forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 23/12/2017 : 19:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Gledao ja, meni odličan mada sam veliki fan Burta Lancastera tako da mi on automatski diže ocjenu svakog filma

Tony Curtis ovdje takođe izvanredan

Edited by - wele on 23/12/2017 22:56:11
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2017 : 22:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Po tistem poflu z otokom dr. Mo... (zadnja verzija - tako bedna, da je že ... dobra ), sem si danes pogledal pa en zares zareees dober film. Sigurno v top 3 (ali pa 5, ajde ... mogoče bo treba še kakšnega pogledati) filmov letošnjega leta.

Zbeži aka Get Out (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5052448/



Najbolje je sicer vedeti čim manj o tem filmu, no nisem pa bzvz omenil tistega prvega zgoraj. SPOILER! upsidejzi
Meni je deloval sveže, zanimivo, tudi zabavno (ima komične momente, in satirične), pa bolj alternativno h'woodsko, ali neo-h'woodsko (če to sploh obstaja, kot izraz ... bi bilo treba Štefa 'prašat ).
Zanimivo pa, da je družina režiserja & scenarista (gre za njegov prvenec, bravo!) tudi mešana - oče črnec, mama belka. Od tu ideje za film?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/12/2017 : 23:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ladybird
zenska adolescenxija hahahah
da mi plate ne bih gledao

ovdje sam jednom ima 15 godina pohvalio
magdalene sisters kolege me ismijase

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/12/2017 : 07:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
E pa zeljko, to sto su te ismijavali ide njima na dusu, to je sasvim dobar film. A za Ladybird, svakom svoje, nekog zanima, nekog ne, i to je OK.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/12/2017 : 07:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

Gledao ja, meni odličan mada sam veliki fan Burta Lancastera tako da mi on automatski diže ocjenu svakog filma

Tony Curtis ovdje takođe izvanredan



Gledao i ja. Patim virtuozan scenarij, tj. dijaloge, da upotrijebim blagdansku metaforu, dijalozi mi teku kao konstantna prskalica s povremenom petardom koja intelektualno stimulira. Lancaster glumi intenzivno, autoritativno, podsjeca me taj intenzitet na njegovu naslovnu rolu u filmu Elmer Gantry, sarlatan. Ali Curtis mu stvarno dobro parira, prakticki iznio cijeli film na svojim ledjima. Curtis je glumio dobro i u puno dobrih filmova, ali nekako mi je uvijek bio podcijenjen. Mozda mi se samo cini, doduse.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/12/2017 : 07:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House, http://www.imdb.com/title/tt5175450/ br /

Od ovog filma sam ocekivao mnogo vise nego sto sam dobio. Felt je bio potpredsjednik FBI-a i Duboko Grlo, vjerojatno najpoznatiji zvizdac na svijetu, koji je novinare The Washington Posta Woodwarda i Bernsteina snabdijevao povjerljivim informacijama o skandalu Watergate, sto je u konacnici dovelo do Nixonove ostavke.

Dogadjaji su na filmu vec bili prikazani u klasiku Svi predsjednikovi ljudi Alana J.-a Pakule s Dustinom Hoffmanom i Robertom Redfordom, a ovaj film, u kojem Felta glumi Liam Neeson, trebao je dati insajderski dio price. Nazalost, likovi su svedeni na sablone, dogadjaji na natuknice, a gledatelj ima dojam da je ovaj i ovakav film vec vidio. Najnezahvalniju ulogu u filmu ipak ima Diane Lane kao Feltova zena, nezadovoljna kucanica uvijek zagledana u casu.

Preporucujem da ne gledate film ako bas ne morate, ustedite 100 minuta ili ih potrosite na Sve predsjednikove ljude.



Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 24/12/2017 : 16:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Majo no Takkyūbin


- crtic je bolji
+ ima zivih Japanaka
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2017 : 17:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Farewell, My Lovely (1975)



Odlican neo-noir! U pravu je bio neko ko je izjavio da je Robert Mitchum definicija Noira. Klasicni zamrseni chandlerovski zaplet, odlicna gluma Mitchuma i Charlotte Rampling, duhoviti i dovitljivi dijalozi ali ono sto mi se najvise svidelo (sto mi je i najbitnije kod svih noir filmova) je u potpunosti pogodjena tmurna atmosfera uz sjajnu jazz podlogu David Shirea. A Mitchum je pravi Marlowe. Ima taj melanholican i razocaran pogled i drzanje, a opet je spreman da se bori.

Preporucujem svima!
Je l gledao jos neko?

Edited by - going going on 24/12/2017 17:55:14
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/12/2017 : 18:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
@going going
Pogledaj Branded to Kill (1967) i Pale Flower (1964) ako već nisi.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 24/12/2017 : 18:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

Gledao ja, meni odličan mada sam veliki fan Burta Lancastera tako da mi on automatski diže ocjenu svakog filma

Tony Curtis ovdje takođe izvanredan



Evo jos jednog ljubitelja Berta i Tonija. Ovo nisam gledao, ali se skida Sjajni su nema sta. Postavljajte sto vise noir zanra, pogledao sam ih puno, ali je to u stvari malo.

A Lemon i Kertis? Obozavam ih. Juce sam pogledao The Great race

http://www.imdb.com/title/tt0059243/?ref_=fn_al_tt_1

Ludjaci

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 24/12/2017 : 20:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango



podsjeca me taj intenzitet na njegovu naslovnu rolu u filmu Elmer Gantry, sarlatan.



Da, i tamo je pokidao (i pokupio Oskara čini mi se)

Jesi gledao The Swimmer? http://www.imdb.com/title/tt0063663/

dosadio sam više koliko preporučujem taj film svima

Ćao Kejlebe :p
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 24/12/2017 : 23:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ocekivao sam vise

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/12/2017 : 20:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

@going going
Pogledaj Branded to Kill (1967) i Pale Flower (1964) ako već nisi.



Nisam do sada ni cuo za njih, stavljam na listu! Hvala na preporuci opti!

A sinoc sam pogledao Bili Vajlderovo remek delo Sunset Boulevard. (1950)



Potpuno sam odusevljen!
Mozda i najbolji noir koji sam pogledao zajedno sa In a Lonely place i Out of the Past.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 07:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by fandango



podsjeca me taj intenzitet na njegovu naslovnu rolu u filmu Elmer Gantry, sarlatan.



Da, i tamo je pokidao (i pokupio Oskara čini mi se)

Jesi gledao The Swimmer? http://www.imdb.com/title/tt0063663/

dosadio sam više koliko preporučujem taj film svima

Ćao Kejlebe :p



Nisam gledao, ali budem - jako mi interesantno djeluje. Hvala na preporuci. I u pravu si, dobio je Oscara za Gantryja.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 07:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Opti

@going going
Pogledaj Branded to Kill (1967) i Pale Flower (1964) ako već nisi.



Nisam do sada ni cuo za njih, stavljam na listu! Hvala na preporuci opti!

A sinoc sam pogledao Bili Vajlderovo remek delo Sunset Boulevard. (1950)



Potpuno sam odusevljen!
Mozda i najbolji noir koji sam pogledao zajedno sa In a Lonely place i Out of the Past.



Auuu, s Wilderom ne mos fulat ni da hoces - pogledaj Izgubljeni vikend i Ace in the Hole, a ako se hoces odmoriti od noira, One, Two, Three.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 07:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Madjarska drama Gradjanin, http://www.imdb.com/title/tt4524678/, prica je o Wilsonu, izbjeglici iz neimenovane africke drzave koji u susjednoj drzavi zivi vec godinama i radi kao zastitar u jednoj trgovini mjesovite robe. Wilson vise od svega zeli postati madjarski drzavljanin, no da bi u tome uspio mora proci rigorozne komisijske testove poznavanja povijesti i kulture. Uglavnom, sve ono sto nijedan prosjedni Madjar ne zna. Istodobno u svojem oronulom stanu skriva Shirin, ilegalnu izbjeglicu iz Irana i njezino netom rodjeno dijete.
Da bi Wilsonu pomogla u pripremanju za testove, sefica ga salje svojoj sestri Mariji, umirovljenoj uciteljici koja zaradjuje sa strane dajuci instrukcije. Izmedju dvoje usamljenih ljudi razvija se ljubav, Maria napusta obitelj i useli kod Wilsona. Medjutim, situaciju komplicira Wilsonov osjecaj odgovornosti za Shirin.

Vec kad sam pomislio da ce raditi o jos jednom standardnom feelgood filmu, koji ni kao takav ne bi bio los, filmasi su me uspjeli iznenaditi. U pitanju je ipak drama o obicnim ljudima i o tome kako kao takvi pokusavaju prezivjeti u svijetu svakakvih predrasuda i pravila. Necu sad tupiti i moralizirati o onome sto bi sto se problematike izbjeglica tice trebalo biti jasno kao dan, ali svidja mi se da autori filma nisu zapali u takva moraliziranja, vec su se radije usredotocili na likove, na obicne ljude i na to kako se oni nose s kompliciranim zivotnim situacijama.

Radi se o vrlo dobrom filmu male kinematografije, zemlje koja je Balkanu svjetonazorski prilicno bliska da bismo se sa situacijama mogli identificirati bez vecih problema. Preporuka.

Pohvale i glavnom glumcu, inace natursciku, vozacu tramvaja iz Budimpeste.


Edited by - fandango on 26/12/2017 07:44:57
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/12/2017 : 12:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Coherence (2013)

Zanimljivo, vuce, nije dugacak, i za fanove mozodrkanja... iako nije film 10/10 vrijedi ga pogledati. Kako i sto manje znati o filmu prije gledanja. Mali budzet, snimljeno za 5 noci, sa vecinom improviziranim dialogima. Umjesto scenarija glumci bi dobili samo male odlomke kao "ciljeve" za taj dan, sto je omogucilo da se prica prirodno razvija i stvara prave reakcije u drugim akterima.
Na pocetku me kamera iz ruke (te odrezane glave u kadrovima) malo smetala, no onda se naviknes.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/12/2017 18:59:50
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2017 : 13:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo tko nije jos gledao BR 2049, izasla je ''ona'' verzija pa sad navalite na ovaj fantastican film ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/12/2017 : 15:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Madjarska drama Gradjanin,



Gdje si pogledao ovaj film?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 18:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by fandango

Madjarska drama Gradjanin,



Gdje si pogledao ovaj film?



Imas PM
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2017 : 17:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prekjučer na HRT - u Deset zapovijedi iz '56. sa Hestonom i Brynnerom. Po drugi puta. I to bez reklama i odlazaka na WC

Svojedobno vrlo cijenjen film visokokvalitetne produkcije sa zvjezdanom glumačkom postavom, a jasno je i zašto.

Prema današnjim standardima (sasvim iskreno), tehnički kompetentan i vizulano privlačan film sa glumačkim legendama (bar neki), ali prepun banalnih dijaloga i teatralne glume. Zbog ovog drugog aspekta pomalo i razvučen.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/12/2017 : 18:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
po današnjim standardima i po mladjinim kriterijima 10 zapovijedi je teški šit
smiješni specijalni efekti, teatralna gluma (dobro si to primjetio), gluposti tipa razdvoji se more, a dolje niti jedne alge, suho dno ko pustinja
da danas to snimaju iskakali bi morski psi iz zidina mora, dolje bi gazili po murinama, a židovi bi zastali vadit bisere iz školjaka
a tek onih 7 kćerki što drpaju hestona, pa naivni prikaz odavanja zlatnom teletu i još naivniji prikazi 'razvratnosti', pa ovo pa ono....
jesam li blizu mladjo?



ps: iako se ovo gore malo zezam, ja mislim da 10 zapovijedi nije baš jako dobar film ni za svoje doba
previše mi je tu zbrzane naracije, preglumljivanja i loših dijaloga
btw - specijalni efekti su sjajni za svoje doba
ovaj film se često dovodi u vezu s ben hurom - em je isti glumac, em isto se po crkvama puštao, zajednička remasterirana izdanja... ali, po meni, ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/12/2017 : 19:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

po današnjim standardima i po mladjinim kriterijima 10 zapovijedi je teški šit
smiješni specijalni efekti, teatralna gluma (dobro si to primjetio), gluposti tipa razdvoji se more, a dolje niti jedne alge, suho dno ko pustinja
da danas to snimaju iskakali bi morski psi iz zidina mora, dolje bi gazili po murinama, a židovi bi zastali vadit bisere iz školjaka
a tek onih 7 kćerki što drpaju hestona, pa naivni prikaz odavanja zlatnom teletu i još naivniji prikazi 'razvratnosti', pa ovo pa ono....
jesam li blizu mladjo?



ps: iako se ovo gore malo zezam, ja mislim da 10 zapovijedi nije baš jako dobar film ni za svoje doba
previše mi je tu zbrzane naracije, preglumljivanja i loših dijaloga
btw - specijalni efekti su sjajni za svoje doba
ovaj film se često dovodi u vezu s ben hurom - em je isti glumac, em isto se po crkvama puštao, zajednička remasterirana izdanja... ali, po meni, ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije



Neke stvari dobro ostare a neke ne, to je poanta :)
A i te stvari koje nekima nisu dobro ostarile nekima jesu, to je isto poanta :)
Znači npr. Dobar loš zao je i dalje jedan od najboljih filmova iako je snimljen prije, koliko pedeset godina? - Dobro je ostario.
12 angry men - odličan film . dobro je ostario.
Neki drugi filmovi nisu.

I tak :))


Khm, zo:

Flatliners (2017)
Joooj daaajjj...
Pogledao sam film do kraja ali kvaliteta je definitivno na granici gledljivosti.
Nekakvi klinci koji idu istraživati život poslije smrti. SPOIL... Ma nije bitno, možete pročitati: dakle oni umru na minutu/dvije/tri...I onda ih vrate u život a dok su mrtvi promatraj use rekacije njihovog mozga. I tu je glavni problem - kaj, to nikome prije nije palo na pamet? Pa koliko ljudi umire svaki dan u bolnicama i da stvarno postoji neki program koji može percipirati reakcije mozga nakon smrti zar se to već ne bi proučavalo? Ma ne, to je jedino palo na pamet jednoj mladoj studentici i za to ona ima fino ima svoj laptop i sve se preko EEG-a snimi i tak, ne?
Bla.
Likovi su donekle gledljivi i ne baš pretjerano simpatični, radnja ima hrpu rupa (nitko u bolnici ne kuži da to oni rade?!), finale je ne pretjerano dobro...Ma uglavnom, bla.
Ocjena:5/10
http://www.imdb.com/title/tt2039338/?ref_=nv_sr_1

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/12/2017 : 19:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Stvarno im ponestalo svih ideja (redateljima i scenaristima)?

Samo remaki, prequeli i sequeli.

Sta li fali verziji iz '90?


Ajde da je bio u pitanju skandinavski ili azijski film, pa da se napravi i jedna "domaca" verzija za zatucane kauboje koji ne citaju titlove i ne gledaju filmove ako ne prepoznaju barem jednog "domaceg" glumca.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/12/2017 : 19:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Možda baš, khm, posudim u videoteci i origigi film pa da vidim. Nisam ga gledao od 1990. Ma ziher je bolji, tu dileme nema.
Inače te remakeove ne-američkih filmova kod amera fakat ne kužim. Znači njima se to očito isplati što onda znači da tamo fakat ekipa rađe pogleda domaću verziju nego origigi. Svašta.
Dobro da to kod nas ne rade pa da imamo recimo Mustafu Nadarevića u hrvatskoj verziji Posljednjeg Jedija :D

P.S. Na jednom kvizu prije mjesec i pol - dva bilo je pitanje "Koji film uskoro dolazi u naša kina a naslov mu je prijevod sa engleskog "You are eating last"?
Odgovor je naravno - Posljednji Jedi :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000