forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/04/2018 : 21:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kakav je kraj kod de la Iglesie?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/04/2018 : 16:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote


hvale gole kosooke
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 15/04/2018 : 19:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Milos Forman RIP

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2018 : 03:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Platoon. Jak film. Charlie Sheen sjajan u ulozi kao i cale pre njega u Apocalypse Now.

Mnogo su mi se svideli Tom Berenger i Williem Defoe u filmu, cak su i zasenili Sheena malo.

U svakom slucaju dobar film, lepo prikazuje americku okruntost i pogubljenost u Vijetnamu.


Edited by - going going on 17/04/2018 03:12:42
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/04/2018 : 08:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gledao si ga po prvi put? Ako da, malo ti zavidim. Meni jak film, sa snaznim emocijama, odlicna muzika (i rock, kao i klasika - ovaj Barberov Adagio mi je uvek kada ga cujem prva asociacija za ovaj film).

Film kojemu se rado vracam. Prosao je test vremena, odlicno Stoneovo razdoblje filmova.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/04/2018 : 21:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Po prvi put, da. Malo mi je bio repetativan Barberov Adagio, svaki cas su ga pustali pa mi je malo isao na zivce. Vidim da si ti Poli veliki obozavalac ovog filma jer ga svugde pominjes kao jednog od omiljenih!
Viljem Defo i Tom Berenget odlicni kao suprotni polovi rata
I odlican izbor Čarlija Šina da kroz njegovu perspektivu posmatramo film
Dodje logično i kao neki nastavak zaostavštine Martina Šina iz Apokalipse danas

Vrlo dobar film o meni vrlo interesantnoj temi.
Sad mi jos ostaje da pogledam Full Metal Jacket i Thin Red Line. I Deer Huntera, ne mogu da verujem da taj film nisam gledao jos uvek.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/04/2018 : 08:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sad mi jos ostaje da pogledam Full Metal Jacket i Thin Red Line. I Deer Huntera, ne mogu da verujem da taj film nisam gledao jos uvek.




Joooj, sto ces uzivati, sve odlican do odlicnog!

A ako zelis vise makljazu, preporucujem i Hamburger Hill (1987): "A very realistic interpretation of one of the bloodiest battles of the Vietnam War."
Isti direktor (redatelj) je snimio i The Dogs of War (1980) sa Walkenom i Berngerom, te Shiner (2000)
sa Michael Cainom, i The Fourth Angel (2001) sa Ironsom i Whitakerom, a zanimljiv mu je i zanrski Freefall (1994) sa Ericom Robertsom, te Turtle Diary (1985) sa Kingsleyjem, plus ostali... poput Raw Deal (1986) sa Schwarzeneggerom.

A u vezi WW2 filmova, preporucujem i A Midnight Clear (1992), iz kojeg smo dobili Mister Nojev almanah "Ardeni 1945.", te isto tako i HBO-jevu produkciju When Trumpets Fade (1998), o bitki u Hürtgenskoj sumi - "bitka prije Battle of the Bulge.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/04/2018 : 09:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovih dana na TV pogledao i ova dva...

Le tout nouveau testament (2015) ili "Potpuno novi zavjet" (valjda bi bio otprilike takav prijevod?)
Prvo, belgijski film o Bogu koji zivi u socijalnom/drustvenom stanu u Briselu i koji se lose ponasa sa svojim bliznjima, nemaran je, a i rad za kompjuteran mi nije toliko blizu, pa...
Nije onaj tip otpicenih americkih komedija, tako da je zapravo gledljiv i zabavan, no nema neku dublju poantu.



Deux jours à tuer (2008) ili "Dva dana za ubijanje" (recimo to tako)
A drugi je izvrsni francuski film, koji pocinje ili izgleda kao komedija - u kojoj muz (star 42 ali izgleda najmanje 52) ima svega dosta, zato svima u lice govori ono sto zaista misli, ukljucujuci i svoju zenu i djecu - ali ispada da je to drama koja skriva...
Morao sam razmisliti sta uopste napisati da se ne otkrije previse ili ne navuce gledaoca u dublje razmisljanje za vrijeme gledanja, no vrijedi pogledati film do kraja.
Film od malo manje od sata i pol prolazi cak i brze, i kraj me je iznenadio. I to da je vec kraj kao i sam kraj kao takav. Preporuke.
A vidim da isti redatelj ima i ostale zanimljive filmove (barem po opisima), i mislim da cu ih jos nekoliko pogledati.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2018 : 16:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

Milos Forman RIP





Znam da svatko ima svoje favorite po pitanju njegovih filmova. Meni je Man on the Moon uvijek bio jako drag film.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2018 : 17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Le tout nouveau testament (2015) ili "Potpuno novi zavjet" (valjda bi bio otprilike takav prijevod?)
Prvo, belgijski film o Bogu koji zivi u socijalnom/drustvenom stanu u Briselu i koji se lose ponasa sa svojim bliznjima, nemaran je, a i rad za kompjuteran mi nije toliko blizu, pa...
Nije onaj tip otpicenih americkih komedija, tako da je zapravo gledljiv i zabavan, no nema neku dublju poantu.



Ja sam ga gledao još u kinu i dobro sam se nasmijao. Baš sam danas pričao s prijateljem kako je malo dobrih komedija zadnjih godina, ova je svakako jedna od boljih.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 21/04/2018 : 18:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ajin
po mangi
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/04/2018 : 22:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Danas u kinu pogledao Blind. Ovaj iznenađujuć film govori o ženi srednjih godina koja je oslijepila i kako se nosi s tim. Mislim da je bolje znati što manje prije gledanja ovog filma pa ću tu stati. Riječ je o emotivno jakom i izrazito posebnom filmu kojeg se jednostavno ne bi smjelo propustiti. Apsolutna preporuka!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/04/2018 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice


A Quiet Place - 9/10

Nakon Get Outa i najave kako McBride radi na rebootu/sequelu Halloweena ne iznenađuje me što je John Krasinski snimio jedan od najkreativnijih horrora moderne kinematografije. Horror više ne pripada samo "majstorima žanra" (ako je taj klišej ikad i držao vodu).

Još sam ga gledao u 4d-u (koji je btw apsolutna glupost i bacanje love), ali nije omelo dojam kako se radi o filmčini! Nakon dva relativno nepoznata ostvarenja, Krasinski zabija pun pogodak upravo horror filmom, te tako biva Get Outom za 2018. godinu, kao predstavnikom "inteligentnog" mainstream horrora. Njegova real life žena Emily Blunt upotpunjava poruku koju film odašilje - onu o važnosti roditeljstva. Nadasve, radi se o thrill filmu, predivno strukturiranom i tempiranom. Posebno bih pohvalio dizajn čudovišta, i ne bi me nimalo smetalo da ovo započne novi horror trend, nakon pustih Insidiousa, Conjuringa, Sawova, REC-ova i Purgeova. Setting je takav da su nastavci logični, i dobrodošli.



Pogledah i ovo. Izgleda da su nam filmski ukusi dijametralno suprotni.





pogledah i ja
i ja tu ne vidim ništa ekstra turbo, neke poruke ili skrivena značenja
vidim samo nelogičnosti slične onima u misterioznim znakovima, ali taj film je za razliku od ovoga jasan u svojoj dvoznačnosti i u porukama koje šalje - to je filmčina, a ne ovo
a dosta je tu sličnosti i očito je da se krasinski u mnogočemu naslonio na misteriozne znakove - ali neuspješno
nelogičnosti u znakovima su potpuno nebitne, jer se film bavi nečim sasvim drugim, dok ovdje tog drugog nema, i tu film pada
a činjenica da su filmski muž i žena napravili dijete usred ove opsade superzenitivnih bića, odnosno da nisu koristili kontracepciju, ruši mi i inteligenciju likova koji su eto toliko dugo preživjeli u takvim uvjetima
nevjerojatno glupa ideja, koja bi kao trebala govoriti o važnosti roditeljstva ili ne znam što

od mene palac dolje
iako mi nije bio dosadan

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/04/2018 : 00:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jesi dvaput pogledao? :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/04/2018 : 00:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nisam baš toliko zagrijan :))

forum je nešto štekao

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2018 : 08:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Danas u kinu pogledao Blind. Ovaj iznenađujuć film govori o ženi srednjih godina koja je oslijepila i kako se nosi s tim. Mislim da je bolje znati što manje prije gledanja ovog filma pa ću tu stati. Riječ je o emotivno jakom i izrazito posebnom filmu kojeg se jednostavno ne bi smjelo propustiti. Apsolutna preporuka!



Ala ga je sasuo ovaj u prikazanoj recenziji Overrated, Boring, Depressing and Messy. Mada to jos nista ne znaci.


A ovaj Blind? To sto ima bolju recenziju isto tako nista ne znaci.
https://www.imdb.com/title/tt1935089/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/04/2018 08:45:52
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/04/2018 : 16:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
A čuj, nije svaki film za svakoga. Recimo ovaj drugi Blind nije za mene.

Šalu na stranu. Shvatio sam da bez obzira koliko dobro film bio napravljen, neće me oduševiti ukoliko me emocionalno ne dotakne. A ovaj film je to itekako uspio, čak sam i suzu pustio na kraju. Po meni među najboljim filmovima u zadnjih nekoliko godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/04/2018 : 16:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
To si gledao u Art Kinu? U Splitu ga nema. Al zato je na PTP-u.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2018 : 21:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je ovo već netko podijelio. Uglavnom, na ovom YouTube linku možete besplatno i legalno pogledati cijeli film Odredište Nepoznato.

Riječ je o jako zabavnom i duhovitom filmu ceste koji toplo preporučam.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/04/2018 : 23:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

To si gledao u Art Kinu? U Splitu ga nema. Al zato je na PTP-u.



Tako je, u art kinu Croatija u Rijeci u sklopu Dana norveskog filma.

PTP?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/04/2018 : 09:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da je PassThePopcorn | PTP stranica u pitanju. Jedna od torrent stranica.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2018 : 11:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Aha. Nisam toliko upoznat s torrent stranicama. Hvala!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/04/2018 : 12:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam ni ja (barem ne s ovom; najvise poznajem nas Partis i ex-KAT), ali mi je Google prisapnuo.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/04/2018 : 13:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

To si gledao u Art Kinu? U Splitu ga nema. Al zato je na PTP-u.



Tako je, u art kinu Croatija u Rijeci u sklopu Dana norveskog filma.

PTP?





Da, privatna torrent stranica na kojoj se praktički može naći gotovo svaki film ikad. Uz avistaz, cinemageddon i karagargu, ako ih nema tamo, onda je to stvarno raritet. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/04/2018 : 13:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nisam ni ja (barem ne s ovom; najvise poznajem nas Partis i ex-KAT), ali mi je Google prisapnuo.





Od naših TorrentHr rastura. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.79 seconds. Snitz Forums 2000