forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/01/2018 : 16:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Detroit, najbolji horor u 2017. Nije ironija.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2018 : 01:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uživao u dva klasika na HRT 3:
http://www.imdb.com/title/tt0064505/
http://www.imdb.com/title/tt0067140/?ref_=nv_sr_1

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/01/2018 : 08:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
The Disaster Artist http://www.imdb.com/title/tt3521126/ Jamesa Franca film je o nastanku filma The Room, jednog od najboljih najgorih filmova svih vremena. Ako niste gledali The Room, pogledajte ga, makar ne vjerujem da je nuzno za ovaj film jer su svi nedostaci i legendarne scene ionako naglaseni u ovome filmu.

The Disaster Artist je snimljen po autobiografskoj knjizi Grega Sestera, iz cije perspektive upoznajemo Tommyja Wiseaua, cudnog dugokosog tipa s kojim Greg dijeli san da postanu slavni glumci. Problem je samo da nijedan od njih, a posebno ne Tommy, nema ni pribliznog kapaciteta za takvo sto. Kada im se planovi izjalove, Tommy odlucuje snimiti vlastiti film. Novac nije problem, bankovni racun mu je nepresusan, i tako malo-pomalo nastaje The Room, nenamjerna komedija kojom se njihov san ipak ostvaruje. Postaju slavni.

The Disaster Artist je vrlo simpatican i solidan film, iako mi nesto nedostaje da bi bio izvrstan. Sve je dobro i sve stima, ali mozda likovima nedostaje jos malo dubine ili ostrine, mozda mi je sukob dvojice glavnih likova na kraju nekako isforsiran. Ali to ne znaci da film nije dobar, vec da bi bio jos bolji. Preporucujem gledati, vrlo simpaticno.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 05/01/2018 : 08:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Dvije preporuke. Prvo jedna kratka, film je nov i brijem da ce ga i drugi preporucivati: Three Billboard Outside Ebbing, Missouri. Odlican, sjedi pet.

Drugi film je jedan Madjarac, odnosno Madjarica, Liza the Fox-Fairy http://www.imdb.com/title/tt2210769/.

Liza je povucena, sramezljiva i naivna njegovateljica koja zivi u Budimpesti 1970.-tih, ali u jednoj alternativnoj, kapitalistickoj Madjarskoj. Opsjednuta je Japanom u tolikoj mjeri da cita japanske ljubice i sanjari o velikoj ljubavi dok joj se istodobno ukazuje duh japanskog pop-pjevaca Tomyja Tanija. Medjutim, peh je taj da svaki momak koji Lizi iskaze naklonost nekakvim nesretnim slucajem zavrsi mrtav. Jer Liza je fox-fairy, bice iz japanske mitologije koje nehotice ubija svoje ljubavnike. Ili mozda nije?

Ova crna komedija bila je dzinovski hit u Madjarskoj te je dobila nekoliko festivalskih nagrada. U pitanju je krasan film snovite atmosfere, usporedjivali su ga puno s Amelie, ali mene je takodjer podsjetio na filmove Wesa Andersona. Bas onako dobar, feelgood film, i jako netipican za Madjarsku. Preporuke!




Edited by - fandango on 05/01/2018 08:20:40
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 05/01/2018 : 12:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Di si nabasao na Lizu? Tražim i ništa
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/01/2018 : 21:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Coco (2017) http://www.imdb.com/title/tt2380307/ -

Novi Pixarov film (pod Diznijevom kapom), vizuelno impresivan, sa veoma živim likovima i pravom porukom koju šalje. E sad, Pixar je gubitkom samostalnosti izgubio oštrinu, i ne mogu da se otmem utisku da je bi ovaj film bio bolji da su ga napravili dok su bili samostalni. Tu prije svega mislim na veoma predvidljivu priču i neke scenarističke odluke koje jesu za animirane filmove očekivane ali baš zbog toga škode cjelini. Ipak, uzevši sve u obzir, ovo je dobar film.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/01/2018 22:01:11
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/01/2018 : 17:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Sinoć odgledao.
Iskreno koliko se govorilo,nisam zadovoljan,dosta grešaka ima film tokom snimanja,neke stvari su baš previše umjetne,npr. stablo kod uklete kuće,vidi se da je umjetno iz aviona.
Dobra tematika ali ova novija verzija mi se totalno ne sviđa,možda zato što ima nastavak.
Ostaje mi stara verzija filma i knjiga,mislim da će tamo biti puno bolje odrađeno,ipak je to genijalni SK.
Poruka filma mi je fenomenalna,svatko se treba suočiti izravno i ući
u nemilosrdnu bitku sa svojim strahovima,inače život se ne živi punim plućima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/01/2018 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
13 Hours

http://www.imdb.com/title/tt4172430/

Ovaj film moze da se svidi samo zatucanim USA "patriotama".

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/01/2018 : 11:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.makeuseof.com/tag/movies-for-geeks-2018/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/01/2018 : 23:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Stvarno me odusevija (a poceo onak, slucajno gledati na TV, bio je na TV1000 pa sam pomislio "opet tamo neki film") Disconnect (2012). Mnogo dobro napravljeno, za prvenac. Od imena je tu samo Bateman, ali svi su napravili dobar posao. Preporuke!
http://www.imdb.com/title/tt1433811/



A trenutno gledam jos jedan prvenac, koji za sada obecava (sa Hawkeom i Ruffalom), What Doesn't Kill You (2008).
http://www.imdb.com/title/tt1133991/



A vidim da cu od ovih redatelja trebati pogledati i

Murderball (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0436613/

Black Butterfly (2017)
http://www.imdb.com/title/tt2090465/





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2018 : 04:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sicario odlican, napet film. Lepo prikazana uzaludnost borbe protiv kartela i koliko su svi korumpirani. Sjajna kinematografija Deakinsa i odlicna muzika Jóhanna Jóhannssona! Scenarista je Taylor Sheridan kog sam vec zavoleo i cenim izuzetno zbog Hell or high watera i Wind Rivera. Stvarno je scenarista koji ume da napise dobru pricu. Villeneuve sjajan reziser!

Pored Sicaria pogledao sam i cuveni The Room iz 2003. kako ga nazivaju Gradjaninom Kejnom losih filmova i nisu pogresili. Film je uzasan ali sam se lepo ismejao gledajuci ga. I Wiseau mi deluje kao simpatican lik sudeci po filmu a i po intervjuima. Malo mi ga je zao, ali ako njemu ne smeta sto ga ismevaju onda nemam sta da se bunim. Valja pogledati sad The Disaster Artist ne znam kako je moguce napraviti film o the roomu a da ga ne ismevas.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2018 : 09:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo gledati neki film i učinilo mi se ok.
Vidim režiser Guillermo del Toro, super. Ima čovjek novi film, a ja ni ne znam.
Svijet mi sve nakako vuče na nešto karakteristično za njega. Ima neko istraživačko odjeljenje i tu donose neki vodeni kontejner. Pale mi se određene lampice dok razum govori - pa valjda bih znao da takav film postoji - brujanje na netu i stripovi com. Da li je moguće da mi je promaklo? Odoh gledati dalje pa ćemo vidjeti da li je to ono što mislim da je...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/01/2018 : 09:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pacific rim?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/01/2018 : 10:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nije pacific rim. Shape of water... tesko govno. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2018 : 11:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pacific rim?


To teško da bi mi promaklo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/01/2018 : 11:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ovaj novi je dobio zlatnog lava u veneciji i vjerojatno će biti nominiran za oscara, pa sam mislio da mislis na nesto starije ;)

Ps: Jos se nije poceo prikazivati kod nas

Edited by - vukozec on 17/01/2018 12:29:10
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/01/2018 : 11:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Eno ti ga na gledalici vec 5-6 dana.

Gledam sad da ima odličnu prođu... i kod publike i kod kritike, a meni totalno idiotsko. Istina nisam ga ni pogledao do kraja...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2018 : 12:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ovaj novi je dobio zlatnog lava u veneciji i vjerojatno će biti nominiran za oscara, pa sam mislio da mislis na nesto starije ;)

Ps: Jos se nije poceo prikazivati kod nas


Da ne spojlam previše, The shape of water jeste i nije ono što sam očekivao. Film je drugačiji nego što sam mislio da će biti i nije o onome što sam mislio da će biti. A da li je to ON? Ja biram da jeste...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/01/2018 : 12:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
e ne znam kako mi je upao ovaj facepalm u post, slučajno valjda :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/01/2018 : 23:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisan čita ovaj legendarni časopis, pa ugrabija 108 brojeva za 200 kn.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/01/2018 : 00:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ah, nostalgija .. imam kod kuće sve brojeve.
Podsjetnik na (bolja) filmska vremena,
kad su časopisi ove vrste još imali smisla,
a videoteke bile hramovi.

Kad smo već kod tiskovina, prati li tko ovdje Hrvatski filmski ljetopis?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/01/2018 : 00:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Kad smo već kod tiskovina, prati li tko ovdje Hrvatski filmski ljetopis?


Ja pratim, zašto pitaš?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/01/2018 : 01:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Bez nekog posebnog razloga, čisto informativno; sad mi palo na pamet, kad sam vidio Holivud.
Nabavio nekoliko brojeva i sve sam se nekako mislio pretplatiti,
ali uvijek se neke druge stvari ispriječe i nikako da to napravim ..
dok napokon uspijem, prestat će i oni izlaziti :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/01/2018 : 16:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovako, ekipa, triban vašu ekspertnu filmofilsku pomoć! :)

Da ne otvaram zaseban topic, možemo i ovdje.

Zanima me sastavljanje (ili upućivanje na istu) ultimativne liste filmova sa specifičnom temom - povratka usamljenog junaka/ratnika u svoj rodni grad, gdje nailazi na promjene/neprihvaćanje/opasnost kojoj se suprotstavlja. Dakle, nešto poput Ramba i Walking Tall (čak i više u maniri potonjeg).

Na letterboxd-u i PTP-u je teško pronaći baš to, više me upućuju na temu Vigilanteja, što opet izlazi van ovih okvira.




And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/01/2018 : 16:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Meni na pamet ovako u sub padaju Los dan u Black Rocku i Beau Serge.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000