forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 27/12/2017 : 19:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije



Takodje. Ben Hur sam gledao kao klinac i odusevio se onom trkom kocija... i svaki pu kada sam ga gleda iznova, bio mi je sve bolji i bolji (i razumljiviji :)). Kao vino je.
10 zapovesti mi je odbojan, iako volim Hestona.

Quo Vadis mi je negde u rangu sa Ben Hurom.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 27/12/2017 19:44:38
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/12/2017 : 20:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by ken2
ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije



Takodje. Ben Hur sam gledao kao klinac i odusevio se onom trkom kocija... i svaki pu kada sam ga gleda iznova, bio mi je sve bolji i bolji (i razumljiviji :)). Kao vino je.
10 zapovesti mi je odbojan, iako volim Hestona.

Quo Vadis mi je negde u rangu sa Ben Hurom.





pogledajte remake Ben Hura da izgubite volju za životom :P
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/12/2017 : 20:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by ken2
ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije



Takodje. Ben Hur sam gledao kao klinac i odusevio se onom trkom kocija... i svaki pu kada sam ga gleda iznova, bio mi je sve bolji i bolji (i razumljiviji :)). Kao vino je.
10 zapovesti mi je odbojan, iako volim Hestona.

Quo Vadis mi je negde u rangu sa Ben Hurom.





pogledajte remake Ben Hura da izgubite volju za životom :P

Trailer je sasvim dovoljan...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/12/2017 : 21:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u ovo vrijeme prosle godine pogledao ozloglasenu i produkcijom izmucenu Cleopatru i odmah zatim genijalan dokumentarac Cleopatra: The film that changed Hollywood.
To je bio jedan od rijetkih staroholivudskih spektakala kojeg nisam nikad ranije pogledao u cijelosti pa sam odlucio ubiti jedno 3-4 sata gledajuci Tayloricu i Burtona. Iako nije remek-djelo, bas sam ga s gustom pogledao, a na odredjene sekvence oci stvarno ispadaju koliko sve izgleda epic. Pogotovo kad znas da je sve ono sto gledas stvarno bilo tamo i da su na tome radile stotine ljudi, za razliku od danas kad ekipa klika po kompjuterima. Film na zalost ima ponesto praznog hoda i nekih scena koje traju predugo pa film gubi na momentumu, koji je kod filmova s ovakvom minutazom stvarno vazan.
Tko nije, obavezno pogledati dokumentarac, odlican je.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 27/12/2017 : 22:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark



pogledajte remake Ben Hura da izgubite volju za životom :P



Neka fala.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7865 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/12/2017 : 22:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by ken2
ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije



Takodje. Ben Hur sam gledao kao klinac i odusevio se onom trkom kocija... i svaki pu kada sam ga gleda iznova, bio mi je sve bolji i bolji (i razumljiviji :)). Kao vino je.
10 zapovesti mi je odbojan, iako volim Hestona.

Quo Vadis mi je negde u rangu sa Ben Hurom.





pogledajte remake Ben Hura da izgubite volju za životom :P

Trailer je sasvim dovoljan...



i previše

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/12/2017 : 13:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by ken2
ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije


[green]
Takodje. Ben Hur sam gledao kao klinac i odusevio se onom trkom kocija... i svaki pu kada sam ga gleda iznova, bio mi je sve bolji i bolji (i razumljiviji :)). Kao vino je.
...



Konačno sam i ja nekon cca 15-20 godina pogledao ponovno. Stvarno je remek djelo. Ne znam kad sam se zadnji puta bio tako oduševljen nekim filmom nakon gledanja.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/12/2017 : 15:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ps: iako se ovo gore malo zezam, ja mislim da 10 zapovijedi nije baš jako dobar film ni za svoje doba
previše mi je tu zbrzane naracije, preglumljivanja i loših dijaloga
btw - specijalni efekti su sjajni za svoje doba
ovaj film se često dovodi u vezu s ben hurom - em je isti glumac, em isto se po crkvama puštao, zajednička remasterirana izdanja... ali, po meni, ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije


DeMilleovi filmovi nisu remek-djela u smislu da su pretjerano kompleksni ili suptilni u iznošenju svojih ideja. Upravo suprotno.

Ne, DeMilleovi filmovi su remek-djela jer su tako jebeno zabavni. Tijekom svakog njegovog filma praktički možeš osjetiti da se natječe sa samim sobom kako bi svaku iduću scenu učinio većom, spektakularnijom, raskošnijom. U tom smislu The Ten Commandments savršeno funkcionira kao kruna njegovog opusa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/12/2017 : 00:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

po današnjim standardima i po mladjinim kriterijima 10 zapovijedi je teški šit
smiješni specijalni efekti, teatralna gluma (dobro si to primjetio), gluposti tipa razdvoji se more, a dolje niti jedne alge, suho dno ko pustinja
da danas to snimaju iskakali bi morski psi iz zidina mora, dolje bi gazili po murinama, a židovi bi zastali vadit bisere iz školjaka
a tek onih 7 kćerki što drpaju hestona, pa naivni prikaz odavanja zlatnom teletu i još naivniji prikazi 'razvratnosti', pa ovo pa ono....
jesam li blizu mladjo?



Meni je od specijalnih efekata najjača ona animirana vatra (kuži se da je animirana ) koju Mojsije stvara uz božju pomoć kako bi pobjegli od egipatske vojske.

Za onih sedam kćeri se slažem, ono, on će odlučiti koju će oženiti na temelju...kvalitete njihovog plesa?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/12/2017 : 00:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ken2

ps: iako se ovo gore malo zezam, ja mislim da 10 zapovijedi nije baš jako dobar film ni za svoje doba
previše mi je tu zbrzane naracije, preglumljivanja i loših dijaloga
btw - specijalni efekti su sjajni za svoje doba
ovaj film se često dovodi u vezu s ben hurom - em je isti glumac, em isto se po crkvama puštao, zajednička remasterirana izdanja... ali, po meni, ben hur je remek djelo, a 10 zapovijedi nije


DeMilleovi filmovi nisu remek-djela u smislu da su pretjerano kompleksni ili suptilni u iznošenju svojih ideja. Upravo suprotno.

Ne, DeMilleovi filmovi su remek-djela jer su tako jebeno zabavni. Tijekom svakog njegovog filma praktički možeš osjetiti da se natječe sa samim sobom kako bi svaku iduću scenu učinio većom, spektakularnijom, raskošnijom. U tom smislu The Ten Commandments savršeno funkcionira kao kruna njegovog opusa.



Uistinu je fascinantno kak njegovi filmovi uspijevaju biti spektakularni i banalni (engl. cheesy iliti corny) istovremeno.

Inače, otkud bi njegovi filmovi bili remek djela jer su zabavni? Po tom kriteriju bi onda svaki neambiciozni, ali jako zabavan film bio remek djelo.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 29/12/2017 : 01:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Inače, otkud bi njegovi filmovi bili remek djela jer su zabavni? Po tom kriteriju bi onda svaki neambiciozni, ali jako zabavan film bio remek djelo.



pa ono, to ti je otprilike Bushidova poetika

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2017 : 12:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Inače, otkud bi njegovi filmovi bili remek djela jer su zabavni? Po tom kriteriju bi onda svaki neambiciozni, ali jako zabavan film bio remek djelo.



quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Darth Ivan

Inače, otkud bi njegovi filmovi bili remek djela jer su zabavni? Po tom kriteriju bi onda svaki neambiciozni, ali jako zabavan film bio remek djelo.



pa ono, to ti je otprilike Bushidova poetika


Moja je nekakva filozofija da postoje pretenciozni i nepretenciozni filmovi. Za snimanje filmova iz svake od ove dvije skupine potreban je poseban talent i senzibilitet. Recimo, Béla Tarr nikad ne bi mogao ili želio snimiti film kakav je Raiders of the Lost Ark. S druge strane, Michael Bay nikad ne bi mogao ili želio snimiti film kakav je Sedmi pečat.

Ne bih rekao da zabavni filmovi nisu ambiciozni. Oni su svakako ambiciozni, ali na jedan drugi način.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 29/12/2017 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ne bih rekao da zabavni filmovi nisu ambiciozni. Oni su svakako ambiciozni, ali na jedan drugi način.



To je to.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7259 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2017 : 20:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Red je da obratimo malo pažnju i na ove mlade momke. Tarantino i Stallone su im uzori, pa jbt, odma se naježim od sriće. :)


http://www.slobodnadalmacija.hr/scena/kultura/clanak/id/524313/mladi-splitski-filmasi-vole-tarantina-spielberga-i-stallonea-a-snimili-su-vlastiti-film-kao-maturalni-rad

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7259 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2017 : 20:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ne bih rekao da zabavni filmovi nisu ambiciozni. Oni su svakako ambiciozni, ali na jedan drugi način.



To je to.



Ja volim reći da postoje filmovi koji "ne shvaćaju sebe preozbiljno". Jednom me zbog toga jedan redikul s FAK-a (dok sam još pisao za njih) prozvao zbog toga, navodeći kako svaki film iz financijskog aspekta sebe doživljava ozbiljno. Pa jebem ga glupavog, tko je pričao o financijskom aspektu?! Uglavnom, jasno vam je. ;)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 30/12/2017 20:44:55
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2017 : 01:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Veceras sam pogledao izuzetno neobican film. Lars and the real girl iz 2007. sa Rajanom Goslingom u glavnoj ulozi.


Divan, emotivan i zaista neobican film koji prati lep soundtrack. Toplo Preporucujem!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7259 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/12/2017 : 02:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Izvrstan film, a i moj prvi susret s Goslingom.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2017 : 11:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moj prvi film sa Goslingom je bio Half Nelson i tada sam si rekao da treba obratiti paznju na ovog momka posto obecava. Onda je dosla hrpa dobrih i odlicnih filmova (uloga), no nazalost poslednje godine sve vise glumi gljivu (neke kilave uloge u kilavim filmovima). Ali ok, nije jos kraj (valjda).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/12/2017 : 16:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Veceras sam pogledao izuzetno neobican film. Lars and the real girl iz 2007. sa Rajanom Goslingom u glavnoj ulozi.

Divan, emotivan i zaista neobican film koji prati lep soundtrack. Toplo Preporucujem!



Odličan film i poruka zamaskirana u "komediju".
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/12/2017 : 17:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dakle, nešto ko Sausage Party (2016)?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2017 : 17:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Moj prvi film sa Goslingom je bio Half Nelson i tada sam si rekao da treba obratiti paznju na ovog momka posto obecava. Onda je dosla hrpa dobrih i odlicnih filmova (uloga), no nazalost poslednje godine sve vise glumi gljivu (neke kilave uloge u kilavim filmovima). Ali ok, nije jos kraj (valjda).






Nisam gledao Half Nelsona i nisam odgledao te filmove iz pocetnog dela njegove karijere ali od 2010. pa na ovamo sta radi sve su izvrsni filmovi i vrlo brizljivo odabrane uloge i reziseri sa kojima saradjuje. Bas se vidi da se trudi oko filmova u kojima glumi. Tu su i indepedent filmovi i arthouse i visokobudzetni filmovi proverenih rezisera.

2010 - Blue Valnetine sjajan film, odlicna drama
- All Good Things film i nije toliko hvaljen ali njegova gluma i gluma Kirsten Dunst jeste

2011 - Crazy, Stupid, Love - nisam gledao, ali dosta hvaljena komedija
- Drive remek delo i najbolji njegov film

2012 - The Place Beyond the Pines - ponovo s reziserom Blue Valnetinea odlican film

2013 - Gangster Squad meni vrlo dobar gangsterski film, ovde on nije glavni nego Brolin ali sasvsim zadovoljavajuci film
- Only God Forgives opet sa Refnom posle Drivea, filcina!

2014 - Lost river *reziserski debi (nisam gledao)

2015 - The Big Short interesantna uloga u po meni neinteresantnom ali po kritici odlicnom filmu

2016 - The Nice Guys fina komedijica sa stihom 70ih
- La La Land odlican film

2017 - Song to Song saradnja sa Malikom
- Blade Runner 2049 filmcina i po
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/12/2017 : 17:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Gosling stvarno ima zanimljive uloge i uglavnom su to dobri filmovi, bar oni koje sam gledao.

quote:
Originally posted by going going


2014 - Lost river *reziserski debi (nisam gledao)




Ni nemoj.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2017 : 19:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jos jedan (ajde, tri ) i sa moje strane za Wind river.

Filmcina i po. Kandidat za naj film 2017. Period.
A vidim da je redatelj napisao i Sicario i Hell or High Water. Sta reci vise. Nadam se da nam servira jos ovakvih klasika.



A pogledao sam i Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House.
http://www.imdb.com/title/tt5175450/

Ne znam. Prica naravno odlicna, pogotovo jer je istinita, jel. Ali realizacija bi mozda mogla biti bolja. To da nije nakiceni i sepuravi h'woodski puran je sigurno plus, ali nesto mu fali do viska.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/01/2018 : 12:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017 - IMDb

Težina od fima, a ni blizu dobar koliko se trudi da bude. Očigledno pravljen s namjerom da se dopadne glasačima Akademije, đe svaka scena, dijalog, tema, ima "težinu". Likovi se nose sa ubistvom i silovanjem, rakom, psihičkim problemima, prevarom, nema čega tu nema.

Gluma je ubjedljivo najbolji dio filma (posebno dobri McDormand i Sam Rockwell), a sve ostalo meh, i opet meh.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/01/2018 : 16:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Kome se bude dalo ostati budan, danas u 22.31 na HRT1 Nolanov Prestiž.

Bale, Caine, Jackman i ScarJo.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000