forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/06/2018 : 09:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
You Were Never Really Here (2017)


Pogledao i ja ovaj ocekivani film redateljice Lynne Ramsay, koja nam je dala vec We need to talk about Kevin (odlican film, ali i dosta uznemirujuc i nelagodan), i sada su mi sasvim jasne ove podeljene ocjene.
Sam bih se ipak svrstio u ovu drugu grupu, koju je film naudusevio, mada me nije sasvim privukao. Ako pogledamo da ima samo sat i pol, film je zapravo "dug". Sve one scene gdje kamera dosta dugo samo drzi jedan lik mu i ne naprave neki plus, prije obratno. Vidim da su kod filmskih kriticara pali i neke primjeri sa novodobnim Taksistom oko cega bi se donekle mogao sloziti.

Film je dosta svojski, poseban, vozi polako, no ako nisi pazljiv neke stvari ce te mozda zbuniti (scene koje proganjaju glavnog junaka, da li su njegova sjecanja na mladost ili na zrtve koje je rjesio).
Ili npr. onaj senator koji ga unajmi da mu nađe kcerku - kada na TV-u vidi vijest da je umro neki senator, da li se pominje ovaj njegov koji ga je unajmio ili neki drugi? Trenutno sam na poslu pa ne mogu potraziti u samom filmu, ali posto je tada u sobi sa tom curicom i zakrije ji oci kada je ova vijest na televiziji, ispadne da je to njezin otac (koji to nije kako se kasnije uspostavi). No, ako nije on "umro" - posto ga kasnije vidimo kako sasvim normalno sece vani, tko je bio taj koji je umro?
Edit: Nasao odgovor ovdje: https://en.wikipedia.org/wiki/You_Were_Never_Really_Here


Film koji ce se svidjeti nekima, ali nije za one koji traze lake filmove ili samo akciju.







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 04/06/2018 09:53:20
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 04/06/2018 : 21:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Haha, kak zakon poster.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/06/2018 : 23:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A jbt, jel ovo fan art? :D
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/06/2018 : 23:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, dinosauri su glumci. Nadam se da će T-Rex konačno dobiti oskara.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/06/2018 : 10:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Biće to utješni oskar, kao i DiKapriu. Zaslužio ga je još '93.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 06/06/2018 : 19:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
poster izgleda ko školske bilježnice iz 90'ih.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/06/2018 : 12:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Gledao sam nedavno “Annihilation” iliti “Uništenje”...par stranica unatrag je bilo rasprave o ovom filmu i mislim da ga većina vas nije dobro primila, ali moje mišljenje je da je ovo film koji vrijedi pogledati i dva puta.
Mene je isti privukao zbog scenarista Alexa Garlanda (u ovom slučaju je i režirao film) jer me čovjek koji je zaslužan za fantastične “zombi” filmove poput 28 dana i 28 tjedana kupio za sve buduće radove.
Pošto se čovjek u životu bavi i pisanjem scenarija za videoigre...radio je RPG Enslaved, a svi znamo koliko opširna priča treba biti za jedan RPG, mislim da je i ovaj scenarij za “Annihilation” prvenstveno trebao biti jedna RPG igra u kojoj likovi mogu puno vremena provesti u istraživanju, a priča uvijek može biti razvučena u milijon detalja kako bi krajnji korisnik mogao shvatiti što je pjesnik na kraju htio reći, ali u ovaku kratkom filmu to jednostavno nije bilo moguće, pa smo dobili film prepun detalja koji svakom gledatelju ostavlja mogućnost da uz svoju maštu i svoja opažanja film shvati potpuno drukčije od idućeg gledatelja...nešto što bih u svijetu stripa usporedio sa “Ljepotom tame” koju je kod nas izdala fibra jer je meni navedeni strip nečitljivo morbidno nedjelo scenariste koji nema pojma što je pisao i što je htio napisati, ali eto, mnogo je onih koji Ljepotu tame smatraju remek djelom.
Uglavnom, za Annihilation od mene ide ocjena 8/10...vrlo ljep i oku ugodan sf.



Meni je ovaj film poprilično razočaranje budući da sam čitao Southern Reach trilogiju po kojoj je snimljen film. Za razliku od knjiga film je maksimalno uprostio tj. izbacio, da budem precizan, sve premise i pretpostavke koje je pisac zamislio a koje su vrlo intrigantne i zanimljive i nemjerljivo ineteresantnije od uprošćenog sadržaja koje je ponudio film. Loše.

...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/06/2018 : 19:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/06/2018 : 22:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Po (maloj) popularnosti Oceanki ne cini mi se da su uspjeli prodati tu maglu

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/06/2018 : 13:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pisali ste vec ovdje o The Handmaiden (origi Ah-ga-ssi) od redatelja Old Boyja (origi Oldeuboi), pa sam ga i sam pogledao prije nekog vremena.
https://www.imdb.com/title/tt4016934/


Prvo, za one koji kazu da vec poslije 5 minuta filma znaju hoce li im se svidjeti ili ne, odnosno kakav ce biti film, neka pogledaju ovog.
Ja sam prvi put probao s njim jedno vecer, ali posto sam bio vec dosta umoran oko +50 minute sam prestao jer su mi se kapki vec zatvarali. Do tada se skoro nista nije desilo. Dobro, nista strasno zanimljivo, i vec sam pomislio da batalim sve skupa. No, par tjedana kasnije se sjetim da bih mogao nastaviti, i voila! Vec malo poslije 1h prica se okrene i...
Sad, tesko bih ga poredio sa Old Boyjem, no sama prica mi je kod "starca" dosta zanimljivija i kontroverzna. Nisu ni "sluskinje/sobarice" slabe, ali iskreno, nisam toliko uzivao. Malo mi se film cak vukao. No, za sve de Sadove fanove, ovo treba vidjeti. Kao i fanove drugacijih korejskih filmova.

Mozda bih mogao sada probati sa nekim novijim Ki-dukovim. A mozda radije ne.







Zato sam slucajno skinuo Lucy (2014) - kazem slucajno, ker sam zapravo u glavi imao Atomic Blonde - i posto nista nisam ocekivao od filma (pogresnog jel ), osim akcije prije spavanja, film me pozitivno iznenadio.
Moglo bi se reci "modernija i laganija verzija Matrixa sa dozom humora".

Zabavan film, ali u osnovi je istina, da su nase kapacitete puno vece od naseg trenutnog djelovanja. No, nije ni tako lako preci "bijelo usijavanje" cestica, pa nas treba ucitelj pripremiti i na to. Sad, film se moze pogledati tako ili onako (zapravo slicno i kod Matrixa gdje neki vide samo kung fu scene i bullet time), ali je svakako gledljiv i zabavan. Vec pocetak sa onim lavovima između scena.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/06/2018 : 15:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
A Fond iliti Obitelj na kotačima - jebemu sve koje smeće od filma. Prika koji mi je ovo preporučija je odsad na crnoj listi, ako je njemu ovo smišno, onda je očito bija žešće napušen. -.-

1/10

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 22/06/2018 : 15:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
To onaj francuski? Nisam moga dalhe od 20 minuta gledati,koja montaža 😂
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/06/2018 : 16:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Da, inače izbjegavan te francuske komedije, pogotovo šrot koji završi u našim kinima, al mi je ovo došlo kao "ludilo film, umra san od smija, brale" preporuka. E, neće više...

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 22/06/2018 : 16:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Ovo što blitz distribuira je na granici gledljivog, vjerojatno dobiju mukte pa kako prođe
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/06/2018 : 16:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Vrlo vjerojatno.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 27/06/2018 : 23:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ovo je nešto što s nestrpljenjem očekujem.
The Irishman
https://www.imdb.com/title/tt1302006/

scorsese, de niro, pacino, pesci, keitel. what could go wrong?

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/06/2018 : 07:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
De Niro je u poštenom filmu glumio prije 15 godina...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/06/2018 : 09:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pogledao brawl in cell block 99, isključivo iz razloga što su ga neki na ovom topiku hvalili
i majke ti mile, veću glupost nisam odavno gleda
a da ju gledam ono, bez da mi je dosadan i težak za gledanje
skoro da se može reći da je to ok film za pogledat
ali čim malo razmisliš, sve pada, toliko glupih scenarističkih rješenja i toliko pogrešno(?) odaslanih poruka da je skoro za ne povjerovat
tip dila drogu, truje američku mladost, surađuje s latinosima, ali kad oni zapucaju na američku policiju onda to ne može podnijeti i ubije ih, iako ima trudnu ženu i za obitelj je spreman učiniti sve, ali eto, svjesno odlazi u zatvor jer neće tamo neki latinosi pucat po našoj miliciji, pa tip je domoljub s dvije zastave, pazi dvije (taj razgovor s detektivom mi je ok:)) ima nekakvu križinu na glavi za koju nitko nije dao nikakvo opravdanje osim da vince izgleda opako nakon svih onih komedija u kojima je glumio, pa taj koreanac koji može fetusima amputirati udove i na kraju dexterova sestra koja uzima pušku u ruke i pokazuje da su amerikanci narod s kojim se nije zajebavat...
previše trumpovske propagande za moj, a vjerujem i za svačiji ukus
scene nasilja na kraju su brutalne, ali ni to nije baš tehnički savršeno napravljeno, pogotovo zadnja scena gdje se vidi iz aviona da se radi o lutki - zato je valjda i skraćena na djelić sekunde

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 28/06/2018 09:09:45
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/06/2018 : 12:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao zadnjeg SAW-a
Dosta " umjetno " ali prolazno, nije ni loš a nije ni nešto posebno.
Fenomenalna zadnja scena.
Vidi se da je baš na silu kako se kaže, prijašnji nastavci su punoo bolji pogotovo recimo prva tri.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/06/2018 : 15:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

pogledao brawl in cell block 99, isključivo iz razloga što su ga neki na ovom topiku hvalili
i majke ti mile, veću glupost nisam odavno gleda
a da ju gledam ono, bez da mi je dosadan i težak za gledanje
skoro da se može reći da je to ok film za pogledat
ali čim malo razmisliš, sve pada, toliko glupih scenarističkih rješenja i toliko pogrešno(?) odaslanih poruka da je skoro za ne povjerovat
tip dila drogu, truje američku mladost, surađuje s latinosima, ali kad oni zapucaju na američku policiju onda to ne može podnijeti i ubije ih, iako ima trudnu ženu i za obitelj je spreman učiniti sve, ali eto, svjesno odlazi u zatvor jer neće tamo neki latinosi pucat po našoj miliciji, pa tip je domoljub s dvije zastave, pazi dvije (taj razgovor s detektivom mi je ok:)) ima nekakvu križinu na glavi za koju nitko nije dao nikakvo opravdanje osim da vince izgleda opako nakon svih onih komedija u kojima je glumio, pa taj koreanac koji može fetusima amputirati udove i na kraju dexterova sestra koja uzima pušku u ruke i pokazuje da su amerikanci narod s kojim se nije zajebavat...
previše trumpovske propagande za moj, a vjerujem i za svačiji ukus
scene nasilja na kraju su brutalne, ali ni to nije baš tehnički savršeno napravljeno, pogotovo zadnja scena gdje se vidi iz aviona da se radi o lutki - zato je valjda i skraćena na djelić sekunde



Ma kakva trumpovska propaganda. Craig Zahler je i jebački pisac i redatelj, i njegov stil je surov, gadan i eksploatacijski. Reci da ti se film ne sviđa, i ok, jebo sve i di i vi vidite propagandu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/06/2018 : 18:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
I ja ovdje nigdje propagandu nisam vidio. Pa normalno je u SAD da ljudi kače zastave, pogotovo likovi iz donjeg sloja, što lik i pokazuje u filmu, propalicu domoljuba. Vidiš i kako mu prikazuje ženu, kao preljubnicu. Ako je to protrampovska propaganda, nije mu takva baš potrebna :D
Prikazano je šta čovjek radi, da je zbog toga zaglavio, da ima sranja sa kolegama krimosima i onda ih razbuca na kraju.
Meni je film sjeo zato što je kratak, jasan i jebitačan. Nema palamuđenja, nema patetike, nema sloumoušna, nema CGI.
Film se bavi tim likovima iz krim-miljea, i vjeruj da ih ima svakakvih, od onih koji kontaju da su zapravo dobri i da se bave samo "neopasnim kriminalom" do onih baš poremećenih manijaka lišenih bilo kakve pozitivne emocije.
Film nije monumentalan, ali je meni bio osvježenje u ovim godinama izrazito dosadnih, razvučenih, CGI izdrkotina. Fali ovakvih malih, jednostavnih filmova.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/06/2018 : 20:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s napisanim, sjajan film koji ipak nije za svakoga
(kao i autorov prethodni, Bone Tomahawk).

Mala opaska, sitničarenja radi:
"nema CGI" ne stoji -
jasno da ima (kao i apsolutno svaki suvremeni film/TV serija),
samo nije onog tipa na koji misliš.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/06/2018 : 21:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je takodje brawl in cell block 99 odlican! Kao sto rece vice Craig Zahler je i jebački pisac i redatelj, i njegov stil je surov, gadan i eksploatacijski! Potpisujem od reci do reci.
S tim sto mi je ipak malko bolji prethodni Bone Tomahawk koji je isto beskompromisan kao i brawl.

Scena na kraju gde se jasno vidi da je lutka u pitanju verujem da je uradjena tako namerno da se jos vise pojaca na efektu eksploatacije i kao omaz tom zanru niskobudzetnih izumrlih filmova.

Zeljno iscekujem sve naredne projetke ovog vrlo darovitog i zanimljivog filmadzije.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/06/2018 : 22:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Slažem se s napisanim, sjajan film koji ipak nije za svakoga
(kao i autorov prethodni, Bone Tomahawk).

Mala opaska, sitničarenja radi:
"nema CGI" ne stoji -
jasno da ima (kao i apsolutno svaki suvremeni film/TV serija),
samo nije onog tipa na koji misliš.


Ma naravno, podrazumijeva se da mislim baš kako sam napisao "CGI izdrkotine", tj. nenormalno, prekomjerno izdrkavanje koje ustvari napravi od igranog filma animirani film...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/06/2018 : 23:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

I ja ovdje nigdje propagandu nisam vidio. Pa normalno je u SAD da ljudi kače zastave, pogotovo likovi iz donjeg sloja, što lik i pokazuje u filmu, propalicu domoljuba. Vidiš i kako mu prikazuje ženu, kao preljubnicu. Ako je to protrampovska propaganda, nije mu takva baš potrebna :D
Prikazano je šta čovjek radi, da je zbog toga zaglavio, da ima sranja sa kolegama krimosima i onda ih razbuca na kraju.
Meni je film sjeo zato što je kratak, jasan i jebitačan. Nema palamuđenja, nema patetike, nema sloumoušna, nema CGI.
Film se bavi tim likovima iz krim-miljea, i vjeruj da ih ima svakakvih, od onih koji kontaju da su zapravo dobri i da se bave samo "neopasnim kriminalom" do onih baš poremećenih manijaka lišenih bilo kakve pozitivne emocije.
Film nije monumentalan, ali je meni bio osvježenje u ovim godinama izrazito dosadnih, razvučenih, CGI izdrkotina. Fali ovakvih malih, jednostavnih filmova.



film je dobro odrađen u tim svojim ciljevima i to sam i napisao
nije dosadan i lako se gleda
ali je prepun scenarističkih gluposti i rupa, više nego B filmovi na koje se poziva
netko je napisao da je zadnja scena možda i namjerno napravljena na taj način da se vidi da je lutka, kao omaž staroj dobroj B produkciji, i sada mislim da je u pravu - tako da taj dio svog komentara povlačim
iza ostalog stojim

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.99 seconds. Snitz Forums 2000