forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 18/05/2018 : 19:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ovaj november mi je napetiji jer mi je frend nahvalio. a za foxtrot sam mislio da je igrao u kinima i da ide na VOD platforme,ali nigdi ni čuti ni viditi
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/05/2018 : 19:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

ovaj november mi je napetiji jer mi je frend nahvalio. a za foxtrot sam mislio da je igrao u kinima i da ide na VOD platforme,ali nigdi ni čuti ni viditi



November je i dostupan za download na PTP, ali Foxtrot još ne nalazim.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/05/2018 : 19:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Deadpool 2 - 7.5/10

Dobije se ono šta se otprilike i očekuje - zabavna sprdancija, s tim da mi ovaj nije bolji od jedinice. Iskreno, očekiva san i više. Najbolja stvar je after credits scena, i ona dolazi jako brzo, a ne kao kod nekih razvlakuša (khminfinitywarkhm). Ima par dijelova u filmu koji su mi bili malo i dosadni, pa i patetični. Tako da, definitivno nije dinamički na razini jedinice. Cable - tako, tako, i nije me baš otpuha od uživancije, al ono, neću cjepidlačit. Promocija je učinila svoje, malo i overhypeala film, pa me možda i zato sve skupa to nije rasturilo. Da nije te after credits scene, ocjena bi bila za jednu manja.

Ali svejedno, dobra zabava, a ništa više od toga i ne triba očekivat.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 18/05/2018 19:15:34
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 18/05/2018 : 19:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
tražio i tražio ali ništa :(
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/05/2018 : 00:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ivan_micic

ovaj november mi je napetiji jer mi je frend nahvalio. a za foxtrot sam mislio da je igrao u kinima i da ide na VOD platforme,ali nigdi ni čuti ni viditi



November je i dostupan za download na PTP, ali Foxtrot još ne nalazim.



Foxtrot stoji u najavi na stranicama zagrebackog kina Europa.

November se znaci vec moze naci za skinuti. Sta smo ono rekli, taj PTP je nekakav privatni tracker? Ima li mozda na kakvom javnom? I ima li titlova?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 19/05/2018 : 09:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Ja se jučer izmučio,našao svakakve novembre ali ovaj ne 😀
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/05/2018 : 12:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Da budemo sigurni, mislimo na ovo:



Ima i hardcoded titlove. :)


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 19/05/2018 : 14:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Link 😁?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/05/2018 : 14:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovo je s PTP-a, privatnog trackera. :/

Di ga je tvoj frend pogleda?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 19/05/2018 14:29:18
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 19/05/2018 : 15:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ovo je s PTP-a, privatnog trackera. :/

Di ga je tvoj frend pogleda?


neki frightfest u češkoj ili sl. prošlog lita
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 22/05/2018 : 14:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Deadpool 2 - 7.5/10

Dobije se ono šta se otprilike i očekuje - zabavna sprdancija, s tim da mi ovaj nije bolji od jedinice.




Otprilike tako nekako, nije ni meni bolji,
ali je ipak većinom sjajan.
Povremeno naleti pokoja nategnuta situacija,
međutim, kad pogode - urnebes
(da ne spojlam, recimo cameo neviđen - heh -
u trailerima).

Ukratko:
ako vam je prvi dio bio dobar, obavezno gledajte.
Vrijedi i obratno.


Usput, uvijek mi bude drago čuti Wilhelma

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 24/05/2018 : 07:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://nerdist.com/mad-max-fan-theory-will-make-you-want-to-see-fury-road-again/

https://filmschoolrejects.com/fan-theory-spock-holmes-d19859f55232/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 24/05/2018 07:38:30
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 24/05/2018 : 16:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://io9.gizmodo.com/maybe-dont-believe-those-wild-rumors-about-familiar-fac-1826273669

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/05/2018 : 17:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Prošli tjedan u kinu:

L'amant double/Dvostruki ljubavnik (François Ozon)
https://www.imdb.com/title/tt6367558/

Nakon simpatičnog Une nouvelle amie/Nova prijateljica i jako dobrog Frantza (jedan od najboljih filmova 2016), od novog Ozonovog filma očekivao sam puno, ispostavilo se i previše. Ima tu itekako zanimljivih elemenata, kako u priči (odnos blizanaca te kroz to i dualne prirode čovjeka, istraživanje dominantno-submisivnog (seksualnog) odnosa) tako i u izvedbi (neuobičajena i upečatljiva montaža i kompozicija kadra, hvale vrijedna dvostruka uloga Jérémiea Reniera), no nema napetosti i iščekivanja koje je Ozon očito htio postići, ili ih barem ja nisam osjetio. Pomalo nespretno nalijepljen kraj također ne doprinosi sveukupnom dojmu, te zapravo umanjuje sav efekt kojeg je film do tada uspio izazvati. S druge strane taj isti kraj otvara zanimljiva pitanja, no ona kao da pripadaju nekom drugom filmu. L'amant double zapravo nije loš film, ali je razočaravajuć.


Såsom i en spegel/Kroz tamno ogledalo (Ingmar Bergman)
https://www.imdb.com/title/tt0055499/

Prvi dio Bergmanove hvaljene trilogije o vjeri i otuđenosti teška je i, usudio bih se reći, prilično monotona drama impresivnog kraja. Redovno spominjan kao jedan od najboljih autorovih filmova, Såsom i en spegel je dosta drugačiji od njegovih prethodnih uspješnica i moram priznati da me malo razočarao. Mala, ali provjerena četveročlana glumačka ekipa obavila je odličan posao, kao i stalni direktor fotografije Sven Nykvist, no meni izgleda jednostavno više odgovara onaj pomalo zaigrani, dinamičniji Bergman iz 50-ih godina (Osmijesi, Pečat, Jagode) od ovog tmurnog i usporenog.


Close Encounters of the Third Kind/Bliski susreti treće vrste (Steven Spielberg)
https://www.imdb.com/title/tt0075860/

Bliske susrete sam prvi puta gledao prije nekih 7-8 godina i, iako su mi bili dobri, nisu ostavili neki poseban utisak. Djelovali su mi zastarjelo i pomalo razvučeno te mi nije bilo jasno čemu fama oko tog filma. Nakon spomenutog broja godina i drugog gledanja mogu se samo nasmijati tom mlađem sebi i njegovom nerazumijevanju, jer je riječ o gotovo remek-djelu i jednom od najboljih sf filmova svih vremena. Ja sam se, naravno, s godinama promijenio pa ga gledam drugim očima, no mislim da je važnu ulogu u utisku koji je ovaj puta ostavio na mene odigrala i činjenica da sam ga pogledao u kinu. I nakon više od 40 godina Susreti su jednako impresivni, kao da sva čuda tehnologije, brojni raznovrsni sf filmovi i blockbusteri savršenih efekata nikada nisu postojali. Sjedeći u kinu i gledajući film osjećao sam se kao nekakav mali dječarac koji se zapravo susreće s vanzemaljcima. Da ne spominjemo kako je riječ o pravom epskom filmskom spektaklu u kojem nema mrtvih ni ozlijeđenih, čak niti jednog ispaljenog metka niti bilo kakve borbe, a kulminacija svega je polusatna scene u kojoj se komunicira glazbom - u današnje vrijeme nezamislivo postignuće. Rijetki su filmovi koji me ovoliko impresioniraju - već danima mislim na njega i stalno iznova preslušavam soundtrack. Ukoliko do sada niste obavezno ga pogledajte, a ako i jeste učinite to opet, ja sigurno hoću i to još puno puta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2018 : 01:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao film That Awkward Moment odnosno kod nas izdat pod naslovom Are We Officially Dating? tj. Da li smo mi u semi?
https://www.imdb.com/title/tt1800246/

Za modernu americku romanticnu komediju i film u kome glumi Zek Efron ovo je iznenadjujuce dobro, zabavno, stvarno duhovito i plasira lepe po(r)uke. Ko bi da se opusti i nasmeje, preporucujem.

A u filmu glumi i prelepa britanska glumica koju sam sad prvi put video na velikom platnu: Imogen Poots
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/Imogen_Poots.jpg/800px-Imogen_Poots.jpg

Edited by - going going on 30/05/2018 01:27:40
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 30/05/2018 : 02:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Imogen - znači, nisi gledao Green Room?
Vrlo dobar, baci pogled.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2018 : 02:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Imogen - znači, nisi gledao Green Room?
Vrlo dobar, baci pogled.




Nisam glegao, ali sam ga vidjao na listama preporuka. Stavljam na svoju listu za gledanje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/05/2018 : 06:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Green Room, iako ja pamtim samo Yelchina, Blaira i naravno fantasticnog Stewarta.

Edit:
Sad vidim da sam Imogen gledao i u V for Vendetta, 28 Weeks Later, Cracks, Jane Eyre i Popstar: Never Stop Never Stopping. Sve redom dobri filmovi, neki i odlicni, ali ne sjecam je se iz niti jednoga...


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 30/05/2018 06:13:43
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/05/2018 : 14:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Poznati povjesnicar Anthony Beevor secira narativ u americkom (i britanskom) ratnom filmu, a za najbolji ratni film svih vremena bira "La 317ème section" iz 1965., s "Bitkom za Alzir" iz 1966. vrlo blizu.

https://www.theguardian.com/film/2018/may/29/antony-beevor-the-greatest-war-movie-ever-and-the-ones-i-cant-bear
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/06/2018 : 13:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote


...film kao da je u jednom danu snimljen, loše ama baš sve...za koga snimaju ovako debilne filmove?

2/10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2018 : 18:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sta je ovaj Future World? Vidim da ga je rezirao James Franco i da je po zanrovskom odredjenju science fiction action western film.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/06/2018 : 19:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Čudno kak je sad takvo smeće napravio, a nedavno je režirao odličan The Disaster Artist.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/06/2018 : 21:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sta je ovaj Future World? Vidim da ga je rezirao James Franco i da je po zanrovskom odredjenju science fiction action western film.


Ovo sa westernom nema veze, a sa sf-om još manje.
Mogli bi reći da se radi o postapokaliptičnoj akciji, nešto poput Mad Maxa, samo što je ovdje jadno vidjeti ljude koje voze motore u filmu jer izgledaju kao amateri koji su u životu sjeli jedino na bicikal i to samo na ravnom asfaltu, a ovdje u pustinjskom okruženju jedva da ravnotežu održavaju
A gle, mislim da neću nikoga povrijediti ako spojlam jer stvarno nećete ništa propustiti ne pogledavši ovaj film.
Radnja ko’ u nekoj 2D igrici...mlađahan muškarac iz jednog sela u oazi ima bolesnu mater koju od sigurne smrti može spasiti jedino čudotvorni ljek kojeg je moguće naći jedino na nekoj čarobnoj plaži za koju se ne zna gdje je, ali za spas majke koju glumi mala kosooka Lucy Liu sin koji izgleda kao štragljasti skandinavski košarkaš (možda ga je i usvojila;) će sa prijateljem potegnuti u opasne pustinjske bespući te će već u prvom striptiz baru kojeg drži onaj Snup dog napušeni uz potporu opake bande koju predvodi Franco naletjeti na probleme jer će Franco na njih pustiti opaku plavušu robota!!!
Plavuša ubija prijatelja, ali malog nije mogla jer ju je ovaj zaljubljeno gledao pa joj je došlo do kvara u sustavu, tako da plavuša robot bježi sa “malim” i pomaže mu naći famoznu čarobnu plažu koja je u biti plaža narkomana, a glavni diler je Mila Jovovich koja malom obećaje ljek ako u borbi pobijedi grdosiju koja se u ringu kreće skoro pravocrtno, opet ko’ u nekoj 2D igri i naravno David pobjeđuje golijata:)
Plavuša robot se u međuvremenu pokvarila, pa je dana na popravak jednoj “elektromehaničarki” sa plaže koja ju popravlja i u trenutku ponovnog uključivanja njih dvije se momentalno zaljubljuju jedna u drugu.
Dolazi Franco sa svojom bandom koja se pobije sa bandom narkomana...
Mali ljekom spašava majku, a lezbo ljubavni par mehaničarke i plavuše robota uspijevaju održati ravnotežu u vožnji motorom nekih cca 30-ak metara kako bi ovaj film sretno završio.
Gluma u filmu ama baš svih glumaca izgleda kao da je rađena iz prve bez prethodnog poznavanja teksta i ponavljanja scena.
...i to je to

Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/06/2018 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Oki je opisa film as it is,i ne triba trošiti vrime 😁
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/06/2018 : 22:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam nedavno “Annihilation” iliti “Uništenje”...par stranica unatrag je bilo rasprave o ovom filmu i mislim da ga većina vas nije dobro primila, ali moje mišljenje je da je ovo film koji vrijedi pogledati i dva puta.
Mene je isti privukao zbog scenarista Alexa Garlanda (u ovom slučaju je i režirao film) jer me čovjek koji je zaslužan za fantastične “zombi” filmove poput 28 dana i 28 tjedana kupio za sve buduće radove.
Pošto se čovjek u životu bavi i pisanjem scenarija za videoigre...radio je RPG Enslaved, a svi znamo koliko opširna priča treba biti za jedan RPG, mislim da je i ovaj scenarij za “Annihilation” prvenstveno trebao biti jedna RPG igra u kojoj likovi mogu puno vremena provesti u istraživanju, a priča uvijek može biti razvučena u milijon detalja kako bi krajnji korisnik mogao shvatiti što je pjesnik na kraju htio reći, ali u ovaku kratkom filmu to jednostavno nije bilo moguće, pa smo dobili film prepun detalja koji svakom gledatelju ostavlja mogućnost da uz svoju maštu i svoja opažanja film shvati potpuno drukčije od idućeg gledatelja...nešto što bih u svijetu stripa usporedio sa “Ljepotom tame” koju je kod nas izdala fibra jer je meni navedeni strip nečitljivo morbidno nedjelo scenariste koji nema pojma što je pisao i što je htio napisati, ali eto, mnogo je onih koji Ljepotu tame smatraju remek djelom.
Uglavnom, za Annihilation od mene ide ocjena 8/10...vrlo ljep i oku ugodan sf.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000