forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2019 : 20:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Beren

Amour i Manchester by the Sea su odlični, ali (pre)teški. Nemam želju ponovo da ih gledam



Amour mozda, no Manchester bih mogao ponovno jer ima odlican humor isprepleten "teskom" temom.


I sam sam jucer pogledao Mulu i sigurno nije nesto bolje, no ako je to njegova "labudova pesma", hmmmm...
Ne znam, Redford je to onda bolje napravio. Mada je Robertov vise sa starim smekom dok je Clintov na moderniji nacin napravljen i vise odise humorom ili nekom lakocom, iako ima neke teze zivotne teme. No, oba filma sta nekako sa smijeskom na ustima glavnih junaka.






Prije par dana slucajno vidim da ima The Accountant na TV i samo malo pogledam pocetak i vidim da mi je film i dalje zanimljiv mada sam ga vidio prije samo 2 godine (2016 je izasao). To mi je donekle cudno, jer kod mene treba proci dosta godina da imam zelju ponovno pogledati neki film. Iznimke su mozda neke komedije ili Tarantinovi zbog dialoga. Tako da sto se mene tice film je prosao test vremena (mada je stvarno jos prerano za to, ali vidim da ima ono nesto). Zanimljivo da je jedan filmski kriticar sa cijim kritikama se vecinom slazem, ovdje rekao da uprkos odlicnom prikazu odrastanja autista i ocevog vojnog odgajanja djece film kasnije padne u polje filmova koje se ne pamte. Not in my view!
Aha, i vidim da sam vec ovdje vidio naseg Punishera iz serije.
No, na novi film ovog redatelja jos cekamo.
https://www.imdb.com/title/tt2140479/




Isto tako sam iskoristio TV da ponovno odgledam Syrianu koju sam gledao negdje kada je izasla (znaci prije vise od 10g) i sjecam se da mi tada neke stvari nisu bile najjasnije. No, ovaj put je bilo puno bolje, mozda tek koja sitnica. I dalje aktualan film!
https://www.imdb.com/title/tt0365737/





Pogledao sam i Body of Lies (2008), za kojeg sam tek sada skuzio da ga jos nisam gledao.
Zanimljiv i gledljiv. Isto aktualan, plus Sirija "prije Sirije".
https://www.imdb.com/title/tt0758774/




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 02/05/2019 20:24:40
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2019 : 09:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Whiplash (2014.)

Briljantno režiran i odglumljen film. Jedno od onih intezivnih filmskih iskustava kad ne želite trepnuti da ne propustite neku riječ ili pogled. Što se tiče priče i njene poante... Jazz u filmu više liči na sport nego na glazbu, a u sportu je bilo sličnih priča iz stvarnog života. Npr. priča o Marinku i Mirjani Lučić. Ipak je vjerojatno bolje da granica postoji.

Edited by - vukozec on 04/05/2019 09:03:46
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/05/2019 : 13:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, Whiplash je bas brutalan, ali u gledljivom smislu.
Ovo me podsjetilo da od ovog redatelja jos nisam gledao Ga Ga Land (jos skupljam povecanu dozu hrabrosti posto mrrrzim mjuzikle), a vidim da je prosle godine snimio nesto sto bi se moglo gledati prije toga.
https://www.imdb.com/title/tt1213641/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/05/2019 : 14:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


https://www.imdb.com/title/tt1213641/


Ne mogu da vjerujem da ovo smeće ima ocjenu od 7.4.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/05/2019 : 16:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci, slabije od Fru Fru Landa?

Hm, da se ne mucim previse i predugo pa oba odgledam simultano? :D :D




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/05/2019 : 17:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci, slabije od Fru Fru Landa?

Hm, da se ne mucim previse i predugo pa oba odgledam simultano? :D :D







Možda da oba preskočiš?

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/05/2019 : 17:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A gdje je onda S/M zabava?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/05/2019 : 21:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Detective Pikachu- zabavno, šarmantno, dinamično. Idealno za momke, cure, tate, mame, dicu i redikule poput mene.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/05/2019 : 08:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna velika preporuka. Dakle, S. Craig Zahler, autor filmova Bone Tomahawk i Brawl in Cell Block 99 ima novi film, ne da je film, vec je filmcina. Dragged Across Concrete https://www.imdb.com/title/tt6491178/ prica je o dva policajca starog kova, glume ih Mel Gibson i Vince Vaughn, koje sef Don Johnson suspendira zbog pretjerane grubosti, a kako su obojica sto u financijskom skripcu, sto u losoj zivotnoj situaciji, Melu pada na pamet da opljackaju okrutnog Vogelmanna (Thomas Kretschmann).

Dalje necu da ne kvarim gledateljski uzitak, osim sto jos pratimo nekoliko paralelnih prica. Upozoravam da film nije za svaciji ukus - dugacak je, 2h 39min, mnogima bi bio spor, ali meni je proletio. Ako volite krimice, zahlerovski dobre dijaloge, izvrsna glumacka ostvarenja, brutalnost (iako nije brutalan kao Cell Block 99), fenomenalan soundtrack, onda spori tempo nije prepreka. Meni za sada Zahlerov najbolji film.



Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/05/2019 : 08:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo baš dobro zvuči. Stavljam na watchlistu. Hvala, fandango. ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/05/2019 : 09:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam i ja, film je nepotrebno razvucen, da ne kazem zbog toga cak i dosadan.
E sada, sto se glume tice, pa ko poznaje Melovu glumu posljednjih godina i Vaughna, onda zna otprilike sta ga ocekuje. Za mene su to dva antiglumca.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/05/2019 : 10:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Kinze, ja sam stekao dojam da ima stvari u kojima se nacelno slazemo, al da nam filmski ukusi nisu bas nesto podudarni. Jel tebi to OK? Meni je to OK :) Meni DAC recimo ni na jedan jedini trenutak nije bio dosadan. Znas sto sam jos gledao preko vikenda, a umro sam od dosade? The Highwaymen s Kevinom Costnerom i Woodyjem Harrelsonom. To mi je bilo prerastegnutih dva sata i nesto sitno. Taj film recimo ne bih bas preporucio.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/05/2019 : 10:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Tu se slazemo. The Highwaymen, poznata prica samo iz drugog ugla. Sa Kevinom i Woodyjem koji glume sami sebe. Da, i taj mi je prerazvucen.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/05/2019 : 10:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
"Antiglumci" i "glumiti same sebe". Pa ne možeš zamjeriti Melu Gibsonu što ima taj neki svoj ujedno neozbiljan i ozbiljan stil. Ja to ne zamjeram glumcima. Normalno da u svoju glumu unose dosta "sebe", tj. svojih pokreta, dikciju, mimiku... To nije antigluma ili glumiti samog sebe. To je tako. Ne paše mi Jim Carey u filmu o holokaustu, niti Daniel Day Lewis kao Ace Ventura. Možemo filozofirati kako je to tek ta prava gluma, ali jebiga, kad ne paše.

Eternal sunshine of the spotless mind nisam mogao ozbiljno shvatiti zbog Jima, iako je popularno reći da je on tamo najbolji dio filma. Ne, on tamo toliko odvlači pažnju da smo to nekako poistovjetili sa "dobrom glumom".
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/05/2019 : 11:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Po mom misljenju dobar glumac je u stanju odglumiti vise razlicitih uloga, a ne uvijek jednu te istu karakterizaciju.
Daniel Day Lewis, iako ga ne podnosim, je jedan od tih, nebitno koliko bi dobro prenio Acea na platno. Perfektan glumac koji moze sve da odglumi ne postoji. Mada, Meryl Streep je najbliza perfekciji.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/05/2019 : 11:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zar nije da Meryl Streep glumi uvijek iste ozbiljne ženske. Ono, ozbiljna ženska, bravo, evo ti oscar.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/05/2019 : 11:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Daj nemoj zezati, Meryl je odglumila skoro sve sto se odglumiti moze. I to na najvecem nivou. Manje je bitno za sta je bila nominovana za Oscara.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/05/2019 : 11:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pa priznajem da dobro glumi ženske u ozbiljnim filmovima. Uvijek isto.




Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 13/05/2019 : 12:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Al dobro, ako pogledamo klasicni Hollywood, sto nisu Mel Gibson i Jim Carrey nekako kao recimo Jimmy Stewart, Gary Cooper, Cary Grant, Clark Gable i ostali iz tog star-sistema? Uvijek zapravo glume sebe i ja se recimo uopce ne sjecam kako se lik Caryja Granta zvao u Drz'te lopova, al znam da je bio Cary Grant. A Day-Lewis je druga glumacka skola, drugaciji pristup.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/05/2019 : 13:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa priznajem da dobro glumi ženske u ozbiljnim filmovima. Uvijek isto.








Pogledaj Lemony Snicket's A series of Unfortunate Events (film, ne seriju). Meni jedna od najdražih Merylinih uloga.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/05/2019 : 22:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
John Wick 3 - fanovi borilačkih filmova, Keanua, vizualne kvalitete i svi ostali - preporuka!

Taj kraj. Taj jebeni kraj!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/05/2019 : 09:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam film ROMA, dosta mi je vremena trebalo da se nakanim.
Trudio sam se, stvarno jesam, izdrzao nekih sat vremena. Ne sjecam se kad sam dosadnije smece gledao.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/05/2019 : 10:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Detective Pikachu- zabavno, šarmantno, dinamično. Idealno za momke, cure, tate, mame, dicu i redikule poput mene.


Ja sam svoju djecu jučer vodio gledati Pikachua u 4Dx / 3D...dječji smijeh i vriska zbog efekata, špricanja vode, vjetra, poskakivanja stolica...neprocjenivo!
Vrijedi svake kune, pogotovo kada moram priznati da sam i sam uživao u filmu;)
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/05/2019 : 11:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

John Wick 3 - fanovi borilačkih filmova, Keanua, vizualne kvalitete i svi ostali - preporuka!





Ako mi je prvi bio sjajan, drugi drastično slabiji
(neću reći loš, ali osrednji da) - da idem u kino,
ili čekam videoteku?


Usput:
Dragged Across Concrete mi je odličan, kao i prethodni filmovi
istog autora. Zahler se već s Tomahawkom
nametnuo kao ime čiji idući film željno čekam,
pa me baš zanima čega će se sad uhvatiti.

(Ima i nekoliko izdanih knjiga - krenuo sam baš čitati
Wraiths of the Broken Land)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/05/2019 : 11:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma ne može Wick biti loš. Mozak na pašu, pokušati prebrojati broj mrtvih i zabava je zagarantovana.
Drugi dio se dobro završio, sada ga baš svi ganjaju, pa da vidimo šta će biti. Pojavljuje se i Bobi Marjanovic.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000