bilo u kinu.

Novi BR2049 je kiksao tamo gdje sam se najmanje nadao, a to su režija i scenarij. Priča je toliko ne maštovita i viđena već bezbroj puta da ovaj film pretvara u nešto o čemu ćete misliti punih pet minuta nakon izlaska iz kina i zatim ga zaboraviti.

Gotovo svi glumci ne ostavljaju apsolutno nikakav dojam, dok su im likovi ukratko užasni.
Najbolji posao je odradila Robin Wright, dok je najveći podbačaj Ryan, koji mi je inače jako drag, ali u ovu ulogu nije donio ništa novo, uvijek isti izraz lica koji djeluje kao da će svaki tren prasnuti u smijeh. Karizma u ovom filmu nula bodova. Cijelo vrijeme sam imao osjećaj da gledam Larsa i njegovu curu, a ne Blade Runner jer je gluma bila identična.

Na kratko mi je srce zaigralo kad se pojavio Ford, nekako sam se mislio ajde napokon nešto dobro, ali i njegova uloga je svedena na par telećih pogleda.

243 minute filma, a iz kina se izlazi potpuno ravnodušno, "...je film je bio ok, nego reci mi što sutra radiš..."
apsolutno nikakav dojam, nikakav osjećaj za niti jedan lik u filmu, pa čak i za vizualni dio.

35 godina kasnije, 3D Real Extreme bla bla očekivao sam da će barem ovdje biti na nivou, ali opet ništa, izuzev par lijepih scena ništa novog nam nije donio ovaj film.

Glazba, niti do koljena Vangelisu, dosta podsjeća na soundtrack Arrivala i tamo mi je to bilo ok, ovdje je to pristojno i opet ništa više.

Što mi se sviđa?
Sviđa mi se poveznica sa prethodnikom. Ovo je film za sebe, ali jasno je da se gleda Blade Runner i tu se vidi lijepa poveznica vizualno i audio. Nažalost dok je prvi dio čisti koncentrat ovo je tri kapi tog koncentrata i puno vode. I upravo takav je ukupan dojam filma, jedna SF limunada.

Za vrijeme filma je jedno 20% ljudi ustalo i otišlo, nije da je to mjerilo kvalitete filma jer većina najviše voli komercijalu, ali ovo obično znači da je film ili loš ili genijalan. Po meni je nažalost daleko od genijalan.

Ukratko: odeš, pogledaš i zaboraviš.

Ocjena: 7.9 / 10
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/10/2017 : 23:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Sličniji su nego što misliš... u svakom slučaju zadnji Mad Max je remek-djelo u svom žanru. Nema tip emocije koji je imao prvi dio, što je skroz ok, niti ne treba stalno ponavljati isti đir. Zato za razliku od prvog djela imamo super priču u Mad Max stilu i maštovitost do daske. :)



Za mene:
Fury Road: kruh s pastetom
Blade Runner 2049: gurmanska vecera u 5 slijedova

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2017 : 09:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zar se nismo vec slozili da je Fury Road (samo) kricava blesava komedija?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 : 14:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zar se nismo vec slozili da je Fury Road (samo) kricava blesava komedija?



Nismo

http://www.metacritic.com/movie/mad-max-fury-road

90 / 100
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/10/2017 : 14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by stripofil
Sličniji su nego što misliš... u svakom slučaju zadnji Mad Max je remek-djelo u svom žanru. Nema tip emocije koji je imao prvi dio, što je skroz ok, niti ne treba stalno ponavljati isti đir. Zato za razliku od prvog djela imamo super priču u Mad Max stilu i maštovitost do daske. :)



Za mene:
Fury Road: kruh s pastetom
Blade Runner 2049: gurmanska vecera u 5 slijedova




Meni je to više ovako:
Fury Road: kavijar i blini

Mada nemam ništa protiv kruha i paštete, na tome se odrastalo, možda mi je zato Fury Road tako dobro sjeo

Nego da ne offtopičarim, Blade Runner nije loš film, daleko od toga, ali su se mogli više potruditi oko priče, pa onakvu radnju smisliš u jedno popodne.

No da ne ispadnem sad ja nekakav hejter, ovaj RT opis mi je odličan za novi BR.

"...Visually stunning and narratively satisfying..."

Upravo tako, vizualno impresivan sa zadovoljavajućom pričom.
Kad u školi dobiješ ocjenu "zadovoljavajuće" to je ekvivalent broju 2.

Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.05 seconds. Snitz Forums 2000