forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/11/2017 : 21:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Bravo, majstore, noir je zakon!

edit: Evo jedne knjige koju svakako mogu preporuciti, unutra sam pronasao prilicno mnogo dobrih, a manje poznatih noir filmova: https://www.amazon.com/Comprehensive-Encyclopedia-Film-Noir-Essential/dp/1557838313



Što kažeš na ovu? Ovu sam pronašao na karagargi, puno mi para za kupit tu tvoju, jbg.

https://www.amazon.com/Encyclopedia-Film-Noir-Geoff-Mayer/dp/0313333068

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2017 : 00:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Bravo, majstore, noir je zakon!

edit: Evo jedne knjige koju svakako mogu preporuciti, unutra sam pronasao prilicno mnogo dobrih, a manje poznatih noir filmova: https://www.amazon.com/Comprehensive-Encyclopedia-Film-Noir-Essential/dp/1557838313



Hvala kolega!

Cudi me kako nema posebna tema o Noiru jer je taj zanr toliko uticao na kinematografiju uopste, a da ne spominjem da su neki od najboljih ikada snimljenih filmova bas u noir ili neo-noir zanru.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/11/2017 : 14:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by fandango

Bravo, majstore, noir je zakon!

edit: Evo jedne knjige koju svakako mogu preporuciti, unutra sam pronasao prilicno mnogo dobrih, a manje poznatih noir filmova: https://www.amazon.com/Comprehensive-Encyclopedia-Film-Noir-Essential/dp/1557838313



Što kažeš na ovu? Ovu sam pronašao na karagargi, puno mi para za kupit tu tvoju, jbg.

https://www.amazon.com/Encyclopedia-Film-Noir-Geoff-Mayer/dp/0313333068



Ta mi je bila OK, eseji su dobri, a i izbor filmova reprezentativan, makar ne i potpun.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/11/2017 : 14:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by fandango

Bravo, majstore, noir je zakon!

edit: Evo jedne knjige koju svakako mogu preporuciti, unutra sam pronasao prilicno mnogo dobrih, a manje poznatih noir filmova: https://www.amazon.com/Comprehensive-Encyclopedia-Film-Noir-Essential/dp/1557838313



Hvala kolega!

Cudi me kako nema posebna tema o Noiru jer je taj zanr toliko uticao na kinematografiju uopste, a da ne spominjem da su neki od najboljih ikada snimljenih filmova bas u noir ili neo-noir zanru.



Ja se isto cudim, i slazem. Ne znam odakle da pocnem koliko dobroga ima u zanru. Prije neki dan sam bas jos jednom pogledao The Narrow Margin, svakako preporucam: http://www.imdb.com/title/tt0044954/

Sto se tice popisa, evo jos jedne reprezentativne liste, 250 Quintessential Noir Films: https://letterboxd.com/jenmyers/list/tspdts-250-quintessential-noir-films/

Jao, sad vidim The Hitch-Hikera Ide Lupino na listi, jos jedan mali dragulj!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/11/2017 : 14:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Gledao sam prije nekog vremena, i nije mi se baš svidjelo. Kad već spominješ i usporedbe radi, Children Of Men mi je naprosto fantastičan, dok je ovdje sve .. mlako i prerazvučeno. Da nije Noomi, teško bih izdržao cijeli film

Usput, Dafoeovu ulogu je mogao odraditi bilo tko .. a Glenn Close izgleda kao smrt.



Da znas da se sa svime slazem, osim s dozivljajem filma. Meni je bilo bas okej za pustit mozak na pasu. Jos Noomi puta sedam, di ces bolje A Children of Men je ipak sasvim druga kategorija, moja usporedba je vise bila tematska.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/11/2017 : 15:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fandango, hvala na letterboxd listi. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16190 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 15/11/2017 : 19:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Uh, sto je dobar Wind river. I to na vise nivoa. Drzi paznju sve vreme, ambijent i okruzenje je predobro, radnja sjajna, a dijalozi, fenomalni, tj. glavni lik ima sjajne, dubokoumne monologe - odlicno uklopljene sa indijanskim spiritualizmom.

Meni, jedan od najboljih filmova u poslednjih par godina.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/11/2017 : 19:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Wind River je dobar atmosferičan film. Mada po pohvalama ovdje bi čovjek pomislio da je remek djelo. Nije. Brutalno realistična "flashback scena" diže film iznad prosjeka. 8/10

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 15/11/2017 : 20:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Wind River je dobar atmosferičan film. Mada po pohvalama ovdje bi čovjek pomislio da je remek djelo. Nije. Brutalno realistična "flashback scena" diže film iznad prosjeka. 8/10





Nije remek-djelo, ali u moru proljeva koje gledamo vecinu godine, kad naleti ovako (vrlo) dobar film, moze i imati efekt remek-djela.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/11/2017 : 21:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koje to proljeve ti gledaš, ali ja sam ove godine pogledao barem 5 boljih filmova od Wind River, iako je i on odličan.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/11/2017 : 21:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

What Happened to Monday? http://www.imdb.com/title/tt1536537/

Akcijski SF-film norveskog redatelja Tommyja Wirkole (Dead Snow i nastavak), u kojem glume svedska glumica Noomi Rapace u sedmostrukoj (!) glavnoj ulozi, zatim Glenn Close, Willem Dafoe, Nizozemac Marwan Kenzari i Norvezanin Pål Sverre Hagen (nedavno glumio Thora Heyerdala), primio je prilicno mlacne kritike, ali je meni zato legao kao budali samar.

O cemu se u filmu radi? U svijetu bliske buducnosti zakonom je odredjena politika jednog djeteta i svako se odstupanje od norme drasticno kaznjava. No Willem Dafoe ipak uspijeva odgojiti svoje unuke sedmorke do odrasle dobi tako da sve preuzmu jedan identitet i izlaze iz stana tocno odredjeni dan u tjednu. Sve dok Ponedjeljka jednog ponedjeljka ne nestane. Nakon toga slijedi solidna dvosatna akcija za pustiti mozak na pasu. Radnja je u biti krizanac trilogije Philipa Josea Farmera "Dayworld" i filma "Children of Men", i jos k tome puna rupa ko svicarski sir. Ali ako vas to ne smeta, kao sto mene nije, mogu film svakako preporuciti.





Dublam preporuku, nista nije smetalo!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/11/2017 : 23:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne znam koje to proljeve ti gledaš, ali ja sam ove godine pogledao barem 5 boljih filmova od Wind River, iako je i on odličan.




Pa dobro, nemoj biti toliko ciničan. Meni je isto Wind River među najboljim filmovima ove godine, a gledam, barem volim tako misliti, jako puno respektabilni(jih) filmova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/11/2017 : 23:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
JUSTICE LEAGUE - 8.5/10

E ljudi moji, možda će o ovom filmu biti mnogo oprečnih dojmova, ali reći ću vam kako su ovaj puta prve kritike deeebelo u kontri s mojom.

Nisam fan BvS-a, kao ni SS-a, a WW mi je odličan. Prema tome, jasno vam je kako "dišem". U skladu s tim, tvrdim kako mi je JL jebački, istinski DC fanboy film! I mislim kako će biti i vama.

Pregršt (dobrog, ne cheesy) humora, usklađeni protagonisti, fino dozirane (smislene) interakcije između istih i jednostavno dobra superherojska zabava.

Da se razumijemo, priča je tanka, potpuno simplistična a negativac old school 90s. No, to je upravo bilo i potrebno. Bit će vremena za zrelije, kompleksnije villaine, Steppenwolf je poslužio svrsi.

CGI je isto prosječan do ispodprosječan, no znate što - lako se prijeđe preko toga kada se jebeno dobro zabavljate.

U svakom slučaju, ne nasjedajte na prve kritike i pustite da vas hype ponese.

I da, OBAVEZNO OSTANITE DO SAMOG KRAJA ČITAVE ODJAVNE ŠPICE! Itekako se isplati. Prva je odmah nakon onih kratkih creditsa, a druga, naravno, nakon čitavog niza.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 16/11/2017 00:10:13
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/11/2017 : 23:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ne znam koje to proljeve ti gledaš, ali ja sam ove godine pogledao barem 5 boljih filmova od Wind River, iako je i on odličan.




Ako nije problem napiši koji su to. Wind River nisam gledao i ne planiram, ali uvijek volim čuti šta se ljudima sviđa, možda se nađe i nešto za mene.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/11/2017 : 23:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Windwalker

Ne znam koje to proljeve ti gledaš, ali ja sam ove godine pogledao barem 5 boljih filmova od Wind River, iako je i on odličan.




Pa dobro, nemoj biti toliko ciničan. Meni je isto Wind River među najboljim filmovima ove godine, a gledam, barem volim tako misliti, jako puno respektabilni(jih) filmova.


Nisam ja ciničan, nemam ništa protiv što je Wind River nekome najbolji film, nego me naljutilo to što on govori kako gledamo većinom proljeve ove godine, i to u množini.

Ako je gledao samo filmove tipa Mummy, Transformersi i slično, ok.
Ali ima puno dobrih filmova ove godine, koji zasigurno nisu proljevi.


quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Windwalker

Ne znam koje to proljeve ti gledaš, ali ja sam ove godine pogledao barem 5 boljih filmova od Wind River, iako je i on odličan.




Ako nije problem napiši koji su to. Wind River nisam gledao i ne planiram, ali uvijek volim čuti šta se ljudima sviđa, možda se nađe i nešto za mene.


Pa, ovogodišnji koji su mi bolji/draži od Wind Rivera su: Logan, Thor Ragnarok, Guardians of the Galaxy 2, Spider-Man Homecoming, Wonder Woman, Blade Runner 2049 i Brawl in Cell Block 99.

I još jednom ponavljam: Wind River je odličan film.
Od ovih koji su mi bolji, neki su mi bolji za nijansu, neki za malo više, ali svi, uključujući Wind River su top, te sam izrazito zadovoljan filmskom godinom.

Naravno, tu je još i naizgled genijalni Three Billboards... (čiji ostatak imena nikak da zapamtim), koji jedva čekam pogledati.

A i novi Star Wars je potencijalno dobar film, iako mi se prošli nastavak nije svidio.

Edited by - Windwalker on 15/11/2017 23:24:06
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/11/2017 : 23:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Još uvijek mi nije jasno što to ljudi vide u Wonder Woman. Film je kliše superherojština bez ijedne originalne ideje. Precjenjen do bola. Žena superheroj je zaslužila bolji film. I glumicu kojoj je gluma na prvom mjestu. Gal Gadot je sposobna prikazati samo jedan izraz lica - "vidi me kako sam cute".
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/11/2017 : 23:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije ni meni jasno
a ni Logan mi se nije svidio

Wind River mi je bolji od svih nabrojanih, btw
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/11/2017 : 00:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by vice



Pa dobro, nemoj biti toliko ciničan. Meni je isto Wind River među najboljim filmovima ove godine, a gledam, barem volim tako misliti, jako puno respektabilni(jih) filmova.


Nisam ja ciničan, nemam ništa protiv što je Wind River nekome najbolji film, nego me naljutilo to što on govori kako gledamo većinom proljeve ove godine, i to u množini.

Ako je gledao samo filmove tipa Mummy, Transformersi i slično, ok.
Ali ima puno dobrih filmova ove godine, koji zasigurno nisu proljevi.



A brale, ja sam mislio kako ćeš nabrojati 10 nezavisnih ostvarenja poput Apprentice, Loveless, Erdmanna i štotigajaznam, a ti udrija po superherojštini. Mislim, da se razumijemo, Logan je i meni super, ali ne i bolji od Wind River. No, zato mi je tu negdi s Brawl. ;)

3 bilborda van ebing mizurija i meni izgledaju dobro, btw. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 16/11/2017 00:09:58
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 00:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

A brale, ja sam mislio kako ćeš nabrojati 10 nezavisnih ostvarenja poput Apprentice, Loveless, Erdmanna i štotigajaznam, a ti udrija po superherojštini.


I među jednima i drugima svake godine bude odličnih ostvarenja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/11/2017 : 00:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

A brale, ja sam mislio kako ćeš nabrojati 10 nezavisnih ostvarenja poput Apprentice, Loveless, Erdmanna i štotigajaznam, a ti udrija po superherojštini.


I među jednima i drugima svake godine bude odličnih ostvarenja.



Slažem se. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/11/2017 : 08:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker


Pa, ovogodišnji koji su mi bolji/draži od Wind Rivera su: Logan, Thor Ragnarok, Guardians of the Galaxy 2, Spider-Man Homecoming, Wonder Woman, Blade Runner 2049 i Brawl in Cell Block 99.




Hvala na listi, iako tu nema bas nesto za mene. Gledao GotG2 koji mi je bio osrednji i vrlo dobar Blade Runner 2049.

Sto se tice mojih ovogodisnjih favorita, preporucio bih svima Good Time (http://www.imdb.com/title/tt4846232/?ref_=nv_sr_1), film koji je prosao dosta nezapazeno, a po meni je u samom vrhu ovogodisnje ponude. Od poznatijih/komercijalnijih naslova najvise su mi se svidjeli vec spomenuti nastavak Blade Runnera i Atomic Blonde. Spomenuo bih jos vrlo dobar mađarski film Tijelo i dusa (http://www.imdb.com/title/tt5607714/) kao i Mother!, no on stvarno nije za siru publiku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/11/2017 : 15:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Još uvijek mi nije jasno što to ljudi vide u Wonder Woman. Film je kliše superherojština bez ijedne originalne ideje. Precjenjen do bola. Žena superheroj je zaslužila bolji film. I glumicu kojoj je gluma na prvom mjestu. Gal Gadot je sposobna prikazati samo jedan izraz lica - "vidi me kako sam cute".


Zapravo zadnjih godina skoro da nema superherojskog filma koji je stvarno dobar, svjež, originalan. Reciklaža jednog te istog do imbecilnosti. WW ništa, GotG2 puno lošiji od prvog, SMHomecoming je pogodio glumca i imao odličnog negativca, sve drugo je traljavo, humor katastrofalan, XMA najlošiji XM film uz WOrigins, Logan je solidan, ali prehajpan kao i WW, ako ovi filmovi dobiju nominacije za najbolji film, to je još jedan dokaz da je akademija go kurac, Dr Strange ništa, dosađivao sam se, DC Universe filmovi svi u kantu za smeće, Antman solidna zabavica.
GotG, XM DOFP i Dedpul su jedini SH filmovi u posljednje 3-4 godine koje bih mogao nazvati stvarno dobrim i zabavnim.
Moram još odgledati novog Tora, kontam da bi mogao biti ok.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/11/2017 : 16:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Fandango, hvala na letterboxd listi. ;)



Nema na cemu, ugodno gledanje i sjeti se napisati koju preporuku!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/11/2017 : 16:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Na temu superherojstine ili ne: svakom svoje i u svacemu ima i dobroga i losega, sto Bushido kaze. Meni osobno je Wind River filmcina, taman mi takvi filmovi pasu (pasat ce ziher i Three Billboards...), a superherojstinu gledam malo rjedje. Makar su dobri do jako dobri, pogotovo Marveli.

Evo jedno vidjenje s kojim se donekle slazem: https://www.theguardian.com/film/2017/oct/31/why-all-superheroes-look-the-same-marvel-dc-justice-league

A ovo mi je skocilo dolje dok sam pisao odgovor, koji majstor!
https://www.theguardian.com/music/2017/oct/10/john-carpenter-interview-anthology-film-scores br /

Highlight

Robert Rodriguez is set to remake Escape From New York and there’s another Halloween project coming in 2018. How do you feel about people remaking your films?

I love it, if they are going to pay me money. If they pay me, it’s wonderful. If they don’t pay me, I don’t care. I think it’s unfair if they don’t pay me. I think everyone should pay me. Why not? I’m an old guy now and I need money. Send me money.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 16/11/2017 : 16:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


Zapravo zadnjih godina skoro da nema superherojskog filma koji je stvarno dobar, svjež, originalan. Reciklaža jednog te istog do imbecilnosti. WW ništa, GotG2 puno lošiji od prvog, SMHomecoming je pogodio glumca i imao odličnog negativca, sve drugo je traljavo, humor katastrofalan, XMA najlošiji XM film uz WOrigins, Logan je solidan, ali prehajpan kao i WW, ako ovi filmovi dobiju nominacije za najbolji film, to je još jedan dokaz da je akademija go kurac, Dr Strange ništa, dosađivao sam se, DC Universe filmovi svi u kantu za smeće, Antman solidna zabavica.
GotG, XM DOFP i Dedpul su jedini SH filmovi u posljednje 3-4 godine koje bih mogao nazvati stvarno dobrim i zabavnim.
Moram još odgledati novog Tora, kontam da bi mogao biti ok.

a i ti si deset godina stariji nego kad si gledao iron man 1

Edited by - Vlaadisha on 16/11/2017 16:59:04
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000